karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

many12    804
4 godziny temu, sabuliga napisał:

W inetnecie kalkulator przeliczył 12 ha zboża i rzepaku oraz 80 sztuk świń.

Wyobraż sobie, że 10 królików  ma wartość SO jednego byczka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidor65    8

witam ,może ktoś się orientuję czy do choinek bożonarodzeniowych przysługują dopłaty  obszarowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

Fakt nie pomyślałem o zwierzakach. Na to wychodzi że nie trzeba choinek czy słonecznika, można nastawić się na króliki🤔🙂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, pomidor65 napisał:

witam ,może ktoś się orientuję czy do choinek bożonarodzeniowych przysługują dopłaty  obszarowe?

Na stronie arimr masz wykaz wszystkich roślin do których przysługuja dopłaty. Nie mogę tobie tego skopiować bo nie mam pdf na tel.

2 godziny temu, many12 napisał:

Wyobraż sobie, że 10 królików  ma wartość SO jednego byczka. 

Widzisz @many12 wszedłeś w BP i zanim zrobiłeś wniosek sprawdziłeś co dla ciebie będzie opłacalne celem podniesienia SO. Tak każdy kto myśli o RMG powinien zrobić. Tam wszystko mozna sprawdzić.

Miałem kolegę co brakowało 3% do 25%. Wystarczyło zrobić obrót stada(drób)(bo tego nie ma w irz, i miał 28%. Tym samym się zakwalifikował. 

Dla zainteresowanych do 80sztuk kur niosek jesteśmy zwolnieni z podatku. Później podatek wynosi bodajrze 2.5zl od sztuki/rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
47 minut temu, robert55555 napisał:

 

Widzisz @many12 wszedłeś w BP i zanim zrobiłeś wniosek sprawdziłeś co dla ciebie będzie opłacalne celem podniesienia SO. Tak każdy kto myśli o RMG powinien zrobić. Tam wszystko mozna sprawdzić.

Miałem kolegę co brakowało 3% do 25%. Wystarczyło zrobić obrót stada(drób)(bo tego nie ma w irz, i miał 28%. Tym samym się zakwalifikował. 

Dla zainteresowanych do 80sztuk kur niosek jesteśmy zwolnieni z podatku. Później podatek wynosi bodajrze 2.5zl od sztuki/rocznie.

Zgadza się mam zmianę w bp z produkcji roślinnej w produkcję roślinno-zwierzęcą - opasy typu MR i inwentarz drobny a to tylko dlatego, że jedna trzecia  kasiorki z tego projektu  została zadeponowana w remont obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwaldek    14
3 godziny temu, pomidor65 napisał:

witam ,może ktoś się orientuję czy do choinek bożonarodzeniowych przysługują dopłaty  obszarowe?

Przysługują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik29    19

Do choinek dopłaty przysługują. Właśnie o nich myślałam w celu podwyższenia WEG. Ale teraz widzę, że słonecznik podnosi lepiej i tanim kosztem... W ogólnodostępnym kalkulatorze SO ten słonecznik na kwiaty cięte mieści się w kategorii: Kwiaty i rośliny ozdobne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96

Mają chyba taką samą wartość jak kwiaty i rośliny ozdobne w uprawie polowej, tj. około 25tys./ha

Edytowano przez rudaziuta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidor65    8

dzis składałem wniosek obszarowy ,mam posadzone 0,90a choinek bożonarodzeniowych i dowiedziałem się że do choinek niestety niema dopłat,,wcześniej  były teraz brak dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
20 godzin temu, Grzechooo napisał:

Fakt nie pomyślałem o zwierzakach. Na to wychodzi że nie trzeba choinek czy słonecznika, można nastawić się na króliki🤔🙂

W ciągu trzech latek tak ujęto w biznesplanie mam ich sprzedać 120 sztuk na zasadzie zwykłej faktury  kupujący - sprzedający którą umieściłem w Powyższych postach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, many12 napisał:

W ciągu trzech latek tak ujęto w biznesplanie mam ich sprzedać 120 sztuk na zasadzie zwykłej faktury  kupujący - sprzedający którą umieściłem w Powyższych postach. 

Nie lepsza umowa kupna-sprzedazy? To miałeś na myśli pisząc o fv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
6 minut temu, robert55555 napisał:

 

Przy każdej sprzedaży królików wystawiam FAKTURĘ GDZIE KOPIĘ EWIDENCJONUJĘ W  Księdze Przychodów I Rozchodów.

Edytowano przez many12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28
pomidor65 napisał:

dzis składałem wniosek obszarowy ,mam posadzone 0,90a choinek bożonarodzeniowych i dowiedziałem się że do choinek niestety niema dopłat,,wcześniej  były teraz brak dopłat

wie ktoś coś na temat tych choinek i dopłat,zawsze była normalna obszarowka to czego teraz ma nie być skąd takie informacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
3 godziny temu, Karol0134 napisał:

 

Trzeba POdziubaĆ W INSTRUKCJI KTÓRĄ DOSTAŁESWRAZ z  drukami na bieżący  rok - nie otworzyłem jeszcze koperty bo na to brak czasu.

Edytowano przez many12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Chce się upewnic

W biznesplanie mam wpisany zakup ziemniaka kwalifikowanego. Wystarczy że raz kupię do momentu realizacji biznesplanu ?

Czy obowiązkowo w każdym roku?

Za jaka kwotę tez chyba nie ma znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak

Nie

Najlepiej jaką podałeś w BP

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

chciałbym zapytać o kilka spraw, jestem z naboru  krus 2019
1) od momentu przyjścia decyzji i przyjścia pieniędzy I raty jaki mam czas na wydanie tych pieniędzy? Czy to jest 3 lata czy jak wkońcu
2) Jeśli już prowadzę tą prostą rachunkowość to jeśli zakupiłem sadzonki warzyw (brokuł 2 odmiany) mam fv i wpisuje kwotę z  jednej odmiany, a w dopłatach będę miał zgłoszone że tylko jedna odmiana będzie na działce na której składam wiosek, a druga na działce którą dzierżawię ale nie biorę dopłat to w razie kontroli czy jeśli im przedstawię umowę dzierżawy to nie będzie problemu?
3) do jakiej kwoty mogę robić sprzedaż/kupno bez faktur bo nie jestem na Vacie
Proszę tylko o sensowne odpowiedzi, bo już trochę się pogubiłem z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Wie ktoś jak im idzie wypłata pieniędzy z naboru czerwiec 2019?


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 godzinę temu, agro973 napisał:

chciałbym zapytać o kilka spraw, jestem z naboru  krus 2019
1) od momentu przyjścia decyzji i przyjścia pieniędzy I raty jaki mam czas na wydanie tych pieniędzy? Czy to jest 3 lata czy jak wkońcu
2) Jeśli już prowadzę tą prostą rachunkowość to jeśli zakupiłem sadzonki warzyw (brokuł 2 odmiany) mam fv i wpisuje kwotę z  jednej odmiany, a w dopłatach będę miał zgłoszone że tylko jedna odmiana będzie na działce na której składam wiosek, a druga na działce którą dzierżawię ale nie biorę dopłat to w razie kontroli czy jeśli im przedstawię umowę dzierżawy to nie będzie problemu?
3) do jakiej kwoty mogę robić sprzedaż/kupno bez faktur bo nie jestem na Vacie
Proszę tylko o sensowne odpowiedzi, bo już trochę się pogubiłem z tym

Trzy latka.

W  Ewidencji wpisujesz wszystkie faktury związane z działalnością  gospodarczą.

sprzedając/kupując zbierasz fakturki do kwoty deklarowanej w biznesplanie - tylko bp i to co w nim zadeklarowałeś  Ciebie interesuje - sa faktury nie ATT-owskie na podstawie których  dokumentujesz zdarzenia gospodarcze związane z projektem RMG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131
36 minut temu, H3ni0 napisał:

Wie ktoś jak im idzie wypłata pieniędzy z naboru czerwiec 2019?

Juz dawno kasa na koncie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9
H3ni0 napisał:

Wie ktoś jak im idzie wypłata pieniędzy z naboru czerwiec 2019?

Ja złożyłem wniosek o płatność 3 lutego i do dzisiaj kasy nie dostałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mas09akra    0

To jeszcze musisz poczekać kolega składał w ubiegłym roku wiosną. O wypłatę pierwszej raty składał w sierpniu a kase dostał w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555

Ja dostałem informację że mój wniosek w tamtym tygodniu został zamknięty po wszystkich poprawkach i teraz już tylko czekać na kasę. Jak myślicie? Sprzęt podrożeje czy potanieje w związku z zaistniałą sytuacją na świecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj