karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

damianos95    436
9 minut temu, masa24 napisał:

ja sie nie znam,  wykonywanie zostawiam  polskim agencja pozyskiwania funduszy unijnych czy innym smiesznym prywatnym firma z nazwami sugerujacymi wielkie przedsiebiorstwa:)  

Najlepsze w tym co napisałeś to to że się nie znasz 

I te przedsiębiorstwa najlepiej by chciały aby połowa kasy została u nich za papiery 

28 minut temu, Mark252a napisał:

I Ty jesteś tym fachowcem? A może chcesz być?

Napisz do kolegi @robert55555 on ogarnia temat kolega wyżej też 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Mark252a napisał:

Z tym biznesplanem to właśnie trochę zabawy jest,i czy planujecie komuś to zlecić czy jest szansa samemu to ogarnąć? Bo Ci z papfu krzyczą w sumie 4 tys.

Zapraszam jeśli chcesz skorzystać z moich usług. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomZet    0
Napisano (edytowany)

Czy jest tutaj ktoś kto zna się na rzeczy i wypełnia wnioski na Restrukturyzację? 

Edit: Pan Robert z wiadomości wyżej, piszę pw 

 

Edytowano przez TomZet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
db09    4

Nie no 4k za przeklinanie kilku arkuszy w excelu, ładnie ponosi 🤣 czy oprócz biznesplanu i wniosku trzeba coś jeszcze składać - jak to w praktyce wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
3 minuty temu, db09 napisał:

Nie no 4k za przeklinanie kilku arkuszy w excelu,

No, przeklinanie kosztuje słono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
35 minut temu, db09 napisał:

Nie no 4k za przeklinanie kilku arkuszy w excelu, ładnie ponosi 🤣 czy oprócz biznesplanu i wniosku trzeba coś jeszcze składać - jak to w praktyce wygląda?

Instrukcja wypełnienia wniosku , biznesplanu , rozporządzenie. To lektury dla ciebie w których znajdziesz odpowiedz na te pytania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
db09    4
19 minut temu, masa24 napisał:

Instrukcja wypełnienia wniosku , biznesplanu , rozporządzenie. To lektury dla ciebie w których znajdziesz odpowiedz na te pytania 

Czyli jak banalny wniosek skomplikować do granic możliwości, brawo ARiMR - poświęcę dwa wieczory i to ogarnę 👌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atom2    4

Jesli kupie grunty z RMG to ile lat musze je miec na wlasnosc? Po ilu latach moge je zbyc ? 

Czy transakcja zakupu jest ulatwiona i zwolniona z pozwolen ogloszen na portalu tak jak to ma miejsce przy mlodym rolniku? Czy standardowo musze sie zglaszac do kowru i przechodzic procedure ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621
Napisano (edytowany)
9 godzin temu, db09 napisał:

Czyli jak banalny wniosek skomplikować do granic możliwości, brawo ARiMR - poświęcę dwa wieczory i to ogarnę 👌

Gościu - robisz z siebie bystrzaka. Nie dwa wieczory  a dwa tygodnie zajęły mi rozpracowanie i merytoryczne przygotowanie biznesplanu z projektu RMG. Spróbuj najpierw ściągnąć z interneta i otworzyć plik biznesplanu w Exselu?. Wklepanie danych  to już z zgórki. 

Edytowano przez many13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
5 godzin temu, atom2 napisał:

Jesli kupie grunty z RMG to ile lat musze je miec na wlasnosc? Po ilu latach moge je zbyc ? 

Czy transakcja zakupu jest ulatwiona i zwolniona z pozwolen ogloszen na portalu tak jak to ma miejsce przy mlodym rolniku? Czy standardowo musze sie zglaszac do kowru i przechodzic procedure ?

Nie jest zwolniona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
db09    4
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, many13 napisał:

Gościu - robisz z siebie bystrzaka. Nie dwa wieczory  a dwa tygodnie zajęły mi rozpracowanie i merytoryczne przygotowanie biznesplanu z projektu RMG. Spróbuj najpierw ściągnąć z interneta i otworzyć plik biznesplanu w Exselu?. Wklepanie danych  to już z zgórki. 

Typie, już dawno to zrobiłem, bez problemu zaciągnąłem działki z .csv i przebrnąłem przez kilka etapów. Może w stosunku do Ciebie faktycznie jestem bystrzakiem ;) a tak na serio, może zamiast dwóch wieczorów, trzy ;) btw. pracuje w IT więc nie mów mi o ściągnięciu biznesplanu i odpaleniu excela, no sorry 🤣

Edytowano przez db09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637
5 minut temu, db09 napisał:

Typie, już dawno to zrobiłem, bez problemu zaciągnąłem działki z .csv i przebrnąłem przez kilka etapów. Może w stosunku do Ciebie faktycznie jestem bystrzakiem ;) a tak na serio, może zamiast dwóch wieczorów, trzy ;)

skąd pobrałeś wniosek i instrukcję?

Trudne to jest? :):)

Uważam się za osobę ogarniętą :)

mam też pytanie odnośnie tego programu.

Nigdy z niczego nie korzystałem, nie jestem ubezpieczony w KRUS więc może chociaż tutaj spróbuję.

I tak - posiadam wspólnie z bratem gospodarstwo rolne które mamy wydzierżawione od mamy aktem notarialnym. Powierzchnia gosp to 14,85ha około 18ha przeliczeniowych.

Posiadam numer gospodarstwa, pobieram dopłaty bezpośrednie od 3 lat. Uprawiam zboża i rzepak, bez hodowli

Jak byście mi poradzili podejść do tematu?

Sam mam wnioskować o ten projekt, czy wspólnie z bratem, czy też dzielić areał na 2 i jeden i drugi złoży wniosek?

Brat też jest na ZUS

Na razie jedyne co mnie powstrzymuje od tych programów to to, że skończy się mój święty spokój od tych urzędników, kontroli i papierów...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
db09    4
1 minutę temu, panczo1922 napisał:

skąd pobrałeś wniosek i instrukcję?

Trudne to jest? :):)

Uważam się za osobę ogarniętą :)

mam też pytanie odnośnie tego programu.

Nigdy z niczego nie korzystałem, nie jestem ubezpieczony w KRUS więc może chociaż tutaj spróbuję.

I tak - posiadam wspólnie z bratem gospodarstwo rolne które mamy wydzierżawione od mamy aktem notarialnym. Powierzchnia gosp to 14,85ha około 18ha przeliczeniowych.

Posiadam numer gospodarstwa, pobieram dopłaty bezpośrednie od 3 lat. Uprawiam zboża i rzepak, bez hodowli

Jak byście mi poradzili podejść do tematu?

Sam mam wnioskować o ten projekt, czy wspólnie z bratem, czy też dzielić areał na 2 i jeden i drugi złoży wniosek?

Brat też jest na ZUS

Na razie jedyne co mnie powstrzymuje od tych programów to to, że skończy się mój święty spokój od tych urzędników, kontroli i papierów...

 

https://www.gov.pl/web/arimr/dokumenty-aplikacyjne37

Trochę trzeba poklikać i poczytać, ale idzie przez to przejść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
db09    4
Napisano (edytowany)

Czy mogę w biznesplanie przedstawić chęć zakupu ziemi, którą aktualnie dzierżawię? Jak wygląda w ogóle proces zakupu - mogę wybrać dowolną działkę na podstawie dogadania się ze sprzedającym czy można zakupić tylko wg jakiś wytycznych?

Podpowie ktoś dlaczego w punkcie 9 wychodzi 20.07%? 7135.82euro -> 28747pln (po 4.0285), w stosunku do 114508.44pln daje nieco ponad 25%..

 

I jeszcze jedno pytanie - czy mogę dodać do działek referencyjnych działkę, na którą nie wnioskowałeś w dopłatach bezpośrednich, ale jestem jej właścicielem i jest to zwyczajnie las? Wcześniej wnioskowałem o dopłaty na zalesienie. 

image.png

Edytowano przez db09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Słuchaj typie , pracujesz w it ogarniesz to w 3 wieczory 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
db09    4
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, masa24 napisał:

Słuchaj typie , pracujesz w it ogarniesz to w 3 wieczory 

ale jesteś przykry pacjent :D tutaj są zagadnienia stricte rolnicze, ale dobra - wracaj w pole wiejski popychaczu ;)  ah ten ból pewnej części ciała 😂

Edytowano przez db09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Proponuje naukę liczenia przed analiza rozporządzenia 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
54 minuty temu, db09 napisał:

Czy mogę w biznesplanie przedstawić chęć zakupu ziemi, którą aktualnie dzierżawię? Jak wygląda w ogóle proces zakupu - mogę wybrać dowolną działkę na podstawie dogadania się ze sprzedającym czy można zakupić tylko wg jakiś wytycznych?

Podpowie ktoś dlaczego w punkcie 9 wychodzi 20.07%? 7135.82euro -> 28747pln (po 4.0285), w stosunku do 114508.44pln daje nieco ponad 25%..

 

I jeszcze jedno pytanie - czy mogę dodać do działek referencyjnych działkę, na którą nie wnioskowałeś w dopłatach bezpośrednich, ale jestem jej właścicielem i jest to zwyczajnie las? Wcześniej wnioskowałem o dopłaty na zalesienie. 

image.png

System bardzo dobrze liczy.  

Grunty możesz kupić. Nie podajesz numeru działek, tylko powierzchnię. Wszystkie działki musisz podać jeśli jesteś właścicielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
db09    4
1 minutę temu, robert55555 napisał:

System bardzo dobrze liczy.  

Grunty możesz kupić. Nie podajesz numeru działek, tylko powierzchnię. Wszystkie działki musisz podać jeśli jesteś właścicielem.

No jak dobrze liczy skoro podaje konkretne liczby: 

28747.36/114508.44= 25,1%

W ARIMR mają inne kalkulatory?

image.png

image.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, db09 napisał:

No jak dobrze liczy skoro podaje konkretne liczby: 

 

 

28747.36/114508.44= 25,1%

W ARIMR mają inne kalkulatory?

image.png

image.png

A nie wpadłeś że te dwie wartości masz sumować i wartość pierwsza ma dać min 25% z tej wartości sumowanej? Kolega @masa24 z duza dozą humoru prosił o  nauke liczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
db09    4
Napisano (edytowany)
5 minut temu, robert55555 napisał:

A nie wpadłeś że te dwie wartości masz sumować i wartość pierwsza ma dać min 25% z tej wartości sumowanej? Kolega @masa24 z duza dozą humoru prosił o  nauke liczenia.

O wow, brawo wy - zagięliście mnie 👌 zwyczajnie niejasno zostało to określone, a biznesplan robię równolegle z pracą - nie wpadłem na to 😂 czyli trzeba będzie wje*ać ziemniaki, paranoja :D

a co do liczenia - może podrzucić jakieś całki? zobaczymy czy będziecie tacy mądrzy 🤣😅:)

Edytowano przez db09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Jestem przekonany że w tab 3-11zrobisz błędy i innych tab pewnie również.

Widziałem biznesplany, które ktoś sam robił i podesłał do sprawdzenia. Czasami łatwiej jest zrobić od nowa niż poprawiać.

7 minut temu, db09 napisał:

O wow, brawo wy - zagięliście mnie 👌 

Porada jak usługa u plebana, co łaska ale nie mniej niż ....😱

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
db09    4
3 minuty temu, robert55555 napisał:

Jestem przekonany że w tab 3-11zrobisz błędy i innych tab pewnie również.

Widziałem biznesplany, które ktoś sam robił i podesłał do sprawdzenia. Czasami łatwiej jest zrobić od nowa niż poprawiać.

Porada jak usługa u plebana, co łaska ale nie mniej niż 1000zł.😱

oczywiście, że niewykluczone. Po raz kolejny ukłony w stronę ARiMR - już widzę zwykłego rolasa oderwanego z pola jak samodzielnie to wypełnia. Oddam to co będę miał - nie mam parcia na te 60k, będzie to będzie, have fun ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nie wyjdzie min 25 % to nie składaj wniosku bo z miejsca odrzucą. Tylko zrobisz pracownikowi ARiMR dodatkową pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
db09    4
Napisano (edytowany)
6 minut temu, robert55555 napisał:

Jak nie wyjdzie min 25 % to nie składaj wniosku bo z miejsca odrzucą. Tylko zrobisz pracownikowi ARiMR dodatkową pracę.

no domyślam się. Zamieniając pszenicę na ziemniaka rzutem na taśmę będę się łapał więc może i spróbuję - tyle, że ziemniaka zasadzę dopiero w 2023 🤣

btw. posiadam 2ha lasu, ale nie wnioskowałem o dopłaty do tej ziemi. Czy to nie powinno zwiększać SO?

Edytowano przez db09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj