Skocz do zawartości
karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

diablo471    0

Hej pany

wie ktoś moze  jak to bedzie naliczane

ostatni rok

średnia z pieciu lat

czy moze od daty podpisana umowy

pozdrawiam

majkel207    18

wiadomo, że agencja może to zinterpretować jak tworzenie sztucznych warunków,  tylko z tego co słyszałem, jak by poszło do sądu to agencja przegrywa takie sprawy, tylko czy agencja się przyczepi to chyba dużo zależy od prowadzącego wniosek i z tego co do mnie doszło to agencja się głównie czepia osób które faktycznie nie prowadzą gospodarstwa, a co do nowej MGR, raz że mam ciągnik kupiony wcześniej który przejdzie w tej modernizacji, a w nowej już nie to raz, a dwa z nowej będę mógł skorzystać tylko z 200 tys, a że rozwijam gospodarstwo to chciałbym skorzystać troszkę więcej, choć w sumie tak aktualizacja starej modernizacji co nie dawno miała miejsce, nie jest zbyt dla mnie korzystna, bo musiałem podbić punkty maszyną prośrodowiskową która aż tak droga mi nie do końca pasuje

w sumie ciekawa jest rada kolegi który radzi, ze poczekać na nowy MR ale jak wiadomo stary jest troszkę korzystniejszy, a ciekawe co by było jak by nabór na RGR był szybciej, niż przesunięcie pieniędzy na MR ze starego PROW,u

Edytowano przez majkel207

Krassus    95

Twój ojciec ma podpisaną z agencją umowę. Żeby ją zmienić potrzebna jest właśnie zgoda jej. Agencja może krzywo się patrzeć jak ojciec wystąpi do ARiMR o przeniesienie zobowiązań na Ciebie skoro on jeszcze sam będzie miał gospodarstwo. Chyba nikt tego w kraju nie zrobił.

Wiadomość z agroFakt.pl

szmergiel    199

chytrosc ludzka nie zna granic. i taki jeszcze nazeka ze muz zle bo wszystko by chcial za darmo.poprostu szczyt chamstwa i chyrosci,nic tylko uwalic jakims donosem bo to juz przechodzi ludzkie pojecie jak sie ludzie rozwydrzyli a przez to inni nie moga skozystac z dofinansowan bo taki cwaniak chce wszystko dla siebie

Edytowano przez szmergiel
  • Like 1

konrad451    3

duzo jest klopotu z przeniesieniem zobowiazan mgr? z ojca na mnie, ojciec przeszedlby na emeryture, ma jeszcze 2 lata zobowiazan mgr

jahooo    263

Przeczytaj dokładnie umowę z agencją i regulamin. Nabycie praw emerytalnych ma znaczenie i byc może ojciec bedzie mógł bez uzyskiwania żadnych zgód przejść po prostu na emeryturę z mocy ustawy, bo osiągnął wiek. W tym przypadku umowa z agencją traci podstawy prawne, bo ojciec kończy prowadzenie gospodarstwa. Jesli w umowie nie ma nic o wieku emerytalnym, to agencja może sobie skoczyć, przegra w sądzie w najgorszym wypadku. A w sumie wystarczy jeden telefon do agencji i przedstawic sprawę, że przechodzisz na emeryturę z powodu nabycia uprawnień i likwidujesz gospodarstwo z MGR i co oni na to. Nastepca wcale nie musi byc kontunuatorem. Przecież gospodarstwo można przekazać dowolnej osobie albo sprzedać - to co, razem z zobowiązaniami ? Przecież nie ma obowiązku rejestrować się w ARiMR, można uprawiać ziemię i bez tego.

Ale jeśli ojciec wziął pieniądze na modernizację, to może gdzies tam z siebie wydusic resztki uczciwości i przyznać , że taki fakt miał miejsce i może mi pieniądze się nie należą, trzeba dać szansę innym ?

majkel207    18

chytrosc ludzka nie zna granic. i taki jeszcze nazeka ze muz zle bo wszystko by chcial za darmo.poprostu szczyt chamstwa i chyrosci,nic tylko uwalic jakims donosem bo to juz przechodzi ludzkie pojecie jak sie ludzie rozwydrzyli a przez to inni nie moga skozystac z dofinansowan bo taki cwaniak chce wszystko dla siebie

chęć rozwoju gospodarstwa to jest chytrość, nie dostałem do tej chwili nawet grosza z Unii po za dopłatami bezpośrednimi,a że sytuacja życiowa mi się zmieniła niedawno to chcę gospodarstwo zaniedbane postawić na nogi, niektórzy podzielili gospodarstwa i wykorzystali MR, MGR, przywracanie potencjału, różnicowanie działalności po 2-3 razy cały limit na gospodarstwo, albo MR brany przez ludzi którzy rolnikami są tylko na papierze .

typowy Polak byle drugiemu zaszkodzić, żeby nie daj boże za dużo nie dostał!

Krassus    95

Przeczytaj dokładnie umowę z agencją i regulamin. Nabycie praw emerytalnych ma znaczenie i byc może ojciec bedzie mógł bez uzyskiwania żadnych zgód przejść po prostu na emeryturę z mocy ustawy, bo osiągnął wiek. W tym przypadku umowa z agencją traci podstawy prawne, bo ojciec kończy prowadzenie gospodarstwa. Jesli w umowie nie ma nic o wieku emerytalnym, to agencja może sobie skoczyć, przegra w sądzie w najgorszym wypadku. A w sumie wystarczy jeden telefon do agencji i przedstawic sprawę, że przechodzisz na emeryturę z powodu nabycia uprawnień i likwidujesz gospodarstwo z MGR i co oni na to. Nastepca wcale nie musi byc kontunuatorem. Przecież gospodarstwo można przekazać dowolnej osobie albo sprzedać - to co, razem z zobowiązaniami ? Przecież nie ma obowiązku rejestrować się w ARiMR, można uprawiać ziemię i bez tego.

Ale jeśli ojciec wziął pieniądze na modernizację, to może gdzies tam z siebie wydusic resztki uczciwości i przyznać , że taki fakt miał miejsce i może mi pieniądze się nie należą, trzeba dać szansę innym ?

Podstawy prawne tych ciekawostek. Jeżeli w umowie nie nic o emeryturze to rolnik może skoczyć Agencji. Emerytura to nie obowiązek a prawo. Po osiągnięciu wieku możesz przejść na emeryturę ale nie musisz. Umowa dotyczy dwóch osób. Rolnika i Agencji. To rolnik jest związany nią a nie gospodarstwo. Gospodarstwo jest mu potrzebne do spełnienia warunków umowy. Oczywiście, że może sprzedać czy oddać gospodarstwo. Tylko nie wywiązując się z umowy, były rolnik będzie musiał oddać wszystko co wziął razem z odsetkami. Dlatego aby umowa była dalej ważna trzeba przenieść ją na inną osobę za zgodą agencji jeżeli umowa tego nie przewiduje.

jahooo    263

Dlatego napisałem, że trzeba dokładnie przeczytać umowę i regulamin. To, czego w nich nie ma, reguluje KC.

Pewne zobowiązania wygasają z mocy prawa po spełnieniu pewnych warunków. W umowie z agencją muszą być konkretne punkty. Bo co zrobić, jeśli rolnik zostanie na przykład inwalidą bez możliwości prowadzenia gospodarstwa ? Ma dalej ryrać, bo podpisał umowę ?

Krassus    95

Dlatego napisałem, że trzeba dokładnie przeczytać umowę i regulamin. To, czego w nich nie ma, reguluje KC.

Pewne zobowiązania wygasają z mocy prawa po spełnieniu pewnych warunków. W umowie z agencją muszą być konkretne punkty. Bo co zrobić, jeśli rolnik zostanie na przykład inwalidą bez możliwości prowadzenia gospodarstwa ? Ma dalej ryrać, bo podpisał umowę ?

To wtedy zobowiązanie wygasa ale powód tego musi być nie z winy rolnika. Jeżeli przejdzie na emeryturę to robi to z własnej woli.

I witamy w realnym świecie. Podpisanych umów się dotrzymuje.

Edytowano przez Krassus

max95    0

Program RMG ruszy dopiero w połowie stycznia,jest troche czasu na przygotowanie się.

galan99    26

To jeszcze nie nic pewnego że w połowie stycznia pierw zapewne ruszy sama modernizacja a potem restrukturyzacja małych,co jest wiadomo wybory na jesieni to wszystko będzie  możliwe że będzie szybko nabór.

Krassus    95

Dopóki z obecną MGR się nie uporają to mało prawdopodobne, że druga ruszy. Pewniej szybciej restrukturyzacja ruszy.

zibi80    12

To jest temat o restrukturyzacji małych gosp. Jeśli pytasz o ten program to z tą wartością nie ma szans, musisz zejść poniżej 10 tys

galan99    26

so 10.070 czy mogę ubiegać się o MGR;;;;; To jest tak restrukturyzacja od 1-do 9 tyś euro  MODERNIZACJA  od 10 i wyżej do 15 tyś euro 

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, takie pytanie odnośnie tego  "W wyniku realizacji biznesplanu powinien nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa do poziomu co najmniej 10 tys. euro, przy czym wzrost ten musi wynieść co najmniej 20% wartości wyjściowej"  Jezeli gospodarstwo ma w tej chwili ok 5 tys euro wielk, ekonom. to w ramach restrukturyzacji musze dobic do 10 tyś czy tylko ma byc wzrost o te 20 % czyli 5000 +20%?

damianzbr    992

Witam, takie pytanie odnośnie tego  "W wyniku realizacji biznesplanu powinien nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa do poziomu co najmniej 10 tys. euro, przy czym wzrost ten musi wynieść co najmniej 20% wartości wyjściowej"  Jezeli gospodarstwo ma w tej chwili ok 5 tys euro wielk, ekonom. to w ramach restrukturyzacji musze dobic do 10 tyś czy tylko ma byc wzrost o te 20 % czyli 5000 +20%?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W takim razie ci co mają 8-9,999 tys euro są w najłatwiejszej sytuacji?

galan99    26

Jak wcześniej pisałem biznes plan to podstawa jest jak projekt majo w czym wybierać, jak Sawicki zapowiedział mają być to gospodarstwa rozwojowe. Co uzyskają powyżej 10 tyś euro W  planie + 20% ma otworzyć drogę , na inwestycje jak MODERNIZACJA.TO ZNACZY ŻE MAŁE GOSPODARSTWA MUSZĄ  POSTARAĆ.

Dario23    0

mam pytanko. Brat w tym momencie posiada 1,5 hektara ziemii, drugie 1,5 hektara dzierzawi. Jest na ZUS-ie. Czy jest w stanie skorzystac z restrukturyzacji i za 60 tys. dokupic ziemi (kolejne 3 hektary), czy jest cos co go juz w tym momencie dyskwalifikuje np. ze nie jest na KRUS-ie.

Z gory dzieki za pomoc.

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez marcin2057
      Witam, od 1980r. dziadek słownie wziął w dzierżawę wszystkie grunty rolne od pana XY bez żadnej umowy i opłacał podatek za całe gospodarstwo, w 1990r. przepisał na mojego ojca całą gospodarkę i ta słowna dzierżawa przeszła na mojego ojca , w 1994 właściciel zmarł, nie miał żadnych dzieci ani żony tylko brata lecz całe gospodarstwo było na pana XY, do tej chwili od 2011r ja użytkuję całe gospodarstwo i nie wiem czy mogę się już starać o zasiedzenie i teraz od czego mam zacząć i jakie to są koszty. Z tego co się dowiedziałem to nie ma żadnego właściciela i spadkobiercy żyjącego.
    • Przez kornas
      Witam. Czy dokładał już ktoś z was do belki opryskowej światła LED w celu poprawy kontroli oprysku bodczas wieczornych i nocnych akcji. Mam samojezdnego berthouda z belką o szerokości 24m i zastanawia mnie jak wyglądało by założenie LEDów z technicznego punktu widzenia i z jakim kosztem trzeba by było się liczyć pozdrawiam!! A bym zapomniał BELKA jest z PRZODU;)