karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

galan99    7484
Przed chwilą, kb4512 napisał:

Wiadomo coś o kolejnym naborze (2020) ?

Trzeba poczekać do końca stycznia , to coś zapewne wspomną .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    956
2 godziny temu, kb4512 napisał:

Wiadomo coś o kolejnym naborze (2020) ?

Wiceminister rolnictwa mowil w niedziele w programie tydzien  ze bedzie w 2020r.Ale kiedy i jakie warunki to  niemowil jeszcze. .... 

48 minut temu, atom2 napisał:

Czy mozna laczyc restrukturyzacje z poza rolonicza dzialanoscia?

Raczej Nie mozna.....

Edytowano przez PRZMAS19821982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    956
2 godziny temu, marluk napisał:

Przyszły poprawki do wniosku z czerwca. Ale spoko już mam plan :)

Najwazniejsze miec dobry plan...... 

2 godziny temu, marluk napisał:

Przyszły poprawki do wniosku z czerwca. Ale spoko już mam plan :)

Najwazniejsze miec dobry plan...... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30
22 godziny temu, marluk napisał:

Hej. Mam działkę we współwłasności z sąsiadem po połowie. On swoją część wpisuję do dopłat a ja swoją. I teraz w związku z RMG muszę mieć jego zgodę na piśmie. Pytanie co jeśli się nie zgodzi? Co jeśli się zgodzi a za rok on by chciał startować w w RMG?

Duża ta działka, jeśli można spytać?

Może warto załatwić to inaczej. Np. wykupić część sąsiada, lub wystąpić o zniesienie współwłasności i podzielić pole. Do naboru RMG jeszcze chwila, może udało by się zdążyć.

Ludzie różnie podchodzą do tematu jak słyszą, że sąsiad się o dofinansowanie stara. A tak byś nie zależał od nikogo.

Chociaż fakt, najszybciej i najprościej jest, tak jak koledzy pisali, porozmawiać z sąsiadem. Z drugiej strony sprawę tej współwłasności kiedyś trzeba będzie załatwić. Teraz lub za kilka, lub może kilkadziesiąt lat - różne to bywa.

Edytowano przez ciupek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
1 godzinę temu, ciupek napisał:

Duża ta działka, jeśli można spytać?

Może warto załatwić to inaczej. Np. wykupić część sąsiada, lub wystąpić o zniesienie współwłasności i podzielić pole. Do naboru RMG jeszcze chwila, może udało by się zdążyć.

Ludzie różnie podchodzą do tematu jak słyszą, że sąsiad się o dofinansowanie stara. A tak byś nie zależał od nikogo.

Chociaż fakt, najszybciej i najprościej jest, tak jak koledzy pisali, porozmawiać z sąsiadem. Z drugiej strony sprawę tej współwłasności kiedyś trzeba będzie załatwić. Teraz lub za kilka, lub może kilkadziesiąt lat - różne to bywa.

Ja z poprzedniego naboru a nie z kolejnego. Ale dzięki za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Myślicie że lepiej ustalić jako rok docelowy 2022 czy 2023? Jestem z naboru czerwcowego. Chciałbym 2023 ale wtedy muszę poczekać z wnioskiem o pierwszą ratę bo jak wyślą mi kasę przed majem 2020 to 3 lata minie mi w 2023 przed majem a wtedy uprawy i tak będą brać z 2022 roku. Jak to najlepiej rozegrać? Ma ktoś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a to można jeszcze to korygować? Pytam serio bo kolega z mazowieckiego, ja z w-mazurskiego i panie w obu OR powiedziały że tylko do końca listopada można było korygować.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Można u mnie. Z resztą mało ważne bo jak nie to złożysz za 3 miesiące wniosek o zmianę i na jedno wyjdzie.

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerr96    8

Witam mam pytanie składałem wniosek w czerwcu ( województwo wielkopolskie ) jeszcze nie dostałem żadnej odpowiedzi czy można zadzwonić  zapytać na jakim etapie jest wiosek czy nie udzielą takiej informacji, dzwonił ktoś z was się dowiadywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zadzwoń. Bez problemu podadzą Ci jak wyglada sytuacja z Twoim wnioskiem. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262
6 godzin temu, marluk napisał:

Myślicie że lepiej ustalić jako rok docelowy 2022 czy 2023? Jestem z naboru czerwcowego. Chciałbym 2023 ale wtedy muszę poczekać z wnioskiem o pierwszą ratę bo jak wyślą mi kasę przed majem 2020 to 3 lata minie mi w 2023 przed majem a wtedy uprawy i tak będą brać z 2022 roku. Jak to najlepiej rozegrać? Ma ktoś pomysł?

W decyzji o przyznaniu pomocy masz napisane że musisz złożyć o płatność 1 raty w ciągu 6 m-cy plus czas jaki mają na przelew, masz orientacyjny czas kiedy spłynie kasa. Zmiana ma to do siebie że do końca nie wiadomo czy klepna Twoje propozycje i ile im to zajmie. Więc może być różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Przejdzie taki myk żeby na ojca przepisać kilka ha i starać się o rmg na niego? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
10 godzin temu, pedro2 napisał:

Przejdzie taki myk żeby na ojca przepisać kilka ha i starać się o rmg na niego? 

Jeśli to będzie zakup a nie dzierżawa to bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Nie doprecyzowqlem... Ojciec nie ma gospodarstwa. Oddał bym mu kilka ha w darowiznę. Założył by gospodarstwo i dotacja na zakup ziemi. Przejdzie takie sztuczne tworzenie gospodarstwa?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
33 minuty temu, pedro2 napisał:

Nie doprecyzowqlem... Ojciec nie ma gospodarstwa. Oddał bym mu kilka ha w darowiznę. Założył by gospodarstwo i dotacja na zakup ziemi. Przejdzie takie sztuczne tworzenie gospodarstwa?

Ja bym osobiście z darowizna nie próbował. Oni sprawdzają takie numery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Nie rozumiemy się chyba 🙂 żeby starać się o dofinansowanie trzeba mieć gospodarstwo i ileś tam ha ziemi, tak? Dlatego chcę ojcu oddać kilka ha żeby mógł starać się o dofinansowanie. A za kasę kupić pole, nie chodzi mi o wyłudzenie, żeby ojciec ode mnie kupił...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

a to można jeszcze to korygować? Pytam serio bo kolega z mazowieckiego, ja z w-mazurskiego i panie w obu OR powiedziały że tylko do końca listopada można było korygować.

Do konca listopada można  było składać zmiany które zmieniały wszystko ( np skkadales na maszyny a w zmianie masz posadzenie borówki czy zmiany pokrycia dachowego). Po tej dacie ma pojawić lista rankingowa i można będzie składać zmiany ale trochę będzie ciezej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
2 godziny temu, pedro2 napisał:

Nie rozumiemy się chyba 🙂 żeby starać się o dofinansowanie trzeba mieć gospodarstwo i ileś tam ha ziemi, tak? Dlatego chcę ojcu oddać kilka ha żeby mógł starać się o dofinansowanie. A za kasę kupić pole, nie chodzi mi o wyłudzenie, żeby ojciec ode mnie kupił...

Ale właśnie takie działania mogą być zakwalifikowane jako stwarzanie sztucznych warunków. Oddajesz ojcu ziemię tylko dla uzyskania dotacji. Dlatego lepiej jeśli już chcesz to sprzedaj mu ta ziemię a nie daruj. I lepiej żeby kupił przynajmniej niewiele od kogoś innego a nie całość ziemi od ciebie.

Edytowano przez marluk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
4 godziny temu, marluk napisał:

Ale właśnie takie działania mogą być zakwalifikowane jako stwarzanie sztucznych warunków. Oddajesz ojcu ziemię tylko dla uzyskania dotacji. Dlatego lepiej jeśli już chcesz to sprzedaj mu ta ziemię a nie daruj. I lepiej żeby kupił przynajmniej niewiele od kogoś innego a nie całość ziemi od ciebie.

Szczerze to jest to na tyle nieprecyzyjny zapis ze w zasadzie każde działanie może być podciągnięte pod sztuczne stwarzanie warunków Jak trafisz na mendę to może się do wszystkiego przyczepić Skąd to domniemanie że oddaje ziemię tylko po to aby uzyskał dotację? Nawet jeśli to jest to działanie dopuszczone prawnie ale jak mówię - te przepisy są po to by mogli się czepiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
29 minut temu, maroon napisał:

Szczerze to jest to na tyle nieprecyzyjny zapis ze w zasadzie każde działanie może być podciągnięte pod sztuczne stwarzanie warunków Jak trafisz na mendę to może się do wszystkiego przyczepić Skąd to domniemanie że oddaje ziemię tylko po to aby uzyskał dotację? Nawet jeśli to jest to działanie dopuszczone prawnie ale jak mówię - te przepisy są po to by mogli się czepiac

Masz po części rację. Ja tylko mówię, że warto dobrze przemyśleć taką próbę. Można w internecie poczytać jakie jest orzecznictwo sądów w tym temacie i co jest badane podczas zarzutów o stwarzanie sztucznych warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Czyli najlepiej jakby ojciec kupił ziemię (nie ode mnie) i starał się o dofinansowanie... A ile ha musiał by mieć minimum żeby się załapać? Jestem w trakcie negocjacji 1,8ha z gościem. Szkoda, że za późno się obejrzałem bo kupiłem miesiąc temu 2,4ha...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj