Skocz do zawartości
karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

RafaKdziela    141

Koledzy jak płacę krus 14 lat i mam wykształcenie rolnicze, technikum mechaniczno-ronicze oraz 4,5 ha to łapię się na tą zapomogę ? .W czerwcu rodzice mi przekazują 30 ha i przechodzą na emeryturę  krus .

Edytowano przez RafaKdziela

RafaKdziela    141

Koleżanki i koledzy na dzień dzisiejszy nic nie wiadomo na temat restrukturyzacji małych gospodarstw .A jak ktoś pisze inaczej to są zwykłe spekulacje .Ta informacja jest z dzisiaj .Dodatkowo nasz kochana ciocia Unia ma czas do końca miesiąca  listopada na zatwierdzenie budżetu PROWU na lata 2014-2020.Na stronach Ministerstwa Rolnictwa też jest cicho w tym temacie .Tak więc trzeba czekać i mieć dobrą nadzieję ,że w Nowym Roku coś się ruszy :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Karollll    0

http://www.agrofoto.pl/fakty/polska/m-sawicki-w-nowej-perspektywie-unijnej-stawiamy-na-poprawe-sytuacji-gospodarstw-rodzinnych,53794.html

- Nowa perspektywa stawia na wzmocnienie gospodarstw rodzinnych w ramach dwóch dużych projektów. Jeden z nich dotyczy gospodarstw, których produkcja nie przekracza 10 tys. euro. Dla tych mniejszych, słabszych ekonomicznie przewidziana jest premia w wysokości 60 tys. zł bez udziału środków własnych - mówi Sawicki.

te małe gospodarstwa tz do iluś ha ? czy chodzi do 10 tys/euro

Edytowano przez Karollll

RafaKdziela    141

Kolego

Karollll wszystko ładnie ,ale to co pisze w tym artykule ,to mówiąc krótko jest kłamstwo .Mamy już połowę listopada za 2 dni ,a nawet budżet nowego Prowu nie został zatwierdzony ,więc o czym tu mówimy ,a po za tym gdzie są przepisy wykonawcze do tego programu .Ja odpowiem nie tylko Tobie ,ale wszystkim zainteresowanym ''w lesie ''

Karollll    0

Racja co i jak się okaże.Śledze temat od początku i to wszystko to takie nasze wróżenie .  

freetaxi    170

Tak jak kolega napisał. Dopóki nie będzie rozporządzenia trudno mówić o szczegółach. Póki co pozostają tylko informacje z projektu.

tech132    0

Sawicki mówił  w agrobiznesie , że modernizacja małych gospodarstw ruszy w grudniu 2014 .

supermichal13    240

witam chciałem jeszcze sie zapytać.

Jak mam spół udziały  pól których nigdy nie obrabiałem  i nie pobieram dotacji

To sie będą wliczać  w przelicznik ? 

Pawlo547    5

Znalazłem ten fragment w agrobiznesie w dniu 10.11.2014 wypowiadał się ze w grudniu chce dwa programy ruszyć młody rolnik i końcem listopada modernizacja małych gospodarstw ale coś się mi wydaje że wszystko dopiero ruszy w styczniu 2015 roku :)

tech132    0

Znalazłem ten fragment w agrobiznesie w dniu 10.11.2014 wypowiadał się ze w grudniu chce dwa programy ruszyć młody rolnik i końcem listopada modernizacja małych gospodarstw ale coś się mi wydaje że wszystko dopiero ruszy w styczniu 2015 roku :)

Tak zgadza się to mówił Sawicki ,jakoś mu nie wierzę .

krzysztofk9    6

nie no bez przesady- są już nowsze informacje, aktualnie prow wrócił do ministerstwa po poprawkach Komisji Eur i po szybkim wprowadzeniu poprawek wraca do Komisji z powrotem ale w tych dniach musi ten proces się zakończyć- z istotnych rzeczy aktualnie chyba stanie na progach dla restrukturyzacji i modernizacji 10 SO, jest też nowy program inwestycyjny na OSN, ale około 17,18 ma być w PDF wywieszony a na razie funkcjonuje w ichniejszym programie którego się nie da uruchomić "cywilnie"

max95    0

Restrukturyzacja Małych Gospodarstw,z tego programu zostało tylko to pierwsze,informacje są w portalu agrofoto.pl.

zibi80    12

widać że jeszcze mieszają w programie, nie napalajcie się bo nie wiadomo co z tego będzie.

Najlepiej jakby dali dużym, przeciez ich ciągniki maja już po kilka lat, lakier juz lekko zmatowiał, czas na zmianę

Legend    0

jakbyś czytał temat przynajmniej kilka stron wstecz to byś wszystko wiedział, to nie ten kalkulator, nie licz ESU, tylko SO to są dwie różne rzeczy

http://ksow.pl/news/entry/5010-prow-2014-2020-obliczanie-wielkosci-ekonomicz.html

Witam , który rok jest "brany" do wyliczenia 2014 czy rok składania ew wniosku np 2015?,czy jeszcze inaczej jest to liczone ?

Edytowano przez Legend

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez marcin2057
      Witam, od 1980r. dziadek słownie wziął w dzierżawę wszystkie grunty rolne od pana XY bez żadnej umowy i opłacał podatek za całe gospodarstwo, w 1990r. przepisał na mojego ojca całą gospodarkę i ta słowna dzierżawa przeszła na mojego ojca , w 1994 właściciel zmarł, nie miał żadnych dzieci ani żony tylko brata lecz całe gospodarstwo było na pana XY, do tej chwili od 2011r ja użytkuję całe gospodarstwo i nie wiem czy mogę się już starać o zasiedzenie i teraz od czego mam zacząć i jakie to są koszty. Z tego co się dowiedziałem to nie ma żadnego właściciela i spadkobiercy żyjącego.
    • Przez kornas
      Witam. Czy dokładał już ktoś z was do belki opryskowej światła LED w celu poprawy kontroli oprysku bodczas wieczornych i nocnych akcji. Mam samojezdnego berthouda z belką o szerokości 24m i zastanawia mnie jak wyglądało by założenie LEDów z technicznego punktu widzenia i z jakim kosztem trzeba by było się liczyć pozdrawiam!! A bym zapomniał BELKA jest z PRZODU;)