karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość

@galan99 wiem że lubelskie, wielkopolska działają "inaczej" niż inne województwa. Zdjęcie zrobione przez rolnika to żaden dowod. Gdyby mi pracownik coś takiego powiedział że mam zrobić to kazał bym mu pokazać w jego procedurach taki przepis. Idąc tą drogą dedukcji to nie potrzeba robić kontroli powierzchni bo niech każdy z rolników co składa wnioski lata z miarka i robi zdjęcia czy filmy.

O tempora o mores

 

Mam rację kolego @melon10641.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483
2 minuty temu, robert55555 napisał:

@galan99 wiem że lubelskie, wielkopolska działają "inaczej" niż inne województwa. Zdjęcie zrobione przez rolnika to żaden dowod. Gdyby mi pracownik coś takiego powiedział że mam zrobić to kazał bym mu pokazać w jego procedurach taki przepis. Idąc tą drogą dedukcji to nie potrzeba robić kontroli powierzchni bo niech każdy z rolników co składa wnioski lata z miarka i robi zdjęcia czy filmy.

O tempora o mores

 

Jak nie jest dowodem sprzedaży masz podane uprawę na przykładzie malin i sprzedane z podwórka ani faktury ani paragonu , to fota zrobione ze malina była zerwana i cena tyle i tyle zemną foto i to jest dowód sprzedaży bez papierka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

I te zdjęcia składałeś z wnioskiem ?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z innej beczki.

Mam znajomego co poszedł na strukturę. Miał siłę, zdrowie i chęci to pomagał synowi w gospodarce. A że miał strasznie zazdrosnych sasiadow, robili jemu zdjęcia jak w polu orze,sieje itp, jak robi obrządek.  Co sąsiedzi wysyłali anonimi że zdjęciami licząc na zabranie sąsiadowi renty strukturalnej. Jak to nie pomogło, zaczęli robić filmy, zdjęcia i zanosić do biura. Jaki był efekt w biurze?  Powiedzieli że mogą go nagrywać ile chcą a co z takimi informacjami zrobi biuro? Wrzuca do kosza.  I po roku czasu widząc że nic nie wskuraja w tej sprawie dali sobie spokój. Mało tego ci sąsiedzi każdej osobie mieli co robią,stąd wiem.

To że masz zdjęcie z ceną, z owocami, twoim zdjęciem, oraz np jest też aktualna gazeta z datą, to jest dowód że zdjęcie jest na targu, że obok są maliny i po ile, ale żaden dowód że są twoje.

Mam pytanie twój wniosek robi OR czy jakieś biuro powiatowe? Nie mają innych zajęć niż wymyślać takie rzeczy. A nie zarzyczyli sobie filmu jak "uprawiasz" owoce jak zrywasz, jak przygotowujesz je do sprzedaży i jak sprzedajesz? Na filmie ma być widoczna osobą co kupuję od ciebie te owoce, pokazując przy okazji dowód osobisty i nr tel do niej ,w przypadku jak pracownik ma obiekcie to zawsze odtworzy sobie film i zadzwoni czy na pewno robił taki zakup? Jest szansa że RMG stanie się takim tasiemcem jak moda na sukces. Dla mnie to chore co rzadaja od rolnika. 

A zapytam się a co mają zrobić te osoby co zadeklarowały słonecznik na kwiaty? Liczy się uprawa na polu i jej SO oraz wpis że sprzedałeś. Żeby było ok to co mam sprzedać rolnikowi co ma bydło i robi kiszonkę. On zrobi kiszonkę, wystawi fakturę np na 50 tys, zrobi przelew. Pójdę do banku wypłacę i jemu oddam tą kasę. Wtedy będzie dla nich ok. Każdy z nas będzie zadowolony. Wpis do książki też będzie zrobiony i poparty faktura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

To jeszcze foty klientów jak ładują do samochodów i nr rejestracyjne -nie dajmy się zwariować drodzy forumowicze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Na sprzedaż towaru z podworka wystarczy zestawienie sprzedaży. Jeśli sprzedajemy po targowiskach, to dodatkowo jakieś kwity parkingowe, opłaty placowe, etc.

Info od pracownika agencji. 

Dodatkowo podejrzewam że będą jeszcze chcieli dowody zakupu choćby opakowań, o czym wspomina instrukcja i tu zawalilem temat... Bralem jak zawsze z przyzwyczajenia na paragon i nawet nie brałem go. 

 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
13 godzin temu, galan99 napisał:

Rozliczania z targowiska , czy sprzedaży z podwórka jeśli jest dana uprawa robisz foto danej uprawy że jest na danej działce i tak wygląda i zrywasz dane owoce zależności od uprawy robisz fota pojemników skrzynek i kładziesz kartkę z ceną ile kosztuje .

W rachunkowość wpisujesz sumę sprzedaży nazwa jaki to towar a w uwagach sprzedaż detaliczna bez faktury i paragonu .

Musi być oparte fotami ze dane zdarzenie było .

Prosty dowód węwnętrzny. 

Identycznie jak zakup od sąsiada-zwykły dowód wewnętrzny. Dane obu stron,data zdarzenia, za co, kwota i tyle. Nie pisz bzdur.

Jedna uwaga- IM MNIEJ AGENCJA WIE TYM LEPIEJ.

(kupiłem agregat za swoje prywatnie, dowiadywałem się czy wciągać w przychody-rozchody i spisać dowód zakupu. Odpowiedź padła NIE. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483
14 godzin temu, freetaxi napisał:

I te zdjęcia składałeś z wnioskiem ?

Na spokojnie bo atmosfera się podgrzała , Nie składałem żadnych zdjęć z wnioskiem i składał nie będę .

Co pisałem o robieniu fot to dotyczy sprzedaży detalicznej na kilogramy z podwórza , jak wpisuje się w rachunkowość sumę sprzedaży be paragonu czy faktury dla własnego zabezpieczenia przed osobą kontrolującą w razie W .

Przecie sam minister mówił zapisać w zeszycie tyle i tyle sprzedane na taką sumę za taką cenę ale jak rozmawiałem w Lublinie dla spokoju własnego zrobić foto ze było narwane z kartką napisaną za jaką cenę sprzedane , komu to już nie ważne i ile .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483
3 godziny temu, damianXXL napisał:

Prosty dowód węwnętrzny. 

Identycznie jak zakup od sąsiada-zwykły dowód wewnętrzny. Dane obu stron,data zdarzenia, za co, kwota i tyle. Nie pisz bzdur.

Jedna uwaga- IM MNIEJ AGENCJA WIE TYM LEPIEJ.

(kupiłem agregat za swoje prywatnie, dowiadywałem się czy wciągać w przychody-rozchody i spisać dowód zakupu. Odpowiedź padła NIE. 

Teraz tak dogadać sprawę masz zapisaną maszynę do kupienia wedle biznes planu , ale kupiłeś ją za swoją kasę nie czekając na przelew z Agencji .

Tą kasę odbierzesz  zgoda jak Agencja ci wypłaci ale jak rozliczysz ta maszynę jak jej nie wpiszesz w rachunkowość jak  to zrozumieć że nie trzeba wpisywać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
3 godziny temu, PRZMAS19821982 napisał:

Agencja robi z nami co chce i wymysla swoje widzimisie, a my niewieje mozemy z tym zrobic....... 

A co jesteś ubezwłasnowolniony; pozbawiony zdolności do czynności prawnych, ograniczony, więziony, pozbawiony możności ................................ ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    956
6 godzin temu, many12 napisał:

A co jesteś ubezwłasnowolniony; pozbawiony zdolności do czynności prawnych, ograniczony, więziony, pozbawiony możności ................................ ?

Many12 bez urazy  ale czy ty zdrowy na umysle jestes i dobrze sie czujesz, czy udezyles sie  w glowe ze takie brednie smolisz.... 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 godzinę temu, PRZMAS19821982 napisał:

Many12 bez urazy  ale czy ty zdrowy na umysle jestes i dobrze sie czujesz, czy udezyles sie  w glowe ze takie brednie smolisz.... 

Prymasie tego projektu -  jak mam obiekcje do działań ARIMR to piszę odwołanie.  Przy pierwszej kontroli moich hektarów miałem zastrzeżenia do kontrolujących bo podzielili mi sad na dwie części i zaniżyli powierzchnię jednego pastwiska. Podpisałem ich decyzję ale jednocześnie napisałem odwołanie z uzasadnieniem swojego stanowiska. Po dwóch tygodniach w sierpniowy ulewny  dzionek wpadła druga komisja.  Liczyła biegające kury po kilka razy, spisała cały inwentarz ale zaakceptowała ciągłość sadu i utrzymała decyzję co do pastwiska

Reasumując: Trzeba zawsze walczyć  wszystkimi dostępnymi środkami o swoje. To Ty jesteś gospodarzem w swoim domu i to Ty decydujesz o prawdziwej racji. Jeżeli my rolnicy damy się zastraszyć przez wszelakie organa nacisku to już po nas. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903

Dobrze gadasz ale czasem gra nie jest warta swieczki i wolę wysłać kilka zdjęć mimo że nie muszę tego robić, ale jeśli coś przeginają wtedy daję Żonę do telefonu😉 albo jadę osobiście i rozmowa jest całkiem inna, jak masz czlowieka przed sobą wymogi całkiem inne niż przez telefon.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
22 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Dobrze gadasz ale czasem gra nie jest warta swieczki i wolę wysłać kilka zdjęć mimo że nie muszę tego robić, ale jeśli coś przeginają wtedy daję Żonę do telefonu😉 albo jadę osobiście i rozmowa jest całkiem inna, jak masz czlowieka przed sobą wymogi całkiem inne niż przez telefon.

Nie mów, ze realizujesz stara zasadę "Gdzie dziabeł nie może tam baba radzi". Rozmowa bezpośrednia z przedstawieniem swoich racji POdnosi wrażenie i powinna być skuteczna - jeszcze tego nie doświadczyłem. Jak na razie z Regionalną jestem na pułapie wymiany pism, mailów, rozmów telefonicznych - oby tak zostało. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

Na razie telefonu nie dostałem o poprawki. ale wiem już kto będzie obsługiwał mój wniosek. Trzeba czekać. Kolegi wniosek poprawiony i zostawiony wczoraj w Agencji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    956

Many12 po czesci moze i masz racje. Ale pamietaj jak bedziesz do agenji za duzo szczekal  to oni wkoncu tobie pokaza czyje jest na wieszku i kto ma racje.... Wiec tak jak grzes mowi nieraz lepiej jest dac sobie spokuj i odpuscic im..... 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diniuton__    1

Nabór z marca województwo małopolskie, 2 października wysłałem pismo o płatność pierwszej raty dziś dostałem przelew. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można aczkolwiek musisz pamiętać o punktach. Nie możesz spaść poniżej minimalnej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96

Cześć :) coś dziś mnie tknęło żeby zadzwonić i podpytać czy coś się z czerwcowymi wnioskami dzieje (mazowieckie) i akurat trafiłam na rozpoznawanie swojego wniosku :D do poprawy dosłownie pierdółki: nie wiem jakim cudem wysłałam kopię niepotwierdzoną z oryginałem, dwa szkolenia o podobnej tematyce więc wypada zmienić albo usunąć i pokombinować coś z saldem azotu bo nie może być więcej niż 70 a mam 100 - a to kwestia poklikania trochę w dwóch tabelach. :) podobno w grudniu ma być lista rankingowa i do tego czasu będą czekać z wydawaniem decyzji. Przewidują, że raczej starczy dla wszystkich więc z punktów będzie można zejść na spokojnie - a nastukałam 12,5 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj