karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

many12    804
1 godzinę temu, Kasiaaa napisał:

Mając słonecznik na wzrost wartości ekonomicznej gospodarstwa, to jaki mam kupić aby mogła  zasiać ten słonecznik? Ma być słonecznik ozdobny czy jadalny, czy pastewny? Siany jest z przeznaczeniem na kwiaty. Jestem z naboru 2020.

 

Kasiulka jeżeli POtrzebujesz bardziej opalić swoje ciało to proponuję słonecznik zwyczajny na kwiaty w uprawie POlowej o wartości współczynnika SO  średnio w całym kraju 25274 Euro od hektara  - a pro po tego słonecznika to cały czas nurtuje mnie pytanie kto tak i dlaczego ośmiesza polskiego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284
31 minut temu, many12 napisał:

Kasiulka jeżeli POtrzebujesz bardziej opalić swoje ciało to proponuję słonecznik zwyczajny na kwiaty w uprawie POlowej o wartości współczynnika SO  średnio w całym kraju 25274 Euro od hektara  - a pro po tego słonecznika to cały czas nurtuje mnie pytanie kto tak i dlaczego ośmiesza polskiego rolnika?

many 12 przypomne Ci że na niskotowarówkę też już był słonecznik  wtedy żądziło sld psl  ja mam 1ha choinek a słonecznika wystarczyło by mi ok 40 ary 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidor65    8
3 godziny temu, many12 napisał:

Zazdraszczam - napisz trochę szczegółów jakie były trudności przy wniosku o II ratę - będę składał jesienią jak przedam opasy coby przedstawić fakturki,

ze wszystkim wyrobiłem się 14 miesięcy , zakup 3 maszyn,zakup 0,82a ziemi,odbyłem 4 szkolenia i posadziłem 0.90a choinki, swierka ,większych trudności nie miałem może to że pani w Agencji przyczepia się że nie można składać jednocześnie wniosku o 2 rate i zmian w maszynach ja miąłem złożone jednego dnia o zmiany a następnego o płatność 2 raty były dwie różne daty, i napisałem oświadczenie że mam kupione trochę inne maszyny jak deklarowałem w BP

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
2 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

many 12 przypomne Ci że na niskotowarówkę też już był słonecznik  wtedy żądziło sld psl  ja mam 1ha choinek a słonecznika wystarczyło by mi ok 40 ary 

POsadziłem już 3 ha junijnego lasku. Jakbym drugi raz składał na RMG to tez bym wszedł w choinki bo znam się na sadzeniu a w owym czasie jeszcze nie jarałem o takiej możliwości.. Niestety większość mamony z RMG wtopiłem w remont obory - mam rachunki ale pewien dystans co do rozliczenia i o II Ratę POsiadam. Też byłem w niskotowarówce w myśl zasady dają to trzeba brać - najlepiej w pierwszej turze.

 

40 minut temu, pomidor65 napisał:

ze wszystkim wyrobiłem się 14 miesięcy , zakup 3 maszyn,zakup 0,82a ziemi,odbyłem 4 szkolenia i posadziłem 0.90a choinki, swierka ,większych trudności nie miałem może to że pani w Agencji przyczepia się że nie można składać jednocześnie wniosku o 2 rate i zmian w maszynach ja miąłem złożone jednego dnia o zmiany a następnego o płatność 2 raty były dwie różne daty, i napisałem oświadczenie że mam kupione trochę inne maszyny jak deklarowałem w BP

Też zakupiłem dwa sprzęty i prawie 2 ha łąki. Zostało mi do zrealizowania jeszcze jedno szkolenie "Technologia uprawy zbóż". Miałem mieć pod koniec marca ale odwołano ze względu na  Kornelovirusa. Dzwoniłem do Grabanowa - coś ma ruszyć jesienią.  Chcę się rozliczać i pisać o II Ratę a tu zaczynają się akrobacje?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie chcę krakać, ale żeby jesienią zaraza na nowo nie ruszyła... Swoją drogą, nie zazdroszczę wam tych choinek i słoneczników żeby SO podbić 😐.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Jak ktoś ma mało hektarów  to nie ma innego wyjścia niż kwiaty choinki lub jakaś hodowla 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidor65    8
3 godziny temu, masa24 napisał:

Jak ktoś ma mało hektarów  to nie ma innego wyjścia niż kwiaty choinki lub jakaś hodowla 

 

 

3 godziny temu, masa24 napisał:

Jak ktoś ma mało hektarów  to nie ma innego wyjścia niż kwiaty choinki lub jakaś hodowla 

choinki posadziłem na małych działkach aby wyłączyć je z upraw ,przez pierwsze 2 lata jest sporo roboty ale potem juz samo rośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Jeżeli kupuje ziemię na rmg. Była umowa przyrzeczenia zakupu zrobiona i zaliczka z umowy zrobiona na konto. Teraz będzie umowa u notariusza to zapłata ma być na konto czy do ręki przy notariuszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Agencja woli jak WSZYSTKIE transakcje są rozliczane przelewem z konta na konto. Oczywiście jak się uprzesz to gotówką też zapłacisz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
2 godziny temu, pomidor65 napisał:

 

 

choinki posadziłem na małych działkach aby wyłączyć je z upraw ,przez pierwsze 2 lata jest sporo roboty ale potem juz samo rośnie 

Jakie drzewka leśne zaliczałeś do choinek - bo modrzew też chyba w to wchodzi ale on zimową godziną traci igliwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

A jak jest z maszynami które są kupione wspólne z sąsiadem podczas kontroli i jak ona nie stoi u mnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidor65    8
8 godzin temu, many12 napisał:

Jakie drzewka leśne zaliczałeś do choinek - bo modrzew też chyba w to wchodzi ale on zimową godziną traci igliwie?

mam posadzone świerk pospolity, srebrny , jodła,serbski

 

8 godzin temu, many12 napisał:

Jakie drzewka leśne zaliczałeś do choinek - bo modrzew też chyba w to wchodzi ale on zimową godziną traci igliwie?

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343
1 godzinę temu, seba07101 napisał:

A jak jest z maszynami które są kupione wspólne z sąsiadem podczas kontroli i jak ona nie stoi u mnie ?

Jak to kupiłeś wspólnie z sąsiadem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Pewnie on wziął dotacje ale sąsiad mu dał pod stołem połowę i mają wspólne xd Zawsze można powiedzieć że mu pożyczyłem akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
3 godziny temu, masa24 napisał:

Jak to kupiłeś wspólnie z sąsiadem ?

Wspólnie to PO sąsiedzku możecie mieć tylko żonę pod warunkiem, że ty w tym czasie orzesz pole.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Panowie miałem w bp wpisane 500zl na paliwo i w wnioski o pierwszą ratę dołączyłem fakturę na paliwo na kwotę 500zl jako rozpoczęcie biznesplanu. Dostałem telefon z agencji że paliwo nie jest respektowane jeśli chodzi o rozpoczęcie biznesplanu i cofka, muszę wpisać te 500zl na środki do produkcji rolnej np: nawóz. Spotkał się ktoś z czymś takim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3
7 godzin temu, masa24 napisał:

Jak to kupiłeś wspólnie z sąsiadem ?

Powiedziały jaskółki że nie dobre są spółki takie jest przyslowie i tego się trzymam ja tej maszyny nie kupiłem tylko mój tata z sąsiadem na spółkę chyba 15 lat temu dokładnie chodzi o sadzarkę .Trzeba podać wszystkie maszyny które się posiada tak? Tylko ona stoi u sąsiada a nie u mnie i ciekawie jak by kontrola przyjechała co oni na to powiedzą? 

Edytowano przez seba07101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Takimi pierdołami sie przejmujesz? Nikt tego nie sprawdza jakie tam stare graty podałes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidor65    8
2 godziny temu, zdzichu124 napisał:

Panowie miałem w bp wpisane 500zl na paliwo i w wnioski o pierwszą ratę dołączyłem fakturę na paliwo na kwotę 500zl jako rozpoczęcie biznesplanu. Dostałem telefon z agencji że paliwo nie jest respektowane jeśli chodzi o rozpoczęcie biznesplanu i cofka, muszę wpisać te 500zl na środki do produkcji rolnej np: nawóz. Spotkał się ktoś z czymś takim ?

ja mam fakturę na paliwo na 200zł jako rozpoczęcie biznes planu i przeszło bez problemu, Mazowieckie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

No właśnie , doradca której robił mi wniosek też mówił że paliwo przechodzi bez problemu jakoś rozpoczęcie biznesplanu, i tak zrobiliśmy. Wysłałem wniosek o wypłatę pierwszej raty miesiąc temu i teraz dostałem telefon że nie może być faktura na paliwo... To po co ta rubryka z wydatkiem na paliwo skoro nie można jej uzupełnić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
8 godzin temu, zdzichu124 napisał:

Panowie miałem w bp wpisane 500zl na paliwo i w wnioski o pierwszą ratę dołączyłem fakturę na paliwo na kwotę 500zl jako rozpoczęcie biznesplanu. Dostałem telefon z agencji że paliwo nie jest respektowane jeśli chodzi o rozpoczęcie biznesplanu i cofka, muszę wpisać te 500zl na środki do produkcji rolnej np: nawóz. Spotkał się ktoś z czymś takim ?

I tu uwidacznia się samowola urzędnika w/g swojego widzimisię. W jakim systemie my egzystujemy i na jakich zasadach działa te bolszewickie prawo administracyjne. Nie dziwota, że zachodni kapitał ze zderzeniem się takiej samowolki  nie angażuje kapitału w takim bezprawiu. Miałem paliwo otylinę i nie było problema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 godzin temu, zdzichu124 napisał:

Panowie miałem w bp wpisane 500zl na paliwo i w wnioski o pierwszą ratę dołączyłem fakturę na paliwo na kwotę 500zl jako rozpoczęcie biznesplanu. Dostałem telefon z agencji że paliwo nie jest respektowane jeśli chodzi o rozpoczęcie biznesplanu i cofka, muszę wpisać te 500zl na środki do produkcji rolnej np: nawóz. Spotkał się ktoś z czymś takim ?

Przechodzi. A co to za biuro że ma inne wymagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie ciągnika nie miałeś wpisanego w maszynach na stanie to po co kupować paliwo. 

  • Haha 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
20 godzin temu, zdzichu124 napisał:

No właśnie , doradca której robił mi wniosek też mówił że paliwo przechodzi bez problemu jakoś rozpoczęcie biznesplanu, i tak zrobiliśmy. Wysłałem wniosek o wypłatę pierwszej raty miesiąc temu i teraz dostałem telefon że nie może być faktura na paliwo... To po co ta rubryka z wydatkiem na paliwo skoro nie można jej uzupełnić ...

Nie może być bo? Jak to uzasadnił urzędnik?

2 godziny temu, freetaxi napisał:

Pewnie ciągnika nie miałeś wpisanego w maszynach na stanie to po co kupować paliwo. 

W takim przypadku powinni mu to wytknąć przed wydaniem decyzji a nie teraz. Jeśli faktycznie o to mają teraz pretensje to ja bym spytal dlaczego w momencie wydawania decyzji im to nie przeszkadzało.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj