karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

ewidencje można w tym prowadzić?

https://www.cdr.gov.pl/aktualnosci/57-cdr-informuje/2836-ewidencje-przychodow-i-rozchodow-w-gospodarstwie-rolnym-wersje-uaktualnione-2019-r

 

 

Dnia 26.12.2019 o 16:23, Mario154 napisał:

Faktura proforma to wzór faktury docelowej która nie obliguje Cię do niczego w polskim prawie nie jest do dokument zrealizowanej transakcji i nie może być podstawą roszczeń. 

https://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-63-pomoc-na-rozpoczecie-dzialalnosci-gospodarczej-na-rzecz-rozwoju-malych-gospodarstw/pytania-z-poddzialania-63-pomoc-na-rozpoczecie-dzialalnosci-gospodarczej-na-rzecz-rozwoju-malych-gospodarstw-operacje-typu-restrukturyzacja-malych-gospodarstw/najczesciej-zadawane-pytania-dotyczace-naborow-z-okresu-2017-i-kwartal-2019-r.html

z proformą po wiosek po pierwszą płatność?

 

 

i trzecia rzecz - saldo azotu - jak wpisuję że kupię 350ton (na 10-12ha) to zobowiązuje mnie to do prowadzenia jakiejś dokumentacji?
Pytam bo dopiero kminię te tabelę 21 bo tylko ona daje mi dodatni wynik salda azotu na gruntach pod uprawami.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartkowskii    1
22 minuty temu, ZYLA napisał:

Ja robiłem umowę kupna sprzedaży. Coś jak na kupno auta, tylko z numerem cielaka i ceną. Nie mieli zastrzeżeń. Mogę podesłać Ci wzór

Wyślij wzór jak możesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LPD85    47

Słuchajcie czy certyfikat zgodności danej maszyny można sprawdzić gdzieś w Internecie na jakiejś ogólnej stronie? Chodzi o sytuacje gdy zamawiam coś z drugiego końca Polski,  gość zapewnia że ma certyfikat ale chce miec pewność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Jak chcesz mieć pewność a gościowi zależy żeby sprzedać, to niech Ci ten certyfikat wyśle mailem. Co do zasady, jeśli dopuszczone coś zostało do sprzedaży i użytku na terenie RP, to musi mieć takie kwity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
4 godziny temu, ZYLA napisał:

Ja robiłem umowę kupna sprzedaży. Coś jak na kupno auta, tylko z numerem cielaka i ceną. Nie mieli zastrzeżeń. Mogę podesłać Ci wzór 

Możesz i mi podesłać?! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx54    1

Witam. Panowie dostałem decyzję pozytywną :) i pytanie do was gdzie składaci wniosek o 1rate

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718
1 godzinę temu, piozz napisał:

Możesz i mi podesłać?! 

Już leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
7 godzin temu, Bartkowskii napisał:

Trzeba wpisywać w ewidencji zakup bydła ? Jesli tak to jaki dokument mam mieć kupując od rolnika ryczałtowego bydło?

Jeżeli nie chcesz się bawić w umowę kupna -  sprzedaży to kup sprzedającemu w sklepie z drukami faktur zwykłą fakturę cena do 10 zł  (cały plik)  koloru niebieskiego z nadrukiem z lewej strony " FAKTURA DOKUMENTUJE DOSTAWĘ TOWARÓW LUB ŚWIADCZENIE USŁUG ZWOLNIONYCH Z PODATKU OD TOWARÓW I USŁUG NA PODSTAWIEA - masz zaznaczony artykuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

moim zdaniem wystarczy, że wpisze zakup bydła datę i cenę. To nie jest żadna vatowska ewidencja, żeby się rozczulać.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 minutę temu, czesio200 napisał:

moim zdaniem wystarczy, że wpisze zakup bydła datę i cenę. To nie jest żadna vatowska ewidencja, żeby się rozczulać.

Czesiu nie bądź Cześkiem - każdy wpis do Księgi musi być poparty dokumentem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

No to ja będę cześkiem o zrobie po swojemu. Dam znać jak to wyjdzie.nie zamierzam każdego człowieka z którym robie interesy nękać papierami, bo nie każdy zgoodzi się podpisać jakiś mój wymyślony papier.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
3 minuty temu, czesio200 napisał:

No to ja będę cześkiem o zrobie po swojemu. Dam znać jak to wyjdzie.nie zamierzam każdego człowieka z którym robie interesy nękać papierami, bo nie każdy zgoodzi się podpisać jakiś mój wymyślony papier.

Dobre - popieram anarchistów - sam jestem takim - czekam na ciekawe refleksje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Mi pierwsza osoba co robiła wniosek właśnie mówiła, że wystarczy jak wpiszę  tak jak mówi czesio200 potem zmieniła się osoba i żeby dla pewności umowę kupna sprzedaży i tak teraz mam trochę z umową i trochę bez i weź tu człowieku bądź mądry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
7 minut temu, thor1984 napisał:

Mi pierwsza osoba co robiła wniosek właśnie mówiła, że wystarczy jak wpiszę  tak jak mówi czesio200 potem zmieniła się osoba i żeby dla pewności umowę kupna sprzedaży i tak teraz mam trochę z umową i trochę bez i weź tu człowieku bądź mądry. 

Kopiecie młodziutkie żytko a wystarczy trochę logiki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Tak wiem o co chodzi. Ale np zwierzeta musze wpisac. I nie będę potencjalnego klienta straszyl umowami fv itp

 


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
ZYLA napisał:

1 godzinę temu, piozz napisał:

Możesz i mi podesłać?! 

Już leci

Dzięki 🍺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
8 minut temu, czesio200 napisał:

Tak wiem o co chodzi. Ale np zwierzeta musze wpisac. I nie będę potencjalnego klienta straszyl umowami fv itp

 

"Księga przychodów i rozchodów" -  jak sama nazwa wskazuje uwidacznia wszystkie zdarzenia  w twoim gospodarstwie z nim związane. "

 "Wpisów do ewidencji należy dokonywać na podstawie m.in. faktur, faktur VAT RR, rachunków, dokumentów celnych, dowodów opłat, dziennego zestawienia sprzedaży i innych dokumentów księgowych, które w sposób wiarygodny stwierdzą fakt dokonania operacji gospodarczej zgodnie z rzeczywistym jej przebiegiem. Ewidencje oraz dowody, na podstawie których są dokonywane wpisy, trzeba będzie przechowywać na stałe w miejscu zamieszkania albo siedzibie beneficjenta, chyba że prowadzenie ewidencji zostanie zlecone biuru rachunkowemu. Wówczas dokumentacja może być przechowywana w miejscu prowadzenia tej rachunkowości. Beneficjent zobowiązuje się do prowadzenia ewidencji przychodów i rozchodów przez co najmniej 5 lat od dnia wypłaty pomocy finansowej. Prowadzenie ewidencji w gospodarstwie rolnym ma za zadanie przede wszystkim wykazanie zakładanego w Planie Rozwoju Gospodarstwa wzrostu wielkości ekonomicznej gospodarstwa ".

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Nie wszystko jest takie proste. Bd wpis ze sprzedano zwierzę do tego moga sobie wejsc na irz czy data sie zgadza i tyle musi starczyc. Przez notariusza nie bd sprzedawal 2 świń.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
6 minut temu, many12 napisał:

Prowadzenie ewidencji w gospodarstwie rolnym ma za zadanie przede wszystkim wykazanie zakładanego w Planie Rozwoju Gospodarstwa wzrostu wielkości ekonomicznej gospodarstwa.

 

Co ma piernik do wiatraka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

a jak sprzedam pszenicę teraz a pszenica jest z tamtego roku to wpisać do księgi przychodów

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak masz SO na polu 15 tys € to teoretycznie to powinno odzwierciedlić w ewidencji( musiałeś sprzedać dane rośliny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

księgę przychodów zacząłem prowadzić od nowego roku czy dopiero jak dostane decyzję z rmg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj