Skocz do zawartości
karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

stepo13    0

A jeśli były to wszystkie działki to świadczy to o tym że nie prowadziłem na własny rachunek działalności rolniczej i dyskwalifikuje mnie to z pomocy, dobrze rozumiem?

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    169

To jest OK. Tylko musisz wniosek o dopłatę złożyć na siebie w tym roku.

thor1984    7

Kolego freetaxi dobrze rozumie, że jeśli mam dzierżawę potwierdzoną w gminie ale do tej pory to właściciel ziemi składał wniosek o dopłaty to nie liczę z tego wielkości ekonomicznej ale jeśli w tym roku złożyłbym wniosek o dopłaty na siebie z dzierżawionej działki to bym wliczał do wielkości ekonomicznej?

majkel207    18

Koledzy jak obstawiacie punkty, koło 15 starczy, pieniędzy faktycznie maja na 60tys wniosków czy te 3,7mld to jest na kilka naborów rozłożone? Może wszyscy dostaną sporo ludzi odpadnie bo korzystało z innych programów, 2 letni krus wstecz to też zawsze jakiś wymóg.

blazek    2

A jak jest z osobami ktore wziely niskotowarowke moga sie starac czy po bigosie?

galan99    24

Dają 5 punktów za staż czyli jak mój ojciec ma 55 lat to dostanie te 5 punktów?

Nie za staż a za wykształcenie i + staż i nie 5 punktów czyba że ma studja i kierónek rolniczy. Ale że ma 55 lat to szanse maleją bo są młądsi i wkształceni a  przed 40 są 3 punkty.

majkel207    18

freetaxi ty masz jako taką orientacje po ilości klientów, naprawde możliwe jest tak wielkie zainteresowanie, że będzie więcej niż 60 tys wnioskodawców? odpadają młodzi rolnicy, modernizacja, różnicowanie i działalność pozarolnicza z nowego i starego PROWu, dodatkowo 2 letni staż w  KRUSie, mi się za bardzo nie chce w to wierzyć

Marco82    34

Ja wiem że jest ogromne zainteresowanie, chyba max 25 pkt można dostać i raczej  mniejsze wnioski jak 15pkt się nie załapią. Mogę być w błędzie ale wydaje mi się ze nie.

freetaxi    169

Zainteresowanie jest dosyć wysokie. Ludzie już kilka lat temu dzwonili jak rozporządzenia jeszcze nie bylo. A teraz to już oporowo. Szczególnie po informacjach w mediach. Fakt jest taki, że część odpada już biorąc pod uwagę podstawowe kryteria.

majkel207    18

Jak wygląda pula na całe 60tys wniosków czy podzielili na kilka rzutów, jest koperta krajowa czy na województwa?, Jeżeli chcą zrobić nabór na całość 60 tys wniosków to biorąc pod uwagę poprzednie programy to niemożliwa jest taka ilość wniosków wg mnie.

wojtal24    166

kilka postów wcześniej jest podzial na województwa rozpisany w tabelce

Panowie a trzeba przedstawić fakture ze sprzedazy na co najmniej 5tys?

I watpie zeby ktoś pisał na ekologie kiedyś taki chłopak miał i po pierwszej kontroli nie dostał certyfikatu pozatym wątpie zeby nikt nie uzywał jakiegoś srodka ochrony rośln chemizacyjnego bo biologicznymi nieda się zwalczyć wiec pewnie nikt nie bedzie miał max punktów to samo tyczy się grup producentów chyba ze coś się zmieniło i to nie jest juz punktowane

Wiec nie wiem kto pisze o gurnej granicy punktów

majkel207    18
Napisano (edytowany)

kilka postów wcześniej jest podzial na województwa rozpisany w tabelce

Faktycznie dzięki, już obczaiłem, jakieś 8500 wniosków na mazowieckie, choć zależy jak kurs, cały czas wydaje mi się że starczy dla wszystkich. Ludzie nabrali różnych dotacji i ich to wykluczy, zostały niedobitki wg mnie, niezbyt interesujące się dotacjami.

Edytowano przez majkel207

slonju77    12

Oczywiście że wystarczy kasy, za duzo jest wykluczeń i według mnie jeszcze zostanie tych pieniedzy

Marco82    34

Oczywiście że wystarczy kasy, za duzo jest wykluczeń i według mnie jeszcze zostanie tych pieniedzy

Nie byłbym taki pewien bo jest jasno napisane w raporcie GUS, W Polsce mamy około 680tyś  gospodarstw które posiadają od 2-5 ha i nie uczestniczą w żadnych prowach iitd. Więc pula to około 9% zapotrzebowania ogólnego a tyy piszesz że kasy zostanie :)

Marco82    34

bez problemu,znam ludzi co tak ogólnie licząc mówią że mogą podbić produkcję nawet i do 50tyś SO z hektara.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się