karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

many12    804
10 godzin temu, pomidor65 napisał:

ale cisza , chyba wszyscy stoją w kolejce żeby oddać głos na koniec demokracji 

 

O jakiej demokracji piszesz przy tym PISdzielskim zniewoleniu - tak zniewoleniu bo my chłopy przy tym nadmiarze junijnej mamony otwory gębowe mamy mieć zakneblowane. Dlaczego zakneblowane. Otóż  na nieszczęście każdego beneficjenta króczek zniewolenia jest w tym, że z tych projektów mamy się wywiązać. Tak wywiązać w dobie nawalnych deszczów, wiosennych przymrozków, wiatrów nasiona goniące po polu, POwodzi.   W mojej okolicy odkąd PIS-dziory przy korycie żaden ciek rzeczny nie jest udrażniany i łąki mam zalane w 60%. Jak mam zagłosować w obliczu takiej ignorancji władzy. Dopiero wczoraj była koparka do udrażniania rzeczki 3 metrów szerokości. Okazało się po moich dociekliwych pytaniach skąd ta opieszałość -  były organizacyjne trudności w przetargach na usługę. Pytam się - dlaczego kosztem nas rolników zalanych torfowymi ciekami i chmarami komarów samorządy pieją w zachwytach o sukcesach tych przy korytkach. Nie jest to POst agitacyjny a życie dnia dzisiejszego  nas  tu bezpośrednio związanych z  ziemią, zniewolonych kolejnymi wyborami na ludzików którym nasze narodowe interesy w oku solą są. ......................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Czemu ty ciagle akcentujesz PO w swoich wypowiedziach ? Razi to po oczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Rażą Ciebie słowa prawdy o braku decyzyjności i jakiegokolwiek działania czy to w infrastrukturze czy w gospodarce aktualnych mwmłonów - niestety otoczenie to nie tylko własne POdwórko ale coś więcej coś co z dnia na dzień wali się po równi POchyłej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Ale ty nawet jak piszesz na tematy z forum to ci się w wypowiedziach akcentuje po. Razi to po oczach. Co nie zmienia faktu ze po to szkodnik

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMASZ098    4

Czy różnica w powierzchni upraw może być inna jak w biznesplanie ponieważ mam ziemniak 0,60 w BP a w dopłatach 0,55 chce złożyć o płatność drugą . Czy to nie jest problem

Dodam że ziemniaki były punktowane

Edytowano przez TOMASZ098

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GR_Bogaccy    8
9 godzin temu, many12 napisał:

Rażą Ciebie słowa prawdy o braku decyzyjności i jakiegokolwiek działania czy to w infrastrukturze czy w gospodarce aktualnych mwmłonów - niestety otoczenie to nie tylko własne POdwórko ale coś więcej coś co z dnia na dzień wali się po równi POchyłej.

Wiesz co weź zrób zamach na sejm jak ci się nie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GR_Bogaccy    8
3 godziny temu, many12 napisał:

O jakim Sejmie piszesz - na Wiejskiej mamy Kneset.

Wiesz co spier*****

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Dnia 9.07.2020 o 23:34, kusza napisał:

Wniosek złożony 15 maja, w poniedziałek pierwsza kontrola, została sprawdzona struktura zasiewów i powierzchnia działek, wszystko cacy 👌👌👌 

Chmmmm, wniosek o dotację, o I czy o II ratę??

Dnia 12.07.2020 o 11:11, pomidor65 napisał:

ale cisza , chyba wszyscy stoją w kolejce żeby oddać głos na koniec demokracji 

ale cisza , chyba wszyscy stoją w kolejce żeby oddać głos na koniec demokracji 

  • ale cisza , chyba wszyscy stoją w kolejce żeby oddać głos na koniec demokracji 
  • ale cisza , chyba wszyscy stoją w kolejce żeby oddać głos na koniec demokracji 
  • ale cisza , chyba wszyscy stoją w kolejce żeby oddać głos na koniec demokracji 
  • ale cisza , chyba wszyscy stoją w kolejce żeby oddać głos na koniec demokracji 
  • ale cisza , chyba wszyscy stoją w kolejce żeby oddać głos na koniec demokracji 

Był las, nie było nas, będzie las, nie będzie nas.

Dnia 12.07.2020 o 23:26, masa24 napisał:

Czemu ty ciagle akcentujesz PO w swoich wypowiedziach ? Razi to po oczach

No @many12 tak ma, kiedyś się też zastanawiałem po ch&j sobie utrudniać, ale ostatecznie niech sobie ma - żyjemy wciąż w wolnym kraju. I raziło mnie to tylko ze względu na zaśmiecanie pisowni - choć z politycznych poglądów jestem złym "POwcem, pedałem, Niemcem, złodziejem i oszustem" 🤣.

Edytowano przez Kaszlak79
Literówka
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidor65    8
28 minut temu, Kaszlak79 napisał:

Chmmmm, wniosek o dotację, o I czy o II ratę??

Był las, nie było nas, będzie las, nie będzie nas.

No @many12 tak ma, kiedyś się też zastanawiałem po ch&j sobie utrudniać, ale ostatecznie niech sobie ma - żyjemy wciąż w wolnym kraju. I raziło mnie to tylko ze względu na zaśmiecanie pisowni - choć z politycznych poglądów jestem złym "POwcem, pedałem, Niemcem, złodziejem i oszustem" 🤣.

w "Niemca" to to ja się wpakowałem z tymi choinkami,ale może kiedyś będzie gdzie się schować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

Jakby kogoś interesował rozrzutnik 3,5t na pionowych wałkach z deflektorem na wniosek to cynkomet 36000 brutto po negocjacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Można odzyskać vat ze skarbówki z zakupów maszyn na rmg? Czy jeśli wydatki w kwocie brutto pokryła premia to tego samego vatu nie można ubiegać się w skarbowym.

Mam na myśli rolnika vatowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Kolego, leń jesteś i tyle. Znalazłem to w czasie krótszym niż 5 minut... https://www.topagrar.pl/articles/prow-2014-2020/vat-za-maszyny-na-restrukturyzacje/

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W województwie mazowieckim 3226 zostało złożonych wniosków rmg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
4 godziny temu, marluk napisał:

Jakie listy? O czym ty piszesz

Z naboru na Restrukturyzacje Małych Gospodarstw co był do 29 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na razie mam info ile było wnioskow na mazowsze. Czekam na informacje z lubelskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i innych województw.

Na Mazowszu wszystkie biura powiatowe  dostały. Kwestia czy rolników że swego powiatu? Myślę że tak. Wcześniej była podobno mieszkanka powiatów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, androproteam napisał:

Z naboru na Restrukturyzacje Małych Gospodarstw co był do 29 czerwca

Nie ma czegoś takiego jak lista. O jaką listę ci chodzi? Coś Ci się pomyliło chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Może coś takiego?? Czy to nie to??... https://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wszystkie-wnioski/prow-2014-2020/listy-okreslajace-kolejnosc-przyslugiwania-pomocy/restrukturyzacja-malych-gospodarstw-kolejnosc-przyslugiwania-pomocy-w-naborze-przeprowadzonym-w-2018-roku.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiadomość nie oficjalna 7 pkt wystarczy żeby się załapać na rmg. Czekam na potwierdzenie informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pieniędzy jeszcze jest. Dopóki będą środki to najmniejsza ilość punktów starczy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie. Planowane są następne nabory w 2021 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj