karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

kopin    3791
52 minuty temu, masa24 napisał:

O naborze 

bedzie nabor

ciekawe na czym opierasz swoje stwierdzenie skoro to będzie już z nowego PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami8    26

Wiadomo coś kiedy będę decyzje o przesunięciu pieniędzy z innych województw do mazowieckiego? Przedłużenie mam do 26.02. Znowu będą trzymać do ostatniej chwili z decyzją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
2 minuty temu, galan99 napisał:

Będzie jakiś  nowy  PROW coś przeoczyłem .

jak ustala nowy budżet Unii 5 letni

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/pieniadze-i-prawo/nowa-wpr-mniej-na-inwestycje-wiecej-na-mniejsze-gospodarstwa-oraz-mlodych-rolnikow/

więc gadanie teraz że w 2022 będzie RMG to wróżby

zresztą nigdy nowe programy nie odpalają zaraz po rozpoczęciu nowej perspektywy budżetowej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Ja mówię o naborze Rmg w 2021 r. Ruszy w marcu a ty nie powtarzaj bzdetow

45 minut temu, scoobany napisał:

Witam, rodzice prowadzą gospodarstwo, uprawa roślin plus hodowla zwierzęca. W takiej konfiguracji bardzo mocno przekraczają so, lecz uwzględniając tylko produkcję roślinną SO spada do wymaganej wartości. Czy jest możliwość utworzenia przez jednego z rodziców nowego numeru gospodarstwa (na którym będzie figurować produkcja zwierzęca), a na aktualnym numerze gospodarstwa zostawić samą produkcję roślinną i próbować składać wniosek na RMG?

Nie przejdzie . Jeżeli Arimr znajdzie punkt wspólny gospodarstwa policzy jako całość . Bardzo trudny temat. Zrobić dzierżawę na bliska osobę 

16 minut temu, kopin napisał:

ciekawe na czym opierasz swoje stwierdzenie skoro to będzie już z nowego PROW

Nowy prow od 2023 . Obecnie są stare zasady i stare rozdanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
4 godziny temu, Mateusz3512 napisał:

Wie ktoś czy ten nabór RMG planowany na marzec 2021 będzie ostatnim czy jeszcze będzie w 2022?

odpowiadałem na to pytanie kolegi,jak byś umiał czytać to by nie było Twoich głupich tekstów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
4 godziny temu, Kruki123 napisał:

Witam 

Czy ktoś tutaj z forumowiczów ma doświadczenie w uprawie słonecznika na kwiaty ?

nie mam ale zaczynam na wiosnę  teoretycznie coś  się wie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoobany    22
2 godziny temu, masa24 napisał:

Nie przejdzie . Jeżeli Arimr znajdzie punkt wspólny gospodarstwa policzy jako całość . Bardzo trudny temat. Zrobić dzierżawę na bliska osobę 

Dzierżawę czego? Bliską osobę myślę, że jestem w stanie ogarnąć. Tata jest jedyną osobą figurującą w agencji i opłaca krus, mama pracuje od dawna poza rolnictwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Na siebie złóż wniosek i odkup od ojca 2 ha w ramach premii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asaf123    0
Napisano (edytowany)

Witam czy sadzonka borowki amerykańskiej do założenia plantaci w ramach Rmg musi być kfalifikowana lub cac lub bez jakichkolwiek papierów tylko faktura bądź rachunek 

 

Edytowano przez asaf123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Do programu RMG  Borówka powinna być kupiona ze sprawdzonej szkółki zarejestrowanej to raz a druga sprawa żeby sadzonka była zdrowa . Bo jak kupisz porażoną  Zgorzel pędów , to tylko będzie wielka strata . 

Duża to będzie plantacja ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami8    26

Wiadomo coś kiedy będę decyzje o przesunięciu pieniędzy z innych województw do mazowieckiego? Przedłużenie mam do 26.02. Znowu będą trzymać do ostatniej chwili z decyzją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Aby tylko do ostatniej chwili, może przyjść jeszcze pismo ze i ta chwila sie przedłuży 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

I g&wno będzie można z tym praktycznie zrobić. Był o tym wątek w tym temacie, głupi przepis pozwala przedłużacz sprawę teoretycznie w nieskończoność...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

no niestety,a mędrkowanie że są jasne przepisy itd to sobie między bajki można włożyć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

GRZEŚ gdzie maszyny brałeś? możesz polecić jakieś składnice maszyn w okolicy?

Edytowano przez pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

zetorki-ja brałem  Agrol-Karolina Piotrowska,daleko ode mnie ,ale fajny był kontakt dobre ceny i tak jak pisałem z tą umową wcześniej,a tu w okolicy musiał bym sporo dołożyć do tej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
6 minut temu, pafnucy napisał:

GRZEŚ gdzie maszyny brałeś? możesz polecić jakieś składnice maszyn w okolicy?

Brałem w kilku miejscach, ale najbardziej elastyczny cenowo gość z pod Zbuczyna w google wpisz Struk Zbuczyn. Ale warto porównać cenę u kilku sprzedawców i patrzeć na wyposażenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
risen21    12
masa24 napisał:

Ja mówię o naborze Rmg w 2021 r. Ruszy w marcu a ty nie powtarzaj bzdetow

45 minut temu, scoobany napisał:

Witam, rodzice prowadzą gospodarstwo, uprawa roślin plus hodowla zwierzęca. W takiej konfiguracji bardzo mocno przekraczają so, lecz uwzględniając tylko produkcję roślinną SO spada do wymaganej wartości. Czy jest możliwość utworzenia przez jednego z rodziców nowego numeru gospodarstwa (na którym będzie figurować produkcja zwierzęca), a na aktualnym numerze gospodarstwa zostawić samą produkcję roślinną i próbować składać wniosek na RMG?

Nie przejdzie . Jeżeli Arimr znajdzie punkt wspólny gospodarstwa policzy jako całość . Bardzo trudny temat. Zrobić dzierżawę na bliska osobę 

16 minut temu, kopin napisał:

ciekawe na czym opierasz swoje stwierdzenie skoro to będzie już z nowego PROW

Nowy prow od 2023 . Obecnie są stare zasady i stare rozdanie 

Też mam podobną sytuację. Rodzice mają na siebie ziemię i bydło. Ja mam oddzielne gospodarstwo w jednym podwórku. Myślałem zrobić przemieszczenie bydła na siebie żeby się zmieścili w SO. A oni zrobili by rmg na samej ziemi. Wniosek złożę na nich. Może się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karab3    0

Czy plan nawozowy musi być sporządzany przez doradcę, czy wystarczy jak sam napiszę jakie nawozy byly użyte na danym polu i ile w nich dostarczyłem N, P, K i nazwę to planem nawozowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

I tak i nie. Tak, bo możesz go sam sporządzić i prowadzić sobie. Nie, bo nie możesz własnego opracowania nazwać planem nawozowym, nawet jeśli sporządzisz je dokładnie i rzetelnie. Plan należy sporządzić w oparciu o analizę gleby w Stacji Chemiczno Rolniczej, najlepiej w odpowiednim programie komputerowym np. Plano RS. Ja osobiście nie będę się sam w to bawił, bo mój doradca za rok prowadzenia programu nawozowego weźmie "grube" 65 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Zamościu .

Za sporządzenie planu nawozowego co roku to koszt 200 zł + badania ziemi co 3 lata .

Jak sam sobie stworzysz Agencja tego nie uzna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karab3    0

Badania mam zrobione, czyli jak zrobię to sam w specjalnym programie to przejdzie, czy musi być to podpisane nazwiskiem doradcy?

Chodzi mi i to czy jak wykonam to sam w tym Plano rs czy tam naw sald to czy to przejdzie?

Jeszcze pytanie, czy dołącza się ten plan do wniosku o 2 ratę, czy to jest tylko po prostu sprawdzane w razie kontroli czy się taki plan posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asaf123    0
5 godzin temu, galan99 napisał:

Do programu RMG  Borówka powinna być kupiona ze sprawdzonej szkółki zarejestrowanej to raz a druga sprawa żeby sadzonka była zdrowa . Bo jak kupisz porażoną  Zgorzel pędów , to tylko będzie wielka strata . 

Duża to będzie plantacja ? .

Ogólnie to 1 hektar mam a za dotacje bedę sadzić jeszcze 1 hektar tylko czy sadzonka musi być cac czy tylko faktura czy ktoś już coś takiego rozliczał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj