Skocz do zawartości
karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

galan99    24
44 minuty temu, JonnyDeep napisał:

Ja to wszystko rozumiem, ale nie wszyscy mamy faktury za sprzedaż produktów rolnych. Ja na Broniszach sprzedaję sałatę i oczywiście nie wystawiam jakiegokolwiek dowodu sprzedaży, bo nie jest to potrzebne mi jak i mojemu kontrahentowi. I na jakiej podstawie mam wpisywać przychody w ewidencji. Jeden z Was twierdzi, że  tylko wystarczy ten fakt odnotować w wspomnianej ewidencji, ktoś inny napisał, że będę musiał wystawiać jakieś dokumenty RR. Ale jak będzie naprawdę to pewnie i w agencji na dziś nie wiedzą. A tu wielu ma już decyzję i już mogą zaczynać prowadzenie rachunkowości.

Spokojnie każdy ma kontakt agencją tak pytać  wszystko powiedzą co jak robić żeby nie było problemu .

Po otrzymaniu płatności 48 tyś można robić poprawki w kosztach zakupu  będą specjalne druki ale wszystko trzeba konsultować z agencją to co jest zapisane w biznes planie to rzecz święta cokolwiek zmienić trzeba zgłaszać .

benio1967    22

Na lipę tak jak pisze Takitamrolnik to tak nie będzie bo za darmo już w tej chwili nikt 60 tys nie da,czasy niskotowarówki mineły i tą prostą rachunkowość trzeba do tego programu prowadzić z głową a i tak każdy zrobi jak mu pasuje.Myślę że na tym programie najlepiej skorzystają ci co mają tylko minimum punktów i są na końcu listy bo mają najmniejsze obciążenia na gospodarstwo.

benio1967    22

Na lipę tak jak pisze Takitamrolnik to tak nie będzie bo za darmo już w tej chwili nikt 60 tys nie da,czasy niskotowarówki mineły i tą prostą rachunkowość trzeba do tego programu prowadzić z głową a i tak każdy zrobi jak mu pasuje.Myślę że na tym programie najlepiej skorzystają ci co mają tylko minimum punktów i są na końcu listy bo mają najmniejsze obciążenia na gospodarstwo.

Wiadomość z agroFakt.pl

galan99    24

Tu nie ma znaczenia czy jest na początku czy na końcu rachunkowość jest prosta nic niema skomplikowanego , nic nie trzeba rozliczać tylko trzeba pilnować się biznes planu zakupów podam przykład .

Jak mam zapisane na przykład 2 tyś sadzonek na sumę 7200 zł to tego nie mogę zmienić sam że kupię więcej sadzonej taniej na tą samą sumę , dlatego że był rysunek ile rzędów ile w rzędzie odległość sadzonki w rzędzie trzeba by było wszystko poprawiać i dopiero kupować .

Tak samo z maszynami muszą się zgadzać ilość talerzy na przykładzie brony talerzowej szerokość i cena jak dopłacamy ze swego jest ok , ale jak jest okazja kupić taniej to już trzeba zrobić poprawkę i dopiero kupić tak to jest . 

Trzymają łapę na wszystkim na przykład glebo glebogryzaraka  spalinowa o mocy tam  x nie można se kupić y i szerokość inną nazwa może być inna wygląd inny ale parametry te same co zapisane w biznes planie . Bo jak inną to już trzeba robić zmianę . Tak mi w Lublinie wyjaśniano każdy niech pyta pisze co jak będziemy się uczyć .

rtt77    1

Mój wniosek przeszedł, a nie wpisywałem takich rzeczy jak ilość wałków przy agregacie czy szerokość , a przy jednej nie wpisałem nawet producenta. Ofert do biznesplanu nie dołączałem. 

flackmistrz    1
2 godziny temu, Iwona1 napisał:

Lubelskie --- właśnie otrzymałam decyzję ;-)

Długo czekałaś od pojawienia się list?

elwiraxyz    0

Witam wszystkich,

chciałabym się zapytać czy do złożenia wniosku o płatność wystarczy urawomocniona decyzja na budowę magazynu-ja poszłam w środki trawłe na budowe :)

Iwona1    2
49 minut temu, flackmistrz napisał:

Długo czekałaś od pojawienia się list?

Nie długo , nasza lista pojawiła się 15.

Edytowano przez Iwona1

galan99    24
1 godzinę temu, rtt77 napisał:

Mój wniosek przeszedł, a nie wpisywałem takich rzeczy jak ilość wałków przy agregacie czy szerokość , a przy jednej nie wpisałem nawet producenta. Ofert do biznesplanu nie dołączałem. 

Bo w tym programie nie było potrzeba pisania ofert ,  ale jak się trafił czy trafiła jak mi wnikliwa to wszystko musiałem podać nawet rośli w rzędzie do centymetra podać i narysować opisać a teraz po otrzymaniu 48 tyś zrobię z 5 poprawek przed zakupem będą mieli co robić bo tak można będzie .

Lucash    2

To w końcu rachunkowość prowadzimy tylko do celów agencyjnych czy musimy też zgłosić do skarbówki ?

GRZES1545    9

Niektórzy jeszcze myślą  że jak rachunkowość to już skarbówka, każdy z nas może wystawić rachunek uproszczony (ryczałtowy) za sprzedana sałate czy zboże sąsiadowi czy klientowi z giełdy i nie trzeba z tym iść do skarbówki, a dzięki takim gotowym druczkom mamy fajny  dokument sprzedaży do naszej uproszczonej rachunkowości.

Edytowano przez GRZES1545

bialy1984    0

Ja otrzymałem informację, że jak chce coś zmieniać, to dopiero po złożeniu wniosku o płatność.

kopin    17

fajnie działa teraz u mnie to forum po zmianach  3-4 razy dziennie komunikat

Przepraszamy serwer chwilowo niedostępny. Zapraszamy za chwilę

ZYLA    36

Ja nie ruszam nic. Nawet marki. Co wziąłem to wiąłem. Może bym co nieco zmienił, ale nie będę komplikowal. Kazdy mówi co innego, bo i jemu mówią co innego. 

Z rachunkowoścą jedni mówią to, inni tamto, a mnie odsylali do księgowej bo nic nie wiedzieli.

Co do cen, to najgorzej poszla blacha w górę w porownaniu z okresem z naboru, bo mocno podrożała stal. Teraz musiał bym sporo dołożyć. Czekam na spadki notowań. Na maszyny w jakimś stopniu też to się przekłada. 

@elwiraxyz wystarczy

6 godzin temu, elwiraxyz napisał:

Witam wszystkich,

chciałabym się zapytać czy do złożenia wniosku o płatność wystarczy urawomocniona decyzja na budowę magazynu-ja poszłam w środki trawłe na budowe :)

Edytowano przez ZYLA

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się