karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

mds212    2131

Sam nie wiesz jakich maszyn potrzebujesz? To co z Ciebie za gospodarz

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Właśnie o tej dotacji myślałem poddziałanie ,,6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej'' 😑

No Ty nie dostaniesz,ale żona już tak,jak spełnia pozostałe warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28
mds212 napisał:

Sam nie wiesz jakich maszyn potrzebujesz? To co z Ciebie za gospodarz

wiem jakie parametry chce chodzi mi o opinie na temat firm opryskiwaczy i rozsiewaczy bo np na biardzkiego i strumyka wszyscy narzekają i chciałem zapytać jakich firm inni brali maszyny i jakie mają opinie na ich temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
9 minut temu, Karol0134 napisał:

wiem jakie parametry chce chodzi mi o opinie na temat firm opryskiwaczy i rozsiewaczy bo np na biardzkiego i strumyka wszyscy narzekają i chciałem zapytać jakich firm inni brali maszyny i jakie mają opinie na ich temat

Brałem Biardzki opryskiwacz  i rozsiewacz Abra koszt ok 13 tys.. Narazie sie dobrze sprawuja.... Opinie raczej na kazdego producenta maszyn, znajdziesz pozytywne i negatywne..... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos1    3

Dzień dobry lub dobry wieczór, 

Mam pytanie do was czy trzeba być na krusie by dostać dopłaty na ekologię tzn czy mogę pracować i jednocześnie prowadzić gospodarstwo ekologiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
56 minut temu, kopin napisał:

No Ty nie dostaniesz,ale żona już tak,jak spełnia pozostałe warunki

Zona niestety od zawsze na ZUSie jest. Poczekam do zakończenia BP trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

no możesz na innego dorosłego domownika 😉

albo zmień żonę ;-))) oczywiście żart bo nie wiem czy za 150 tys  się opłaci znowu ryzykować 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwaldek    14
5 godzin temu, marluk napisał:

Nieprawda.

No nie całkiem jeżeli miał punkty za KRUS i nie ma zapasu to trzeba 5 lat płacić KRUS tak jak w biznesplanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

To prawda. Aczkolwiek już od jakiegoś czasu nie ma punktów za wykształcenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Ja biore Biardzkiego 400/15, na małe gospodarstwa super opryskiwacz.

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
7 godzin temu, GBartek napisał:

Podejrzewam, ze temat juz byl wielokrotnie wałkowany, ale znalesc konkretne informacje wsrod 720 stron to juz problem. Zwracam sie z pytaniami do Was i licze, ze ktos udzieli mi konkretnej odpowiedzi bez złośliwości. 1. Czy nalezy byc ubezpieczonym w KRUS, czy mozna byc ubezpieczonym w ZUS, zeby uzyskac premie? Czy bedac ubezpieczonym w zusie, mozna sie dodatkowo ubezpieczyc w krusie, aby uzyskac premie? Chcialbym podjac prace na etacie, a po godzinach oraz weekendami pracowac na roli i uzyskac dofinansowanie. Jest taka możliwość? 2. Jakie rosliny maja najwyzszy przelicznik/wskaznik? Siejac zyto, jest malo wartosci, ziemniaki sa wyzej. A co jest najbardziej dochodowe, aby miec jak najwieksza wartosc uzyskana w biznesplanie? 3. Czy z 8ha z samej produkcji roslinnej (bez zwierzat) jest mozliwe uzyskanie dotacji? Licze na odpowiedz, pozdrawiam.

Odpowiem Ci jak nikt inny tutaj, krok po kroku:

1. Nie trzeba być obecnie ubezpieczonym w KRUS, możesz być na ZUS. Aczkolwiek ubezpieczenie w KRUS to 2 pkt. ekstra, zważywszy na fakt że trzeba ich raptem 7 żeby się załapać to już sporo. Ubezpieczenie w ZUS automatycznie eliminuje KRUS. Zresztą nawet gdybyś "na szybko" jakoś zmienił ZUS na KRUS to nic Ci to nie da, bo w KRUS trzeba być ubezpieczonym min. 12 miesięcy wstecz żeby owe 2 pkt. dostać w RMG. Możesz pracować na etacie lub w innej formie, mieć gospodarstwo rolne i dostać premię RMG - w 2019 roku nastąpiły zmiany w zasadach które to umożliwiają (słynny nabór dla "ZUSowców).

2. Ludzie kombinowali słonecznikiem na kwiaty, który potem de facto szedł pod sieczkarnię albo w najlepszym przypadku na kiszonkę dla sąsiada. Bardzo dobrze podbija to SO. Prócz tego są tabele SO i możesz sobie sprawdzić co Ci da wysoki wzrost. Ja np. mam na tyle gruntów (a do tego planuję dokupić zimię) że SO podbiję kukurydzą która daje coś 1500 EUR/ha.

3. Z 8 ha możesz dostać spokojnie, bo wyjściowej SO raczej na pewno nie przekroczysz. Docelową możesz podnieść na parę sposobów, zmieniając rodzaj upraw lub rozpoczynając hodowlę. Możesz za premię też kupić grunty rolne i w ten sposób też podwyższysz SO docelową. Trzeba usiąść i policzyć, tu masz kalkulator https://kalkulator-so.pl/

6 godzin temu, GBartek napisał:

Aktualnie jestem ubezpieczony w Krusie. A czy rozwiazanie Krus + np. Umowa zlecenie/umowa dzielo przeszloby? Trzeba zaglebic sie w rozporządzenie oraz jechac do jakiegos doradcy, aby wytlumaczyl wszystko "jak krowie na rowie" 😁

Nie łatwiej założyć na KRUS działalność gospodarczą ??

5 godzin temu, gabrysiek napisał:

Nabory do lutego 2019r były dla KRUSowców i wielkości do 10 tyś. Nabór  majowy 2019r już zmienił się dla osób na ZUSie oraz wielkość do 13 tyś. Nie wiem tylko czy żadne dodatkowe kwestie nie wynikają  będąc na ZUS.

Nie dostaniesz 2 pkt. za ubezpieczenie w KRUS oraz dochód z działalności rolniczej musi stanowić min. 25% całości rocznego dochodu.

2 godziny temu, Karol0134 napisał:

chciałbym zapytać jakie maszyny braliscie na RMG?? potrzebuje opryskiwacza 600l 15m i rozsiewacz dwutarczowy 600-800l tylko nie wiem co wybrać myślałem żeby przeznaczyć na te dwie maszyny ok 15-20k

Nie ma się co czarować, maszyny trzeba kupować nowe i w rachubę wchodzą TYLKO polscy "kowale". Najgorszy syf to podobno Euromasz, najlepiej wychodzi wciąż ze znanych Unia, ale to już kasa... Ogólnie sprzęty będą "takie sobie" i min. dlatego wolę kupić grunty z RMG.

1 godzinę temu, marluk napisał:

To nie temat o opryskiwaczach. Są od tego inne działy.

Dokładnie, zaraz się jeszcze o polityce zacznie 😋.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwaldek    14
53 minuty temu, mds212 napisał:

Ja biore Biardzkiego 400/15, na małe gospodarstwa super opryskiwacz.

Klara 612 w ocynku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

To raczej to samo co biardzki tylko lance w ocynku. Nawet ta sama firma robi bo Klara jest od Tolmetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215

1. Aktualnie mam mala hodowle, ale myślę o likwidacji i przejsciu na etat, a ziemie obrabiac hobbistycznie. Ciągle zwiekszaja sie wymogi co do dobrostanu zwierząt, plyta gnojowa, silosy. To sa koszty ktorych nie ominę, a beda się bardzo dlugo zwracac. Ile jest punktow za wykształcenie? Jestem ubezpieczony w krusie na chwile obecna ponad 5 lat ( bo tyle mam na siebie gospodarstwo) oraz posiadam ukonczone studia wyższe (inz juz jest, mgr w trakcie.) Co masz na myśli działalność gospodarczą? Wlasna firme? Jestem zbyt malo odwazny na taki krok. Po drugie brakuje pomyslu. Choć mozna cos takiego rozwazyc, jest warto sie tym zainteresowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Jeżeli pracuję na umowę i jestem na ZUS to do obliczeń wielkości tych 25 procent biorę dochód netto czy brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Do kiedy jest czas na odp odnośnie naboru czerwcowego? Nie dostalem jeszcze żadnej odp ani poprawek. Jak dowiedziec sie cos na temat wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
39 minut temu, GBartek napisał:

1. Aktualnie mam mala hodowle, ale myślę o likwidacji i przejsciu na etat, a ziemie obrabiac hobbistycznie. Ciągle zwiekszaja sie wymogi co do dobrostanu zwierząt, plyta gnojowa, silosy. To sa koszty ktorych nie ominę, a beda się bardzo dlugo zwracac. Ile jest punktow za wykształcenie? Jestem ubezpieczony w krusie na chwile obecna ponad 5 lat ( bo tyle mam na siebie gospodarstwo) oraz posiadam ukonczone studia wyższe (inz juz jest, mgr w trakcie.) Co masz na myśli działalność gospodarczą? Wlasna firme? Jestem zbyt malo odwazny na taki krok. Po drugie brakuje pomyslu. Choć mozna cos takiego rozwazyc, jest warto sie tym zainteresowac.

"Jestem zbyt malo odwazny na taki krok" - jeżeli brakuje ci kreatywności w rolnictwie to masz pozamiatane - wykształcenie było brane pod uwagę tylko przy pierwszym naborze - szabesgoje  przy korycie moment zorientowali się, że wykształcony Polak w branży rolnej to jakieś nieporozumienie i dokręcają dla tej branży śrubkę.  Najlepiej rób zwrot o 180 i melduj się w służbach mundurowych - tam takich potrzebują: bezwolnych, gotowych na misję w obronie syjonizmu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega @many12 jest światłym doświadczonym człowiekiem. 

Myślę że należy zgłosić jego kandydaturę na prezydenta.  @Many12 bedzie jak Mojżesz i przeprowadzi rolnictwo przez morze idiotycznej biurokracji.

 

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

No i dziś przyszła decyzja z naboru czerwcowego😊

  • Like 1

KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślę że wyznajesz taka maksymę:

"Największy błąd, jaki możemy popełnić w życiu, to poddanie się lękowi przed popełnieniem błędu. Odważni nie żyją wiecznie, ale nieśmiali nie żyją wcale"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788
Karol0134 napisał:

chciałbym zapytać jakie maszyny braliscie na RMG?? potrzebuje opryskiwacza 600l 15m i rozsiewacz dwutarczowy 600-800l tylko nie wiem co wybrać myślałem żeby przeznaczyć na te dwie maszyny ok 15-20k

Ja wpisałem sobie rozsiewacz langrena dobra cena, optymalnie dobre opinie, w opcjach jest kosz z nierdzewki i w ubiegłym roku taki kupił znajomy i chwalił sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
5 minut temu, robert55555 napisał:

 

2 minuty temu, robert55555 napisał:

Myślę że wyznajesz taka maksymę:

"Największy błąd, jaki możemy popełnić w życiu, to poddanie się lękowi przed popełnieniem błędu. Odważni nie żyją wiecznie, ale nieśmiali nie żyją wcale"

 

W każdy junijny projekt wchodzę w pierwszej turze i obserwuję jak szabesgoje kiwają następnych - tych opieszałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31
5 godzin temu, Karol0134 napisał:

chciałbym zapytać jakie maszyny braliscie na RMG?? potrzebuje opryskiwacza 600l 15m i rozsiewacz dwutarczowy 600-800l tylko nie wiem co wybrać myślałem żeby przeznaczyć na te dwie maszyny ok 15-20k

Opryskiwacz Jar-met a rozsiewacz Sulky


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj