karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Tomaszek8504    52

Witam Jeśli już przyszła 1 rata mogę kupić maszyny innych firm niż w biznesplanie za podobne pieniądze. A dodatkowo agregat uprawowy 2.1m bo wpisany był 2.4 a to stanowczo za szeroki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartkowskii    1
20 minut temu, marluk napisał:

Jeśli masz płytę CD w domu i drukarkę to jakieś 15 minut. Mogą też w twoim oddziale potrzebować oferty na konkretny ladowacz ale  przecież to żaden problem w dzisiejszych czasach.

Tylko pewnie wyjdzie tak że zanim zmianę przyjmą to też trochę czasu , miałem oddać ciągnik na prototypownie najprawdopodobniej w marcu w tym tygodniu dowiedziałem się że terminy na czerwca mają i nwm czy jest sens zmieniac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Ja czekałem 20 dni na akceptację zmiany w Lublinie. I to przez mój błąd bo składałem bezpośrednio do oddziału regionalnego.

32 minuty temu, Tomaszek8504 napisał:

Witam Jeśli już przyszła 1 rata mogę kupić maszyny innych firm niż w biznesplanie za podobne pieniądze. A dodatkowo agregat uprawowy 2.1m bo wpisany był 2.4 a to stanowczo za szeroki.

Przeczytałeś ostatnie kilka postów? 100 razy było pisane ze masz kupić to co w biznesplanie. Jeśli w biznesplanie nie ma nazwy firmy to możesz kupić dowolnej. Jeśli jest to masz kupić właśnie od takiego producenta.

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryroj    15

To ja już sam nie wiem. Moi rodzice, mieli wpisane konkretne maszyny danej firmy, ale po rozmowie telefonicznej z ARiMR w Rzeszowie ( z powiatowym nawet nie rozmawiamy bo oni raz mówią tak, a za kilka dni jest już odwrotnie ), dowiedzieliśmy się, że nie trzeba kupić danej firmy wystarczy, żeby zgadzały się parametry. Chyba, że każde województwo ustala sobie zasady po swojemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma konieczności zakupu maszyn konkretnej firmy. Muszą zgadzać się tylko parametry.

  • Like 1
  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Witam czekam za zmianami już ponad 2 miesiące ostatnio przedłużyli mi do 10 marca ze względu na niewyrobienie się w terminie... dziś jest 13 nic nie otrzymałem dzwonić czy... ? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Pewnie poczta wysłali i jeszcze nie doszło skoro nie dostałeś kolejnego przedłużenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

Kupował ktoś z was Cynkomet 3,5t na pionowych wałkach z deflektorem na wniosek? I chce może zdradzić cenę? 

Z wstępnych negocjacji za 36000 brutto jest do wzięcia i pewnie jeszcze coś zejdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3
31 minut temu, marluk napisał:

Pewnie poczta wysłali i jeszcze nie doszło skoro nie dostałeś kolejnego przedłużenia.

Kolejne przedłużenie... czy informacja o zaakceptowaniu ?  Dodam że z wnioskiem o 1 rate wysłane 

Edytowano przez rafikkisiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To tak jak u mnie masz... 

A oni przy tym całym koroniewirusie w ogóle pracują? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
2 godziny temu, rafikkisiel napisał:

Witam czekam za zmianami już ponad 2 miesiące ostatnio przedłużyli mi do 10 marca ze względu na niewyrobienie się w terminie... dziś jest 13 nic nie otrzymałem dzwonić czy... ? 

Dzwonić możesz, ale rozmowa przez telefon nie jest zobowiązująca dla urzędu. Odwlekać sobie mogą tyle ile będzie im się podobało - g&wno im zrobisz. Tym bardziej teraz jak "zaraza z Chin" szaleje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wniosek z naboru czerwcowego RMG decyzja pozytywna połową stycznia  po rezygnacji z planu nawozowego i akceptacji z Agencji połową lutego, wypłata 1 raty nastąpiła 11 marca. Przy składaniu wniosku o pierwszą ratę prosiłem o pilny charakter sprawy związkowcy na terminy siewu warzyw. 22 lutego byłem w powiatowym biurze agencji dowiedziałem się że mój wniosek przekazali do centrali a tam już tylko 3 tygodnie ok do wypłaty tak więc wszystko zgodnie z terminami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3
13 godzin temu, Techrol napisał:

To tak jak u mnie masz... 

A oni przy tym całym koroniewirusie w ogóle pracują? 

Pracują ale droga e mail / telefon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Witam wiadomo cos o nowym naborze na Mgr 2020 bez strefy asf? Bo miało byc w marcu i nic nowego nie slychac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

moi zdaniem na razie wszystkie nabory nowe poza obszarówką zostaną wstrzymane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Zobaczymy, teoretycznie nabór i jego późniejsza obsługa jest możliwa praktycznie bez kontaktów ludzkich. I tak powinno być, ale do tego potrzeba chęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

jak zrobisz potwierdzenia bez kontaktu,jeśli sam wniosków nie robisz to do kogo się udasz,problemy z każdym zaświadczeniem itd ,a poza tym pewno z 25% pracowników zostanie w domach z dziećmi bo gdzie je mają zostawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

A jak robisz potwierdzenia jak wysyłasz wniosek pocztą? Jak sam wniosków nie robisz to przecież można wszystko ogarnąć przez skype albo telefon. Z resztą można się spotkać przecież na ustaloną godzinę. Narazie nie ma zakazu spotkań 2 czy 3 osób. Co do zostawania w domu racja ale jak ktoś ma dziecko 8 czy 10 lat to chyba może być z dzieckiem w domu i pracować w tym czasie nad wnioskami prawda? Tak jak mówię wszystko da się zrobić tylko trzeba chęci. Jak tak wszystko zaczniemy anulować i wirus potrwa kilka mięsięcy to będzie zapaść z której będziemy się 10 lat podnosić. Nie róbmy przesady, da się pracować tylko trzeba umieć to sobie zorganizować (oczywiście nie w każdym zawodzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

moje zdanie jest takie że nie będzie na razie żadnego naboru ogłoszonego,Ty masz inne zdanie i to Twoja sprawa,w najbliższym czasie zobaczymy który miał rację 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
kopin napisał:

moi zdaniem na razie wszystkie nabory nowe poza obszarówką zostaną wstrzymane

tez tak uważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Panowie a droższe maszyny można kupić o tych samych parametrach bez zmiany BP, konkretnie chce zamiast agregat dziekan orion za 4600 kupić dziekan Herkules nowy za 7000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
18 godzin temu, Techrol napisał:

To tak jak u mnie masz... 
A oni przy tym całym koroniewirusie w ogóle pracują? 

pracują ale pamiętaj, że Ci co nie mają z kim dzieci zostawić wezmą wolne 14 dni. Ostatnio rozmawiałem z jedną osobą w OR i na 40 cz 50 pracujących przy wnioskach 10 osób to faceci, pozostałe osoby to kobiety, z tych facetów dyrektor zastępca i ktoś tam jeszcze to faceci, suma sumarum jest takich do roboty z 6.
Nie każda kobieta ma dziecko ale zostaje ich mniej niż było, więc wnioski będą dłużej rozpatrywane, nasz wniosek najwcześniej ruszy za miesiąc bo jest 40 z 60ciu które gość ma teraz na biurku.
I tak będzie w każdej instytucji czy pracy gdzie ktoś ma dzieci. U nas od jutra z mojej zmiany zostaję ja i koleżanka z 6-8ciu osób - fajnie co? Z urlopów ściągać nie będą.
Ważne jest aby teraz większość siedziała na d*pie w m. zamieszkania a za te 2 tygodnie będą wiedzieli co dalej robić bo albo zacznie to eskalować i będzie lipa albo będzie to na stabilnym poziomie (i tak będzie jak każdy będzie siedział na d*pie a nie się szlajał). Patrząc na ten nasz naród to potwierdza się fakt że wielu to tępaki (zakupy i ploty że nie ma towaru gdzie wchodząc po 14:00 do marketu wszystko jest, w sklepikach lokalnych chleb po południ normalnie idzie kupić).

Wracając do tematu - pamiętajcie że ruch towarowy nie jest zawieszony i będzie to wjeżdżać do Polski choćby nie wiem co więc maszyny raczej wjadą, grunt żeby firmy transportowe tak dobierały kierowców (zdrowi) żeby nie było problemów z przewozem albo idiotami na podwójnym gazie za kółkiem.
Jak więc ktoś coś chce kupić to pilnować dealera żeby sprzęt był wcześniej w takim wyposażeniu jak zamawialiście, pilnować sprawdzającego wasz WOP1 żeby wiedzieć kiedy ruszy ze sprawdzaniem i przez ten czas jak on go sprawdza to znaleźć czas żeby wszystko mu podać gotowe na tacy jak coś brakuje, jakieś poprawki dosłać mailem a oryginał pocztą polską-to też są ludzie. No i nie kupować jako pierwszej maszyny tej najdroższej bo może być problemik z dostawą jak kolega gdzieś tu pisał o ładowaczu (nieprzemyślany opis w złożonym wniosku co można było skorygować w chwili sprawdzania wniosku). 
No i ostatnia rzecz - jak finanse pozwalają to brać za gotówkę, jak nie pozwalają to brać kredyt i kupować najtańszą maszynę.

 

3 godziny temu, kopin napisał:

moi zdaniem na razie wszystkie nabory nowe poza obszarówką zostaną wstrzymane

oby zostało to wstrzymane i porobili to co mają a nie wnioski robią z 2018r.
Grunt że obszarówkę wyślesz przez internet a dane dla doradcy ODR możesz podać mailem (ja tak robiłem ostatnio, dane podałem na początku kampanii, miał chwilę to zrobił wniosek, zajechałem, 5 min weryfikacji, kasa za robotę i po temacie). Faktem jest że wniosek dość prosty, powierzchnie działek grały bo tego pilnuję.

3 godziny temu, marluk napisał:

Zobaczymy, teoretycznie nabór i jego późniejsza obsługa jest możliwa praktycznie bez kontaktów ludzkich. I tak powinno być, ale do tego potrzeba chęci.

Tylko po co tak gonić? Dać ludziom czas na rozsądne przygotowanie wniosków i przemyślane zakupy sprzętu/budowy. 2-3 miechy przesunięć to nie problem bo po co potem rzucać h(*$@%mi na ludzi w ARiMR bo ktoś im źle prawo napisał? Psy szczekają a karawana idzie dalej? 

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
7 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

Tylko po co tak gonić? Dać ludziom czas na rozsądne przygotowanie wniosków i przemyślane zakupy sprzętu/budowy. 2-3 miechy przesunięć to nie problem bo po co potem rzucać h(*$@%mi na ludzi w ARiMR bo ktoś im źle prawo napisał? Psy szczekają a karawana idzie dalej? 

Skąd wiesz, że za 2 miesiące będzie lepiej? Ludzie, rozpatrywanie wniosku to nie kopanie węgla, da się to robić z domu bez kontaktu z ludźmi.

1 godzinę temu, kopin napisał:

moje zdanie jest takie że nie będzie na razie żadnego naboru ogłoszonego,Ty masz inne zdanie i to Twoja sprawa,w najbliższym czasie zobaczymy który miał rację 

Też tak uważam, ale nie podoba mi się to bo za niedługo nic w Polsce nie będzie czynne i jeśli taki stan potrwa miesiące to będzie to katastrofa gospodarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
31 minut temu, marluk napisał:

Skąd wiesz, że za 2 miesiące będzie lepiej? Ludzie, rozpatrywanie wniosku to nie kopanie węgla, da się to robić z domu bez kontaktu z ludźmi.

Jeżeli będzie gorzej to po co teraz latać i załatwiać cokolwiek do wniosków które nie ruszą? To takie gdybanie a jeżeli jest możliwość opóźnić pewne rzeczy i zrobić poprawnie chociaż te bieżące (obecnie rozpatrywane wnioski z RMG/MGR i innych działań, poprawnie zrobić kampanię obszarową) wypłacając kasę żeby Ci co zaczęli inwestycje mogli je pospłacać, każdy prowadzi tak naprawdę małą firmę i ważne jest zachowanie płynności finansowej i produkcji.
Może się starzeję (w tym roku 40stka) ale nie zawsze dużą łyżką da się radę, czasem lepiej małą a po trochu 😉

 

Poza tym tak jak pisałem wcześniej - rozsądnie przemyśleć maszyny, jak ktoś jest w trakcie weryfikacji wniosku lub składa o zmiany to przemyśleć opisy sprzętu (jako powód w piśmie do OR napisać że w związku z COVID-19 nie wiecie czy towar będzie dostępny i stąd zmiana). I naprawdę czasami warto zadzwonić, zapytać kto rozpatruje wniosek i z nim pogadać-mój ruszy za miesiąc i tak +- mam zadzwonić, raczej bez kontroli na miejscu. Także ten miesiąc załatwiam 1 maszynę 😉, wniosek o obszarówkę żeby grał pod MGR i inne sprawy i nie męczę im d*py z RMG.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Nie ma szans na nowe nabory. Siostra w sądzie robi i juz powazne ograniczenia. Wiekszosc nie pracuje. Dokumenty maja przyjmowac  w szczegolnych przypadkach przez jakies okno. Starostwo to samo

Edytowano przez Pitraszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj