karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

mds212    2130

Czy jest mozliwosc w BP zmiany zakupu maszyn na zakup ziemi w moimencie gdy juz dostalem 1 rate na konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Trzeba zrobić zmianę w biznesplanie oraz pilnować się nininalnej ilości punktów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267
19 godzin temu, Władek18 napisał:

Już wiem bo gadałem z gościem od bizesplanu i kwalifikuje się ma tych 7 pkt.

Sąsiad też tak gadał jak mi maszyny zdejmował z auta. Jak mu powiedziałem z grubsza na czym polega ten program, stwierdził że pier**li ich 60 tysięcy i żadnego dofinansowania nie weźmie.

Nie potrzebujesz maszyn kup ziemię. Bezcelowe Pchanie się w programy bo dają "darmowe" pieniądze to czysta głupota. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
Władek18 napisał:

A gdyby tak kupić kilkanaście szt cieląt np simental też można prawa? I wartość eko gosp. wzrośnie wtedy...? Co sądzicie?

możesz ziemię rolna kupić po średniej cenie gus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11

Panowie mam pytanie, wielkość budynków podawaliscie zgodnie z ewidencja budynkow?  Działka siedliskowa nieuwzgledniana w dopłatach obszarowych w tabeli nr 3 podać jako powierzchnia pozostała? I czy w tabeli 9 działka siedliskowa ma być jako inne uzytkitki rolne?

Edytowano przez Maro05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Różne szkoły są. Ja zawsze podawałem jako użytek rolny. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2200
4 godziny temu, gosciu506 napisał:

możesz ziemię rolna kupić po średniej cenie gus

Ale we wniosku trzeba wpisać co chcesz kupić pole/łąki jaki obręb i w jakiej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788

te pytania tutaj coraz mądrzejsze i coraz bystrzejsze odpowiedzi,więc j i ja się dołączę -można kupić stado strusi ,jaja na Wielkanoc jak znalazł

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

A moim zdaniem trzeba sobie samemu odpowiedzieć na pytanie czy te nowe madzyny są mi potrzebne i najwarzniejsze kiedy beda mi potrzebne .Ja potrzebuje przyczepy i rozsiewacza do nawozow , w maju ubiegłego roku złożyłem wniosek na RMG liczac ze za kilka miesiecy bede sie cieszył z nowych maszyn .Mija 10 miesiecy , nie mam nowych maszyn a mam zobowiazanie na 5 lat ze musze trzymac sie biznesplanu . Ja osobiscie drugi raz bym w to nie szedł bo lepiej kupić coś używanego i moc tym pracować a nie średnio co 2 miesiące donosić im nowe dokumenty bo zawsze kurła coś brakuje i czekaj i czekaj ... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545
1 minutę temu, kadore napisał:

A moim zdaniem trzeba sobie samemu odpowiedzieć na pytanie czy te nowe madzyny są mi potrzebne i najwarzniejsze kiedy beda mi potrzebne .Ja potrzebuje przyczepy i rozsiewacza do nawozow , w maju ubiegłego roku złożyłem wniosek na RMG liczac ze za kilka miesiecy bede sie cieszył z nowych maszyn .Mija 10 miesiecy , nie mam nowych maszyn a mam zobowiazanie na 5 lat ze musze trzymac sie biznesplanu . Ja osobiscie drugi raz bym w to nie szedł bo lepiej kupić coś używanego i moc tym pracować a nie średnio co 2 miesiące donosić im nowe dokumenty bo zawsze kurła coś brakuje i czekaj i czekaj ... .

Bo jesteś nie cierpliwy chciałbyś od razu jak dziecko zabawkę w piaskownicy czasami trzeba czasu i cierpliwości .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
7 minut temu, kadore napisał:

A moim zdaniem trzeba sobie samemu odpowiedzieć na pytanie czy te nowe madzyny są mi potrzebne i najwarzniejsze kiedy beda mi potrzebne .Ja potrzebuje przyczepy i rozsiewacza do nawozow , w maju ubiegłego roku złożyłem wniosek na RMG liczac ze za kilka miesiecy bede sie cieszył z nowych maszyn .Mija 10 miesiecy , nie mam nowych maszyn a mam zobowiazanie na 5 lat ze musze trzymac sie biznesplanu . Ja osobiscie drugi raz bym w to nie szedł bo lepiej kupić coś używanego i moc tym pracować a nie średnio co 2 miesiące donosić im nowe dokumenty bo zawsze kurła coś brakuje i czekaj i czekaj ... .

Myślę, że przesadzasz. Robota z dokumentami jest w momencie składania wniosku i później przy drugiej racie. Poza tym kiedy masz tyle pracy z dokumentami? Wniosek o pierwszą ratę wypełniłem sam i z czytaniem instrukcji i zadaniem kilku pytań na forum zajęło mi to łącznie max 2-3 godziny. Racja, przygotowanie wniosku i biznesplanu to więcej roboty ale no nie gadaj, że przez 5 lat ciągle musisz im dostarczać dokumenty bo to nie prawda.

P.S. Poza tym każdy rozsądny beneficjent powinien pisać biznesplan pod swoje gospodarstwo. Jak do tej pory uprawiałem zboża i maliny to w bizneplanie nie pisałem, że będę hodował strusie albo alpaki tylko nadal kontynuowałem temat zbóż i malin. W związku z tym spełnienia biznesplanu nie powinno być bolesne. Poza tym tylko 7 punktów trzeba mieć a nie jest to trudne.

Edytowano przez marluk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788

nie pisał że przez 5 lat musi donosić dokumenty tylko co 2 miesiące,

ale fakt że jest niecierpliwy jak na rolnika,a przecież kupisz cielaka i co dziennie żarcie mu donosisz a za 2 lata sprzedasz dopiero i nie narzekasz ,posadzisz drzewka czy choinki to dopiero czekasz za kasą ,

fakt że mogło by to iść sprawniej ,no ale ...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Wniosek z biznesplanem wysłałem do Arimr Lublin Elizówka , po kilku miesiacach wniosek wrucił do " mojej " Arimr w Biłgoraju i Pani go rozpatrywała i coś tam jej donosilem dokumentow , decyzje dostałem w styczniu i złożyłem wniosek z załącznikami o płatność do Lublina ( tak mi polecono zrobić ) w tym tygodniu dzwonia z mojej Arimr ze mam im dostarczyć jeszcze to , to i to .Tak jestem niecierpliwy bo mam 40 lat i wolałbym teraz robić starymi maszynami a nie za jakiś nowymi , jak przejdzie wirus , jak przejda wybory , jak ktos dostanie polecenie zajac sie moim wnioskiem , jak ktos zrealizuje moje zamowienie na maszyny .Podkreślam że to jest tylko moje odczucie 40 letniego rolnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307
23 minuty temu, kadore napisał:

najwarzniejsze

najważniejsze

2 minuty temu, kadore napisał:

wrucił

wrócił

Jesteś niecierpliwy i masz dość czekania to wyślij ostatnie pismo,że rezygnujesz z programu i kup używki,po co się denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
8 minut temu, kopin napisał:

nie pisał że przez 5 lat musi donosić dokumenty tylko co 2 miesiące,

ale fakt że jest niecierpliwy jak na rolnika,a przecież kupisz cielaka i co dziennie żarcie mu donosisz a za 2 lata sprzedasz dopiero i nie narzekasz ,posadzisz drzewka czy choinki to dopiero czekasz za kasą ,

fakt że mogło by to iść sprawniej ,no ale ...

To prawda, terminy rozpatrywania wniosków pozostawiają wiele do życzenia ale z drugiej strony RMG jest banalnym programem który ma naprawdę niskie wymagania do spełnienia a dla gospodarstw powyżej 10ha tak naprawdę prawie nieodczuwalne bo SO łatwo spełnić.

1 minutę temu, kadore napisał:

Wniosek z biznesplanem wysłałem do Arimr Lublin Elizówka , po kilku miesiacach wniosek wrucił do " mojej " Arimr w Biłgoraju i Pani go rozpatrywała i coś tam jej donosilem dokumentow , decyzje dostałem w styczniu i złożyłem wniosek z załącznikami o płatność do Lublina ( tak mi polecono zrobić ) w tym tygodniu dzwonia z mojej Arimr ze mam im dostarczyć jeszcze to , to i to .Tak jestem niecierpliwy bo mam 40 lat i wolałbym teraz robić starymi maszynami a nie za jakiś nowymi , jak przejdzie wirus , jak przejda wybory , jak ktos dostanie polecenie zajac sie moim wnioskiem , jak ktos zrealizuje moje zamowienie na maszyny .Podkreślam że to jest tylko moje odczucie 40 letniego rolnika .

Ok, ale to normalne, że są poprawki. Też miałem. Ale z czego one wynikają? Przeważnie z tego, że czegoś brakowało albo coś było źle wypełnione. I tak jest ok bo wzywają do poprawke a nie uwalają wniosku ze względu na brak czegoś. Nie narzekaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Nie narzekam tylko piszę jakie mam odczucia - że to nie jest takie proste ,szybkie i tanie .Za biznes plan 1500 zł . zaświadczenia , wypisy z rejestru gruntu kilka stówek , wniosek o 1 ratę 300 zł. zaliczka na maszyny 2 tyś. ( maszyny miały być za miesiac a teraz niewiadomo kiedy beda bo wirus ) . Robota przy komputerze z prowadzeniem ewidencji przychodow i wydatków w gratisie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2130

Chce kupic ziemie za 60k za ha a cena w GUS to 57? Przejdzie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie, musisz dorzucić 3 od siebie.  Drogo Was kasują za RMG. Ja za całość zapłaciłem 500zł w ODR. Najważniejsze to mieć dobrego doradcę co wie o co w tym wszystkim chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2130

Ja tak samo 600 za wniosek 100 za wypisy z geodezji, wniosek o 1 rate napisalem sam w 10 min

59 minut temu, gustaww napisał:

Nie, musisz dorzucić 3 od siebie.  Drogo Was kasują za RMG. Ja za całość zapłaciłem 500zł w ODR. Najważniejsze to mieć dobrego doradcę co wie o co w tym wszystkim chodzi.

A co jesli kupuje 1,25 ha po 60 wiec place 75k?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryroj    15

60k ci zwrócą reszta idzie z Twojej kieszeni, Ogólnie za tą kasę możesz sobie nowy kombajn nawet kupić, ale zwrócą ci tylko 60k

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788

dobry pomysł z tym kombajnem ,no i porada

w sumie moze ktoś i samolot sobie kupić

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryroj    15
8 minut temu, kopin napisał:

dobry pomysł z tym kombajnem ,no i porada

w sumie moze ktoś i samolot sobie kupić

Samolot może nie przejść 😜 Chyba, że pod szybszy transport płodów rolnych czy coś do skupu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
Bercik92 napisał:

4 godziny temu, gosciu506 napisał:

możesz ziemię rolna kupić po średniej cenie gus

Ale we wniosku trzeba wpisać co chcesz kupić pole/łąki jaki obręb i w jakiej cenie

piszesz ze kupujesz ziemię rolna sprawdzasz na stronie gusu ile u Ciebie w województwie kosztuje i wpisujesz w biznes plan ze kupujesz 1ha czy 1.2ha tak żeby rozliczyć ta pierwsza ratę. z łąka nie wiem jak jest


@kadore skroili Cię za ten wniosek a co do dofinansowania nie ma nic za darmo trochę się pomęczysz i kasa dostaniesz chciałbyś 60tys za nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj