karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Maro05    11

Tylko potwierdźcie mnie. Jesli €do maja to uprawy zz roku poprzedniego czyli w moim obecnym przypadku z obecnych upraw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
4 minuty temu, Maro05 napisał:

Tylko potwierdźcie mnie. Jesli €do maja to uprawy zz roku poprzedniego czyli w moim obecnym przypadku z obecnych upraw?

Jeżeli docelowy 2022 to tak. Bardziej mnie interesuje kwestia co jak docelowy 2021?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatek25    4

Mam docelowy 2023.

Jak dostane kasę przed 15 maja, to rośliny brane są pod uwagę z 2022?  A jak po 15 maja to z 2023?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pod względem ilości złożonych wniosków to największy nabór jak do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zobaczymy. Myślę że starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102
41 minut temu, Kwiatek25 napisał:

Decyzja mazowieckie.

 

ile pkt? i czy pozytywna?

 

Informacja z przed chwili: Ci co maja 7 lub 8 pkt z mazowieckiego idą przedłużki do końca lutego.

Edytowano przez karino25
druga treść postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
40 minut temu, Kwiatek25 napisał:

Mam docelowy 2023.

Jak dostane kasę przed 15 maja, to rośliny brane są pod uwagę z 2022?  A jak po 15 maja to z 2023?

Dokładnie . Ale nikt nie chce powiedzieć z jakiego roku uprawy przy docelowym 2021 bo się tak zastanawiam nad tym . Nie mogą być brane z 2020 bo to rok wyjściowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatek25    4
2 godziny temu, masa24 napisał:

Pamiętajcie koledzy ze np jeżeli pieniądze wpłyną wam przed 15 maja to wasz rok docelowy będzie max 2024 ale uprawy będą brane z 2023

czyli mój rok docelowy mógł być 2024?

2 godziny temu, masa24 napisał:

Pamiętajcie koledzy ze np jeżeli pieniądze wpłyną wam przed 15 maja to wasz rok docelowy będzie max 2024 ale uprawy będą brane z 2023

czyli mój rok docelowy mógł być 2024?

Edytowano przez Kwiatek25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
3 minuty temu, Kwiatek25 napisał:

czyli mój rok docelowy mógł być 2024?

czyli mój rok docelowy mógł być 2024?

Masz racje ,  nie później niż 2023 . Chyba se coś się zmieniło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Witam

  mam za dużo SU ponad 16  czy mogę skorzystać z dotacji na restrukturyzacje małych gospodarstw jeżeli t pola wydzierżawię  bratu  1 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Próbuj ale pewnie będzie podejrzenie o sztuczny podział. Niech brat sklada

Dnia 26.01.2021 o 16:12, NNiemYY napisał:

Na początku chciałbym się przywitać , ponieważ jestem nowy na tym forum . 

Mam pytanie odnośnie planu nawozowego w RMG . 

posiadam jeden 1 hektar borówki i żeby zmieścić się w kryterium pkt musiałem zaznaczyć iż będę stosował plan nawozowy . Czy muszę w takim razie robić plan nawożenia azotem jeśli pole uprawne ma mniej niż 10 h. ? czy wystarczy normalny coroczny plan nawozowy w oparciu o badania NPK i PH gleby przygotowany przez stację rolniczo chemiczną  ?

Czy jest jakaś gotowa tabelka (ewidencja) odnośnie wykazu nawozów jakie zastosuje i w jakiej ilości podczas realizacji biznes planu czy poprostu wystarczy jak będę zbierał FV za nawozy . 

Dziękuje za pomoc .

Nie masz obowiazku posiadania planu nawożenia azotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drhambone    10

A z tym magicznym "15 maja", który się tu przewijał kilka razy to nie jest czasem tak, że jak złożymy wniosek o 2 ratę przed 15 maja 2023 to pod uwagę brane są uprawy z roku poprzedniego, a jak po 15 maja 2023 to wtedy bierzemy uprawy z roku bieżącego? Skoro i tak maks termin złożenia wniosku o 2 ratę to 31 sierpnia 2023 (czyli krócej niż 3 lata od wypłaty 1 raty), to tak to chyba należy rozumieć.

 

Pozdrawiam

 

PS. W lubuskiem 7 pkt. wystarczy do decyzji pozytywnej.

Edytowano przez drhambone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
32 minuty temu, drhambone napisał:

A z tym magicznym "15 maja", który się tu przewijał kilka razy to nie jest czasem tak, że jak złożymy wniosek o 2 ratę przed 15 maja 2023 to pod uwagę brane są uprawy z roku poprzedniego, a jak po 15 maja 2023 to wtedy bierzemy uprawy z roku bieżącego? Skoro i tak maks termin złożenia wniosku o 2 ratę to 31 sierpnia 2023 (czyli krócej niż 3 lata od wypłaty 1 raty), to tak to chyba należy rozumieć.

 

Pozdrawiam

 

PS. W lubuskiem 7 pkt. wystarczy do decyzji pozytywnej.

Jeszcze inaczej . Ale dobry trop dałeś . JAk rak się w to wgłębiać to można się zakręcić . Docelowy będzie docelowym. Czyli rokiem bieżącym . Docelowy mamy 2021 to uprawy z 2021. Docelowy 23 to uprawy z 23. Ale kwestia utrzymania wzrostu do momentu 5 lat od wypłaty . Czyli ta wypłata przed lub po 15 maja dotyczy ostatniego roku . Czyli jak kasa 10 maj 2021 to utrzymujemy wzrost uprawami z 2025 roku. Jak wypłata 25 maja to uprawy trzymany i brany będzie rok 2026.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Muszę dokonać zmiany przyczepy (we wniosku ładowność 4tony) i tu pytanie co mogę zaproponować żeby w agencji nie mieli problemu?

Jest 1,5 ha łąki i 0,8 ha ornych gdzie będzie słonecznik na kwiaty.

Zamierzam zmienić przyczepę na mniejszą 2-2,5 tony ładowności ale nawet z opcjami dodatkowymi nie wyjdzie mi 48tyś brutto za nią.

Coś muszę jeszcze dodać ale nie mam pomysłu co można podać żeby przeszło na taki areał i produkcję. We wniosku był podany ciągnik z 2003roku, kosiarka rotacyjna i zgrabiarka.

Dodam że po pozytywnej decyzji i tak zmieniam maszyny na inwestycję budowlaną tak ze maszyny są teraz tylko do akceptacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj