karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wszystkiego jest 17 ha i wszystko jest moja własnością, nic nie jest dzierżawione. Jedynie co mi przychodzi na myśl to złożenie wniosku o dopłaty na częśc mojej ziemi przez inna osobę ale znów nie wiem czy nie wezmą pod uwagę roku poprzedniego a tam na wszystko ja składałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wielkość ekonomiczną ustala się na podstawie produkcji w roku składania wniosku. Ciężko odnieść się tutaj do sztucznego podziału gospodarstwa. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W restrukturyzacji małych gospodarstw nie ma zwrotu. Wsparcie dostaniesz w formie premii w dwóch ratach.

  • Thanks 2

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

tylko że coś kurła łunia nie wypłaca tej kasy ;-) a no tak -korona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
53 minuty temu, piotrek12413 napisał:

Wszystkiego jest 17 ha i wszystko jest moja własnością, nic nie jest dzierżawione. Jedynie co mi przychodzi na myśl to złożenie wniosku o dopłaty na częśc mojej ziemi przez inna osobę ale znów nie wiem czy nie wezmą pod uwagę roku poprzedniego a tam na wszystko ja składałem 

Sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest sens składać na 60tys czy nie składać na RMG?  Składając cześć na siebie a część na inną osobę stworzysz sztuczny podział. To jest niewskazane. Jedyna szansa dla ciebie jest tak zadeklarować uprawy aby wyszło tobie SO poniżej 10 tys. Czyl musial byś jakąś część ziemi ugotować. Czy to jest dla ciebie opłacalne? Sam musisz odpowiedzieć na takie pytanie.

Nie piszesz o produkcji zwierzęcej, domyślam się że jej nie masz.

Zastanow czy jest sens składać na RMG czy nie lepiej zastanowić i złożyć wniosek ma Modernizację.

Wszystko zależy również jak chcesz zmodernizować swoje gospodarstwo. Czyli znów musisz odpowiedzieć sam sobie na to pytanie. Za 60 tys nie wiele możesz zdziałać. Wiadomo że zawsze to coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Zle ujalem pytanie. Chodzi o to czy premia pokrywA zakupy na kwote brutto czy netto?

Zle ujalem pytanie. Chodzi o to czy premia pokrywA zakupy na kwote brutto czy netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Brutto. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli spełniasz wymagania co do rmg to grzechem by było nieskorzystac. Kolego @Pitraszek powinieneś składać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
2 godziny temu, piotrek12413 napisał:

Wszystkiego jest 17 ha i wszystko jest moja własnością, nic nie jest dzierżawione. Jedynie co mi przychodzi na myśl to złożenie wniosku o dopłaty na częśc mojej ziemi przez inna osobę ale znów nie wiem czy nie wezmą pod uwagę roku poprzedniego a tam na wszystko ja składałem 

Na pewno jeśli tak zrobisz będą pytać o to. Zawsze możesz wydzierżawić ziemię i nikt ci nie zabroni ale nie myśl o tym, że za rok czy dwa z powrotem ty weźmiesz tą ziemię na siebie do dopłat bo wtedy bankowo będzie sztuczny podział i z tego już się nie wybronisz. Miałem rok temu podobny problem, też miałem ponad 13 tyś SO i wiosną zaorałem 0,5ha malin a posiałem owies i udało się. Ale no ty musiałbyś znacznie bardziej kosztowne manewry robić więc sam przemyśl.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja miałem podobny przypadek w tamtym roku u jednego z klientów. Obyło się bez problemów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w modernizacji jest wymóg bycia dotychczas na krusie lub przejście na krus ? Jestem maszynista i nie chciał bym rezygnować z tej pracy bo jest dobrze płatna i mamy taki grafik ze spokojnie wszystkie prace wykonuje sam i w terminie a w ochronie stosuje wszystkie zabiegi 

Edytowano przez piotrek12413

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Moze ktos sie orientuje czy waga inwentarzowa przechodzi w zakupie maszyn?podobno bywa z tym roznie ale to nie sprawdzona informacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar1    0

Witam ma ktoś może jakiś fajny pomysł na wydanie tej kasy.

Mam 3h swojej ziemi i dzierżawię  3,5h główne uprawy to zboże i łąki, brak zwierząt  

Mam budynek gospodarczy do wymiany wywiązka  oraz pokrycie, tylko zastanawiam się czy bez planu da to się ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Biznesplan do RMG2020 praktycznie zrobiony. Jedno pytanie co wpisać w Tabeli 24. Informacja o dochodach/przychodach uzyskiwanych przez Wnioskodawcę. Wcześniej się wstawiało chyba faktury ze sprzedaży. Dodam, że osoba jest na KRUS i gospodarstwo jest jedynym źródłem dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wpisujesz kwotę z PITU(przychód)_ za 2019 rok jeśli jesteś na Zusie(przychód).

Dochód to ha przeliczeniowe razy stawka gusowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

to sobie teraz można czekać do us.....

farmer          https://www.agrofoto.pl/finanse/arimr-zawiesza-bieg-terminow-ze-wzgledu-na-koronawirusa,93565.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexq5v    1

Witam wszystkich, widzę, że wielu z was posiada sporą wiedzę w temacie więc może ktoś podpowie. Mój ojciec chce złożyć wniosek ale posiada tylko 2ha sadu i 2ha dzierżawy zgłaszanej do dopłat ale do której nie ma szans załatwić papierków ze względu na sprawy spadkowe. I tu rodzi się kilka pytań:

1. Czy we wniosku są uwzględniane ziemie z dopłat za 2019 czy za 2020 składanych obecnie?

2. Czy wielkość gospodarstwa mogę podnieść za pomocą umowy dzierżawy na daną ilość ha i zasianie tam odpowiedniej uprawy? czy możemy działać na ziemiach tylko z własnego gospodarstwa?

3. Dotyczące po części 2go. Mam w tej chwili odpowiednią dzierżawę na siebie zapisaną w młodym rolniku z puli jeszcze z 2014 roku i kończy mi się w tym roku zobowiązanie ale umowa dzierżawy miała być spisywana na 10lat. Czy takie działki z tej umowy mógłbym po zakończeniu, po wypowiedzeniu dzierżawy i spisaniu na nie umowy z ojcem, wykorzystać do podniesienia w jego wniosku wielkości ekonomicznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hm. @marluk dostałeś już kasę z RMG?

Dostałeś kasę z płatności bezpośrednich?

22 godziny temu, kar1 napisał:

Witam ma ktoś może jakiś fajny pomysł na wydanie tej kasy.

Mam 3h swojej ziemi i dzierżawię  3,5h główne uprawy to zboże i łąki, brak zwierząt  

Mam budynek gospodarczy do wymiany wywiązka  oraz pokrycie, tylko zastanawiam się czy bez planu da to się ogarnąć.

O jaki planie myślisz? Planie do nadzoru budowlanego? Jeśli zmieniasz konstrukcję dachu(np wymiary musisz mieć plan). Jeśli wymieniasz sam eternit na blachę wystarczy pozwolenie.

Jak zmieniać chcesz pokrycie dachu to musisz mieć kosztorys dolaczony do wniosku RMG.

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Węgrowie (mazowieckie) ileś osób już dostało z naboru czerwcowego. Dwie osoby się pochwalily. Nie wiem czy to prawda? 

To dobrze że dostates dopłaty bezpośrednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krs    4

Witam. Posiadam na siebie po dziadkach 8.5ha ziemi(woj. łódzkie). Na 2ha rosną wiśnie. Docelowo wiosną 2021 lub 2022 bedą zasadzone  2.5 ha wiśni(wtedy będzie 4.5 wiśni, 4ha trawa/ugor koszone 2/3 razy w roku i orane raz w roku-do dotacji jest to skladane jako trawa na gruntach ornych) . Obecnie jest 2ha wiśni, 2.7ha gryki na poplon reszta trawa. Prowadzimy gospodarstwo typowo sadownicze. Czy mam szanse ubiegać się o premie na modernizacje małych gospodarstw? Chciałbym wziąć opryskiwacz za około 55 tys brutto i glebogryzarke za 5 tys brutto lub opryskiwacz za 50 tys brutto i rozdrabniacz gałęzi za 20 tys brutto( tu też pytanie czy mogę dopłacić te koncówki za swoje?). Proszę o porade od a do z, bo jestem w tym zielony całkiem. Co i jak. Dodam tez ze mam 21 lat(młody rolnik odpada ponieważ gospodarstwo przekazane więcej niz 2 lata temu). Dziękuje z góry za pomoc.


Sadownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj