karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

freetaxi    947

Dobrze piszesz. Nie zwróciłem uwagi na ASF. Tu będzie 8 pkt. Reszta 7. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tu chodzi o zrealizowanie zobowiązań, do których zobowiązaliśmy się w biznesplanie. Pieniadze trzeba będzie oczywiscie wydać. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903

Zyła ja to tak samo zrozumiałem, jak dla mnie to dopiero będzie kombinatorów w tym naborze:ph34r:

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

I potem się napinają mieszczuchy że rozdawnictwo na wsi jak taki pijaczek weźmie kasę i potem pod sklepem będzie się chwalił że wziął kupił powiedzmy przyczepę. I już w sklepie bierze na kreskę bo za 5 lat sprzeda przyczepę to odda. No to już wg. mnie przesada. Kto takie gnioty "nowelizacja" tworzy, a kto potem to zatwierdza!??? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86
3 godziny temu, Iwona1 napisał:

Czytałeś wcześniejsze posty ... Byli tacy co dostali po 45 dniach i chyba nawet wcześniej , ale są i tacy u których 90 dni za pasem .... 

Dokładnie po 45 dniach mieli kase u mnie za tydzien mija termin a tu w czwartek była poprawka i to teraz nie poznan sprawdza tylko Warszawa no u nas juz 2 raz  Warszawa  sie doczepiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    956

 

18 minut temu, Dawidos01 napisał:

Dokładnie po 45 dniach mieli kase u mnie za tydzien mija termin a tu w czwartek była poprawka i to teraz nie poznan sprawdza tylko Warszawa no u nas juz 2 raz  Warszawa  sie doczepiła

to sami siebie sprawdzaja jezcze raz.........ale po co to robia.........

Edytowano przez PRZMAS19821982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
17 minut temu, Dawidos01 napisał:

Dokładnie po 45 dniach mieli kase u mnie za tydzien mija termin a tu w czwartek była poprawka i to teraz nie poznan sprawdza tylko Warszawa no u nas juz 2 raz  Warszawa  sie doczepiła

Czy  dałeś doradcy za wypełnienie bp. całość kasiorki bo to trochę nie teges?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86
45 minut temu, PRZMAS19821982 napisał:

 

to sami siebie sprawdzaja jezcze raz.........ale po co to robia.........

No najpierw sprawdza Poznan potem jak wysyła wniosek do Warszawy to oni tam jeszcze raz sprawdzaja zeby nie to to juz kasa była by na koncie

47 minut temu, many12 napisał:

Czy  dałeś doradcy za wypełnienie bp. całość kasiorki bo to trochę nie teges?

Tak dostał całosc no powiem ze pierwsza poprawka z tym dowodem to nie jego wina ale teraz to tak bo powinien kazac kupic ten koncentrat i dołaczyc fakture a nie ze paliwo i zboze wystarczy a tu zonk

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polka    130
12 minut temu, Dawidos01 napisał:

No najpierw sprawdza Poznan potem jak wysyła wniosek do Warszawy to oni tam jeszcze raz sprawdzaja zeby nie to to juz kasa była by na koncie

Tak dostał całosc no powiem ze pierwsza poprawka z tym dowodem to nie jego wina ale teraz to tak bo powinien kazac kupic ten koncentrat i dołaczyc fakture a nie ze paliwo i zboze wystarczy a tu zonk

Moim zdaniem należy trochę się" przyłożyć" samemu do tego by dokładnie dowiedzieć się co i jak mamy zaplanowane, bo to są nasze zobowiązania a nie doradców i za to nas będą rozliczać .To nic nie kosztuje a może przynieść tylko korzyści:14_relaxed:

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903

Zgodzę się z Tobą, mimo że wniosek robił nam doradca, to rozporządzenie itp. czytamy z żona i BP też sprawdzamy kilka razy żeby wiedzieć samemu na czym stoimy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ADSO    0

Witam wszystkich.

1. Dostałem info że w 2018 roku podczas naboru wniosków trzeba być ubezpieczonym w KRUS od minimum 2 miesiący a nie 24 jak było wcześniej. Czy to prawda? Dodam, że nfo dostałem telefonicznie od ARiMR.

2. Czy jeżeli miałem L4 to nie jestem w tym czasie ubezpieczony w KRUS w pełnym zakresie?

3. W Lubelskim wg ARiMR ma być nabór wniosków już w Marcu.

4. Chciałbym zakupić dodatkowy kawałek pola 2 hektary z czego 50 ary zamienić na działki budowlane kiedy będę mógł sprzedać te działki budowlane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
12 godzin temu, ZYLA napisał:

Dobrze rozumuje że teraz ma być tak, że przy braku wywiazaniana się z biznesplanu skutkować będzie jedynie brakiem wyplaty drugiej raty pomocy?

Jak tak to można takie cuda wianki wypisać, prawie nic z tego nie wykonać i zgarnąć 48 tyś?

Krótka refleksja :

 Z siedmioma punktami nie powinno być problemu:

1.- 2 punkty za operacje przyczyniające się do zmiany kierunku produkcji w gospodarstwie. - posadzić w roku docelowym  hektar marchewki i wejść w hodowlę królików które nie wymagają za dużych  inwestycji budowlanych.

2.- 2 punkty za podleganie ubezpieczeniu w pełnym zakresie jako rolnik lub małżonek nieprzerwanie co najmniej 12 miesięcy i nieprowadzenie w tym czasie innej działalności gospodarczej niż rolnicza.

3. - 1 punkt uczestnictwo w szkoleniach.

4. - 1 punkt za produkcję wysokobiałkowych.

5. - 1 punkt za spełnienie kryterium w zakresie ochrony środowiska i zapobiegania zmianom klimatu (udział zbóż w strukturze zasiewów).

 Muszę tylko jeszcze śwagra namówić, żeby się nie wysilał trzymał te 48 000 na książeczce a zajął sią porządnym zarobkiem  z ZUS-owskim ubezpieczeniem  lub biznesem w szarej strefie mojej firmy?. Aha trzeba się jeszcze zorientować  ile kosztuje najtańszy traktor to ewentualnie całą kasiorkę zaplanować w zakup takiego cacka.  A co -  postawi się na środku posesji niech zza płota    pieją z zazdrości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro6    44
Dnia 23.2.2018 o 12:10, «Farmer» napisał:

Witam, mam pytanie odnośnie szkoleń bo w poniedziałek mam pierwsze szkolenie z rachunkowości a nie będę mógł na nim być, przepisać na inny termin się też nie mogę bo wszystkie miejsca już zajęte. Czy na to szkolenie może np jechać syn i dostanie papier? Czy jest to jakoś sprawdzane?

Ja już. 3 szkolenia tak zrobilem że pojechałem zamiast żony przed szkoleniem jest lista obecności wystarczy mieć dowód osobisty osoby która jest zapisana na szkolenie i nie stwarzają żadnych problemów za koniec wydają zaświadczenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86
11 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Zgodzę się z Tobą, mimo że wniosek robił nam doradca, to rozporządzenie itp. czytamy z żona i BP też sprawdzamy kilka razy żeby wiedzieć samemu na czym stoimy.

No człowiek czyta i czasem cos przeoczy nikt nie jest doskonały oby teraz ta faktura wystarczyła i wypłacili kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
8 godzin temu, ADSO napisał:

Witam wszystkich.

1. Dostałem info że w 2018 roku podczas naboru wniosków trzeba być ubezpieczonym w KRUS od minimum 2 miesiący a nie 24 jak było wcześniej. Czy to prawda? Dodam, że nfo dostałem telefonicznie od ARiMR.

2. Czy jeżeli miałem L4 to nie jestem w tym czasie ubezpieczony w KRUS w pełnym zakresie?

3. W Lubelskim wg ARiMR ma być nabór wniosków już w Marcu.

4. Chciałbym zakupić dodatkowy kawałek pola 2 hektary z czego 50 ary zamienić na działki budowlane kiedy będę mógł sprzedać te działki budowlane?

Zgadza  się i masz jeszcze punkty -- 2 punkty za podleganie ubezpieczeniu w pełnym zakresie jako rolnik lub małżonek nieprzerwanie co najmniej 12 miesięcy i nieprowadzenie w tym czasie innej działalności gospodarczej niż rolnicza.  Rolnik musi podlegać ubezpieczeniu KRUS co najmniej 2 miesięcy poprzedzających miesiąc składania wniosku o przyznanie pomocy. Jeżeli jesteś na chorobowym to cały czas  jesteś ubezpieczony w KRUS bo płacisz wcześniej na to kasiorkę. Jak planujesz w bp w roku docelowym zakup hektarów to to jest środek trwały i na to przeznaczasz minimum 48 patoli a możesz całość. Tylko przemyśl co na tych ha zasiejesz żeby osiągnąć  10 tys € wartości gospodarstwa  +20 %. Za wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa w przedziale 12-16 tys. euro będzie 2 a nie 1 pkt.  Działki sobie sprzedasz po zakończeniu okresu trwania projektu czyli po upływie  5 lat od chwili otrzymania pierwszej płatności na konto. Nie dziękuj?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

masz np 10 ha to nie dokupisz za 48 2 ha u nas nie ma opcji 


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 godzinę temu, DYWI napisał:

masz np 10 ha to nie dokupisz za 48 2 ha u nas nie ma opcji 

My są  z  Lubelskiego to nie ma problem. Słyszałem, że w Opolskim  hektar ziami kosztuje 80 tys.  - ale tam rządzi  obca nacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Babcia zdała ziemie do gminy za darmo kolo domu matki teraz po 30 latach za 1,7 ha chce włascicielka 100 tys. bo wie że chce kupić . 

Ale to już się wioska z niej śmieje realna cena co jej ojciec mi powiedział 30 tys . jakieś 5 lat temu żałuje że nie kupiłem bo gotówka była a teraz taniej jak za 60 nie sprzeda . 


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
23 minuty temu, DYWI napisał:

Babcia zdała ziemie do gminy za darmo kolo domu matki teraz po 30 latach za 1,7 ha chce włascicielka 100 tys. bo wie że chce kupić . 

Ale to już się wioska z niej śmieje realna cena co jej ojciec mi powiedział 30 tys . jakieś 5 lat temu żałuje że nie kupiłem bo gotówka była a teraz taniej jak za 60 nie sprzeda . 

Jeszcze za czasów rodziców podzieliłem jako najstarszy ojcowiznę na wszystkim  kto chciał z  mego rodzeństwa. Dostał  mi się kawałek z budynkami  ok. 5 ha.  Na pewnych układach  zwiększyłem podwójnie ale widząc, że człowiek się starzeją a są możliwości z zalesianiem to wchodziłem w te projekty. Dzięki Junii a może przez junię gdybym nie widział pewnych możliwości nie chycił bym się hektarów. W sumie po pewnej włóczędze po swiecie odnalazłem swoje hobby pod lasem w pięknej okolicy  na odległość strzału od siasiada. I o to chodzi. Stary górnik chycił się gospodarki.  Ceny gruntów winduje zachodnie lobby. Mimo, ze hektary mogą nabywać tylko rolnicy i związki wyznaniowe poprzez tz. słupy handel  nasza Polską ziemią kwitnie i ma się dobrze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706
Dnia 4.02.2018 o 09:35, many12 napisał:

Robiłem już jedną zmianę na parametry maszyny. Pisze się pismo przewodnie do DyrektoraOoddziału Regionalnego następującej treści:

Zwracam się z prośbą  o umożliwienie mi zmiany założeń  w bp .............. Prośbę swą motywuję tym...... Podpis czytelny.

Do pisma przewodniego załączamy:

1. stronę tytułową bp. ze zmienioną datą na aktualną

2. Po zmianie w bp. kopiujesz PODSUMOWANIE i dołączasz do pisma przewodniego do dyrektora.

3. Załączasz   kopię Wniosku o przyznanie pomocy na operację typu Rst. Młod. Gosp. - gdzie na końcu umieszczasz aktualną datę i czytelny podpis. Te powyższe dane drukujesz na papierze i można jeszcze wysmalić na płytce i w kopertę na adres Dyrekcji Regional.  Oddziału.

4. Dostarczasz nową ofertę cenową na nowe parametry maszyny czyli szerokości 1.8.ekonomicznych i finansowych w twoim gospodarstwie jedna maszyna o lepszych parametrach będzie  miała większy wpływ na zwiększenie wartości ekonomicznej gospodarstwa. W końcu finalnie o to chodzi?

Chcę jak już pisałem zmniejszyć skalę wymiany eternitu, mam wolne środki, więc dodaję 2 nowe drobne maszyny i dodatkowo zwiększa się kwota do blisko 12 tyś na wydatki w obrotowych. Dodatkowo zmiany w roku realizacji poszczególnych inwestycji na wcześniejsze. Jak widzicie sporo zmian w biznesplanie. Czy jest szansa aby coś takiego zatwierdzili? Czy najpierw mam napisać pismo do dyrektora regionalnego ARiMR i po zatwierdzeniu zmian złożyć korektę biznesplanu, czy też jak @many12 napisał wszystko wysłać razem? Many12 powiedz jeszcze czy taką procedurę jak tu powiedzieli Ci w agencji?

Robił ktoś może to inaczej po wypłacie pierwszej raty?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
4 minuty temu, ZYLA napisał:

Chcę jak już pisałem zmniejszyć skalę wymiany eternitu, mam wolne środki, więc dodaję 2 nowe drobne maszyny i dodatkowo zwiększa się kwota do blisko 12 tyś na wydatki w obrotowych. Dodatkowo zmiany w roku realizacji poszczególnych inwestycji na wcześniejsze. Jak widzicie sporo zmian w biznesplanie. Czy jest szansa aby coś takiego zatwierdzili? Czy najpierw mam napisać pismo do dyrektora regionalnego ARiMR i po zatwierdzeniu zmian złożyć korektę biznesplanu, czy też jak @many12 napisał wszystko wysłać razem? Many12 powiedz jeszcze czy taką procedurę jak tu powiedzieli Ci w agencji?

Robił ktoś może to inaczej po wypłacie pierwszej raty?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Żyła zaznaczam, że posiłkuję się tylko logiką i pewną życiową praktyką.  Każda zmiana mu si być kierowana do dyrektora Reg. Agen. Rolnej -   poprzedzona pismem przewodnim w którym zaznaczasz jakich zmian chcesz dokonać. Motywujesz i przedstawiasz   artefakty potwierdzające twoje zamierzenia kopią zmienionego bp. - w tym wypadku dlaczego rezygnujesz z całkowitego pozbycia się eternitu w gospodarstwie rolnym. Robię termoizolację i pani z regionu na etapie sprawdzania wniosku zadała mi pytanie. Czym jest pokryty budynek i czy mam w gospodarstwie jakiś  eternit. Dziwię Ci się, że nie trzymasz się kompleksowości biznes  planu i azbestowi nie chcesz powiedzieć WON z mego podwórka .Jeżeli planujesz przyspieszenie zakończenia bp. ( będę przedłużał o rok ze względu na zakup jałowek zacielonych i oczekiwania na potomstwo które zwiększy mi WEG) ti załatwiaj to za jednym pociągnięciem i będziesz miał jasność  w jakim miejscu stoisz i na ile możesz sobie pozwolić. Nie rozdrabniaj się  - pij wódkę jednym haustem a z gryzipiórkami postępuj na zasadzie kompleksowej popartej  faktami.

"Czy najpierw mam napisać pismo do dyrektora regionalnego ARiMR i po zatwierdzeniu zmian złożyć korektę biznesplanu",  - Żyła gubisz się w detalach.

 Korektę bp. wykonujesz w tym samym piśmie do dyrekcji. Jak wcześnie zaznaczyłem pismo trafi i tak do osoby która musi mieć jasność o co i w jakim stopniu zmieniasz bp. To pracownik analizuje twój temat.   Jeszcze nie dostałem kasiorki , a jak dostanę to będę robił akrobacje w swoim BP.

Doczytałem się ciekawego stwierdzenia w nowym naborze na RMG. Cytuję i jak się do tego odnosisz: "Większą elastyczność ma dać podniesienie z 10 do 30 punktów procentowych dopuszczalnego progu zmian w zakresie skali produkcji, poniżej którego nie jest wymagana zgoda ARiMR na zmianę biznesplanu" - o co w tym akapicie gryzipiórkom chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
«Farmer»    0
6 godzin temu, Agro6 napisał:

Ja już. 3 szkolenia tak zrobilem że pojechałem zamiast żony przed szkoleniem jest lista obecności wystarczy mieć dowód osobisty osoby która jest zapisana na szkolenie i nie stwarzają żadnych problemów za koniec wydają zaświadczenie 

A ta lista obecności jest przed wejściem na sale czy na sali? chodzi mi o to czy na szkolenie może pójść też osoba która nie jest zapisana czy jest ograniczona ilość miejsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj