karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

seba07101    3

Ja też musiałem iść w ziemniaki bo mają dobry przelicznik 1 ha ziemniaków to jak 10 ha żyta w 2023 i kolejnych latach muszę sadzic po 2.5 ha oczywiście jak się złapie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

Jeżeli nie bawisz się poważnie w ziemniaki to głupota jest w to wchodzić. Zamiast 2,5ha pyrki będzie jakieś 30 ar kwiatów słonecznika...

Ponawiam pytanie czy w przypadku zakupu gruntów w trakcie trwania programu muszę zmieniać coś w bp? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz dzierżawy i one staną sie twoja własnością? W roku wyjściowym dzierżawy są uwzględnione? A w docelowym będą własnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343
40 minut temu, Buszmen11 napisał:

Jeżeli nie bawisz się poważnie w ziemniaki to głupota jest w to wchodzić. Zamiast 2,5ha pyrki będzie jakieś 30 ar kwiatów słonecznika...

Ponawiam pytanie czy w przypadku zakupu gruntów w trakcie trwania programu muszę zmieniać coś w bp? 

Jeżeli zakup spowoduje ze nie będzie się to zgadzało w Bp to robisz zmiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    785

Panowie, jak robię przelew za fakturę za maszynę na rmg to w tytule wpisuję nr faktury i datę wystawienia czy coś jeszcze trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zapomniałeś o kwocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grzechooo napisał:

Panowie, jak robię przelew za fakturę za maszynę na rmg to w tytule wpisuję nr faktury i datę wystawienia czy coś jeszcze trzeba?

numer faktury i kwota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

zając221 napisał:

Powiedziano mi tzn. doradzono że na samym zbożu nie uda mi się tego wzrostu osiagnac

Za 60 tys to chyba za dużo nie nakupuje

Wszystko zależy czego ile. Ja robię na pszenicy i kukurydzy wzrost SO z 11700 EUR na 17500... Z tym że kupuję 1.9 ha gruntów a do tego dojdzie mi 4,5 ha odłogu jaki kupiłem w 2015 i (na szczęście) do tej pory nie pracowałem na nim. Tak że każda "historia" inna. Sztucznie SO docelową można najłatwiej "zrobić" słonecznikiem na cięte kwiaty, tu co drugi tak kombinuje i przechodzi 😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szelek28    1

Jeśli podnoszę wartość ekonomiczna gospodarstwa zmianą profilu produkcji na bydło mleczne nie oddając mleka do mleczarni, to czy muszę dokumentować jakoś sprzedaż tego mleka? Chodzi o sprzedaż rodzinie, znajomym i innym prywatnym osobom.

Jeśli ktoś nie zrozumiał, miałem wcześniej krowy mamki, zadeklarowalem, że zmieniam na mleczne i teraz nie wiem czy trzeba to jakoś dokumentować, aby w razie kontroli nie było problemów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
3 godziny temu, maverick1983 napisał:

numer faktury i kwota

Po co kwota jak przecież w przelewie masz podaną kwotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    785

No ja właśnie w tytule tylko nr fv i data wystawienia a kwotę i tak widać w potwierdzeniu przelewu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
Napisano (edytowany)

Nawet daty wystawienia nie trzeba, numer faktury jednoznacznie identyfikuje czynność opodatkowaną. Nie ma dwóch faktur o takim samym numerze.

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
Napisano (edytowany)

No ale przelew wykonujemy do określonego podmiotu na określone konto. Podmiot jest określony z nazwie odbiorcy przelewu. Wg mnie nie ma tu o co się szarpać, byle nazwa odbiorcy, tytuł przelewu, i kwota się zgadzały. Wiadomo, że jak ktoś w tytule wpisze "za seks w lesie" to będą problemy :)

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262
8 godzin temu, robert55555 napisał:

Masz dzierżawy i one staną sie twoja własnością? W roku wyjściowym dzierżawy są uwzględnione? A w docelowym będą własnością?

Nie mam dzierżaw. Po prostu trafia się spory kawałek i jeżeli dogadam się do ceny to zakupie go w tym roku. O drugą ratę chcę składać na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    785

Ja zawsze jak płacę fv czy to za nawozy czy opryski czy cokolwiek to w tytule wpisuję nr fv z dnia... ale to mniejsza o to chodziło mi czy nie trzeba wpisać że np za agregat czy co tam kupiliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
9 godzin temu, Buszmen11 napisał:

 

Ponawiam pytanie czy w przypadku zakupu gruntów w trakcie trwania programu muszę zmieniać coś w bp? 

Rezygnowałem  w drugim roku trwania programu RMG z zakupu mamek mięsnych na rzecz zakupu 2 ha łąki - robiłem zmianę w biznesplanie z wydrukiem czterech stron i  wytrawieniem na płytce z pismem przewodnim do Regionalnego - z POzytywną odpowiedzią. Do pisma POdłączyłem kopię  z Wypisu Geodezyjnego planowanego do zakupu grunta potwierdzoną przez Powiatową za zgodność z orginałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3
10 godzin temu, Buszmen11 napisał:

Jeżeli nie bawisz się poważnie w ziemniaki to głupota jest w to wchodzić. Zamiast 2,5ha pyrki będzie jakieś 30 ar kwiatów słonecznika...

Ponawiam pytanie czy w przypadku zakupu gruntów w trakcie trwania programu muszę zmieniać coś w bp? 

U nas akurat jest dużo osób co sadzą ziemniaki na handel tak że zbytem nie będzie problemu A ja będzie dobry rok to idzie nieźle zarobic tylko pracy też trochę jest. A ze słonecznikiem co bym zrobił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

Dajesz komuś żeby ściął na kiszonkę/mulczer/sprzedajesz kwiatki...

1 godzinę temu, many12 napisał:

Rezygnowałem  w drugim roku trwania programu RMG z zakupu mamek mięsnych na rzecz zakupu 2 ha łąki - robiłem zmianę w biznesplanie z wydrukiem czterech stron i  wytrawieniem na płytce z pismem przewodnim do Regionalnego - z POzytywną odpowiedzią. Do pisma POdłączyłem kopię  z Wypisu Geodezyjnego planowanego do zakupu grunta potwierdzoną przez Powiatową za zgodność z orginałem.

Tyle że nie chce finansować tego z rmg. Za 60 k nabyłem już maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

1 nabór składałem na słonecznik pół ara a maja składane po 1 ha słonecznika .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
22 minuty temu, Krzysiek3110 napisał:

składał już ktoś wniosek z tym słonecznikiem, tak żeby przeszedł?

Tak, a w czym masz problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Krzysiek3110 napisał:

składał już ktoś wniosek z tym słonecznikiem, tak żeby przeszedł?

Tak. Słonecznik jest rośliną we wnioskach rmg najczęściej podnosząca SO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

Jak posiadam opryskiwacz A nie wpisałem w uwagach zły stan techniczny to co z nim zrobić w razie kontroli ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zakop za stodołą . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj