karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Bartkowskii    1
Napisano (edytowany)

Już wiem o co chodzi z tymi połowami od kiedy zaliczają za który rok ale to jest brane z faktycznego stanu czy ze stanu na 1 stycznia 20xx roku? 

Czyli jakbym miał na 1 stycznia 2021 roku już tą ilość bydła która zadeklarowałem i złożył wniosek o drugą płatność w drugiej połowie 2021 to wtedy byłoby ok?

Edytowano przez Bartkowskii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ja tam będę miał punkty za zwiększenia powierzchni, KRUS i wiek. Nie sądzę aby mogli coś tu zakwestionować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96
29 minut temu, Bartkowskii napisał:

Już wiem o co chodzi z tymi połowami od kiedy zaliczają za który rok ale to jest brane z faktycznego stanu czy ze stanu na 1 stycznia 20xx roku? 

Czyli jakbym miał na 1 stycznia 2021 roku już tą ilość bydła która zadeklarowałem i złożył wniosek o drugą płatność w drugiej połowie 2021 to wtedy byłoby ok?

Jest brane z dnia, w którym składasz wniosek o drugą ratę. Przynajmniej w uprawach, przy zwierzętach ktoś musi potwierdzić bo jak pisałam nie ogarniam obrotów stada. I nie wiem jak się te sztuki przeliczają. 

Jak coś masz 1 stycznia 2021 roku to żeby zaliczyło biznesplan musisz to mieć też w drugiej połowie 2020 roku. 

Może inaczej: jaki rok masz wpisany jako datę zakończenia realizacji biznesplanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerr96    8

Wielkopolska przysłali dzisiaj pismo z przedłużeniem do 28 lutego ze względu na skomplikowany charakter sprawy.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Witam Jednak muszę coś wpisać w celach tab 1  Zapewnienie Zróżnicowania Środowiskowego ponieważ nie mam planu nawozowego. Opisz proces w zakresie nawożenia. Co tu nastulać? Mam w wyjściowym 2,57 upraw tj. rzepak 1.81 i 2 łąki 0.76ar w docelowym 2.21 wisnia, 0,36 kwiaty i 0.4 łąka, Kupuje otrząsarkę do wiśni. Może napisać że sad będę nawoził pasowo i spadnie zużycie nawozu. Może coś napisać że będę próby robił i się dostosowywał. Albo że nawozy bezchlorkowe na sad będę stosował nie zakwaszające szybko wchłanialne. Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
6 godzin temu, marluk napisał:

 

Nie możesz sam robić zmiany w biznesplanie bez zgody wierchuszki - przecież robisz roszadę w ........środkach trwałych. Chyba, że kupując za 7 tys  dwa tysiące dołożysz swoich.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, ktosik25 napisał:

Prowadzi ktoś z Was Ewidencję przychodów i rozchodów na aplikacji CDR Brwinów? jeśli tak to która z praktyki lepsza bo mają dwie zamieszczone. a może lepiej odręcznie??

Ja jeszcze nie prowadzę ale mam taki zamiar, będę korzystał z arkusza CDR Brwinów - tego oznaczonego Aplikacja I. Jest maksymalnie przejrzysty a do tego odpala bez problemu na darmowym OpenOffice czy Libre - w przeciwieństwie do biznesplanu który da się uruchomić na pakiecie pewnego monopolisty który kosztuje "skromne" 500zł na rok 😋. Aplikacja I jest prościutka, tak naprawdę to odpowiednio przygotowany arkusz. Wystarczy wpisać swoje dane, nazwy miesięcy oraz rok. Każdy miesiąc ma miejsce na 30 wpisów co wystarcza aż nadto. Odręcznie - chłopie, szkoda życia. Do tego co piszę wystarczy byle komp i darmowy pakiet. Starszyzna tego tematu poleciła żeby prowadzić ewidencję w wersji elektronicznej, w razie czego można wydrukować. Ja jednak postanowiłem że będę po zakończeniu miesiąca drukował i archiwizował wraz z dowodami zdarzeń gospodarczych. Z początku tez się tego obawiałem, ale to banalne.

Edytowano przez Kaszlak79
Zmiany w tekscie.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

@Tomaszek8504  za mało danych znamy aby ci pomóc.Co to ma być jako załącznik do biznesplanu?czy co?gdzie Ty masz to zmieścić?
Nie mam pojęcia dlaczego tego od Ciebie wymagają....skoro zaznaczyłeś NIE ... :/

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy któryś z Panów mógłby mi wyslac zdjęcie jak wygląda dokładnie pismo odnośnie decyzji pozytywnej w przypadku wniosku ;)
Dziwna sprawa ale trudno ją wytłumaczyc 😜

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Techrol Dziękuję o coś takiego chyba chodzi. Mam to napisać w biznesplanie, na początku co się rozwija cele końcowe. Punkt 2.3. Po twojej pomocy już wiem jak to opisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
Napisano (edytowany)

 Dziwne albo z Dziwnowa.......Tomaszek zmieniasz profil gospodarstwa z produkcji roślinnej na produkcje sadowniczą.....Mam zmianę z produkcji roślinnej na  mieszaną - zakup jałówek opasów i hektarów. Robiłem remont obory i w Punkcie "CELE TAB 1"..`  mam wpisane........... Wykonanie zamkniętego zbiornika na gnojowicę..........i to wpływa na poprawę  środowiska. Jeżeli ludziska kupują sprzęty to przykładowo zakup opryskiwacza wpływa na poprawę środowiska.  Może w Twoim przypadku zakup opryskiwacza sadowniczego plecakowego zadowoli wymogi urzędasów?

a w ogóle jak będziesz opryskiwał owoce w takim dużym sadzie bo to wpływa na środowisko? Mam 10 arów sadu i ledwie wyrabiam plecakowym.

Edytowano przez many12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
2 godziny temu, many12 napisał:

Nie możesz sam robić zmiany w biznesplanie bez zgody wierchuszki - przecież robisz roszadę w ........środkach trwałych. Chyba, że kupując za 7 tys  dwa tysiące dołożysz swoich.

@freetaxi

To jak to w końcu jest? Jeśli parametry rozsiewacza się nie zmienia tylko cena wzrośnie to trzeba zgodę na zmianę biznesplanu czy śmiało kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
Napisano (edytowany)

W bp..  w Tab.20 uwidaczniasz zakupy i za jaka kwotę. Jeżeli wstawiłeś 5 tys .............a na środki trwałe masz 48 tys.  to się tego trzymasz. Zadaj sobie pytanko.  Co to jest bilans? Jeżeli szkoda Ci dopłacić z własnego budżetu 2 tys to robisz zmianę  biznesplanu z prośbą do regionalnego o zaakceptowanie.

Na pewno jest problem z zredagowaniem takiego pisma - współczuję?

Edytowano przez many12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Można jeszcze pogadać ze sprzedającym, żeby na fakturze wpisał taką kwotę jak w bp a reszte kasy wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Tomaszek8504 napisał:

Opisz proces w zakresie nawożenia.

@Tomaszek8504  ma opisać proces nawożenia... 

Więc? Wystarczy jak napisze, że zakupi opryskiwacz plecakowy? Hmmm..uj wi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267
59 minut temu, marluk napisał:

@freetaxi

To jak to w końcu jest? Jeśli parametry rozsiewacza się nie zmienia tylko cena wzrośnie to trzeba zgodę na zmianę biznesplanu czy śmiało kupować?

Jak jest droższa niż wpisana a parametry te same to nie trzeba robić zmiany. Zmiana gdy parametry inne albo cena niższa niż zapisana w bp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Młodzieży kochana - sami nie wiecie co chcecie - ma zapewnić zróżnicowane środowisko związane z docelowym bp.  a docelowo ma sad....Rzekomo w Tabeli 1 podał na NIE. Nawozów w tym sadzie chyba nie będzie siał...............a jak zmieni na TAK i wpisze coś o sadowniczych opryskach  albo o zakupie sprzętu opryskiwacza kosztem czegoś?...........to być może trafi w punkt. Czy to nie można skontaktować się z regionalną i dogadać się o co jej biega. W moim przypadku wymieniałem nawet m-ail. Te POkolenie to jest bez jajec?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
17 minut temu, Buszmen11 napisał:

Jak jest droższa niż wpisana a parametry te same to nie trzeba robić zmiany. Zmiana gdy parametry inne albo cena niższa niż zapisana w bp

Tez mi się tak wydaje ale @many12

robi zamieszanie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
1 minutę temu, marluk napisał:

Tez mi się tak wydaje ale @many12

robi zamieszanie tylko.

Ale dostosować biznes plan do zakupionych trzeba jak składa się o 2 transzę .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

A ja mam takie pytanie jeszcze odnośnie dzierżaw. Jeżeli podczas składania wniosku ma się tylko swoje grunty a już rok później bierze się jakieś dzierżawy które składa się do dopłat to wielkość ekonomiczną liczyć będziemy tylko ze swoich gruntów czy tez z tych dzierżawionych.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daaamiaaaan    1
Napisano (edytowany)

Panowie I Panie  jak już jest kasa na rachunku bankowym to kupuję maszyny mam już zapłacone faktury w domu I co trzeba to zgłaszać do arimr ? Czy dopiero w roku docelowym jak się będziemy rozliczać z bp ? 

Edytowano przez daaamiaaaan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267
16 minut temu, galan99 napisał:

Ale dostosować biznes plan do zakupionych trzeba jak składa się o 2 transzę .

zawsze? babeczka obsługująca moją zmianę mówiła że wydać zawsze można więcej, tylko nie dopytałem czy ceny trzeba korygować w bp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj