Skocz do zawartości
karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzbr    993

Tyle to już widziałem. Myślałem że posiadasz jakieś bardziej szczegółowe informacje. Interesuje mnie np. komu nie będzie udzielane wsparcie 

7.7.4 Poddziałanie: Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych. Bo raz piszą że tylko tym co korzystali z MGR, a raz że tym co korzystali z MGR, Mikroprzedsiębiorstwa i Różnicowanie.

Oraz co konkretnie oznacza termin ,,trwałe przekazanie gruntów,, z działania o którym mowa w przedostatnich postach. Czy sprawę będzie załatwiać dzierżawa czy tylko sporządzenie aktu notarialnego?

krzychu94    1

A jak ojciec ma 2 ha a pozostałe 15 ha wydzierżawił mi na MR to będzie się łapał? Czy musiałby na mnie przepisać to 15ha?

Edytowano przez krzychu94

_Maria_    0

Witam. Czy osoba, która kożystała z dofinansofania dla gospodarstw niskotowarowych może ubiegać się o o dofinansowanie na restrukturyzację małych gospodarst ?

zibi80    12

@_Maria_

Może, jeśli spełnia wymagania to nie ma żadnych przeszkód

@krzychu94

Na 100% nie wiem, może są bardziej zorientowani, ale moim zdaniem bierzesz pod uwagę to co podajesz we wnioskach o bezpośrednie, jak będą rozbieżności to może to być potraktowane jako tworzenie "sztucznych warunków w celu uzyskania pomocy", możliwe , że dzierżawa wystarczy, zdaje się że arimr nie sprawdza aktów własności

A tak poza tym to czy się łapie nikt Ci nie odpowie bo musisz sam to sobie policzyć, wszystko zależy pd upraw, zwierząt itd,  z tym że nie ma na chwilę obecną określonych wymaganych progów wielkości gospodarstwa ani kalkulatora

Edytowano przez zibi80

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

radek1983    0

wiadomo juz co i jak jaki limit trzeba miec ha itd???????

Edytowano przez radek1983

Sprawdzam codziennie na stronie ARiMR i jak coś będzie oficjalnie wiadomo to na pewno tam będzie zamieszczone :) 

Edytowano przez PszczelarzKielce

adaammek    10

prow 2014-2020 zatwierdzony przez  ue  z tego co wyczytałem   beneficjent musi byc ubespieczony w krus  z mocy ustawy w pełnym zakresie  z pomocy sz wykluczone osoby które  otrzymały wsparcie prow2007-2013  młody rolnik , modernizacja gosp rolnych i rooznocowanie  jak rowniez prow 2014-2020

robo1980    42

Dobrze że wyklucza osoby które korzystały już z pomocy unijnej zawsze to większa szansa dla tych co nigdy nie korzystali.

freetaxi    172

Nie może. Beneficjent MR jest wykluczony z tego programu.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Tel: 511-293-290.

robo1980    42

możecie wstawić link bo nie mogę pobrać strony na komputer.Interesuje mnie czy z tego programu można zakupić ziemię?

zibi80    12

http://www.minrol.gov.pl/content/download/50665/278866/version/1/file/PROW2014-2020_wersja_pelna.pdf

Beneficjenci większych programów z poprzedniego PROW-u z założenia nie są "niskotowarowi" więc są wykluczni z tego programu, nie ma się co temu dziwić, po pierwsze spełniali stosunkowo (w stosunku do progów o jakich tu mówimy) wysokie  wymagania, np na MGR czy MR, po drugie przygarnęli trochę kasy na rozwój i nagle niskotowarowi stali się?

Edytowano przez zibi80

Roxer    17

Czy wg tego projektu wykluczone jest najpierw skorzystanie z restrukturyzacji małych gospodarstw, a potem przy ew. wzroście gops. z innych programów tj. młody rolnik czy modernizacja gospodarstw rolnych?

Piotr778    32

Beneficjent zobowiązuje się do rozpoczęcia prowadzenia uproszczonej rachunkowości.Jak to rozumieć?Jest już nowy kalkulator so?

Edytowano przez Piotr778

freetaxi    172

Ściągnij sobie jakiś czytnik pdf, np. Adobe Reader.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

zibi80    12

Może nie masz zainstalowanego programu do otwierania plików w tym formacie, typu adobe reader na windowsa - jest darmowy

Kolega freetaxi mnie ubiegł

Edytowano przez zibi80

freetaxi    172

Nie wiadomo. Będą rozporządzenia, będzie wiadomo coś więcej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez marcin2057
      Witam, od 1980r. dziadek słownie wziął w dzierżawę wszystkie grunty rolne od pana XY bez żadnej umowy i opłacał podatek za całe gospodarstwo, w 1990r. przepisał na mojego ojca całą gospodarkę i ta słowna dzierżawa przeszła na mojego ojca , w 1994 właściciel zmarł, nie miał żadnych dzieci ani żony tylko brata lecz całe gospodarstwo było na pana XY, do tej chwili od 2011r ja użytkuję całe gospodarstwo i nie wiem czy mogę się już starać o zasiedzenie i teraz od czego mam zacząć i jakie to są koszty. Z tego co się dowiedziałem to nie ma żadnego właściciela i spadkobiercy żyjącego.
    • Przez kornas
      Witam. Czy dokładał już ktoś z was do belki opryskowej światła LED w celu poprawy kontroli oprysku bodczas wieczornych i nocnych akcji. Mam samojezdnego berthouda z belką o szerokości 24m i zastanawia mnie jak wyglądało by założenie LEDów z technicznego punktu widzenia i z jakim kosztem trzeba by było się liczyć pozdrawiam!! A bym zapomniał BELKA jest z PRZODU;)