Skocz do zawartości
karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

tech132    0
Napisano (edytowany)

Witam

Jak będzie wypłacana ta premnia ? Czy najpierw trzeba będzie ze swoich pieniędzy zainwestować .

Edytowano przez tech132

Michalmeer    366
Napisano (edytowany)

Bylo już o tym poczytaj trochę wstecz

Edytowano przez Michalmeer

tech132    0

Czytam i nie mogę znaleść jak będzie wypłacana premnia ,jeśli wiesz to napisz jeszcze raz.

Wiadomość z agroFakt.pl

poziomka    10
Napisano (edytowany)

Pomoc będzie udzielana w postaci premii

maksymalna wysokość premii to

60000

zł. Premia będzie wypłacana w dwóch ratach (I rata w wysokości 80% kwoty

pomocy, druga rata w wysokości 20% kwoty pomocy). Warunkiem wypłaty drugiej

raty będzie realizacja założeń biznesplanu. Wydatkowanie I raty premii będzie musiało

być udokumentowane wydatkami poniesionymi na inwestycje w gospodarstwie

Edytowano przez poziomka

Roxer    16

@poziomka

Wydaje mi się że nie ten projekt zacytowałeś, to dotyczy rozpoczęcia działalności poza rolniczej:)

zibi80    12

no raczej to nie ten fragment. Premia będzie wypłacana w 2 ratach - 80% od razu i 20% po zrealizowaniu biznesplanu ale nie wcześniej niż 18 m-cy od pierwszej raty.

tech132    0

no raczej to nie ten fragment. Premia będzie wypłacana w 2 ratach - 80% od razu i 20% po zrealizowaniu biznesplanu ale nie wcześniej niż 18 m-cy od pierwszej raty.

Dzięki zib80 za konkretne wyjaśnienie ,a jak ktoś nie z realizuje biznesplanu to nie dostanie tych 20 % i nie będzie musiał zwracać tych 80% ?

zibi80    12

To jest pytanie za 1000pkt a raczej za 48 tyś zł. Niestety nie wiem tego ale obawiam się, że może nie być tak łatwo jak w przypadku niskotowarowych 2005.

tech132    0
Napisano (edytowany)

Wtedy przy niskotowarowych były mniejsze pieniądze i mniejsze wymagania ,a tu mamy wiekszą kasę.Może ktoś z kolegów pomóg by mi wyliczyć czy się łapię na ten program .Proszę pisać na PW

Edytowano przez tech132

Roxer    16

Wtedy przy niskotowarowych były mniejsze pieniądze i mniejsze wymagania ,a tu mamy wiekszą kasę.Może ktoś z kolegów pomóg by mi wyliczyć czy się łapię na ten program .Proszę pisać na PW

Wydaje mi się że tutaj nie chodzi raczej o to czy załapiesz się na ten program, bo to pewnie spełnia większość Polskich gospodarstw tylko o to czy będziesz w stanie zwiększyć SO do 15 tyś E.

Stronę czy parę wcześniej był podawany link do kalkulatora, przybliżonego. Sprawdź sobie

Napisano (edytowany)

Witam, jedno z tego wszystkiego najbardziej boli. Dlaczego ktoś kto wziął MR a ma kilku-kilkunastohektarowe gospodarstwo nie będzie mógł skorzystać z Restrukturyzacji małych gospodarstw? Ja osobiście swoją uwagę już napisałem. Może coś się jeszcze zmieni. Pożyjemy-zobaczymy.

Edytowano przez darekmaster90
  • Like 1

zibi80    12
Napisano (edytowany)

Każdego boli coś innego, wielu jest na pewno takich co nie wzięli ani MR ani MGR i zapewne tego też nie wezmą. A następne programy nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będą. To jest dopiero ból.

Kasy jest coraz mniej więc tych co już wsparcie jakieś wzięli wykluczają z następnych.

Edytowano przez zibi80

blazek    2

A jak się ma sprawa modernizacji dla właścicieli gospodarstw którzy wzieli niskotowarówke ? wie ktoś coś na ten temat ?

zibi80    12

w projekcie nie ma mowy o wyłączeniu rolników którzy ubiegali się o niskotowarowe z tej pomocy

blazek    2

ok a ktoś wcześniej pisał o kalkulatirze ESU czy jak to tam się zwie że jest kilka stron do tyłu przekopałem wszystko i albo padło mi na oczy albo nie ma

Może ktoś wrzucić jakiś link

ZETTI77    1

Witam. Też jestem mały i pracuję i jestem na umowie czyli w zus. W żadnym programów modernizacyjnych nie jest napisane nic o krusie chyba że wykorzystuje sie to do udokumentowania kwalifikacji rolniczych. Warunkiem jest osiągnięcie SO z samego gospodarstwa. Tak to wynika z opisu na minrol i tak trzeba to czytać.

zibi80    12

Trzeba czytać przede wszystkim to co jest napisane w programie. A tam jest napisane że wymogiem jest min "pełny" krus.

Edytowano przez zibi80

ZETTI77    1

dobra już wiem gdzie to jest napisane:( Ale wychodzi nato że jagby przejść próg wyżej to można na modernizację się starać bo tam o krusie w przeszłości nie było i teraz też nie ma.

Edytowano przez ZETTI77

DoradcaKT    20

pożyjemy zobaczymy. Na razie jest taki projekt, zobaczymy jaki będzie ostateczny. Mój szef był ostatnio na jakimś spotkaniu w sejmie i podobno wszyscy ostro skrytykowali ten projekt więc pewnie będą jakieś zmiany.

jogi7137    0

Hej chciałbym skorzystać z dofinansowania dla młodych rolników w tym roku, ale interesuje mnie też 60 tysięcy dla małych gospodarst. Moje pytanko czy można skorzystać z dwóch programów. Wiem tyle że kto dostał premie dla MR w ubiegłym roku nie może z tego skorzystać.

adaammek    10

Hej chciałbym skorzystać z dofinansowania dla młodych rolników w tym roku, ale interesuje mnie też 60 tysięcy dla małych gospodarst. Moje pytanko czy można skorzystać z dwóch programów. Wiem tyle że kto dostał premie dla MR w ubiegłym roku nie może z tego skorzystać.

nie jak młody rolnik to nie mmg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się