karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

ravoj    1248

Przeanalizuję jeszcze raz biznes plan i zobaczę o co chodzi z tym planem nawozowym. W sumie badania gleby robię co dwa lata, nawozy dobieram do potrzeb, to może nie będzie to takie skomplikowane.  Chyba większym problemem będzie ogarnięcie 4 szkoleń w owych czasach. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Przykłady planu nawozowego ponoć są w lutowym numerze TAP. Szkolenia są online, poszukaj na stronach ODR ;) Tam można się zapisać :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    485

Ja juZ mam dwa szkolenia online zrobione w marcu trzecie. Byłem dziś w odr i Pani mówi że jest nowa interpretacja odnośnie punktu za wysokobiałkowe i trzeba siać od wyjściowego żeby mniec punkt. Przy robieniu wzrostu tylko wtedy wystarczy od docelowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    485

Mówi że to nie jej wymyśl tylko agencje zaczęły inaczej interpretować przepisy i się czepiają. Jak składałem wniosek jeszcze tego nie było. Ja wywalam ten punkt i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284
4 godziny temu, PRZMAS19821982 napisał:

Mam zostawiane 3 Pkt ponad... Dla niekompetencji urzędnika agencji.... 

😉😄

składałeś o 2 ratę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    212

A czy można się zapisać na szkolenie w oddziale modr Warszawa i jak to wygląda online?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284
4 minuty temu, PRZMAS19821982 napisał:

Tak 2mc temu.... 

kasy jeszcze nie ma ?  kontroli ?

'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102
37 minut temu, drobny napisał:

A czy można się zapisać na szkolenie w oddziale modr Warszawa i jak to wygląda online?

Na stronie modr w zakładce szkolenia wyszukujesz interesujące szkolenie wypelniasz druk i wysylasz na email do osoby prowadzącej. Następnie dostajesz instrukcje jak uczestniczyć w szkoleniu , siadasz przed kompem 1 godzinkę i po sprawie. Zaświadczenie ze szkolenia przychodzi poczta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284
1 minutę temu, PRZMAS19821982 napisał:

Cisza. Nic

spytam cię o obrotowe  bo ja mam 80 % faktur na nawozy  reszta paliwo i śor . nie czepią się  że za dużo na nawozy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

jak kupie pole przed zmianą w biznesplanie to po zmianie zatwierdzonej przez armir bede mogł użyc faktury zakupu pola do rozliczenia pieniedzy >?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniutek187    0
1 godzinę temu, karino25 napisał:

Na stronie modr w zakładce szkolenia wyszukujesz interesujące szkolenie wypelniasz druk i wysylasz na email do osoby prowadzącej. Następnie dostajesz instrukcje jak uczestniczyć w szkoleniu , siadasz przed kompem 1 godzinkę i po sprawie. Zaświadczenie ze szkolenia przychodzi poczta. 

Czy takie szkolenie muszę odbyć w swoim powiecie czy niema to znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Mareg

Możesz zakupić grunty już po zakończeniu naboru. W trakcie obslugi wniosku możesz zmienić cel na który przeznaczasz pieniadze(robimy zmianę do BP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annkl    0

Witam wszystkich. Kilka dni temu otrzymałam decyzje pozytywną, zakres inwestycji wymiana pokrycia dachowego, elewacja, panele fotowoltaiczne. W podsumowaniu punktowym nie mam pkt za inwestycje budowlaną, w biz w tabeli 27 poz 5 inwestycja budowlana na gruntach własnych widnieje "nie". Zzy będzie z tym problem w przyszłości? Macie jakieś doświadczenie w tym temacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Problemu nie będzie. Porostu jak byś nie chciał tych punktów za budowlankę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie przyznano mi pług 2+1 podałem w ofercie pług w rozstawie max 0,35cm na korpus ale teraz chce kupić 0,40cm   na korpus innej firmy czy nie będzie problemów ? 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102
2 godziny temu, maniutek187 napisał:

Czy takie szkolenie muszę odbyć w swoim powiecie czy niema to znaczenia?

Nie ma znaczenia

Szkolenie to szkolenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
4 godziny temu, drobny napisał:

A czy można się zapisać na szkolenie w oddziale modr Warszawa i jak to wygląda online?

Można na pewno, orientujesz się czy są darmowe czy płatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11
Napisano (edytowany)

Pytajcie dobrze, bo każdy odr inaczej. Są darmowe ale są i płatne. Ja jutro robie 4i5 szkolenie. Tematyka tylko 1 się zgadza dlatego przy zmianie będę robił zmianę nazw szkoleń.   Tak to jest z tymi odrami. Jak im zlecisz to zrobią pod swoje szkolenia a jak sam grzebiesz to uzyskasz informacje o szkoleniach o tematyce której nie realizują...

Z tym slonecznikiem uważajcie, bo zadałem pytanie jako osoba która nieskladala wniosku i stanowisko agencji jest takie że jak slonecznik na kwiaty to ma być odmiana ozdobna na kwiaty a jak na ziarno to słonecznik odmiany ziarnowej. Tak tylko by przypomnieć żeby kupić odpowiedni tj nazwa na fv pewnie dla nich też istotna

Edytowano przez Maro05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    956
4 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

spytam cię o obrotowe  bo ja mam 80 % faktur na nawozy  reszta paliwo i śor . nie czepią się  że za dużo na nawozy ? 

Nie mam środków obrotowych.... Chyba nie powinni.... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj