karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

mds212    2133

Ponoc po zlozeniu wniosku po tygodniu 2 mozna je odebrac chociaz nigdy tego nie robilem bo nie bylky potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Przecież w gminie mówi się,że faktura potrzeba i dają pieczątkę i sobie kserują-u mnie tak jest bez problemu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Panowie a to nie jest tak ze ta w ta rachunkowość wpisujemy np jakaś sprzedaż bez fv. Np prosieta musze wpisac bo w irz widac a fv nikt na to nie da. Wiec wpisuje za ile sprzedalem i tyle. To na co jest fv to jest. To w koncu nie jest żadna poważna księgowość tylko ewidencja.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Do ewidencji wpinamy tylko oryginały. Gmina ma obowiązek oddać jeśli potrzebujemy.

Co do rachunków. Nie musi być faktura, ale jakiś dowód sprzedaży musi być by wpiąć to w ewidencję. Wystarczy choćby dowód wewnętrzny, czy zestawienie dzienne sprzedaży. 

Najważniejsze to pisać rzeczy ze sobą powiązane. A wbrew pozorom jest tego bardzo dużo. Bo zakupy/sprzedaże zwierząt bo IRZ, środki ochrony roślin bo ewidencja zabiegów. Paliwo bo na zwrot. Nawozy, obornik, słoma bo zobowiązanie biznesplanowe.... 

I wydatki "pewne": energia, KRUSy, polisy OC na maszyny. 

Suma sumarum, przez dwa lata uzbierał się segregator rachunków i  135 wpisów w ewidencji. 

Ja tak przynajmniej robię. Choć przy kontroli to jedynie ewidencja do wglądu i zdjecia po jednej najwyższej fakturze z każdego roku prowadzenia ewidencji pomijając zakupy biznesplanowe. 

Edytowano przez ZYLA
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7862    29

witam mam pytanko czy ktos z was otrzymał już jakąś odpowiedz w związku z modernizacją małych gospodarstw nabór czerwiec na kontroli już u mnie byli pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

CO sprawdzali na kontroli? Ja tez czerwiec, maja czas na decyzje do konca stycznia. Mi juz przyslali i juz wniosek o 1 rate zlozylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7862    29

ja kontrole miałem koniec listopada i do tej pory zero odzewu nic nie przysłali a na kontroli mierzyli pola tunele foliiowe a skąd jestes ja składałem odział w poznaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Łodzkie. Mi przyslali 23 grudnia

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartkowskii    1

Nabór czerwcowy 2019 , przyszla decyzja (pozytywna) musze rozpoczac ewidencje , teraz pytanie prowadzicie elektroniczną czy ksiege ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechuxx2    1

Mam trochę skomplikowaną sytuację i chciałbym się Was doradzić.

Za premię chcę między innymi kupić działkę. Jednak jest pewien problem, że toczy się sprawa spadkowa o tą działkę. Umowę przedwstępną mam spisaną z właścicielem, który musi najpierw naprostować sprawy z dziedziczeniem. Może to potrwać jeszcze kilka miesięcy. I chciałbym Was zapytać czy jest jakiś okres czasu jaki mam na wydanie premii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
31 minut temu, Bartkowskii napisał:

Nabór czerwcowy 2019 , przyszla decyzja (pozytywna) musze rozpoczac ewidencje , teraz pytanie prowadzicie elektroniczną czy ksiege ?

Tak elektronicza w ekselu. ODR ma fajny program do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570
16 minut temu, grzechuxx2 napisał:

Mam trochę skomplikowaną sytuację i chciałbym się Was doradzić.

Za premię chcę między innymi kupić działkę. Jednak jest pewien problem, że toczy się sprawa spadkowa o tą działkę. Umowę przedwstępną mam spisaną z właścicielem, który musi najpierw naprostować sprawy z dziedziczeniem. Może to potrwać jeszcze kilka miesięcy. I chciałbym Was zapytać czy jest jakiś okres czasu jaki mam na wydanie premii?

3 lat czasu .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
3 godziny temu, grzechuxx2 napisał:

Mam trochę skomplikowaną sytuację i chciałbym się Was doradzić.

Za premię chcę między innymi kupić działkę. Jednak jest pewien problem, że toczy się sprawa spadkowa o tą działkę. Umowę przedwstępną mam spisaną z właścicielem, który musi najpierw naprostować sprawy z dziedziczeniem. Może to potrwać jeszcze kilka miesięcy. I chciałbym Was zapytać czy jest jakiś okres czasu jaki mam na wydanie premii?

Masz 3 lata na realizację biznesplanu. A musiałeś podawać w biznesplanie konkretną działkę którą będziesz kupował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Nie podaje się konkretnych działek ale powierzchnię i klasę ziemi. Tak żeby mogli oszacować czy kasa wydawana jest realna do wartości ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
2 minuty temu, marluk napisał:

Nie podaje się konkretnych działek ale powierzchnię i klasę ziemi. Tak żeby mogli oszacować czy kasa wydawana jest realna do wartości ziemi.

masz przecież wyceny gruntów https://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/srednie-ceny-gruntow-wg-gus.html

jeśli będziesz miał odchyłkę  w jedną lub drugą stronę o 20%  ( raczej w górę to może być problem ze względu na "przewartościowanie) chociaż to wszystko kwestia pracownika czy będzie się czepiać bo w dół zawsze łatwo wytłumaczyć że zaniedbana ziemia, nieużytkowana przez ileś lat itp 

 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
40 minut temu, marluk napisał:

Nie podaje się konkretnych działek ale powierzchnię i klasę ziemi. Tak żeby mogli oszacować czy kasa wydawana jest realna do wartości ziemi.

No widzisz a ja musiałem podawać. Zależy na kogo się trafi w rozpatrywaniu wniosku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Gdybyś się uparł i napisał, że jeszcze nie wiesz którą dokładnie działkę kupisz to nie mogliby ci odrzucić wniosku. Ale spoko - nie ma sensu wojować przez taką pierdołę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
TOMASZ098 napisał:

Pytanko odnośnie zakupu ziemi z RMG czy można przelać pieniądze z 2 tygodnie przed odpisem chodzi mi o date przelewu pieniedzy jako dowód zakupu

Ważne - przed czy po złożeniu wniosku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daaamiaaaan    1

Czy panowie A jak sprzedałem  płody rolne przed otrzymaniem decyzji to trzeba wpisać czy nie bo tak to same rozchody mam w ewidencji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Możesz, ale nie musisz. Same rozchody to nie jest jakiś błąd. 

Prowadzenie ewidencji należy rozpocząć NAJPÓŹNIEJ w dniu otrzymania decyzji. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechuxx2    1

U mnie nie wymagano podania numeru działki tylko właśnie powierzchnię i klasę gleby.

Mam dodatkowo pytanie bo związku z tym, że sprawa o dziedziczenie jeszcze zajmie kilka miesięcy na działce którą mam wpisaną w zakupach a chciałbym posadzić na tej działce winorośl na wiosnę to czy mogę wziąć tą działkę teraz w dzierżawę i posadzić a po wyjaśnieniu dziedziczenia już ją kupić tak jak mam w biznesplanie? Chodzi mi o to, że termin sadzenia przypada na maj-czerwiec i jest to sztywny termin a sadzonki zamawia się teraz i nie chciałbym stracić roku wegetacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechuxx2    1

Właśnie się dowiedziałem, że nie mogę... Ponieważ jest to uprawa wieloletnia i jest to inwestycja w środki trwałe to może być realizowana na gruntach dzierżawionych od KOWRU lub jednostek samorządu terytorialnego. W związku z tym pomyślałem, że może sadzonki kupię za swoje żeby nie tracić już sezonu wegetacyjnego a zakupy w biznesplanie zmienię na rusztowanie i postawię je do tych sadzonek jak już ziemię kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj