karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

agro973    41

Czy w tej księdze przychodów i rozchodów, jak wpisuje że kupiłem np: paliwo na fakture, póżniej tą fakturę zdaje do gminy żeby uzyskać zwrot podatku akcyzowego i jej nie posiadam, to muszę robić sobie ksero i trzymam, przez cały czas trwania programu? Dodam że jestem na ryczałcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
17 minut temu, agro973 napisał:

Czy w tej księdze przychodów i rozchodów, jak wpisuje że kupiłem np: paliwo na fakture, póżniej tą fakturę zdaje do gminy żeby uzyskać zwrot podatku akcyzowego i jej nie posiadam, to muszę robić sobie ksero i trzymam, przez cały czas trwania programu? Dodam że jestem na ryczałcie

Orginał musisz mieć do kontroli - Gmina robi kopię dla siebie - nie ma problema. Mam gorzej bo orginał wysłałem do Regionalnej a kopię podpiąłem do KPiR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

A ja mam takie pytanie jeśli na działce  na której wpisałem w dopłatach że mam kalafior, i sprzedałem go na rynku więc bez faktory to jak to wpisać w księdze tej przychodów i rozchodów? Nie będą się czepiać że bez faktury został towar sprzedany, bo z tego co wiem to do chyba 15 tys zł można bez faktury sprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Boże, było chyba 100 jak nie 200 razy. Człowieku, cytat z innego forum znaleziony przeze mnie w czasie mniejszym niż 5 minut przez Google, podaję "Przepisy ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) nie nakładają co prawda obowiązku wystawiania rachunków na rolników dokonujących sprzedaży produktów roślinnych i zwierzęcych, które pochodzą z ich własnej uprawy lub hodowli, nieprzerobionych sposobem przemysłowym, jednak brak takiego obowiązku nie oznacza, że rolnicy takich rachunków wystawić nie mogą." Na tym forum w tym temacie co chwilę ktoś zadaje podobne pytania. Ludzie, litości. Zero pojęcia, czytać się nie chce ale pieniądze chcą brać 😆😆😆.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego @Kaszlak79 łatwiej zadać pytanie niż poczytać 10 stron z tego forum.

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Dnia 25.03.2020 o 09:14, kadore napisał:

Ktoś pytał czy korona może wpłynać na wypłate pieniedzy - tak wpływa .Musiałem zrobić zmianę danych w Arimr przed wyplata pieniedzy , zmiane zrobilem ale pracownik Arimr twierdzi ze drugi pracownik musi mu zatwierdzic ta zmiane a drugiego pracownika nie ma ( Panie zajmuja sie dziecmi w domach ) . Tak wiec moj wniosek o płatnosc nie moze trafic do departametu finansowego .

dlatego czasami warto popytać przed zmianami pracowników ARiMR
Złożyłem wniosek, dostałem poprawki, potem decyzję itp. Będą jednak zmiany, kobitka z ARiMR mówi że ma full roboty i jak tylko to co pokazałem to żeby zrobić po złożeniu wniosku o dopłaty bo wtedy powierzchnie działek itp wezmą z wniosku i łatwiej będzie policzyć a że zmiany mają sens to będzie pozytywnie. W międzyczasie faktura proforma i wniosek o płatność z RMG. Wniosek o płatności bezpośrednie gotowy i czeka na wysłanie a ten z RMG o wypłatę 48tys już czeka na rozpatrzenie. 
Gdy przyjdzie info że WOP1 jest pozytywny i wysyłają do realizacji to podpytam kiedy składać zmiany które wiem że przejdą. Będzie 48na koncie, wniosek o zmiany i jak pozytywnie to to dokładam 10-15tysia i druga maszyna. Czy w tym przypadku koronawirus mocno wpłynie? Musiałby rozłożyć rozpatrującego wniosek.
W przypadku powyżej wyszło to o czym rozmawiałem z pracownikami OR ARiMR, rolnik robi bo odr lub kiepski pracownik arimr podpowie zanim dopytać 5 razy jak jedna "czynność" wpłynie na dalszy bieg sprawy (ja o samą fakturę pro-forma pytałem 3 razy czy przejdzie i jak dalej będzie jak kupię maszynę w kredycie przed wypłatą 48tys itp - tak mieli mnie pewnie dość ale wiem jak zrobić żeby nie czekać na kasę przez głupie przepisy).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek82    0

A czy mogę zmienić rok docelowy?Decyzja przyszła dwa tygodnie temu, w BP mam wpisany rok docelowy 2021, a chciałbym to jednak przesunąć na 2023. Jest to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572
11 minut temu, slawek82 napisał:

A czy mogę zmienić rok docelowy?Decyzja przyszła dwa tygodnie temu, w BP mam wpisany rok docelowy 2021, a chciałbym to jednak przesunąć na 2023. Jest to możliwe?

Jest to możliwe , bo z mocy prawa jest na 3 lata .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

ZMienic mozesz na 22 na 23 nie.  Musisz najpozniej w 3 roku miec rok docelowy. Wiec pierwszym rokiem bedzie 2020, 2021, 2022, 2023, 2024

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Bo to juz jest 4 rok programu. Skoro w tym roku zaczyna program

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek82    0

A do kiedy muszę kupić maszyny?Wiem że na rozpoczęcie realizacji biznesplanu mam 6 miesięcy, ale w praktyce maszyny kiedy muszę mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
7 minut temu, mds212 napisał:

Bo to juz jest 4 rok programu. Skoro w tym roku zaczyna program

No właśnie nie. Okres 5 zaczyna się w momencie otrzymania pierwszej raty. A on jej jeszcze nie dostał. Więc spokojnie może sobie 2023 zrobić jako docelowy skoro ma 3 lata od otrzymania pierwszej raty.

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Czyli jak ja dostalem 1 rate w marcu tego roku to 1 rok programu to  2020?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Nie ma takiego pojęcia jak pierwszy rok programu. Masz prowadzić działalność rolnicza przez 5 lat od otrzymania pierwszej raty a najpóźniej w ciągu 3 lat zrealizować biznesplan. To wszystko. Z resztą nawet i ten okres 3 lat można wydłużyc ale do tego potrzebna już zgoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Mi chodzi o to ze mam wpsiane rok docelowy 2022,  i msuze wymogi utrzymac w roku 2022,2023,2024

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Ale ja wcale nie zaprzeczam. Po prostu napisałeś głupotę więc prostuje. Czepiam się tylko tego że napisałeś że nie może zmienić na 2023 rok jako docelowy. O nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Nie ma znaczenia. Generalnie zmiany rób jak już jesteś ich pewny na 100% żebyś później nie musiał odkręcać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablotsz    6
2 godziny temu, mds212 napisał:

Mi chodzi o to ze mam wpsiane rok docelowy 2022,  i msuze wymogi utrzymac w roku 2022,2023,2024

A to nie jest tak, ze jak dostaleś pieniądze w marcu 2020 i masz docelowy 2022 to musisz wymogi trzymać 2022, 2023, 2024, i 2025 ?

Jakbyś dostał po 15 maja to byś mogł zrobić docelowy 2023 i wtedy trzymać 2023, 2024 i 2025.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@pablotsz

2 kwestie.

1. Wsyztsko zależy od otrzymania pierwszej raty. Generalnie masz rację. Po prostu kolega źle policzył do 5 :)

2. Nawet jakby dostał przed 15 maja to jest szansa na docelowy w 2023. Wystarczy że uzyska zgodę na taką zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablotsz    6

1. No właśnie nie mam pewności czy źle policzył czy tak myśli, to juz on sam musi się wypowiedzieć. Niestety nie jest to do końca klarowne.

2. Tutaj jak rozumiem, mowisz o standardowej furtce ktorą daje ARIMR na przedłuzenie czasu osiągnięcia założeń o max 1 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Czyli jak dostałem kasę w marcu, rok docelowy wpisany mam 2022 to będę musiał utrzymać wymogi przez 4 lata? Byłem pewny że jak ustawie sobie rok docelowy na 2022 to będę musiał je utrzymać 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj