karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Celownik07    653
5 godzin temu, galan99 napisał:

Tak jak Grzesiek poniżej wspomniał jeśli to jest las to jest wykazie z rejestru gruntów ile ary jest to wszystko ma być napisane w Akcie Notarialnym .

Cena za las i cena za pole .

Do Notariusza powinieneś dostarczyć na kartce napisane co chcesz mieć zapisane w Akcie , nie ma znaczenia czy to od ciebie czy nie .

Dopiero przy odczytaniu sprzedający będzie wiedział że , wszystko rozpisane ile za las i le za pole i tak dalej i dalej .

No wlasnie sprawa nie jest taka prosta. Kiedys wspomnialem w ktoryms z watkow ze raz juz zostalem wyhustany bo wszystko ja zalatwialem za sprzedającego a on na ostatniej prostej zrezygnowal- strata mojego czasu i pieniedzy ( oplaty skarbowe) wiec teraz powiedzialem ze kupie ta ziemie ale ty latw wszystko- ja przychodze na gotowe i wykladam kase. I sprzedajacy sie zgodzil. Wiec nie chce wchodzic w szczegoly i mu mowic skad mam na to finansowanie- wykladam ze swoich i tak to mu przedstawilem. Na marginesie znajac zycie jakby sie dowiedzial ze to kasa z programu to by zawolal wiecej- tyle ile pierwotnie chcial za nia. Narazie @GRZES1545nikt nie robi problemow, arimr chcialo tylko oswiadczenie ze za kase kupuje tylko GO.  ale za ta kase z 1raty kupuje wszystko GO, las i gosc jeszcze doklada TUZy bo mu nie sa potrzebne ( suma sumarum za ziemie wedlug gus warta 60-70k zaplace 48k). Notariusz jest od niego wiec ja tylko wpadam podpisac akt sporządzany wg sprzedajacego wytycznych ( czyli tak jak sie dogadalismy telefonicznie)- i pewnie tam beda dane z wypisu rejestru gruntow i cena za wszystko bez szczegolow ze za GO tyle a za las tyle a za tuzy tyle. Stad moje pytanie czy taki akt przejdzie podczas rozliczania z arimr a jezeli nie to jak to rozegrac bez "ofiar" . Napisac oswiadczenie dodatkowo ze las wyszedl x w stosunku do y i to moje finansowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Jak nie rozgranicyez w akcie to jak będziesz miał że zapłaciłeś 48000 i dla przykładu będzie że cała działka ma 1.2ha a 0.2ha to las to jak możesz napisać oświadczenie skoro za całość zapłaciłeś 48tys to z lasem co innego gdybyś napisał w akcie że kupiłeś za np 60tys a później oświadczenie że 12 tys to las a 48tys to grunty to to by przeszło 

Ale może spowodować się dogadać że ci to potrzebne do jakiegoś zwolnienia z podatku a tam las się nie liczy nawciskaj kitu sprzedającemu jak niezbyt bystry to łyknie tylko radzę robić to krótko przed akt można poprawić w dniu podpisania nawet 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788
Celownik07 napisał:

No wlasnie sprawa nie jest taka prosta. Kiedys wspomnialem w ktoryms z watkow ze raz juz zostalem wyhustany bo wszystko ja zalatwialem za sprzedającego a on na ostatniej prostej zrezygnowal- strata mojego czasu i pieniedzy ( oplaty skarbowe) wiec teraz powiedzialem ze kupie ta ziemie ale ty latw wszystko- ja przychodze na gotowe i wykladam kase. I sprzedajacy sie zgodzil. Wiec nie chce wchodzic w szczegoly i mu mowic skad mam na to finansowanie- wykladam ze swoich i tak to mu przedstawilem. Na marginesie znajac zycie jakby sie dowiedzial ze to kasa z programu to by zawolal wiecej- tyle ile pierwotnie chcial za nia. Narazie @GRZES1545nikt nie robi problemow, arimr chcialo tylko oswiadczenie ze za kase kupuje tylko GO.  ale za ta kase z 1raty kupuje wszystko GO, las i gosc jeszcze doklada TUZy bo mu nie sa potrzebne ( suma sumarum za ziemie wedlug gus warta 60-70k zaplace 48k). Notariusz jest od niego wiec ja tylko wpadam podpisac akt sporządzany wg sprzedajacego wytycznych ( czyli tak jak sie dogadalismy telefonicznie)- i pewnie tam beda dane z wypisu rejestru gruntow i cena za wszystko bez szczegolow ze za GO tyle a za las tyle a za tuzy tyle. Stad moje pytanie czy taki akt przejdzie podczas rozliczania z arimr a jezeli nie to jak to rozegrac bez "ofiar" . Napisac oswiadczenie dodatkowo ze las wyszedl x w stosunku do y i to moje finansowanie?

tak Ci nie wyjdzie bo notariusz i tak osobno policzy ten las (jeżeli w ewidencji będzie las) a wtedy zabraknie CI do tych 48tys. Najlepiej jakbyś dowiedział się co jest w papierach i wtedy dogadał się ze sprzedającym ze np dasz mu 50tys ale żeby w akcie było że las wartości 2tys a reszta 48 inaczej w agencji Ci nie przejdzie bo zbraknie Ci do 48 oczywiście jeżeli nie kupowałeś jeszcze żadnych maszyn. Ja np miałem tak: kupowałem pole ale właściciel miał jeszcze łąkę, las i łąkę w innej miejscowości 14ar. No i za całość 60tys w tym las za 2tys. I potem a agencji baba przypierniczyła się do tych 14 ar bo wydawało się jej że to zabudowania i musiałem tłumaczyć że to łąka w innej miejscowości która nawet nie jest podawana do dopłat bo ze 30lat nie jest zbierana. I przeszło.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Czyli uznali co łąkę której nie podajesz do dopłat jako zakup za premie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Poczytane prasy wiele artykułów nie będzie tak łatwo wystartować w nowym naborze jak to było wcześniej .

 

332315935_747186056999823_5226207512090805058_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    653
3 godziny temu, Grzechooo napisał:

tak Ci nie wyjdzie bo notariusz i tak osobno policzy ten las (jeżeli w ewidencji będzie las) a wtedy zabraknie CI do tych 48tys. Najlepiej jakbyś dowiedział się co jest w papierach i wtedy dogadał się ze sprzedającym ze np dasz mu 50tys ale żeby w akcie było że las wartości 2tys a reszta 48 inaczej w agencji Ci nie przejdzie bo zbraknie Ci do 48 oczywiście jeżeli nie kupowałeś jeszcze żadnych maszyn. Ja np miałem tak: kupowałem pole ale właściciel miał jeszcze łąkę, las i łąkę w innej miejscowości 14ar. No i za całość 60tys w tym las za 2tys. I potem a agencji baba przypierniczyła się do tych 14 ar bo wydawało się jej że to zabudowania i musiałem tłumaczyć że to łąka w innej miejscowości która nawet nie jest podawana do dopłat bo ze 30lat nie jest zbierana. I przeszło.

Musze zajrzec jak to jest rozwiazane w poprzednim moim akcie notarialnym- z 4lata temu kupowalem rowniez dzialke z lasem ( notabene od tego samego typka). Mowisz ze do zabudowan gospodarskich tez sie czepiaja? czytalem ze za premie mozna kupic gospodarstwo. Tez mam stodole i obore na tej dzialce co kupuje( stare wallace sie szopy). No ciekawe jak to pozniej " przejdzie" w ostatecznym rozrachunku bo na jednej łące ktora dorzuca tez jest kawalek lasu- wszystkie klasouzytki z wykazu gruntow rolnych sa mi znane tych dzialek. To co zaplace ze swoich za las to dorzuce kase do jakiejs maszyny i suma sumarum bedzie te 48k uzyskane (80% w srodki trwale). Bedzie sposobnosc to powiem zeby las wycenil jak najnizej sie da. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788
marluk napisał:

Czyli uznali co łąkę której nie podajesz do dopłat jako zakup za premie?

tak z tym że miałem jeszcze zakup maszyn i nie miałem na styk a polem zalatalem dziurę brakującego budżetu pola było 2,4 a w bp było min 1,5ha więc i tak dokładałem ze swoich, no ale byłem z tym na dywaniku u kierownika oddziału, no i delikatnie mówiąc nakrzyczałem tam trochę i wszystko przeszło. Ogólnie to chcieli abym jechał do notariusza i żeby on wyszczególnił co za ile, a ja ich wyśmiałem i powiedziałem że nie będę notariusza pouczał i że i tak kupiłem wiecej niż było w planach i za kasę ponad normę i że w gruncie rzeczy mogę na te 14arów zacząć składać dopłaty pomimo że nigdy nie były bo nieopłacalo się tam jeździć to kosić. Całość kupiłem za 60tys a jeszcze maszyny za 18 i obrotowe.


Celownik07 napisał:

Musze zajrzec jak to jest rozwiazane w poprzednim moim akcie notarialnym- z 4lata temu kupowalem rowniez dzialke z lasem ( notabene od tego samego typka). Mowisz ze do zabudowan gospodarskich tez sie czepiaja? czytalem ze za premie mozna kupic gospodarstwo. Tez mam stodole i obore na tej dzialce co kupuje( stare wallace sie szopy). No ciekawe jak to pozniej " przejdzie" w ostatecznym rozrachunku bo na jednej łące ktora dorzuca tez jest kawalek lasu- wszystkie klasouzytki z wykazu gruntow rolnych sa mi znane tych dzialek. To co zaplace ze swoich za las to dorzuce kase do jakiejs maszyny i suma sumarum bedzie te 48k uzyskane (80% w srodki trwale). Bedzie sposobnosc to powiem zeby las wycenil jak najnizej sie da.

No zobacz bo jak nie ma w ewidencji gruntów że tam jest las to znaczy że nie ma lasu. Mi powiedzieli że zabudowań nie finansuje się z premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    653

Co do budynkow zobacz pytanie 23 i 37: tam jest ze nieruchy w tym budynki sie zalicza do premii:

https://www.gov.pl/web/arimr/najczesciej-zadawane-pytania-dotyczace-naborow-z-okresu-2017---i-kwartal-2019-r

 

Ale jak zawsze co agencja to kazdy madrzejszy. 

Z tego co pamietam telefonicznie rozmawialem z babka co obslugiwala wniosek to patrzyla na geoportalu ta dzialke i wypis z ewidencji i sama powiedziala ze potrzebne jest oswiadczenie na las bo wystepuje na tej dzialce ( ze ze swoch srodkow zakup) o budynkach nic nie wspomniala ( ja tez nic nie mowilem) a pewnie tez widziala ze tam jest powierzchnia Br ( chyba tak zapisuje sie zabudowania). Zaraz poszukam starego aktu i zobacze jak to wyglada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

Ja tam nie chcę nikogo pouczać tylko opisałem swoją sytuację i fakt każdy oddział inaczej interpretuje zapisy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435
10 minut temu, Grzechooo napisał:

Ja tam nie chcę nikogo pouczać tylko opisałem swoją sytuację i fakt każdy oddział inaczej interpretuje zapisy.

To prawda wszyscy mają te same przepisy każdy interpretuje jak chce 

Odpisz na priv jak możesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Pany jeszcze jedno pytanie. Pierwsza transza pula 48tyś. Zakup działki jest 41tyś  oraz zakup maszyny za kwotę 9717 brutto - wychodzi nam 50717 - Tą różnicę dokładam w własnych prywatnych pieniędzy i nie wpływa na kwotę drugiej transzy, tak ? Czy jak to jest? Nie mogę znaleźć odpowiedzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Zetix napisał:

Pany jeszcze jedno pytanie. Pierwsza transza pula 48tyś. Zakup działki jest 41tyś  oraz zakup maszyny za kwotę 9717 brutto - wychodzi nam 50717 - Tą różnicę dokładam w własnych prywatnych pieniędzy i nie wpływa na kwotę drugiej transzy, tak ? Czy jak to jest? Nie mogę znaleźć odpowiedzi :/

Przy składaniu wniosku o II ratę musisz udokumentować wydanie 60 tysięcy, z czego minimum 48 w środki trwałe. W Twoim przypadku będzie te 50717 zł w środki trwałe i niecałe 9300 musisz mieć w fakturach na obrotowe środki produkcji 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy składaniu o drugą to chyba aby 48 a nie 60...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Pafnucy12 napisał:

Przy składaniu o drugą to chyba aby 48 a nie 60...

No chyba nie... Warto by się było upewnić, zanim się zacznie robić zamęt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, sobczakkatarzyna napisał:

No chyba nie... Warto by się było upewnić, zanim się zacznie robić zamęt 

Dostałem drugą a nie złożyłem na 60.

Tylko dociekam i właśnie się upewniam.

Co śmiesznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pafnucy12 napisał:

Dostałem drugą a nie złożyłem na 60.

Tylko dociekam i właśnie się upewniam.

To jakiś ewenement jesteś albo sam nie wiesz jakie faktury składałeś. Wniosek o drugą ratę składa się PO zrealizowaniu biznesplanu, czyli między innymi po wydatkowaniu całej premii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uważam że w błąd wprowadzasz

No tera galan cieszy.

Miałem raptem dwie faktury, to raczej łatwo mi policzyć na ile.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Raczej jakiś specjalny program dla ciebie jest że rozliczasz program tylko na 48 tys. Pozostałe 12 tyś  osobno rozliczasz ach te fantazje ludzie mają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widocznie tak.

No to czemu wypłacono mi drugą ratę?

Ja rozumiem że pod koniec mam się rozliczyć z całości.

Może coś nie zrozumiałem, ale tak mi wychodzi, 

Edytowano przez Pafnucy12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Pafnucy12 napisał:

Miałem raptem dwie faktury, to raczej łatwo mi policzyć na ile.

Na jaką kwotę? I oprócz tego żadnych faktur za nasiona, nawozy czy chociażby paliwo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapytam tego co mi prowadzi.

Różnych innych faktur nie brak.

No ale zdziwiony jestem że to tak 

Najważniejsze że ten co mi prowadzi wiedział co złożyć.

 

 

 

Edytowano przez Pafnucy12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    325

Witam koledzy. Mam pytanie odnośnie powiększenia wartości ekonomicznej gospodarstwa: czy trzeba podnosić jednym sposobem ( np. poprzez zwiększenie areału) czy można to połączyć z inną metodą. Dla przykładu; zwiększyć areał i zadeklarować z 1 ha ziemniaków?

Dla przykładu; jeśli mussialbym zwiększyć areał o 4 ha żeby samym areałem osiągnąć pożądana wielkość ekonomiczna. A ja mam taki pomysł żeby powiększyć areał o 2 ha i do tego zadeklarować przez 5 lat ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    653
10 godzin temu, Pafnucy12 napisał:

Zapytam tego co mi prowadzi.

Różnych innych faktur nie brak.

No ale zdziwiony jestem że to tak 

Najważniejsze że ten co mi prowadzi wiedział co złożyć.

 

 

 

daj info jak to zrobil. chetnie skorzystam.

 

Ps. ktos dostal z mazowieckiego juz kase ( 1 rate) z ostatniego naboru?

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj