karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

galan99    7487

Wiem to bo niedaleki sąsiad trzyma świnie i jak była nisko towarówka to się nie załapał bo za dużo zarejestrował stąd wiem,że tak liczą raczej tego nie zmienili bo mają w komputerze stan pogłowia ile jest na stanie,na daną chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie porównuj starego działania z RMG z nowego PROW. To co napisałeś być może będzie pokrywać się ale niekoniecznie z nowym działaniem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

A znasz kogoś kto ma 1-5 ha i żyje cała rodzina tylko z tego gospodarstwa dodatkowo nie majac innych dochodów bo ja nie znam

 

Bo z pomocy mają skorzystać gospodarstwa specjalistyczne (lub stanom się specjalistyczne), które mają szanse na rozwój a nie te, które trzymają ziemie bo im żal sprzedać. To nie jest finansowanie hobby w postaci rolnictwa to ma być konkretna pomoc na rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7487

Zobaczymy jak to będzie ale moim zdaniem to wszystko co się posiada na daną chwile nie co się posiadało bo, by to pięknie wyglądało.


Tak dokładnie zgadzam się zupełnie nie, tak jak było z nisko towarówką,teraz mają być działania konkretne co przyniosą rozwój tego gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie wiadomo nic oprócz tego co jest w dokumencie opublikowanym w piątek a i w nim jest szereg niewiadomych, itp :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7487

To jest teraz zagadka ile trzeba być zarejestrowanym w krus moim zdaniem by być zarejestrowanym tylko pytanie ile trzeba mieć posiadane gospodarstwo tu jest problem 2 czy 5 lat.jak do tego podejdą? ja mam już gospodarstwo 14 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo z pomocy mają skorzystać gospodarstwa specjalistyczne (lub stanom się specjalistyczne), które mają szanse na rozwój a nie te, które trzymają ziemie bo im żal sprzedać. To nie jest finansowanie hobby w postaci rolnictwa to ma być konkretna pomoc na rozwój.

Chyba nie wierzysz w to co piszesz. Startujesz z żytem a kończysz na truskawkach, zostajesz z maszyną za 60 tys, a sam pracujesz na budowie na czarno i opłacasz sobie KRUS dla lat pracy, lub prowadzisz ekipę murarzy i DG otworzyłeś będąc na KRUS. Żona pracuje i jest w ZUS. Z pomocy mają skorzystać cwańsze rodziny terenów wiejskich które całkiem nie najgorzej się mają, jest to pomoc typowo socjalistyczna którym przeciwna jest UE ale PSL dla własnego elektoratu oraz rozdawaniu pieniędzy rodzince zamydli oczy nawet samej merkel.

 

Szacuję że 60% osób składających na to wnioski to sami pracownicy ARiMR, ODR, członkowie PSL (ludzie obeznani w temacie dotacji UE) itd. nie mający nic wspólnego z rolnictwem po za miejscem meldunku (wieś) i posagiem (2ha ojcowizny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

@danield28 Dlaczego uważasz, że osoby pracujące na etacie traktują rolnictwo jako hobby? Pracując na etacie jestem w stanie po godzinach obrobić sporo pola i jeszcze więcej jak by była kasa i pole do kupienia, myślę że był bym wstanie nawet obrabiać 30ha. Taka ilość to jest hobby? Staram się inwestować i rozwijać. Jest też spora grupa osób, które są starsze i prowadzą wyłącznie gospodarstwo i im będzie ciężko przebrnąć papierkologie a dodatkowo tak zrobić aby na koniec wyszły dobrze współczynniki. 

Edytowano przez mrc1005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Bo z pomocy mają skorzystać gospodarstwa specjalistyczne (lub stanom się specjalistyczne), które mają szanse na rozwój a nie te, które trzymają ziemie bo im żal sprzedać. To nie jest finansowanie hobby w postaci rolnictwa to ma być konkretna pomoc na rozwój.

A nie przyszło Ci do głowy że chcieliby się rozwinąć ale nie mieli takiej gotówki na start i znaleźli dodatkową pracę?

 

@danield28 Dlaczego uważasz, że osoby pracujące na etacie traktują rolnictwo jako hobby? Pracując na etacie jestem w stanie po godzinach obrobić sporo pola i jeszcze więcej jak by była kasa i pole do kupienia, myślę że był bym wstanie nawet obrabiać 30ha zboża. Taka ilość to jest hobby? Staram się inwestować i rozwijać. Jest też spora grupa osób, które są starsze i prowadzą wyłącznie gospodarstwo i im będzie ciężko przebrnąć papierkologie a dodatkowo tak zrobić aby na koniec wyszły dobrze współczynniki. 

Zgadzam się z przedmówcą.To że ktoś po godzinach dodatkowej pracy obrobi pole(zwierzęta) nie jest rolnikiem tylko hobbystą?Uważam że ma takie samo prawo skorzystać z tej pomocy jak ci cwaniacy i inni im podobni których wymienił @damianzbr .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Spokojnie Panowie

nie ma sensu kłócić się o to dlaczego tak jest a nie inaczej. jest jak jest. Jakby było inaczej też zaraz znalazłby się ktoś z pretensją dlaczego tak a nie tak aby jemu pasowało. Każdy ma swoją rację i każdy ma ileś słuszności w tym co pisze. Ciekaw jestem ilu z Was napisało swoje uwagi podczas konsultacji społecznych? Podejrzewam, że jednostki.

 

Wstrzymajmy się z komentarzami do czasu opracowania przepisów krajowych regulujących te sprawy, o których nie ma mowy w projekcie, bo do czasu wyjścia rozporządzenia wątek będzie miał 100 stron. A potem wyjdą rozporządzenia i okaże się że warunki wykluczają 3/4 z nas tu dyskutujących. Każdy kto jest zainteresowany tymi pieniędzmi powinien dla własnego dobra te kilka zadań z projektu przeczytać, cały projekt jest długi ale rozdział dot. modernizacji małych gosp ma jakieś 2  - 3 strony a trochę jest tam powiedziane.

 

 


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

@danield28 Dlaczego uważasz, że osoby pracujące na etacie traktują rolnictwo jako hobby? Pracując na etacie jestem w stanie po godzinach obrobić sporo pola i jeszcze więcej jak by była kasa i pole do kupienia, myślę że był bym wstanie nawet obrabiać 30ha. Taka ilość to jest hobby? Staram się inwestować i rozwijać. Jest też spora grupa osób, które są starsze i prowadzą wyłącznie gospodarstwo i im będzie ciężko przebrnąć papierkologie a dodatkowo tak zrobić aby na koniec wyszły dobrze współczynniki. 

 

Bo skoro pracujesz na etacie to znaczy, że gospodarka którą posiadasz jest mała. Czas poświęcony pracy na etacie a przewracaniu ziemi też jest pewnie wielokrotny większy.

 

A dla tych którzy płaczą, że są poszkodowani. Zwolnijcie się z pracy i ubezpieczcie w KRUS i korzystajcie z jakże dużych przywilejów tych małych. UE uznała, że skoro pracujecie, posiadacie inny dochód niż ziemia to znaczy i potrzebne fundusze na modernizację także macie.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

no właśnie, 100 osób komentuje, narzeka a jak był czas na składanie uwag w konsultacjach społecznych to kilka procent coś zadziałało.

 

Tak jak babka z ministerstwa na szkoleniu mówiła, te pieniądze pomogą rolnikom którzy planują jakiś rozwój, mają kasę a te 60tys "popchnie" ich to działania i pomoże unowocześcić gospodarstwo. Po za tym, każdy myśli, że dostanie 60tys i cześć:

po 1. kwota jest max 60tys wg biznesplanu- równie dobrze może być mniej(bo ktoś ma biznes plan na 40tys), wypłacane będzie w 2 ratach- 80% i 20%

po2. musi być wzrost SO pow 10tys euro lub 20% (tzn. jak ktoś startuje z 2tys euro to musi przekroczyć 10tys po inwestycji, a jak startuje z 9tys euro to musi zwiększyć GVA o 20%)

po3. KRUS- rolnik musi być z mocy ustawy ubezpieczony w krus- nawet jak ktoś ma 1ha przeliczeniowy i jest ubezpieczony w krus a nie ma 1ha fizycznego to i tak nie może brać dopłat bezpośrednich i wg ARIMR nie ma gospodarstwa (więc co tu rozwijać?)

pod4. po wzięciu dofinansowania do restrukturyzacji małych gospodarstw będzie można skorzystać z modernizacji gospodarstw (gdzie dolny próg to 10tys E SO) pomniejszone do dofinansowane w tym programie.

 

 

 

PS.

 

tak jak napisał KRASUS, KE stwiedziła, że skoro ktoś pracuje na etacie to nie potrzebuje wsparcia na rozwój gospodarstwa

 

PS2

to samo z progiem 10tys E, jak ktos przekracza i nie łapie się na małe gosp to może skorzystać z modernizacji gosp ponieważ go stać na wkład własny.

Edytowano przez DoradcaKT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Chyba nie wierzysz w to co piszesz. Startujesz z żytem a kończysz na truskawkach, zostajesz z maszyną za 60 tys, a sam pracujesz na budowie na czarno i opłacasz sobie KRUS dla lat pracy, lub prowadzisz ekipę murarzy i DG otworzyłeś będąc na KRUS. Żona pracuje i jest w ZUS. Z pomocy mają skorzystać cwańsze rodziny terenów wiejskich które całkiem nie najgorzej się mają, jest to pomoc typowo socjalistyczna którym przeciwna jest UE ale PSL dla własnego elektoratu oraz rozdawaniu pieniędzy rodzince zamydli oczy nawet samej merkel.

 

Szacuję że 60% osób składających na to wnioski to sami pracownicy ARiMR, ODR, członkowie PSL (ludzie obeznani w temacie dotacji UE) itd. nie mający nic wspólnego z rolnictwem po za miejscem meldunku (wieś) i posagiem (2ha ojcowizny)

 

A masz pomysł jak odsiać tych cwańszych z PSL od potrzebujących? Jest obowiązek co 3/4 potencjalnych cwaniaków już odsiało, w projekcie zaznaczono, że biznesplan trzeba zrealizować więc też trochę osób zniechęci. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, być może będą punkty za jakieś inwestycje np. do przetwórstwa.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/komu-restrukturyzacja-komu-modernizacja-w-nowym-prow,54557.html

tu apropo łączenia, kto będzie mógł wykorzystać tylko 200 z modernizacji to szkoda zachodu dla restrukturyzacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7487

 Szkoda zachodu dla restrukturyzacji,by się łączyć to prawda jak ma się nie przekroczyć 10 tys euro, ale nasuwa się pytanie? czy jak będą mieli  po 2 h i się połączą  to też się załapią.Po wino być oparte na dokładnym biznes planie ale czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A masz pomysł jak odsiać tych cwańszych z PSL od potrzebujących? Jest obowiązek co 3/4 potencjalnych cwaniaków już odsiało, w projekcie zaznaczono, że biznesplan trzeba zrealizować więc też trochę osób zniechęci. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, być może będą punkty za jakieś inwestycje np. do przetwórstwa.

Mi nie chodzi o odsiewanie kogokolwiek, a o tą kłótnię jaka tu powstała bo już mają jakieś obiekcje, jeden mówi że za duże wymagania drugi że za małe, więc starałem się ich uświadomić że każdy kto będzie chciał dostanie tą dotację bez kiwnięcia palcem, a że będą to osoby powiązane z PSL, ODR itd. to tylko i wyłącznie powód tego że są tacy ludzie jak w tym temacie, nie sprawdzą dokładnie tylko będą ględzić że jest im źle że za duże wymagania itd. i nawet nie spróbują aby się przekonać.

 

Nie wiem, może ludzie z PSL i ODR na zamkniętym spotkaniu będą mieli powiedziane że w tym działaniu nie trzeba kiwnąć palcem, wystarczy wystartować z żytem a skończyć w ostatnim roku na truskawkach i ma się 60 tyś. Dlatego będą bardziej ufni, a przynajmniej nie będą marudzić na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

dla mnie stanowi problem uespieczenia w krusie   niwiem czy da sie ominąc  wymogi ubespieczenia w krusie z mocy ustawy   ODR arimr osoby tam pracujace maja ubespieczenie zus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiadomo, nie można wszystkich włożyć do jednego worka, trafią się tacy co choć by stanęli na głowie nie spełnią warunków. Ale pomyśl ile jest takich adaammków dla których stanowi problem ubezpieczenie w KRUS a ilu z nich zamiast siebie podstawi żonę, syna, brata, czy nawet dalszego kuzyna o strony stryjka Edka który jest pijaczkiem z pod sklepu i za 1000 zł podpisze się nawet na suficie w kościele.

 

Tu na forum mówicie ee, to nie dla mnie ja tego nie spełniam...

A ci z PSL, ODR mówią ee, cóż to za problem coś się wymyśli, jak nie z prawej to z lewej i da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale to trzeba kombinować, jakieś biznesplany pisać być może będą i kontrolować. Kto to widział takie rzeczy? Jak dają to niech nie sprawdzają później kto na co wydał!

 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Kontrolować będą, maja nauczkę po niskotowarówce 2005, za niemal całkowity brak kontroli nad pieniędzmi na Polskę zostały nałożone kary,


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Znowu robi się program pod "swoich" z PSL. Większość ludzi, co pracują w AriMR ma gospodarstwa "na kuzynów" którzy na 100% załapia się na jakiś nowy program wsparcia. Normalny człowiek nie ma szans, ale taki zawsze się załapie.

Ja mam gospodarstwo 15ha i chciałbym je rozwinąć, ale cóż, ne ma szans, bo pracuję i płacę ZUS. Ale gdybym wydzierżawił podtsawionej osobie płacącej KRUS to mając znajomości w ARiMR byłaby szansa, niestety, znajomości nie mam. Dlatego w 2015 roku i następnych latach będę nadal rozwijał się bez kredytów, dofinansowań i innych unijnych machlojek, za własne, ciężko zarobione pieniądze, w zamian będę miał tylko satysfakcję, że powoli do przodu i nikogo nie okradam i nie musze włazic urzędnikow w d*pę i lizać od środka, żeby dostac parę Euro.

Marna to satysfakcja, ale zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj