karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

melepeta    37
20 minut temu, mds212 napisał:

Za maly, na taki areal bierz 6m

Chyba logiczne, że ten ciągnik nie pracuje na 15, na papierze jest tylko tyle, rzeczywistość jest inna.

Mój post dokładnie zawiera opis tego przypadku.

Przeczytaj ze zrozumieniem (jeśli potrafisz)co napisałem i się zastanów dlaczego jeszcze nie walnales głową w ściane mds212. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
11 godzin temu, melepeta napisał:

Pytanko czy na 15 ha jest szansa dostać agregat uprawowy 4,20 m? Ciągnik 140KM, wiadomo hektarów więcej jest, ale dzierżawy na gębę.

Nie mogę to Gryn na 950 ha miał agregaty 6 m i traktory 500 konne , teraz ma 8 metr agregat .

Na 15 ha 4,2 szok .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Dotacje na rozwój małych gospodarstw w 2023 roku - zasady wsparcia i stawki pomocy. Rolniczy temat, odc. 40

Nowa perspektywa finansowa na lata 2023 -2027 to także nowe możliwości zdobycia przez rolników dofinansowania także na rozwój mniejszych gospodarstw. Popularna w PROW 2014 - 2020 premia w ramach działania "Rozwój małych gospodarstw" będzie miała w PS WPR swoja kontynuację. Właśnie o tym będę rozmawiał z Grzegorzem Ignaczewskim, ekspertem ds. polityki rolnej i funduszy unijnych w kolejnym odcinku programu "Rolniczy temat".

Może pozwolą na zakup ziemi , było by to spaniałe dokupiłbym  1,5 ha i działka by była 7 ha .

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/dotacje-na-rozwoj-malych-gospodarstw-w-2023-roku-zasady-wsparcia-i-stawki-pomocy-rolniczy-temat-odc-40/

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
14 godzin temu, dexter1908 napisał:

Dostał ktoś pierwszą ratę z naboru lipiec 2022? Składałem wniosek przez epuap i na razie cisza. Znajomy składał normalnie papierowo i dostał kase już tydzień temu. 

tak  okolo 15 lutego dostalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Wczesniej widzialem mozliwosc zlozenia wniosku o 2 rate i sprawozdanie w pelni przez ePUE teraz nie widze takiej mozliwosci. usuneli czy nie moge znalezc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    653

inne > dzialania inwestycyjne i premiowe > moj ewop >utworz nowy wniosek . jest

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7
45 minut temu, rolnik34 napisał:

tak  okolo 15 lutego dostalem

W jakiej formie składałeś wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    653
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Dotacje na rozwój małych gospodarstw w 2023 roku - zasady wsparcia i stawki pomocy. Rolniczy temat, odc. 40

Nowa perspektywa finansowa na lata 2023 -2027 to także nowe możliwości zdobycia przez rolników dofinansowania także na rozwój mniejszych gospodarstw. Popularna w PROW 2014 - 2020 premia w ramach działania "Rozwój małych gospodarstw" będzie miała w PS WPR swoja kontynuację. Właśnie o tym będę rozmawiał z Grzegorzem Ignaczewskim, ekspertem ds. polityki rolnej i funduszy unijnych w kolejnym odcinku programu "Rolniczy temat".

Może pozwolą na zakup ziemi , było by to spaniałe dokupiłbym  1,5 ha i działka by była 7 ha .

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/dotacje-na-rozwoj-malych-gospodarstw-w-2023-roku-zasady-wsparcia-i-stawki-pomocy-rolniczy-temat-odc-40/

jest w puli 468mln PLN. Czy ja dobrze licze ze starczy to na ok. 4-4,5k wniosków? W samym roku 2022 z listy rankingowej na stare RMG jest ponad 12k wniosków ktore otrzymały doplaty. Chyba nie ma co liczyc na ten program bo punktacje wyśrubują i dostana swoi-moi

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
18 minut temu, dexter1908 napisał:

W jakiej formie składałeś wniosek?

papierowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
4 godziny temu, Celownik07 napisał:

jest w puli 468mln PLN. Czy ja dobrze licze ze starczy to na ok. 4-4,5k wniosków? W samym roku 2022 z listy rankingowej na stare RMG jest ponad 12k wniosków ktore otrzymały doplaty. Chyba nie ma co liczyc na ten program bo punktacje wyśrubują i dostana swoi-moi

Tak może być wniosek będzie na  kobietę ,składany  będą większe szanse . To będzie 1 nabór w tym roku i koniec programu .

Edytowano przez galan99
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    653
7 godzin temu, galan99 napisał:

. To będzie 1 nabór w tym roku i koniec programu .

To jest twoja opinia czy masz takie info? Bo planowalem w przyszlym roku cos z tym zadzialac a tak to na wariata w tym sie rzuce. 

Juz te papfu czytalem ze bedzie zakladac te grupy producentow za 3pkt typowo pod ten program. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Tak jak przypada . jest w puli 468mln PLN. Czy ja dobrze licze ze starczy to na ok. 4-4,5k

Ile złoża wniosków jak nawet 35 hektarowe gospodarstwa wystartują nie nazbiera się tylu chętnych ?.

8 godzin temu, Celownik07 napisał:

jest w puli 468mln PLN. Czy ja dobrze licze ze starczy to na ok. 4-4,5k wniosków? W samym roku 2022 z listy rankingowej na stare RMG jest ponad 12k wniosków ktore otrzymały doplaty. Chyba nie ma co liczyc na ten program bo punktacje wyśrubują i dostana swoi-moi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert55555 napisał:

Dnia 18.02.2023 o 18:58, masa24 napisał:

a tam za duzo klientow, oby. gorsza wersja ze cos im sie stalo

a z robertem znamy sie tylko tutaj , nie raz roczylismy spory mniej lub bardziej merytoryczne ale brakuje takich osob.  freetaxi duzo mi pomogl jak sam zaczynalem robic wnioski dla siebie 10 lat temu zeby swoje gospodarstwo rozwijac, zawsze rada sluzyl. 

Dzięki za miłe słowa Przemek.

W ciągu paru miesięcy strąciłem praktycznie całą rodzinę. Sam przeszedłem stany przed zawałowe. Tamte półrocze i 2 miesiące tego roku to ciężko doświadczył mnie los. Trzeba dalej żyć. Co mogłem to ogarnolem i ogarniam dalej. 

Zawiesiłem działaność informatyczna -szkoleniowa. Skupiam tylko w tym na dotacjach i innych usługach.

1 godzinę temu, WojciechFirus napisał:

z tym słonecznikiem śmiesznym to trzeba posiadać fakturę za nasiona, czy wystarczy zwykły rachunek od rolnika ryczałtowca? odruch dowodu zakupu i nasion coś trzeba posiadać jakieś certyfikaty itp?

Dam namiar na Fv i certyfikat facet wystawia z ok Tomaszowa . 

Jest Pan dostępny, jak się można skontaktować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    653
10 godzin temu, galan99 napisał:

Tak jak przypada . jest w puli 468mln PLN. Czy ja dobrze licze ze starczy to na ok. 4-4,5k

Ile złoża wniosków jak nawet 35 hektarowe gospodarstwa wystartują nie nazbiera się tylu chętnych ?.

 

Ale to jest pula na ten rok i to rozdanie? W przyszlym roku nowa pula?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
11 godzin temu, Celownik07 napisał:

To jest twoja opinia czy masz takie info? Bo planowalem w przyszlym roku cos z tym zadzialac a tak to na wariata w tym sie rzuce. 

Juz te papfu czytalem ze bedzie zakladac te grupy producentow za 3pkt typowo pod ten program. 

To klienci Oderow raczej na straconej pozycji😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    653

Te papfu chca chyba 5% wiec ze 100k - 5k  za wniosek no ale jak utworza te sztuczne grupy to platnosc bedzie pewna bo i pkt beda. 3 za grupy producentow + 2pkt za szkolenia + masz onw 1pkt + zlozy zona i masz 100/120k w kieszeni. Zamiast myslec o zniwach czlowiek bedzie tego pilnowal bo juz trzeba robic faktury na 5k zeby sie zalapac.  Rozbestwily te pisiory rolnika... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Założyć grupę to nie jest takie hop siup. Szybciej jakies stowarzyszenie bo 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
27 minut temu, Celownik07 napisał:

Te papfu chca chyba 5% wiec ze 100k - 5k  za wniosek no ale jak utworza te sztuczne grupy to platnosc bedzie pewna bo i pkt beda. 3 za grupy producentow + 2pkt za szkolenia + masz onw 1pkt + zlozy zona i masz 100/120k w kieszeni. Zamiast myslec o zniwach czlowiek bedzie tego pilnowal bo juz trzeba robic faktury na 5k zeby sie zalapac.  Rozbestwily te pisiory rolnika... 

Tylko jak dopytywałem o PAPFU to nie za specjalne opinie mieli, założenie sztucznej grupy też chyba mocno naciągane, ktoś o to musi dbać, papiery zarząd itd, ktoś zna bliżej tą firmę 

Choć te 5% to chyba jak wniosek przejdzie, więc czemu nie, pytanie czy poprowadzą dalej do końca wniosku czy cię oleją jak skasują 5%

Edytowano przez bortys2001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
47 minut temu, Celownik07 napisał:

Ale to jest pula na ten rok i to rozdanie? W przyszlym roku nowa pula?

Nie wiem ale jak podają nie ma dużo kasy po to , pozostałość po programie RMG - teraz to chcą wydać szybko by nie  zwracać kasy do Brukseli .

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/dotacje-na-rozwoj-malych-gospodarstw-w-2023-roku-zasady-wsparcia-i-stawki-pomocy-rolniczy-temat-odc-40/

Teraz nazywa się Rozwój małych gospodarstw .

7 min jak powiada nie ma dużo kasy w tym programie trzeba składać w tym lub na 2 rok . Ale to wszystko będzie zależeć ile zostanie złożonych w tym roku .

Krótki łańcuch dostaw lub grupy producenckie by złapać punkty + szkolenia nie ma dużego ruchu .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    653

No wlasnie tez o tym pomyslalem zeby potem nie bylo we wiadomosciach ze cba rozbili zorganizowana grupe przestepcza wyludzajaca doplaty unijne dzialajaca na terenie całej polski  

21 minut temu, bortys2001 napisał:

Tylko jak dopytywałem o PAPFU to nie za specjalne opinie mieli, założenie sztucznej grupy też chyba mocno naciągane, ktoś o to musi dbać, papiery zarząd itd, ktoś zna bliżej tą firmę 

Choć te 5% to chyba jak wniosek przejdzie, więc czemu nie, pytanie czy poprowadzą dalej do końca wniosku czy cię oleją jak skasują 5%

 Gdzie opinie patrzyles?

5% w etapach. Cos ala 1500 na dzien dobry potem 1rata 1500zl i druga rata 2k.. cos tak , wiec i im bedzie chyba zalezalo zebys sie wywiazal

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Ciekawe jak to się ma jak ktoś już, należy do grupy producenckiej . To zaliczą punkty ?.

Czy dopiero jak złoży się na program to trzeba dołączyć do grupy ? .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Założyć grupę to nie jest takie hop siup. Szybciej jakies stowarzyszenie bo 

Dokładnie, tym bardziej że przy zakupie maszyn trzeba dobierać je pod profil produkcyjny grupy, z tego co ten gość z PAPU mówił. 

41 minut temu, galan99 napisał:

Ciekawe jak to się ma jak ktoś już, należy do grupy producenckiej . To zaliczą punkty ?.

Czy dopiero jak złoży się na program to trzeba dołączyć do grupy ? .

 

Jak jesteś w grupie to jesteś, i masz punkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
18 minut temu, GRZES1545 napisał:

Dokładnie, tym bardziej że przy zakupie maszyn trzeba dobierać je pod profil produkcyjny grupy, z tego co ten gość z PAPU mówił. 

Jak jesteś w grupie to jesteś, i masz punkty

Należę do związku , czy dostanę jakieś punkty ? Czy jest jakaś różnica między związkiem a grupą producencką ?

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj