karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

marluk    355
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

@marlukstrasznie dużo nawijasz jak na gościa który tylko czyta i wie wszystko .

No do ciebie i tak mi dużo brakuje no nie wiem czy ktoś tyle nastukal w takim czasie co ty 😆

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z mistrzem się nie mierz . Chodzi mi bardziej o to , czemu się wypowiadasz , a nie przeczytać każesz ? Tylko na mnie masz alergię?

@freetaxi znasz może przypadkiem termin naboru RMG na terenach ASF?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie jutro ogłoszą :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@zetorki12

Pisz na temat.

Co do rozpoczęcia naboru w asf to luty. Jakbyś tylko wszedł na stronę ARiMR to byś się dowiedział. Zajęło mi to 10 sekund :)

Edytowano przez marluk
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Błagam . Weź mi nie podpowiadaj !

DOKŁADNIEJSZA DATA MNIE INTERESUJE

Luty długi w tym roku . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Marluk trochę litości - przecież obsługa klawiatury to nie jest  taka prosta sprawa?

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@many12
W sumie racja. Ale tak poważnie to dobry ubaw mam z gościa :) Leń że nawet strony ARiMR nie chce mu się otworzyć.

Edytowano przez marluk
  • Like 1
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja pierdziele . Głąby . Ja już przestudiowałem od deski , do deski . Dzwoniłem tam gdzie trzeba . Po prostu lubię dopytać . :D

Czemu wy nie słuchacie co do was się mówi ? się dogadały . Faszysta z Narcyzem . :D

19 minut temu, freetaxi napisał:

Pewnie jutro ogłoszą :)

Poważnie tak sądzisz ? Pytałem kierownika biura powiatowego i pojęcia nie miał kiedy .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Protestuję na tekst Zetorka ale nie zgłaszam  - po prostu nie życzę sobie obelg ludzików bez twarzy.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

Jestem ciekaw jak poparzą na kompletność mojego biznesplanu gdzie będzie wstawiony tylko ciągnik z podpisem, jako podstawowa maszyna wymagana do pracy w gospodarstwie gdzie aktualnie korzystam z ciągnika Taty i jak z SO 500€ uzyskać 10 000€ ( bagatela 2000% wzrostu) so takie niskie bo jest liczona własność + max 30% wartości własności w dzierżawach czyli mając np 1ha własnego i 8 ha dzierżaw ( jak u mnie) liczy się tylko powierzchnia 1,3ha a reszta jak by nie było czyli ciągnik jaki max dostanę to jak c360 (50 km ) a w innych programach gdzie liczy się całość czyli bym dostał na 80km ( różnica z dećka duża ) a z so będą jaja ( z realnego areału mi wychodzi ok 4500€) 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słowo że obrażać nie chcę ! Ale jak nazwać kogoś kto tak innych ludzi nie nawidzi i śmieje się z ich śmierci ?

3 minuty temu, many12 napisał:

Protestuję na tekst Zetorka ale nie zgłaszam  - po prostu nie życzę sobie obelg ludzików bez twarzy.

many Ty przecież Żydów gdzie najchętniej byś widział ? A widzisz w mojej gminie Żyd ma nawet swój kopiec , ulicę i pamięć o Nim , bo zginął w obronie Polski .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@igor10246 stosunek własność/dzierżawa jest liczony teraz 50/50. Wielkość ekonomiczna w roku bazowym będzie liczona z dopłat w roku składania wniosku. A dobór maszyn policzą Ci z całości gospodarstwa.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Zetorek o czym ty bredzisz - zajmij się lepiej dziubaniem tematu Restrukturyzacja Małych Gospodarstw. Pisz na jakim jesteś etapie i czołgaj temat.

Dodam  po twojej dopisce, że w mojej też jest pomnik - nikt do zydów nie ma żalu - chyba, ze do tych co dogadali się w Magdalence - ale to już POzamiatane.

Edytowano przez many12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

@freetaxi jeśli tak będzie to ja bym wziął w ogóle inne maszyny, dyskówkę, zgrabiarkę, przyczepa by się jakaś przydała, lub laweta i jakiejś pierdoły by się jeszcze wcisnęło a ciągnik to bym sobie wziął używany coś z czterobutem 80 kuca i żeby z przodu można tuz/ wom zrobić ( na przyszłość) do 30 tyś 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To tak już jest po ostatniej nowelizacji. I póki nie ma nic na temat, że coś się zmieni. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, many12 napisał:

Zetorek o czym ty bredzisz - zajmij się lepiej dziubaniem tematu Restrukturyzacja Małych Gospodarstw. Pisz na jakim jesteś etapie i czołgaj temat.

Dodam  po twojej dopisce, że w mojej też jest pomnik - nikt do zydów nie ma żalu - chyba, ze do tych co dogadali się w Magdalence - ale to już POzamiatane.

Dobra . Nie ma tematu .      Przepraszam jeżeli Cię uraziłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LPD85    47

Gdzieś tam umknęło moje pytanie. Czy składkę KRUS można ująć w obrotowe? Podejrzewam że nie ale wolę zapytać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Że tak powiem . Wszystko wiem . :D

A tak poważnie , to ciekawi mnie co ludzie kupują za tą kasę i w jakich cenach , Bo zorientować się co po ile , to jedynie dzwonić by trzeba do dilerów maszyn .

4 minuty temu, many12 napisał:

Spoko stary - masz pytanie nadawaj.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Jak liczysz gospodarować dłużej, to ziemia, albo jakąś wiatę czy coś takiego postawić, czy np stado mamek zakupić. Maszyny to nie wiem, co ci potrzebne, ale jak wszystko masz to bez sensu wymieniać "to samo na to samo". @zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
11 minut temu, LPD85 napisał:

Gdzieś tam umknęło moje pytanie. Czy składkę KRUS można ująć w obrotowe? Podejrzewam że nie ale wolę zapytać. 

Kiedyś też się dowiadywałem, nie wiem czy nawet nie w tym temacie. Odpowiedź brzmiała nie. Ja wrzuciłem  w obrotowe np. koszt notariusza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Zetorek - jakbym drugi raz  miał robić biznesplana to bym najlepiej posadził choinki.  Jeden hektar ma w przeliczeniu na wartość ekonomiczną gospod. prawie 8000 SO na terenie naszej całej ojczyzny. Znam się na tym po już zagospodarowałem na swoich haha ponad 3 ha unijnego lasu.

primo - nie ma możliwości sprzedaży choinki w ciągu  5-o letniego okresu trwania projektu bo jest za mała  a robisz wzrost gospodarstwa taki jak ja na marchewce z którą będę musiał się czołgać od rana do wieczora.

sekundo  - bierzesz dopłaty bez, bo to cały czas uprawa a po pieciu latkach aut.

tercio - mam Ci zrobić biznesplana/

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Łebski chłopak w sumie jesteś . Biznesplan ma mi już robić kto inny . Niegłupie z tymi choinkami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
2 godziny temu, freetaxi napisał:

@damin1 coś pewnie pomylili. Sami nie mogli ująć Ci punktów za zobowiązania. Tak samo z punktami za ubezpieczenie w KRUS. 

O ujęcie dzwonili do osoby która prowadzi mój wniosek i ona do mnie ze mogę z czegoś zrezygnować. Wyrzuciłem plan azotowy a reszta została pewnie. No i obawiam się że jak robiła korektę tego wniosku to mogła wpisać mi KRUS zamiast ZUS. No ale papiery mieli w agencji na ZUS przecież też. Nie rozumiem sam. Muszę pojechać i to wyjaśnić bo może być problem. Jak będę dalej pracował to w przyszłości mogą upomnieć się o zwrot premii za nie wypełnienie założeń wniosku dotyczącego podlegania KRUS. 

Dokładnie pisze tak:

Podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników w wymaganym okresie i nieprowadzenie działalności potwierdzonej wpisem do CEIDG - 2 punkty. 

Edytowano przez damin1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj