karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Lubelskie, faktura na paliwo nie przeszła jako podstawa do 1 raty płatności, no hit 😂 😂

Edytowano przez Damianursus30
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
18 minut temu, Damianursus30 napisał:

Lubelskie, faktura na paliwo nie przeszła jako podstawa do 1 raty płatności, no hit 😂 😂

trzeba brać maszynę na poczekaj lub za swoje to łykną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie nie miałeś paliwa rozpisanego w środkach obrotowych. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Tak jak mówiłem , niektóre oddziały nie tolerują faktur za paliwo lub nawozy nawet jak jest to wpisane w obrotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94
Damianursus30 napisał:

Lubelskie, faktura na paliwo nie przeszła jako podstawa do 1 raty płatności, no hit 😂 😂

ale co był telefon czy przyszła jakaś decyzja, jaki powiat .


Mariusz2903 napisał:

18 minut temu, Damianursus30 napisał:

Lubelskie, faktura na paliwo nie przeszła jako podstawa do 1 raty płatności, no hit 😂 😂

trzeba brać maszynę na poczekaj lub za swoje to łykną 

a jak nie masz kasy i nie dają na poczekaj to co kredyt to jaka to pomoc, chyba tylko dla sprzedawczyków i banków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73

Słuchajcie rodzice przekażą mi 12 ha w dzierżawę. A zwierzęta pewnie też chociaż nwm mamy 70 sztuk trzody i 6 sztuk bydła czy ja mam szanse na rmg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
3 godziny temu, Kabanos napisał:

o to co ja mam wpisywać w ewidencji KRUS , podatek rolny, on, nawozy, środki ochrony roślin, faktury sprzedaży płodów, decyzję dopłat bezpośrednich, decyzję akcyzy, wymianę oleju i filtrów z maszyn jakie się podało ewentualnie zakup jakiś części, usługi rolnicze mogą być jak wystawi fakturę i koniec

 

starać się żeby wychodziło na papierze na plusie bo na tym polega restrukturyzacja że się nam polepszyło po tym programie

Nieprawda. Nie ma wymogu żeby działalność rolnicza była na plusie w ewidencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka882    2

Witam, czy po wypłacie I raty pomocy istnieje możliwość zmiany okresu docelowego? we wniosku miałam 2019 - wyjściowy a docelowy 2022. Pierwszą radę otrzymałam w maju 2020. Zgodnie z decyzja mam 3 lata na realizację od daty wypłaty I raty. Orientujecie się czy można wystąpić o przesunięcie o jeden rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789
4 godziny temu, Kabanos napisał:

ja mam info żeby nie wpisywać energii elektrycznej w ewidencji bo właśnie jest jeden licznik , wiadomo coś tam się jakieś ilości prądu zużywa na gospodarstwie ale jak nie ma produkcji związanej z użyciem prądu to nie wpisywać .

 

a jak jest to potrzeba dodatkowy licznik aby wyodrębnić zużycie

 

nikt mi przy rozliczeniu tego nie sprawdzał-po prostu  faktury za maszyny ,pasze,nawozy ,potem kilka faktur za sprzedaż i tyle

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Może nie ma wymogu że ma być na plusie ale jak będzie to ładniej na papierze wygląda że gospodarstwo jest dochodowe a nie bankrutem na minusie


ale widać że niektórzy biorą tą dotacje tylko aby wziąść a nie polepszyć sobie pracę na roli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kabanos napisał:

ale co był telefon czy przyszła jakaś decyzja, jaki powiat .

 

a jak nie masz kasy i nie dają na poczekaj to co kredyt to jaka to pomoc, chyba tylko dla sprzedawczyków i banków

 

Przyszła poprawka listownie do uzupełnienia w przeciągu 7 dni, ponieważ faktura za paliwo nie spełnia kryteriów dotyczących rozpoczęcia biznesplanu. Powiat Krasnostawski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

4 lata FV za paliwo była dokumentem potwierdzającym rozpoczęcie realizacji BP. Teraz już nie. Co oni zaczynają wymyślać w tych powiatówkach. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Damianursus30 napisał:

Przyszła poprawka listownie do uzupełnienia w przeciągu 7 dni, ponieważ faktura za paliwo nie spełnia kryteriów dotyczących rozpoczęcia biznesplanu. Powiat Krasnostawski 

po jakim czasie od złożenia? ciekawe czy u mnie też tak będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Popatrzcie w BP czy są wpisane jakieś koszty odnośnie wydatków za paliwo. Bo aż się nie chce wierzyć. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka882    2

Witam, czy po wypłacie I raty pomocy istnieje możliwość zmiany okresu docelowego? we wniosku miałam 2019 - wyjściowy a docelowy 2022. Pierwszą radę otrzymałam w maju 2020. Zgodnie z decyzja mam 3 lata na realizację od daty wypłaty I raty. Orientujecie się czy można wystąpić o przesunięcie o jeden rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Możesz zmienić. Masz trzy lata na złożenie wniosku o drugą ratę. Pamiętaj tylko kiedy dokładnie dostałaś przelew. Ma to znaczenie przy ustalaniu okresu docelowego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pafnucy napisał:

po jakim czasie od złożenia? ciekawe czy u mnie też tak będzie?

5 luty składany był wniosek o 1 ratę, osoba piszącą wniosek zaskoczona, bo w poprzednich naborach wszystko z paliwem zawsze przechodziło 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to ja tydzień później. no ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94
pafnucy napisał:

3 minuty temu, Damianursus30 napisał:

Przyszła poprawka listownie do uzupełnienia w przeciągu 7 dni, ponieważ faktura za paliwo nie spełnia kryteriów dotyczących rozpoczęcia biznesplanu. Powiat Krasnostawski 

po jakim czasie od złożenia? ciekawe czy u mnie też tak będzie?

Dołączam się do pytania ,po jakim czasie od złożenia. Skoro każdy doradca mówi że faktura za paliwo jest rozpoczęciem bp bo jest ujęte w obrotowych, to może ja nie potrzebnie biorę teraz za gotówkę sor, nawozy , jak będę musiał na maszyny kasę zbierać , a zawsze biorę z odroczonym terminem a teraz musi być gotówką jak mam w obrotowych


Z góry dzięki za odpowiedź.


No to ja 4 lutego i cisza to może przeszło, tylko potwierdzenie przyjęcia wniosku o 1ratę przyszło, powiat tomaszowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
2 godziny temu, aneczka882 napisał:

Witam, czy po wypłacie I raty pomocy istnieje możliwość zmiany okresu docelowego? we wniosku miałam 2019 - wyjściowy a docelowy 2022. Pierwszą radę otrzymałam w maju 2020. Zgodnie z decyzja mam 3 lata na realizację od daty wypłaty I raty. Orientujecie się czy można wystąpić o przesunięcie o jeden rok?

 

2 godziny temu, freetaxi napisał:

Tak. Możesz zmienić. Masz trzy lata na złożenie wniosku o drugą ratę. Pamiętaj tylko kiedy dokładnie dostałaś przelew. Ma to znaczenie przy ustalaniu okresu docelowego. 

Da się zrobić 4 lata. Mam dokładnie taki sam przypadek i jest decyzja pozytywna. Wyłożony okres do sierpnia 2023 bo dłużej nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3
12 godzin temu, Seba6190 napisał:

Czy mogę wziąść siewnik uprawowo siewny nabudowany 3 m agro masz na 14 ha?

Czy on jest nadbudowany czy nie to nie ma większego znaczenia ja posiadasz ciągnik co go pociągnie to powinno przejść zależy też od osoby co będzie rospatrywala twój wniosek. Mi na 12 ha przeszedł 3 m poznaniak talerzowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
8 godzin temu, marluk napisał:

 

Da się zrobić 4 lata. Mam dokładnie taki sam przypadek i jest decyzja pozytywna. Wyłożony okres do sierpnia 2023 bo dłużej nie można.

Przed pandemią tak chętnie i bez ważnego powodu nie chcieli robić masowo przedłużenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiangxxx    1
Dnia 18.02.2021 o 19:44, masa24 napisał:

kolego ale chyba minimalna powierzchnia uprawy do doplat uprawy to jest o,1 ha a nie 0,01 czy 0,02 .  moze chodzilo jej o 20 arow a nie 2 ary

jezeli o 2 ary to uciekaj z tego biura gdzie pieprz rosnie

hmmm... no to teraz dałeś mi do myślenia. 

Ale może chodzi o to, że 2 ary słonecznika muszą być po prostu żeby zwiększyć wartość upraw (żeby spełnić warunki i zakwalifikować się do programu), a po prostu nie dostanie się na to dopłat... Tak to rozumiem. A we wniosku na dopłaty może trzeba to zaznaczyć, żeby wykazać że się ten słonecznik posiada... Nie mam pojęcia, może ktoś jest w stanie mi to przybliżyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

To jak to zamierzasz zrobić ? Złożyć wniosek o dopłaty i podać powierzchnie o 2 ary mniejsza a w Bp wpisać ze tam jest 2 ary słonecznika? Bezsens. Uprawy w dopłatach musisz rozpisać nawet przy małym areAle bo osoby biorące udział w Rmg musza to zrobić . Jakby  nie trzeba było rozpisywać upraw w dopłatach mógłbyś kombinować tylko nie wiem po co . W dopłatach jak masz uprawy jare to podaj ze to ozime , może zyskawszy jak mało ci brakuje. A jak nie to daj 0.1 słonecznika w dopłatach i Bp i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj