karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

masa24    2348

Mysle ze nie

wiecue z którego dnia bierze się kurs euro żeby przeliczyć so i porównać z przychodem nie rolniczym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
51 minut temu, sony87 napisał:

stawka 4,02

Skąd ja masz ? Za jaki dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kucyk83    3

Panowie a w której zakładce Biznesplanu jest punktacja? Bo tak dumam czy będzie te 7 pkt czy więcej i czy wchodzić np w plan azotowy.

Można się tego jakoś doliczyć? Gość w ODR powiedział że ma jakis specjalny plik do obliczania punktacji.

I drugie pytanie, w biznesplanie mam wymianę eternitu na blachę i czy sam kosztorys firmy wystarczy (są tam podane wymiary połaci dachowej i budynku) czy muszę robić jakieś jeszcze rysunki bądź wyciągać coś z gminy o budynku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zajrzyj w kryteria punktowe. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
34 minuty temu, Kucyk83 napisał:

Panowie a w której zakładce Biznesplanu jest punktacja? Bo tak dumam czy będzie te 7 pkt czy więcej i czy wchodzić np w plan azotowy.

Można się tego jakoś doliczyć? Gość w ODR powiedział że ma jakis specjalny plik do obliczania punktacji.

I drugie pytanie, w biznesplanie mam wymianę eternitu na blachę i czy sam kosztorys firmy wystarczy (są tam podane wymiary połaci dachowej i budynku) czy muszę robić jakieś jeszcze rysunki bądź wyciągać coś z gminy o budynku ?

W BP podajesz koszt inwestycji, wymiar dachu, rok realizacji i na jakiej działce znajduje budynek. Możesz zrobić wydruk z geoportalu i zaznaczyć budynek/budynki na działce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Czemu może wychodzić saldo azotowe w tabeli 25 wysokie? 80-100 mimo plonów bardzo niskich w zakładce uprawy i przy zerach w zakładce nawożenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są zwierzęta?

Robiłeś kiedyś plan nawozowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Nie ma zwierząt , trawy na gruntach ornych na zielonke podbijają ten wynik

nawozenie jest 0 a i tak wynik wysoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę was o radę, mam w biznesplanie do wykonania na przyszły rok uprawę 40 ar słonecznika ozdobnego, jednak pole na którym on będzie sąsiaduje z lasem, co w sytuacji zniszczenia uprawy przez zwierzynę? Mam obowiązek ogrodzić teren? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Na serio liczysz że ci zwierzaki zjedzą/stłuką całość?? Obowiązku nie ma grodzić ŻADNYCH upraw, tak samo jak nie ma obowiązku sprzedać (czytaj - udokumentować sprzedaży, a jak już to jest to banalnie proste). Jak uprawa będzie zniszczona przez zwierzynę, to w czasie ew. kontroli stwierdzisz co się stało i tyle. Możesz dla pewności próbować ubezpieczyć od takich szkód, ale nie wiem czy raz - ktokolwiek się tego podejmie, dwa - czy się będzie opłacała skórka za wyprawkę...??

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Ci, rozumiem, obawiałem się że mogli by zarzucić mi np. nie dostateczne dopilnowanie uprawy czy coś w tym stylu ale jak tak to się nie będę przejmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Oczywiście nie może być tak, że w razie kontroli będą na tych 40 a straszyły smętnie 3-4 badyle słonecznikowe na krzyż (w tym jeden krzywy), a ty powiesz że nieznane siły tego dokonały 🤣. Bądźmy logiczni, a mówię to tylko dlatego, że tutaj już bardzo nielogiczne pytania padały - twoje nie są takie na szczęście. Ja na ten przykład mam pola na terenach, gdzie zwierzyna co roku coś niestety niszczy i nikt mi do tej pory nie zarzucił że mam sobie ogrodzić uprawy. Co więcej, rok rocznie parę groszy dostaję z koła łowieckiego za straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słonecznik będzie siany normalnie z taką obsadą jak być powinno jeszcze zaprawie go w papryczce ostrej żeby nie kusiły nasiona przed wzrostem, koszt znikomy a zawsze coś bo nie uśmiecha mi się grodzić siatką 40ar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory7    1

panowie  potrzebuje ofertę do wniosku na agregat talerzowy 2,5m i opryskiwacz zawieszany,reszta to zakup gruntu  a nikt z ogłoszeń na alegro itp nie chce ni takowej wystawić. macie moe jakieś firmy z maszynami co takie coś robią bez zbędnych smętów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, gregory7 napisał:

panowie  potrzebuje ofertę do wniosku na agregat talerzowy 2,5m i opryskiwacz zawieszany,reszta to zakup gruntu  a nikt z ogłoszeń na alegro itp nie chce ni takowej wystawić. macie moe jakieś firmy z maszynami co takie coś robią bez zbędnych smętów?

Agromil  Rogóźno   na pewno  zrobią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory7    1
14 minut temu, galan99 napisał:

Po jaką ch...ę ta oferta potrzebna jest ? .

doradca chce dołączyć. a może to nadgorliwość? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na etapie weryfikacji pewnie będą chcieli. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Z OLX podałem cenę  z wydrukiem przez drukarkę opis danej maszyny i cena + obrazek i zadowolone było towarzystwo dodane do biznes planu .

A były to maszyny takie jak Opryskiwacz 600 l i Brona talerzowa i tak dalej .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie jak to jest bo kazdy mi mowi co innego. Zadeklarowane mam w biznesplanie kupno ziemi. Czy żeby złożyć wniosek o wypłate I raty muszę dołącztć umowę przedwstępną kupna ziemi konkretnej dzialki i razem z nią składam wniosek o wypłatę I raty. Czy nie musze wpisywać numeru konkretnej działki i dołanczać umowy przrswtępnej a wystarczy złożyć wniosek o wypłatę pierwszej raty aby dostać pieniądze? Ogólnie musze zacząć realizowac biznesplan żeby złożyć wniosek i wypłatę I raty?

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj