karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947
Dnia 6.11.2021 o 19:51, daaamiaaaan napisał:

Witam. W BP mam że muszę kupić 17 ton obornika jaki dokument sporządzić ? Czy napisać jakoś z rolnikiem na kartce ? 

 Aaa, jak się dowiedzieć o szkolenia bo mam 3 a czas leci. 

Umowa kupna wystarczy. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.11.2021 o 19:51, daaamiaaaan napisał:

Witam. W BP mam że muszę kupić 17 ton obornika jaki dokument sporządzić ? Czy napisać jakoś z rolnikiem na kartce ?  

W małopolskim oddziale wystarczy oświadczenie. No chyba, że masz ten obornik wpisany też do obrotowych, to wtedy jakaś umowa kupna-sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    117

Metoda obliczania planowanych jednostkowych kwot wsparcia Art. 73 w powiązaniu z art. 83 ust. 1 lit. c projektu rozporządzenia o Planach strategicznych WPR. Wsparcie będzie przyznawane w formie ryczałtu, na realizację biznesplanu, w którym zostaną określone koszty operacji. Ustala się kwoty jednostkowe dla dwóch możliwych wariantów operacji: operacji realizowanych w gospodarstwach rozpoczynających działalność w zakresie wprowadzania produktów na rynek w ramach tzw. krótkiego łańcucha dostaw oraz dla pozostałych operacji. Określone kwoty jednostkowe są kwotami jednolitymi, ustalonymi na podstawie wysokości ryczałtu jaki jednorazowo można udzielić jednemu beneficjentowi w ramach interwencji w okresie realizacji planu. Ustalając wysokość kwoty jednostkowej dla gospodarstw rozpoczynających działalność w zakresie wprowadzania produktów na rynek w ramach tzw. krótkiego łańcucha dostaw (rolniczy handel detaliczny, sprzedaż bezpośrednia, dostawy bezpośrednie), uwzględniono średnią wartość operacji przyjmowanej do finansowania w poddziałaniu „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” PROW 2014-2020, wspierającym podmioty wykonujące lub podejmujące wykonywanie działalności w zakresie przetwarzania i zbywania przetworzonych produktów rolnych w ramach rolniczego handlu detalicznego oraz wzrost kosztów realizacji operacji. Ustalając wysokość kwoty jednostkowej dla pozostałych gospodarstw uwzględniono ceny sprzętu ruchomego, który stanowił dominujący wydatek w interwencji „Restrukturyzacja małych gospodarstw” PROW 2014-2020 oraz średnią wartość operacji udzielanej gospodarstwom o wielkości poniżej 25 tys. euro w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych” PROW 2014-2020

 

Witam, to powyżej to jest cytat z Planu Strategicznego dla WPR na lata 2023-2027 dla Rozwoju Małych Gospodarstw. Rozumie ktoś może o co chodzi z tym obliczaniem planowanych jednostkowych kwot wsparcia?? Każdy będzie miał indywidulną kwotę dotacji w zależności czy brał już RMG czy też MGR?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

Ja czytając założenia do nowej WPR to na RMG wychodzi na to że sprzedaż detaliczna , bezpośrednia czy krótkie łańcuchy dostaw 150 000 zł , wykazanie wzrostu sprzedaży o 30% płodów rolnych 100 000 zł pomocy i tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lepiej zaczekać na więcej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    117

Tak czy inaczej lekko nie bedzie skoro na Restrukturyzacje przewidzianych środków jest na 15tyś wniosków a na Modernizacje jak dobrze zrozumiałem na niecałe 5😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

Słonecznikiem to już wzrostu sprzedaży się nie zrobi w nowej RMG , dlaczego ano dla tego że nikt tego na fakturę nie kupi , a nawet jeśli to 1 zł za kwiat to 30% od sprzedaży w roku bazowym jest nie osiągalne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    117

Fakturę można wystawić na dowolną kwotę to nie jest wielki problem, ale od każdej faktury trzeba odprowadzić podatek i chyba o to chodzi byśmy się tą unijną kasą z rządem podzielili!! A dochód trzeba bedzie utrzymać nie tak jak teraz przez 5lat od otrzymania pierwszej raty tylko 5 lat od otrzymania drugiej raty wiec przed te pięć lat to troche się kasy uzbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goofy    51
Dnia 7.11.2021 o 20:53, freetaxi napisał:

Umowa kupna wystarczy. 

Może też zrobić wymianę np za słomę nie musi kupować a na tej umowie powinna być podana zawartość azotu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ominowy    2

Czy mogę sprzedać maszynę (własność przed złożeniem wniosku o 60) która podałem we wniosku 2020? 

Nie miałem żadnej kontroli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatek25    4

Każda maszynę która miałeś podana w biznesplanie jako własność możesz sprzedać. Maszyny nabyte w programie sprzedaż po zakończeniu programu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Pytanie odnośnie poprawek. Czy dzierżawiona jedna działkę można rozbić na dzierżawę krótko terminowa i inne? Mam tylko jedną dzierżawę i wychodzi że pole może się wliczyć do SO i mieści się w 50% powierzchni gruntów wlasnych a pozostała część danej działki to łąka i ja chcę wpisać jako inne bo wtedy przekroczy mi 50% w roku docelowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
Dnia 14.11.2021 o 21:49, krycha2000 napisał:

Czy możecie polecić jakiś pewny sklep do zakupu nasion Słonecznika ?

Pytaj w najbliższych sklepach ze śr, do produkcji rolnej albo podzwoń po hurtowniach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daaamiaaaan    1

Będę kupował obornik od sąsiada tylko że on jest na VAT i mówi że musi mi wystawić fakturę może to tak być? Czy rozegrać to inaczej ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, daaamiaaaan napisał:

Będę kupował obornik od sąsiada tylko że on jest na VAT i mówi że musi mi wystawić fakturę może to tak być? Czy rozegrać to inaczej ? 

Będziesz mieć fakturę - w czym widzisz problem? :) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 9.11.2021 o 15:35, spwrp napisał:

Tak czy inaczej lekko nie bedzie skoro na Restrukturyzacje przewidzianych środków jest na 15tyś wniosków a na Modernizacje jak dobrze zrozumiałem na niecałe 5😬

Źle zrozumiałeś. Na modernizację limit wynosi przeszło 83mld obszar od A-D a osobno E-  90mln...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Orientuje się ktoś, czy Agencja robi problemy gdy grunty kupowane są na obojga małżonków w ramach RMG, a nie tylko na osobę która składała wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa2021    0

Jestem z naboru 2017 ten rok jest moim docelowym. Widzę, że dużo osób pyta tu o słonecznik .Chcę się podzielić z Wami  moimi doświadczeniami w tym temacie. Nasion słonecznika na kwiat zaczęłam szukąć  w lutym we wszystkich sklepach w pobliżu nigdzie nie było. Ba okazało się, że nawet w hurtowniach już nie ma. Dopiero w necie znalazłam.Pamiętajcie ,aby na fakturze było napisane, jaka nazwa z zaznaczeniem że to na kwiat i że zapłacono. tego wymagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
15 godzin temu, Nowa2021 napisał:

Jestem z naboru 2017 ten rok jest moim docelowym. Widzę, że dużo osób pyta tu o słonecznik .Chcę się podzielić z Wami  moimi doświadczeniami w tym temacie. Nasion słonecznika na kwiat zaczęłam szukąć  w lutym we wszystkich sklepach w pobliżu nigdzie nie było. Ba okazało się, że nawet w hurtowniach już nie ma. Dopiero w necie znalazłam.Pamiętajcie ,aby na fakturze było napisane, jaka nazwa z zaznaczeniem że to na kwiat i że zapłacono. tego wymagają.

Miałeś kontrolę ? kiedy składałeś wniosek o 2 ratę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj