karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

LPD85    47

Możesz i tak. Ale moim zdaniem oddawanie prostsze. Oczywiście Ja mam na myśli oddawanie komus kto ma ujemne saldo albo w ogóle nie ma gospodarstwa ale ma działkę i ziemniaki sadzi.  Są takie tereny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
Dnia ‎2020‎-‎01‎-‎09 o 09:30, damin1 napisał:

Bodajże po 5 latach płacenia KRUS stajesz się pełnoprawnym rolnikiem. 

Posiadanie kwalifikacji rolniczych nie jest warunkiem wymaganym przy udzielaniu premii w poddziałaniu 6.3 – „Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw”. We wcześniejszym naborze wykształcenie rolnicze było premiowane dodatkowymi punktami, w obecnym już nie. Pomoc na „Restrukturyzację małych gospodarstw” będzie dostępna także dla rolników i ich małżonków ubezpieczonych w KRUS na wniosek. Pozwoli to umożliwić restrukturyzację również małych gospodarstw, położonych na gorszej ziemi (obejmujących obszar użytków rolnych równy lub poniżej 1 ha przeliczeniowego) - uzasadniono. Dodatkowo zaproponowano skrócenie okresu podlegania temu ubezpieczeniu z 24 miesięcy do co najmniej 2 miesięcy poprzedzających miesiąc składania wniosku o przyznanie pomocy – ma to umożliwić ubieganie się o pomoc również rolnikom, którzy podjęli dodatkową pracę poza rolnictwem – jak podano w uzasadnieniu, ta zmiana jest wprowadzana na wniosek zgłoszony przez „podkarpackie środowisko rolnicze”.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwaldek    14

Poprawka wyszło mi ujemne saldo substancji organicznej zauważyłem że mogę obniżyć je zakupem słomy ma ktoś inny pomysł bo nie wiem jak do tego podejdzie agencja czego będą wymagać i czy co roku muszę coś kombinować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
22 godziny temu, wwaldek napisał:

Panowie jak z tym obornikiem 

Najlepiej nie uwidaczniać a jak już coś to umowa kupna sprzedaży -  ewentualnie zmiana w biznesplanie przy okazji zmiany w środkach trwałych.

Dnia ‎2020‎-‎01‎-‎08 o 18:52, Mateusz3512 napisał:

Założenia to wiem, że trzeba utrzymać, ale z tym vatem to już trochę gorzej, bo to przy takich obrotach to jeszcze nie ma sensu, może kiedyś. Czyli z modernizacją nie będzie tak pięknie.  A przy RMG jeżeli nie mam na siebie budynków, a chce trzymać zwierzęta aby zwiększyć SO, to nie mogę wydzierżawić, tylko trzeba mieć jako swoją własność lub współwłasność budynki? 

"tylko trzeba mieć jako swoją własność lub współwłasność budynki?" - tylko wtedy jeżeli masz zamierzenia budowlane - chcesz coś budować - na hodowlę

zwierzyny  budynek możesz wynająć - na logikę  nie widzę problemu - chyba żeby pizdziory coś namieszały? 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88
wwaldek napisał:

Poprawka wyszło mi ujemne saldo substancji organicznej zauważyłem że mogę obniżyć je zakupem słomy ma ktoś inny pomysł bo nie wiem jak do tego podejdzie agencja czego będą wymagać i czy co roku muszę coś pokombinować

Ja dałem łubin żeby mieć dodatni współczynnik w roku docelowym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
6 minut temu, agrarmrc napisał:

Ja dałem łubin żeby mieć dodatni współczynnik w roku docelowym ...

W plonie głównym czy poplon?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
33 minuty temu, wwaldek napisał:

Poprawka wyszło mi ujemne saldo substancji organicznej zauważyłem że mogę obniżyć je zakupem słomy ma ktoś inny pomysł bo nie wiem jak do tego podejdzie agencja czego będą wymagać i czy co roku muszę coś kombinować 

Przecież masz wyżej napisane różne sposoby. Czytasz to co inni piszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

" Poprawka wyszło mi ujemne saldo substancji organicznej zauważyłem że mogę obniżyć je zakupem słomy ma ktoś inny pomysł bo nie wiem jak do tego podejdzie agencja czego będą wymagać i czy co roku muszę coś pokombinować"  - brawo przeoranie słomy ale jak to udowodnisz  jeżeli wyszło ci to w biznesplanie?

Do gromadzenia substancji organicznej w glebie  można jeszcze zastosować:

  • modyfikacje zmianowania przez zwiększenie udziału upraw wieloletnich (np.: roślin motylkowych, mieszanek motylkowych z trawami), - a wiec w biznesplanie  koniczynę   kosztem trawy
  • zwiększenie masy poplonów - wiadomo o co biega?
  • nawożenie większymi dawkami nawozów naturalnych i organicznych - kombinacja w tabelkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwaldek    14
29 minut temu, many12 napisał:

W plonie głównym czy poplon?

 

Dołączam się do pytania o ten łubin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ło mój Boże😂 @mds212 to masz dobrze mnie dzisiaj ,,poprosili" o złożenia wyjaśnień w zakresie biznesplanu praktycznie do każdej tabeli😑 i tradycyjnie czepili się dochodu🤔😅 pytają mnie czemu tak, a nie inaczej US napisał w zaświadczeniu😁😉😂 chyba muszę znowu udać się do US i zapytać🙄paranoja🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3512    453
2 godziny temu, many12 napisał:

"tylko trzeba mieć jako swoją własność lub współwłasność budynki?" - tylko wtedy jeżeli masz zamierzenia budowlane - chcesz coś budować - na hodowlę

zwierzyny  budynek możesz wynająć - na logikę  nie widzę problemu - chyba żeby pizdziory coś namieszały? 

No tak powinno być jak piszesz, ale jeszcze zobaczę co doradca powie.

 


 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
2 godziny temu, wwaldek napisał:

Dołączam się do pytania o ten łubin 

Nie wiem czy twoje dołączenie cokolwiek zmieni. Jak ktoś zechce to u tak odpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwaldek    14
46 minut temu, marluk napisał:

Nie wiem czy twoje dołączenie cokolwiek zmieni. Jak ktoś zechce to u tak odpisze.

A co ty wyrocznia jesteś jak masz tak komentować to zmienić forum napewo znajdziesz ciekawe tematy nie tylko rolne 

46 minut temu, marluk napisał:

Nie wiem czy twoje dołączenie cokolwiek zmieni. Jak ktoś zechce to u tak odpisze.

A co ty wyrocznia jesteś jak masz tak komentować to zmienić forum napewo znajdziesz ciekawe tematy nie tylko rolne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88
2 godziny temu, marluk napisał:

Nie wiem czy twoje dołączenie cokolwiek zmieni. Jak ktoś zechce to u tak odpisze.

 

4 godziny temu, wwaldek napisał:

Dołączam się do pytania o ten łubin 

W plonie głównym. Żeby mieć też za strączkowe dodatkowy punkt. I dodatni bilans organiczny.

@Marluk nie wszyscy mają czas żeby non stop siedzieć na AF

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwaldek    14
12 minut temu, agrarmrc napisał:

 

W plonie głównym. Żeby mieć też za strączkowe dodatkowy punkt. I dodatni bilans organiczny.

@Marluk nie wszyscy mają czas żeby non stop siedzieć na AF

Dzięki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, agrarmrc napisał:

 

W plonie głównym. Żeby mieć też za strączkowe dodatkowy punkt. I dodatni bilans organiczny.

@Marluk nie wszyscy mają czas żeby non stop siedzieć na AF

Dokładnie tak. Dlatego oczekiwanie że ktoś odpisze na pytanie po chwili jest bez sensu. Tak samo jak pisanie że dołącza się do pytania wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel86lhr    34

Witam Panie i Panowie. Mam takie pytanie chodzi o korektę biznesplanu tzn do kiedy jest czas zrobić. Czy przed wypłatą drugiej raty można wszystko zrobić ? Ponieważ rok docelowy mam 2021 wszystkie maszyny już zakupione mógłbym teraz zrobić tą korektę ale mój doradca mówi, że lepiej przed wypłatą drugiej raty to zrobić tzn. przed złożeniem wniosku o wypłatę. Jak to jest może ktoś mi rozjaśni sytuajcę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przed złożeniem wniosku o drugą ratę najlepiej. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMASZ098    4

Czyli tak jak ja mam rok docelowy 2020 i chce zrezygnować z planu nawozowego i rok docelowy zrobić 2021 to nie będzie problemu ze zmianą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bez problemu. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Witam Chciałem zapytać czy osoba która w 2025 ma rok docelowy z ostatniego naboru a wiek emerytalny uzyskuje w listopadzie 2023 to nie otrzyma emerytury bo musi być na Krus do 2025? Tak mi ktoś mówił a ta osoba to moja mama.


Emerytura jej przysluguje także z ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie da się. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Jak to jest z saldem azotu max do 70 kg N na ha?

Wszedzie maja takie wymagania? kontroluje to ktos? 

Orientuje sie ktos gdzie sa wypisane te wymagania dot max salda azotu na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj