karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzechooo    788

To dobrze że chociaż nie tak z miejsca zawsze to można się przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, rafikkisiel napisał:

Jakie wojewodztwo? 

Ja też wyslalem jak Ty równolegle i czekam miesiąc 0 odzewu kuj-pom wojewodztwo.

Ale u mnie wczoraj dopiero wysłane zmiany do biznesplanu i od razu wniosek o wypłatę I raty... Teraz czekam na zaakceptowanie zmian bo na kasę to wiem, że sobie poczekam... i nie mam z tym problemu gdyż wszelkie prace mogę zacząć dopiero po żniwach... 😁 

A Ty wysłałeś wniosek o wypłatę miesiąc temu i nic tak? 

Nie wiem...nie mamy wpływu i trzeba być cierpliwym, daj znać jak się coś ruszy. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pierwsza dotyczyła zrezygnowania z planu nawozowego, a druga dotyczyła zamiany środka trwałego na inny podobny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

A czy za, wymianę eternitu na blachę z RMG należy się ulga inwestycyjna w podatku rolnym? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w kwestii wymiany eternitu. Czy Agencji wystarcza poświadczona kopia zgłoszenia do starostwa, czy też żądają zaświadczenia ze starostwa o braku sprzeciwu do tego zgłoszenia? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ile jest ustawowo czasu na złożenie wniosku o I ratę , dobrze mi się kojarzy ze 14 dni od daty wydania decyzji ?
Decyzja pozytywna została wydana 28 stycznia , natomiast doradca u którego robię wniosek twierdzi ze jeszcze jej fizycznie na papierze nie otrzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cember16    0

Panowie co muszę zrobić, gdyż chciałbym złożyć wniosek o zmianę zakupu rozrzutnika z większego na mniejszy 4.5T w biznes planie, muszę to zgłosić w Agencji? Czy po prostu wystarczy że pójdę do Agencji i ich po tym poinformuję? Bo wniosek o płatność 1 raty już złożyłem a chciałbym zmienić zakup rozrzutnika z 6t na tandemie na rozrzutnik 4.5 na jadnej osi, jest to. Moje pierwsze dofinansowanie i proszę o wyrozumiałość :):)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
6 minut temu, JohnDeere7810 napisał:

Witam
Ile jest ustawowo czasu na złożenie wniosku o I ratę , dobrze mi się kojarzy ze 14 dni od daty wydania decyzji ?
Decyzja pozytywna została wydana 28 stycznia , natomiast doradca u którego robię wniosek twierdzi ze jeszcze jej fizycznie na papierze nie otrzymał

6 miesięcy

5 minut temu, cember16 napisał:

Panowie co muszę zrobić, gdyż chciałbym złożyć wniosek o zmianę zakupu rozrzutnika z większego na mniejszy 4.5T w biznes planie, muszę to zgłosić w Agencji? Czy po prostu wystarczy że pójdę do Agencji i ich po tym poinformuję? Bo wniosek o płatność 1 raty już złożyłem a chciałbym zmienić zakup rozrzutnika z 6t na tandemie na rozrzutnik 4.5 na jadnej osi, jest to. Moje pierwsze dofinansowanie i proszę o wyrozumiałość :):)

 

Nigdy nic nie załatwiaj słownie z ARiMR. Tylko pisemny wniosek o zmianę biznesplanu. Czekaj na zgodę i dopiero działaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cember16    0

Aha dzieki tak zrobię:) a co jeśli mam we wniosku przy poprawce wpisana umowę docelowa (zakupiona działka) , że na podstawie tej umowy jestem zobowiązany do wszystkich zmianach w biznes planie powiadamiać Agencje Rolna? To Też muszę pisać do nich pismo o zmianę? czy tylko jak będę powiadamiał agencje o tym że już na ta działkę mam wszystko wtedy zmienić ten rozrzutnik? :) ale to tylko zapytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Cerber16 - dostałeś od Pana M. wyczerpującą odpowiedź za którą z grzeczności powinieneś  POdziękować  - na co jeszcze liczysz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Many spoko, oddychaj stary😂... 

Kolego Cerber16 , pisz o zmiany do załażeń bp.odnośnie.......i dlaczego chcesz to zmienić......... wprowadź te zmiany do bp nie zmieniając ceny, na cd i wyślij im...tyle👍To nic że wysłałeś już o wypłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ojciec ma działkę 2,2ha razem z zabudowaniami i ziemią orną i chcemy spróbować składać wniosek ja na MR on na RMG ale musimy jakoś podzielić tą działkę 2,2 ha (bo inaczej brakuje ziemi na MR pomimo pozostałych działek), ale obawiam się że teraz nie zdążymy zrobić rozgraniczenia przed naborem na RMG na luty, i teraz pytanie do was czy jest jakiś inny sposób żeby to zrobić, czy pomogło by tutaj przepisanie ziemi na współwłasność i wtedy każdy by składał na swoją część ? ew. może można to potem jakoś uzupełnić takie rozgraniczenie po złożeniu wniosku ? Proszę o pomoc

 

Wiem że przespaliśmy ale były inne ważne rzeczy na głowie poza tym zasugerowaliśmy się też poradą doradcy że u nas dotacje nie przejdą a z tego co czytam i się dowiaduję to była nieprawda.

Edytowano przez piotreksz231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Z jakiego  województwa jesteś? Wiesz, że w młodym rolniku po wydaniu decyzji musisz wejść w posiadanie gospodarstwa o powierzchni co najmniej średniej wojewódzkiej lub średniej krajowej? Jeśli macie obaj tylko 2,2ha to skąd weźmiesz te grunty jako młody rolnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Wiem o tym ogólnie mamy 6,3 ha na własność lubelskie i po podzieleniu tej jednej działki wiem że przysługiwał by  MR i RMG wiem bo czytałem wszystkie wymogi i robiłem próbnie BP.

Tzn. 6,3 ornego plus rowy, drogi, sad przydomowy, zabudowania itp.

Edytowano przez piotreksz231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Proponuję ci w takim razie wystąpić z pytaniem do ARIMR, link: https://www.arimr.gov.pl/zadaj-pytanie/

Tylko dokładnie opisz sytuację ale nie podawaj konkretów tylko opisz bazowo problem, czy jest możliwe otrzymanie pomocy przy takowym podziale gruntu i współwłasności. Otrzymasz pisemną odpowiedź. W międzyczasie zadzwoń jutro do OR w Lublinie i zapytaj ich też o to. Nie będziesz miał co prawda na papierze ale na pewno się czegoś dowiesz.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

"Otrzymasz pisemną odpowiedź" - daj Boże za pół roku - tu trzeba działać - jedyne rozwiązanie to dzierżawa nawet w sąsiedniej wiosce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, many12 napisał:

"Otrzymasz pisemną odpowiedź" - daj Boże za pół roku - tu trzeba działać - jedyne rozwiązanie to dzierżawa nawet w sąsiedniej wiosce.

many12 no tak też o tym myślałem ale wtedy żeby spełnić wymóg min powierzchni na własność to musiałbym i tak oddać tą część działki ojcu w późniejszym termina a wtedy agencja mogła by się przypieprzyć za tworzenie sztucznych warunków lub coś jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3
Dnia 8.02.2020 o 21:05, Techrol napisał:

Pierwsza dotyczyła zrezygnowania z planu nawozowego, a druga dotyczyła zamiany środka trwałego na inny podobny. 

Wniosek o wypłatę wraz z poprawkami zmiana środka trwałego. Miesiąc temu i nic nie wiem ile czasu maja A ile z reguly jest na zatwierdzenie zmiany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

Niby mają 30 dni na zatwierdzenie zmiany ale różnie to wygląda. 

Jak to jest teraz z płaceniem za środki trwałe? Tylko przelew czy może też być gotówka? Kolega wczoraj był u mnie i wg jego "doradcy" wszystko na przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Sprzęt rolny i bydlątka nabyłem przelewem ale przy transakcji zakupu ziami płatność z łapki do łapki w obecności notariusza czego potwierdzeniem jest Akt Własności i faktura kosztów notarialnych.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Ale pewnie w akcie notarialnym musi być zapis że płatność została dokonana gotówka. Akurat faktura od notariusza to agencji jest niepotrzebna. Im jest potrzebny akt notarialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj