karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Cebulj    73
49 minut temu, ravoj napisał:

to żadna tajemnica - umowę przedwstępną napisałem w lipcu 2020 roku i udało się wynegocjować dobre warunki - 110 000 zł netto, z pełnym wyposażeniem jakie powinien mieć ciągnik na takie małe gospodarstwo jak moje. 

Czekam jeszcze na przedni TUZ, ale zamontują go przy pierwszym przeglądzie po 50mth. 

Co ty będziesz nim robić na 6 ha. Nie lepiej sprzęt było kupić i używanego ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom6666    7

Witam przymierzam sie do skladanie wniosku o 2 płatność na 12000zl i jak to się ma do fv za paliwo nawozy i sor, czy trzeba juz mieć na tą kwotę uzbierane tyle tych faktur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

Napewno zdjecia tabliczek znamionowych maszyn jak kupywales, faktury z kaupno nawozow i paliw, zdjecie pjerwszej strony z ksiazki przychodow i rozchodow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Tom6666 napisał:

Witam przymierzam sie do skladanie wniosku o 2 płatność na 12000zl i jak to się ma do fv za paliwo nawozy i sor, czy trzeba juz mieć na tą kwotę uzbierane tyle tych faktur?

Tak, pisząc wniosek o II ratę musisz udokumentować, że zrealizowałeś biznesplan, czyli wydałeś całe 60 000 zł. Jeśli miałeś więc coś wpisane w obrotowych, to na to też już musisz mieć faktury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278
1 godzinę temu, Cebulj napisał:

Co ty będziesz nim robić na 6 ha. Nie lepiej sprzęt było kupić i używanego ursusa

Po pierwsze:  jest to ciągnik właśnie na mały areał, więc będę robił wszystko co robiłem Ursusem. Jednak C-360 mimo nienagannego stanu miał już swój wiek i praca nim była bolesna i mało prestiżowa. Chyba nie muszę pisać o wadach C-360 np. brak przedniego napędu, hałas, prędkość etc.  

Po drugie: planuję dalszy rozwój gospodarstwa

Po trzecie: sprzęt mam w większości nowy, a żebym miał najlepszy to bez dobrego ciągnika można sobie .... 

Po czwarte: niezawodność

Po piąte: nie lubię kupować używanych pojazdów

Po szóste: o nowym ciągniku marzyłem od 30 lat, chyba dość  długo, prawda? 

  • Like 5

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Kurcze jest możliwość wzięcia nowej maszyny (ciągnika) niezależnie od ilości posiadanych gruntów to trzeba brać, a nie tłuc się starym do którego nie oszukujmy się trzeba będzie dokładać. Pomijam już wszystkie aspekty, które wymienił @ravoj. Gratulacje i bezawaryjności życzę ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Patrząc po wzroście cen to taki traktor będzie pracował kilka lat a wartość nie spadnie. Dziś maszyny kupione kilka lat temu są warte podobne pieniądze ile kosztowały. Oczywiście wartość pieniądza też się zmieniła

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruki123    0

Witam 

Panowie czy ktoś już dostał wypłate pierwszej raty z naboru 2020 na restrukturyzacje małych gospodarstw w woj. Wielkopolskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michelz    2

MatiRol92

Nabór od  31 marca do 29 maja 2021 r. 

może zdążę poświadczenie dzierżawy u notariusza cennik 24,60 za podpis to normalna cena........a po co ci notariusz  jesli biezesz dopłaty na daną działke to sie kwalifikuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Jak się liczy te 25% przychodu z gospodarstwa to z upraw z tamtego roku czy tych co składamy w tym roku we wniosku o dopłaty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym roku, plus zwierzęta jak posiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert55555 napisał:

W tym roku, plus zwierzęta jak posiadasz.

Robert żeś mi to wyjaśnij bo nie rozumię mam złożone w dopłatach 6 ha robię wzrost wartości ekologicznej na dwóch działkach o łącznej powierzchni 2 ha ile muszę mieć przynajmniej na własność w roku docelowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Janek7575 napisał:

Traktor to najlepsza opcja do wzięcia

Znajomy kupił taką rakietę za 66tys. i muszę powiedzieć, że naprawdę ciągnik spoko. 

8979_9879772307622.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, WojciechFirus napisał:

Robert żeś mi to wyjaśnij bo nie rozumię mam złożone w dopłatach 6 ha robię wzrost wartości ekologicznej na dwóch działkach o łącznej powierzchni 2 ha ile muszę mieć przynajmniej na własność w roku docelowym.

Relacja własność :dzierzawa=50:50. Więcej może być własności niż dzierżawy. Jeśli masz więcej dzierżaw niż własności , to wskazujesz dzierzawy na których robisz wzrost, a resztę dzierżaw odrzucasz (jako inne) do wzrostu, żeby zachować wymagana relację. W dopłatach bezpośrednich wykazujesz wszystko i na wszystko dostajesz dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102
35 minut temu, red83 napisał:

Znajomy kupił taką rakietę za 66tys. i muszę powiedzieć, że naprawdę ciągnik spoko. 

 

Co to za chińczyk? sam sprowadził czy jest  w Polsce importer/dealer tego? Jakieś dane techniczne o tym ciągniku masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

YTO MK 654  4 cylindry 65KM. Silnik typu Perkins. Kupił od importera 2017r. z gwarancją 6tys. drożej. Klima, radio, rewers wajcha obok fotela, obciążniki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie na dofinansowanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73

Jeśli wezmę na mlodego to po prostuoku mogę iść do pracy na umowę zlecenie lub o dzieło za najnizsza a reszta pod stołem czy mogę od razu isc do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szym94    8

Mam problem. Jestem z naboru 2020. Trafiła mi się maszyna w dobrej cenie, tylko jest z rocznika 2017. I czy mogę taką maszynę wziąć pod to dofinansowanie


Czy można zakupić maszyny przed wpływem pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, szym94 napisał:

Mam problem. Jestem z naboru 2020. Trafiła mi się maszyna w dobrej cenie, tylko jest z rocznika 2017. I czy mogę taką maszynę wziąć pod to dofinansowanie

 

Czy można zakupić maszyny przed wpływem pieniędzy?

 

Maszyna musi być fabrycznie nowa, nie ma znaczenia rok produkcji. Możesz kupować przed wpływem kasy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj