Skocz do zawartości
karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

zibi80    12

Jak ktoś ma jakieś późniejsze wersje programu (nawet robocze) to mam prośbę o udostępnienie lub o przesłanie na e-mail.

Wiadomość z agroFakt.pl

DoradcaKT    20

W ostatniej wersji PROW z 31.03.2014r zmniejszyli dochodowość gospodarstwa do 6tysE- czyli łapią się gosp. do 6tysE i trzeba potem przekroczyć te 6tysE w związku z realizacją biznesplanu. Pozostałe wymogi chyba bez zmian- czyli rolnik na KRUSIE musi być i max 60tys zł na inwestycje dają. Taki projekt podobno poszedł do zatwierdzenia w Brukseli a czy zatwierdzą czy nie to się okaże.

Roxer    16

6 tyś euro? Sześć tysięcy euro? jako górna granica? No śmiech na sali...

mlodyhef    143

Zmienili z początkowej wersji z 15 na 6? To chętnych się nazbiera sporo w takim razie.

Roxer    16

@DoradcaKT, i co dalej? Czekanie na odpowiedź Brukseli? Są jakieś terminy? Będzie coś publicznie dostępne?

krzysztofk9    6

w najbliższych dniach będzie jakiś komunikat ale cały czas się coś zmienia, są zmiany w degresywnościach ale sa one niemal codziennie a co do restrukturyzacji MG to górny poziom jest powiązany z dolnym poziomem Modernizacji a w tym czasie jak Sawicki zmniejszył do 6000 w Brukseli ponoć zapowiadali ża na 15 się nie zgodzą bo za nisko- więc co z tego będzie to nie wiadomo.

Projekt jeszcze nie poszedł do Brukseli, nawet do rządu nie

Edytowano przez krzysztofk9

zibi80    12

Na dzień dzisiejszy na pewno najnowsza, ostateczna czy nie to się okaże czy UE zaakceptuje ją, jeśli nie to zapewne będą jakieś zmiany.

Widzę tam trochę zmian co do których muszę powiedzieć że nie spodziewałem się że się pojawią.

Edit 16.04 2014

Portal agrofoto.pl pisze:

"Rząd 15 kwietnia przyjął przedłożony przez ministra rolnictwa projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW 2014-202), co umożliwi rozpoczęcie jego negocjacji z Komisją Europejską...............

W ciągu następnych 6 miesięcy, przy sprawnym przebiegu negocjacji, Komisja Europejska powinna zatwierdzić Program."

Edytowano przez zibi80

rotor32    66

Nie wiem czy wiecie, wyszedł najnowszy projekt który zakłada że na restrukturyzację będą się łapać gospodarstwa poniżej 6 tys euro wielkości ekonomicznej.

zibi80    12

najpierw wybierasz w polu C1 odpowiedni dla siebie region, potem w kolumnie H wpisujesz przy danej uprawie jaką masz jej powierzchnię, tak samo wpisujesz liczbę zwierząt (uwaga na jednostkę miary przy niektórych zwierzętach). Na dole w polu I138 na czerwono masz swoją przybliżoną wartość SO.

Edytowano przez zibi80

pawel885    376

Ale uprawy które zjedzą nasze zwierzęta też się liczą do tego wyliczenia? Bo po mojemu tylko te które sprzedajemy - pszenica, rzepak itp

TheKakal26    25

Może już ktoś wie kiedy będą przyjmować wnioski na modernizacje małych Gospodarstw ? Bo słyszałem ze to przeszło mi będą przyjmować

Roxer    16

Tobie będą przyjmować? Możesz się rozwinąć?

robo1980    42

nie ma się co napalać na tą kasę bo nie będzie jej można tak łatwo dostać...

Adrian3210    8

Lepiej by było jak by były przyjmowane wnioski o wartości SO poniżej 15 tyś. Wtedy ci co maja ponad by składali na MGR a ci poniżej na Restrukturyzację. Ale jeśli tak będzie 6 tyś ten próg to lipa. A ci co są pomiędzy 6 tyś a 15 tyś, to co z nimi? Nie dostana pomocy z unii...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się