karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

PRZMAS19821982    962
Dnia 11.11.2019 o 08:56, wwaldek napisał:

Maszyny tak a co z opryskami nawozami i sprzedażą zboża innemu rolnikowi np na kurnik czy czepiają się jak nie mam faktury na zboże 

Ja na opryski czy nawozy mam faktory.. Wole miec jasnosc w tych sprawach..... Umowa kupna - sprzedazy  powina wystarczyc

21 godzin temu, wisnia-88-17 napisał:

Witam, mam pytanie : czy jak w biznesplanie mam przyjęty chów bydła opasowego i to jest moja główna działalność w gospodarce to czy mogę np raz w roku wstawić 3000 szt gęsi? (Mam duży garaż niezagospodarowany i szkoda żeby tak stał , zawsze jeden rzut mogę zrobić ) . Czy agencja potraktuje to jako zmianę kierunku produkcji niezgodna z ta w BP?

Najgozej jak to wytlumaczysz agencji w czasie kontroli takie stado gesi.? Proponowalbym w to nie wchodzic.. Lub dopisac do BP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro6    44
Dnia 11.11.2019 o 10:15, GRZES1545 napisał:

 

Ja ten PKWiU mialem tylko na fakturze za dach, chcialbym wiecej doradzić ale sam bie pisałem sprawozdania. Moj wniosek już w platnosiach czeka na wypłatę, ale trochę miałem nerwowki z arimr.

 

Witam Grześ jak rozumiem założenia bp spełniłeś a powiedz mi taką rzecz czy jak złożyłeś wniosek o płatność 2 raty to miałeś jakąś kontrolę na miejscu czy wystarczają im dokumenty które dostarczyłeś druga kwestia z którego roku brali Ci strukturę zasiewów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
36 minut temu, Agro6 napisał:

 

Witam Grześ jak rozumiem założenia bp spełniłeś a powiedz mi taką rzecz czy jak złożyłeś wniosek o płatność 2 raty to miałeś jakąś kontrolę na miejscu czy wystarczają im dokumenty które dostarczyłeś druga kwestia z którego roku brali Ci strukturę zasiewów

Nie miałem kontroli, a powinna być.Dlatego też miałem trochę więcej dokumentów do dostarczenia. Zasiewy brałem z 2019r z wniosku o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

1 nabór, druga rata, po 90 dniach przyszły poprawki.

- brak pieczątki banku na potwierdzeniu przelewu wygenerowanym elektronicznie, które nie wymaga podpisu

- przyczepa w biznesplanie 5t, w dowodzie 4980kg. Musieliśmy złożyć wyjaśnienia podpierajac się listem od producenta

Czeski film i kabaret. Po złożeniu dokumentów, zapowiedzieli kontrolę.

  • Confused 1
  • Sad 2

Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
3 minuty temu, wsbil napisał:

1 nabór, druga rata, po 90 dniach przyszły poprawki.

- brak pieczątki banku na potwierdzeniu przelewu wygenerowanym elektronicznie, które nie wymaga podpisu

- przyczepa w biznesplanie 5t, w dowodzie 4980kg. Musieliśmy złożyć wyjaśnienia podpierajac się listem od producenta

Czeski film i kabaret. Po złożeniu dokumentów, zapowiedzieli kontrolę.

Ja pier... cyrk jak u mnie, W Lublinie składasz? Sory już widzę Łódzkie :)

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro6    44
11 minut temu, GRZES1545 napisał:

Nie miałem kontroli, a powinna być.Dlatego też miałem trochę więcej dokumentów do dostarczenia. Zasiewy brałem z 2019r z wniosku o płatność.

Ok a płatność 1 raty miałeś przed magicznä datą 15.05 czy po tym terminie bo z tego co się dowiadywałem to jeżeli przed 15.05 to struktura zasięgu z roku poprzedniego ja mam takä sytuacjē że płarność miałem 8.03.2018 termin docelowy przesuneli mi na 2021 a strukturę i tak mi wezmą z 2020 bo płatność przyszła przed 15.05 jak było u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

Ty nie pokręciłeś wszystkiego?

Do 15 maja jak wniosek składasz to piszesz zasiewy z poprzedniego roku,a po 15 jak składasz to już z tego i chyba tak to jest a nie od płatności czy nr buta zależy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

@Agro6 Płatność była przed tym terminem, ale po przekroczeniu ustawowego, nie wiem jak mogli Ci sami przesunąć docelowy rok🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
1 minutę temu, GRZES1545 napisał:

@Agro6 Płatność była przed tym terminem, ale po przekroczeniu ustawowego, nie wiem jak mogli Ci sami przesunąć docelowy rok🤔

Mogli sami bo ludzie pisali czas realizacji 2 lata a wedle prawa jest 3 lata i oni się trzymają 3 lat , może być związane z kasą bo nie mają teraz , na wypłatę .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro6    44
2 godziny temu, galan99 napisał:

Mogli sami bo ludzie pisali czas realizacji 2 lata a wedle prawa jest 3 lata i oni się trzymają 3 lat , może być związane z kasą bo nie mają teraz , na wypłatę .

Dnia 11.11.2019 o 10:15, GRZES1545 napisał:

Rok docelowy sam zmieniłem na 2021 bo w bp mam zakup ziemi a chcę wykupić dzierżawę z kowru ale prawo pierwokupu będę miał właśnie w 2021 stąd zmian roku docelowego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

O wypłatę drugiej raty mogą przeciągać bo braknie na wypłatę 13 emerytury i innych zobowiązań trzeba grać na zwłokę jak GRZES1456 -  nie dostanie szybko to znaczy że odciągają w czasie wypłaty 2 raty .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

To sa zupelnie inne pieniadze wiec po co takie bzdury piszesz ciemniaku?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
51 minut temu, mds212 napisał:

To sa zupelnie inne pieniadze wiec po co takie bzdury piszesz ciemniaku?

Co brakuje ci kasy że tak się burzysz , to czemu nie wypłacają co poskładali na 2 ratę jak się rozliczyli co stoi na przeszkodzie , maja czas bo program trwa 3 lata mogą wymyślać co chcą , kto zabroni ty nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Mi nie brakuje bo nie skladalem jesio wniosku o 1 rate, ty widze skladales o mas zbol d*py ze jeszcze nie dostales i wymyslasz ze opozniaja bo przenosza akse na inne programy, ale to tak nie dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
10 minut temu, mds212 napisał:

Mi nie brakuje bo nie skladalem jesio wniosku o 1 rate, ty widze skladales o mas zbol d*py ze jeszcze nie dostales i wymyslasz ze opozniaja bo przenosza akse na inne programy, ale to tak nie dziala

jeszcze nie składałem dopiero będę składał w październiku mam jeszcze czas to czemu nie wypłacają co się rozliczyli mineło  już ponad 90  dni i dalej nic Czemu wytłumacz mi ta kasa miała być zarezerwowana od razu przy wypłacie 1 raty . Niema to gdzie jest może na suszowe poszło a może na 13 emerytury pójdzie , dadzą znać co się rozliczyli kiedy im wypłacą .

TO JAK ZŁOŻYSZ O 1 RATĘ TO SAM BĘDZIESZ CZEKAŁ Z 4 MIECHY NA WYPŁATĘ .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JonnyDeep    24
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Co brakuje ci kasy że tak się burzysz , to czemu nie wypłacają co poskładali na 2 ratę jak się rozliczyli co stoi na przeszkodzie , maja czas bo program trwa 3 lata mogą wymyślać co chcą , kto zabroni ty nie .

Nie masz racji z tymi 3 latkami. W rozporządzeniu jest wyraźnie, że wniosek o drugą ratę zostanie rozpatrzony w terminie 90 dni od jego złożenia. Oczywiście mogą coś tam grać na zwłokę, ale nie będą rozpatrywać wniosku do 2021 - bo wtedy mija mi 3 latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Kilka osób złożyło na 2 ratę nie którym mineło 90 dni ile przetrzymają może coś wymyślą do poprawki kto to wie , jak czytałem przelew bankowy potrzeba pieczątki na potwierdzenie , przecie sam wyciąg z banku jest dowodem , ale wymyślają co chcą .

Za tym się nie spieszyłem z rozliczeniem 2 raty zobaczymy co będzie się działo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
4 godziny temu, JonnyDeep napisał:

Nie masz racji z tymi 3 latkami. W rozporządzeniu jest wyraźnie, że wniosek o drugą ratę zostanie rozpatrzony w terminie 90 dni od jego złożenia. Oczywiście mogą coś tam grać na zwłokę, ale nie będą rozpatrywać wniosku do 2021 - bo wtedy mija mi 3 latka.

Galan - trzeba brać POprawkę  na urzędnicze swawole gdzie  polski chłop "zdrowa tkanka tego narodu" jest im solą w oku  - potencjalny otumaniony "pińcet plusik" wyborca do korytka.................. Mimo to brawo tym co przecierają urzędnicze szlaki............mi się nie pali a trzy opasowe jałowice rasy  Simentale  które docelowo są najważniejszym punktem biznesplanu zdrowo rosną.

A tak historycznie gwoli przypomnienia:

2017-04-21  -  złożenie wniosku na operację typu RMG.

2017-11-21 - decyzja o przyznaniu pomocy finansowej.

2018-03-14 -  wpłata na konto  I Raty. Trzy latka mija  14-03-2021 roku.  Mam trzy miesięcy wcześniej rozliczyć się z założeń biznesplanu tz. z dniem 14 grudnia 2020 roku.

Pięcioletni termin uczestniczenia w projekcie minie z dniem 14 marca  2023 rok.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam zapytanie, znacie jakiegoś godnego polecenia doradcę odnośnie dotacji najlepiej z lubelskiego ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 godzinę temu, piotreksz231 napisał:

Ponawiam zapytanie, znacie jakiegoś godnego polecenia doradcę odnośnie dotacji najlepiej z lubelskiego ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Przecież freetaxi się ogłasza - nie wiadomo o jakie dotacje Ci biega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@freetaxi

Dostałem poprawki do wniosku z czerwca. Oddział chce ponadto udowodnienia działalności rolniczej poprzez wykazanie dokumentów. Działalność jest prowadzona od kwietnia. Czy mam obowiązek im tego okazania? Nie były zbierane żadne dokumenty skoro nie było pewności co do otrzymania pozytywnej decyzji a nie jestem tez na vacie wiec nie muszę tego robić. Co z tym fantem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na początek to złap za telefon i zadzwoń do osoby prowadzącej jakich dokumentów oczekuje.  Nie spotkałem się z czymś takim w wezwaniu do tej pory. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33
galan99 napisał:

10 minut temu, mds212 napisał:

Mi nie brakuje bo nie skladalem jesio wniosku o 1 rate, ty widze skladales o mas zbol d*py ze jeszcze nie dostales i wymyslasz ze opozniaja bo przenosza akse na inne programy, ale to tak nie dziala

jeszcze nie składałem dopiero będę składał w październiku mam jeszcze czas to czemu nie wypłacają co się rozliczyli mineło  już ponad 90  dni i dalej nic Czemu wytłumacz mi ta kasa miała być zarezerwowana od razu przy wypłacie 1 raty . Niema to gdzie jest może na suszowe poszło a może na 13 emerytury pójdzie , dadzą znać co się rozliczyli kiedy im wypłacą .

TO JAK ZŁOŻYSZ O 1 RATĘ TO SAM BĘDZIESZ CZEKAŁ Z 4 MIECHY NA WYPŁATĘ .

pieniędzy z rmg nie mogą przesyłać jak im się podoba, jest jak jest ale to inna pula, na suszowe skończyły się pieniądze to minimis podobnie jak w tamtym roku, więc czekają do nowego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, many12 napisał:

Przecież freetaxi się ogłasza - nie wiadomo o jakie dotacje Ci biega?

Tak wiem że się ogłasza ale ja nauczony doświadczeniem wolałbym kontaktować się stacjonarnie z kimś bo tak na odległość to nie wszystko można łatwo wytłumaczyć itd., a chodzi mi o dotację na RMG na ojca i młodego rolnika na mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj