karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

freetaxi    947

@masa24 co w piśmie napisali odnośnie terminu odwołania. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

w tym ktore przyszlo teraz jest napisane tylko ze przekazane uwagi na temat raportu nei zostana uwzglednione bo minelo 7 dni od daty doreczenia raportu.

Ani slowa o mozliwosci odwolania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizbern    8

Pozostaje prośba o przywróceniu terminu odwołania od protokołu pokontrolnego z powodu braku informacji w otrzymanym protokole o terminie odwołania. Art. 58 kpa

Jeżeli będzie to rozpatrywała ta sama osoba która robiła kontrolę to czarno to widzę....

Edytowano przez Gizbern

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    158

Teraz się czepiają to co dopiero będzie za 3 lata jak większość ten słonecznik posieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co ma być? Piękniej na polach będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Dnia 22.09.2021 o 10:39, derek2223 napisał:

Tylko gdzie dzwonić? Do ARiMR? Dzisiaj odbierze jeden urzędnik i powie co zrobić,a jutro inny i może powiedzieć co innego, a przy kontroli będzie trzeci, który będzie miał kolejną teorię... 

Ehhh....

Dzwoń do osoby która prowadzi twoją sprawę, jeśli nie masz do niej kontaktu - masz prawo zdobyć. Masz prawo też w razie czego się na tę rozmowę powołać w przypadku gdy inny urzędnik będzie chciał zakwestionować działanie poprzedniego. Choć wg. mojej wiedzy jedna osoba prowadzi daną sprawę od początku do końca. Podczas kontroli powołuj się na ustalenia z tą osobą. Z urzędami trzeba walczyć, niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypełniał już ktoś wniosek o płatność na nowej wersji? Pojawił mi się taki problem, że w zakładce "wykaz faktur" jest miejsce tylko na 7 pozycji, a ja potrzebuję dodać 9. Nie ma nigdzie przycisku "dodaj wiersz" (funkcje modyfikowania tabel są przez nich zablokowane, wiec tak też nic nie zmienię). I nie wiem czy to oni czegoś nie dopracowali (co by mnie nie zdziwiło...), czy ja mam jakąś starą wersję excela, czy po prostu nie umiem tego dodać. Ktoś coś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@sobczakkatarzyna

Kasiu mam Excela 2019. Sprawdzone  na wniosku zamieszczonym na stronie arimr.

Najeżdżasz kursorem myszki  na numer wiersza -klikasz prawy przycisk myszy -klikasz- wstaw

i dodaje nowy wiersz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67
Dnia 15.09.2021 o 15:21, robert55555 napisał:

Wstawiałem bilet targowy jako wydatek a w przychodach wstawiałem kwotę ze sprzedaży słonecznika. Przechodziło.

 

Niedawno pytałem na forum czy trzeba dokumentować sprzedaż. 

Odpowiedź była, że nie trzeba. Więc już nic nie rozumiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Jak są punkty za przygotowywanie produktu to trzeba 

dzis oddział chciał plan sprzedaży słonecznika , wniosek złożony w naborze 2021 

cos doradzicie w sprawie która opisałem wcześniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to zapytaj u źródła.

2 minuty temu, ciaastus napisał:

Niedawno pytałem na forum czy trzeba dokumentować sprzedaż. 

Odpowiedź była, że nie trzeba. Więc już nic nie rozumiem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 22.09.2021 o 18:59, melon10641 napisał:

Wyjątkowo nadgorliwi. Pracuje w kontrolach foto dla agencji czyli jestem tzw. WZtem. Nigdy nie stwierdziliśmy po czym zaorana działka bo jest to podstawa do uwalenia kontroli. Jak można stwierdzić jednoznacznie co było na działce skoro jest zaorana? To że pozostały chwasty nie oznacza że tylko one były. Czyli jak najbardziej do podważenia. Uprawy można zebrać przed 15lipca ale pewien nie jestem na 100%. W 2015 pierwszy raz była kontrola dywersyfikacji i tam był obowiązek 15 lipca ale się zorientowali że jest np. jęczmień ozimy i schodzi wczesnien z pola. 

Nie mogłeś napisać że zaorana bo nie masz takiego kodu. Jeśli już to adnotacja w uwagach. Jest kod że przygotowane pole pod kolejna uprawę.( Sorki że nie podam dokładnej treści kodu). Nie ma terminu do jakiego ma być uprawa. Jest termin odnośnie koszenia trawy, do którego dnia ma być przynajmniej z raz koszona.

 

Dnia 22.09.2021 o 18:15, masa24 napisał:

Opisze dwa przypadki od których ręce opadają . Mam wrażenie ze cześć pracowników Arimr chce żeby ci ludzie dostali pieniądze , ale cześć ewidentne boli ze rolnik może coś dostać . Ogólnie miałem z 5 -6 wniosków z podkarpackiego i chyba wszystkie miały kontrole . O jednym przypadku pisałem tu , dziś ciąg dalszy. I szczerze nie wiem co tu robić . Przyjechała kontrol , napisała raport ze jest 0.26 słonecznika , dopisali ze słonecznik na całym obszarze posiany ale nierównomierny . Za 2 tyg przyjechali znowu , skreślili słonecznik z protokołu i pojechali. Ze taki dostali nakaz bo jednak nierównomierny nie może być . Trochę zrobiliśmy błąd i tez nie wiedziałem na bieżąco wyglada sytuacja i termin 7 dni odwołanie minął . Napisaliśmy pismo. Dziś przyszła odpowiedz ze kolejnej kontroli nie będzie bo termin minął i nie ma podstaw. W piśmie pisze ze pierwsza kontrol zmierzyła 0.26 ha słonecznika i coś tam owsa. Potem byka ocena formalna kontroli i podczas tej kontroli kontrolerzy zostali poproszeni o kolejna wizytę i tym razem zmierzyli 0.08 słonecznika . Widocznie skie skurczył . A słonecznik jest na całej zadeklarowanej powierzchni tylko mały i zachwaszczony . Napisali ze w sierpniu powinien kwitnąć ale i tam jest tylko na 0.08 ha.  Gdzie można się odwołać ? Tylko centrala ? 

Drugi przypadek jeszcxe lepszy . Była kontrol na miejscu 10.08 bez udziału beneficjenta . Napisali ze grunt zaorany po ugorze , chyba specjalnie żeby wykluczyć pomoc . Jakby napisali ze zaorane to chyba teoretycznie mogłoby to przejść bo uprawa ma być do 15 lipca bodajże. Poprawcie jeżeli się mylę. Wiec nadgorliwość kontrolera .ale najlepsze jest to ze słonecznik tam nadal rośnie . Mówiłem beneficjentowi ze może numery działek pomylił i nie na ten posiał co deklarował ale niby sprawdzał , słonecznik nadal rośnie na ten deklarowanej działce , ma zdjęcia . 

To że ktoś pomylił nr działek i źle wpisał uprawę to nie ma wpływu na płatność obszarowa i na rmg. Ma zgadzać uprawa i powierzchnia. To że kontrola wstawi kod że nie ta upraw to nic takiego. W rmg nikt nie wskazuje nr działek na której będzie uprawa slonecznika. Wskazujemy stan prawny działk.

Jeżeli termin minol to można odwołać tylko od decyzji.

Odwołanie idzie do dyrektora or pośrednictwem kierownika bp. W odwołaniu odnieś do rozbieznosci między raportami.  Podważyć kompetencje w ocenie stanu wiedzy kontrolera w odniesieniu do stanu faktycznego(np sołtys, świadkowie) i rozbieżności w raportach. Odnieść do uksztaktowanie terenu i opadów deszczu. W rozmowie ustnej dać do zrozumienia ze będzie skarga do WSA.

Miałem przypadek że była kontrola pola i zwierząt( króliki). Trzeba było odnieść dlaczego stan jest większy podczas kontroli niż w biznesplanie. 

Dnia 22.09.2021 o 18:59, melon10641 napisał:

Wyjątkowo nadgorliwi. Pracuje w kontrolach foto dla agencji czyli jestem tzw. WZtem. Nigdy nie stwierdziliśmy po czym zaorana działka bo jest to podstawa do uwalenia kontroli. Jak można stwierdzić jednoznacznie co było na działce skoro jest zaorana? To że pozostały chwasty nie oznacza że tylko one były. Czyli jak najbardziej do podważenia. Uprawy można zebrać przed 15lipca ale pewien nie jestem na 100%. W 2015 pierwszy raz była kontrola dywersyfikacji i tam był obowiązek 15 lipca ale się zorientowali że jest np. jęczmień ozimy i schodzi wczesnien z pola. 

Nie mogłeś napisać że zaorana bo nie masz takiego kodu. Jeśli już to adnotacja w uwagach. Jest kod że przygotowane pole pod kolejna uprawę.( Sorki że nie podam dokładnej treści kodu). Nie ma terminu do jakiego ma być uprawa. Jest termin odnośnie koszenia trawy, do którego dnia ma być przynajmniej z raz koszona.

 

Dnia 22.09.2021 o 18:15, masa24 napisał:

Opisze dwa przypadki od których ręce opadają . Mam wrażenie ze cześć pracowników Arimr chce żeby ci ludzie dostali pieniądze , ale cześć ewidentne boli ze rolnik może coś dostać . Ogólnie miałem z 5 -6 wniosków z podkarpackiego i chyba wszystkie miały kontrole . O jednym przypadku pisałem tu , dziś ciąg dalszy. I szczerze nie wiem co tu robić . Przyjechała kontrol , napisała raport ze jest 0.26 słonecznika , dopisali ze słonecznik na całym obszarze posiany ale nierównomierny . Za 2 tyg przyjechali znowu , skreślili słonecznik z protokołu i pojechali. Ze taki dostali nakaz bo jednak nierównomierny nie może być . Trochę zrobiliśmy błąd i tez nie wiedziałem na bieżąco wyglada sytuacja i termin 7 dni odwołanie minął . Napisaliśmy pismo. Dziś przyszła odpowiedz ze kolejnej kontroli nie będzie bo termin minął i nie ma podstaw. W piśmie pisze ze pierwsza kontrol zmierzyła 0.26 ha słonecznika i coś tam owsa. Potem byka ocena formalna kontroli i podczas tej kontroli kontrolerzy zostali poproszeni o kolejna wizytę i tym razem zmierzyli 0.08 słonecznika . Widocznie skie skurczył . A słonecznik jest na całej zadeklarowanej powierzchni tylko mały i zachwaszczony . Napisali ze w sierpniu powinien kwitnąć ale i tam jest tylko na 0.08 ha.  Gdzie można się odwołać ? Tylko centrala ? 

Drugi przypadek jeszcxe lepszy . Była kontrol na miejscu 10.08 bez udziału beneficjenta . Napisali ze grunt zaorany po ugorze , chyba specjalnie żeby wykluczyć pomoc . Jakby napisali ze zaorane to chyba teoretycznie mogłoby to przejść bo uprawa ma być do 15 lipca bodajże. Poprawcie jeżeli się mylę. Wiec nadgorliwość kontrolera .ale najlepsze jest to ze słonecznik tam nadal rośnie . Mówiłem beneficjentowi ze może numery działek pomylił i nie na ten posiał co deklarował ale niby sprawdzał , słonecznik nadal rośnie na ten deklarowanej działce , ma zdjęcia . 

To że ktoś pomylił nr działek i źle wpisał uprawę to nie ma wpływu na płatność obszarowa i na rmg. Ma zgadzać uprawa i powierzchnia. To że kontrola wstawi kod że nie ta upraw to nic takiego. W rmg nikt nie wskazuje nr działek na której będzie uprawial slonecznik. Wskazujemy stan prawny działki.

Jeżeli termin minol to można odwołać tylko od decyzji.

Odwołanie idzie do dyrektora or pośrednictwem kierownika bp. W odwołaniu odnieś do rozbieznosci między raportami.  Podważyć kompetencje w ocenie stanu wiedzy kontrolera w odniesieniu do stanu faktycznego(np sołtys, świadkowie) i rozbieżności w raportach. Odnieść do uksztaktowanie terenu i opadów deszczu. Mamy ciężki rok. W rozmowie ustnej dać do zrozumienia ze będzie skarga do WSA.

Miałem przypadek że była kontrola pola i zwierząt( króliki). Trzeba było odnieść dlaczego stan jest większy podczas kontroli niż w biznesplanie. 

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
2 minuty temu, robert55555 napisał:

Nie mogłeś napisać że zaorana bo nie masz takiego kodu. Jeśli już to adnotacja w uwagach. Jest kod że przygotowane pole pod kolejna uprawę.( Sorki że nie podam dokładnej treści kodu). Nie ma terminu do jakiego ma być uprawa. Jest termin odnośnie koszenia trawy, do którego dnia ma być przynajmniej z raz koszona.

 

To że ktoś pomylił nr działek i źle wpisał uprawę to nie ma wpływu na płatność obszarowa i na rmg. Ma zgadzać uprawa i powierzchnia. To że kontrola wstawi kod że nie ta upraw to nic takiego. W rmg nikt nie wskazuje nr działek na której będzie uprawa slonecznika. Wskazujemy stan prawny działki.

1 przypadek 

Jeżeli termin minol to można odwołać tylko od decyzji.

Odwołanie idzie do dyrektora or pośrednictwem kierownika bp. W odwołaniu odnieś do rozbieznosci między raportami.  Podważyć kompetencje w ocenie stanu wiedzy kontrolera w odniesieniu do stanu faktycznego(np sołtys, świadkowie) i rozbieżności w raportach. Odnieść do uksztaktowanie terenu i opadów deszczu. W rozmowie ustnej dać do zrozumienia ze będzie skarga do WSA.

Miałem przypadek że była kontrola pola i zwierząt( króliki). Trzeba było odnieść dlaczego stan jest większy podczas kontroli niż w biznesplanie. 

W załączniku K 2 bodajże tak zwanym wpisali :zaorane po ugorze 

co do słonecznika gdzie najpierw stwierdzili 0.26 a 2 tyg później 0.08 tak właśnie myśle podważyć raport w którym napisane jest ze uprawa na całej powierzchni a 2 tyg później ze jednak tylko na 0.08 , wezwać do kolejnej polubownej kontroli i postraszyć sądem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy pracownik ARiMR zanim przystąpi do swojej pracy ma zdać egzamin. Jeśli ma zdany egzamin może wykonywać swoją pracę. To się tyczy ( działania prow, irz czy wnioski obszarowe, itp). Jeśli dane bp ma kontrolę UKS, NIK , ETO, czy wewnętrzna to pierwsza rzecza jaką sprawdzają w danej sprawie, kto tym zajmował i czy ma zdane egzaminy do danego działania. 

W starych prowach było tak że non stop zdawali egzaminy. Było często tak że obsługiwali daną sprawę bez zdanego egzaminu w danym roku. 

Przez to było wiele zastrzezen, zarzutów.  W tym prowie zmienili zasady, jeden egzamin na cały prow. 

Mają dużo kontroli. A będzie ich więcej. Praktykują taką zasadę że zabierają pracownika biura do komórki która robi kontrolę w polu. Może trawić tak że ktoś był na kontroli bez zdanego egzaminu. Można podważyć zasadność uzasadnienia w raporcie, brakiem wiedzy i zdanego egzaminu. To raczej na etapie skargi WSA. Nie masz możliwości wglądu w dokumentację pracownika kontrolujacego.

Nie wiem czy nadal na raporcie jest na pierwszej stronie czy to była kontrola czy rekontrola?  Rekontrole mają na celu, np  sprawdzenie osób kontrolujacych czy dobrze wykonują swoją pracę czy firm zewnętrznych robiących kontrolę na zlecenie agencji.  

 

Mogło się zdarzyć tak że osoba obsługująca tego rolnika miała wątpliwości co do oceny merytorycznej raportu i wysłała kolejna kontrolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

W piśmie jest to ujęto ze podczas przeprowadzania formalnej kontroli poproszono inspektorów o ponowna analizę wyników kontroli . Inspektorzy dokonali ponownych pomiarów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Kaszlak79 napisał:

Choć wg. mojej wiedzy jedna osoba prowadzi daną sprawę od początku do końca. 

To masz złe informacje. 

Wygląda to inaczej.

1 osoba na etapie złożonego wniosku sprawdza dane z biznesplanu czy wszystko gra.

W teorii 2 osoba powinna to sprawdzic czy wszystko się zgadza. Czy 1 osoba dobrze to zrobila

3.osoba( nie może być to 1 czy 2) sprawdza na etapie rozliczenia założeń biznesplanu.

4. Powinna ja sprawdzić (1 czy 2 nie może być ta samą), czy ta 3 dobrze to zrobila czy się nie pomyliła.

5.6 sprawdza etap końcowy(5 rok zobowiązania).

Zeby nie było korupcji. Bywa tak że wnioski z danego biura przerzucają do innego biura czy województwa.

Rolnik z Płocka a sprawdzali sprawozdanie w Gdańsku. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek75751    0

Witam, mam pytanie czy jak w tym roku rozpocząłem program  Restrukturyzacja małych gospodarstw to za rok nie będę mógł przepisać gospodarstwa na syna i skorzystać z młodego rolnika? Gospodarstwo musi być na mnie przez te 5 lat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Dzwoniła do wujka babka z agencji i brakuje jakiegoś zaświadczenia z US i chce żeby to do końca września złożyć. Czy coś się stanie jak wujek doda to później? Teraz jest za granicą i nie ma jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizbern    8
10 godzin temu, pawelol111 napisał:

Dzwoniła do wujka babka z agencji i brakuje jakiegoś zaświadczenia z US i chce żeby to do końca września złożyć. Czy coś się stanie jak wujek doda to później? Teraz jest za granicą i nie ma jak.

Nic się  nie stanie.

Wniosek rozpatrzą negatywnie o czym niezwłocznie poinformują :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341
masa24 napisał:

m

ale jak to nie wyślą żadnego pisma o uzupełnienie tylko od razu decyzja o odrzuceniu wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Jakby ktoś potrzebował to ukazała się na stronie arimr lista wniosków zakwalifikowanych- nabór 2020 przeciągany dla mazowieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gizbern    8
14 godzin temu, pawelol111 napisał:

ale jak to nie wyślą żadnego pisma o uzupełnienie tylko od razu decyzja o odrzuceniu wniosku?

Przepraszam, źle się wyraziłem. Wniosku nie odrzucą tylko przyjdzie informacja - wniosek pozostawiony bez rozpatrzenia z powodu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj