karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

wwaldek    14
2 godziny temu, PRZMAS19821982 napisał:

Jesli kupujesz za rmg maszyny to fakturka.... 

 

Jak udowodnisz kupno maszyny ze jest twoja po przez paragon.??? 

Maszyny tak a co z opryskami nawozami i sprzedażą zboża innemu rolnikowi np na kurnik czy czepiają się jak nie mam faktury na zboże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisnia-88-17    18

Witam, mam pytanie : czy jak w biznesplanie mam przyjęty chów bydła opasowego i to jest moja główna działalność w gospodarce to czy mogę np raz w roku wstawić 3000 szt gęsi? (Mam duży garaż niezagospodarowany i szkoda żeby tak stał , zawsze jeden rzut mogę zrobić ) . Czy agencja potraktuje to jako zmianę kierunku produkcji niezgodna z ta w BP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975
11 minut temu, wwaldek napisał:

Maszyny tak a co z opryskami nawozami i sprzedażą zboża innemu rolnikowi np na kurnik czy czepiają się jak nie mam faktury na zboże 

Nie czepiają się, nie bierz na wszystko faktur bo co tydzień książkę będziesz wymieniał bo zapelnisz,  tak samo na zboża ważne by coś sprzedać nie musisz mieć na wszystko faktury, możesz też  wystawić sam rachunek np. Na kolegę  co ma swinie czy krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nikt nie sprzedaje maszyny na paragon. Myślałem tutaj o zakupach środków obrotowych. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwaldek    14
28 minut temu, GRZES1545 napisał:

Nie czepiają się, nie bierz na wszystko faktur bo co tydzień książkę będziesz wymieniał bo zapelnisz,  tak samo na zboża ważne by coś sprzedać nie musisz mieć na wszystko faktury, możesz też  wystawić sam rachunek np. Na kolegę  co ma swinie czy krowy.

Ok czyli żeby coś tam było ale to co w biznesplanie to już muszę kupować na fakt. oczywiście maszyny rachunku nie wystawiam raczej nikomu chyba że umowa kupna sprzedaży ciekawe co wyjdzie z słonecznikiem tutaj czekam jak agencja będzie reagować bo nikt nie kupi go raczej a tym bardziej na fakturę 

16 minut temu, freetaxi napisał:

Nikt nie sprzedaje maszyny na paragon. Myślałem tutaj o zakupach środków obrotowych. 

Obrotówka myślę że muszą być faktury jeżeli są w biznesplanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975
1 godzinę temu, ZYLA napisał:

Witam po długiej przerwie 😉. Panie i Panowie robię wniosek o drugą ratę. Formalnosci w ujjj. Mam w związku z tym kilka pytań i po cichu liczę na pomoc. 

W sprawozdaniu czy muszę pisać wszystkie faktury za np. paliwo czy tylko tyle aby wywiązać się z tego co zadeklarowane w obrotowych? 

Co to jest ten nr towaru lub usługi w tabeli z wykazem dokumentów potwierdzajacych realizację bp. Chodzi o nr. PKWiU? Mam go na jednej tylko fakturze za maszyny, więc gowniano... 

Aa i padla mi krowa kilka dni temu i teraz brakuje mi jednej sztuki. Czy agencja będzie miala wąty w tej kwestii? 

@ZYLA lobuzie gdzie Ty był, ja już  myślałem że zgarnołeś tę kasę i z PL czmychnales😉 

Z krową, to weź stan jednoroczny i krows tak jak by była w dniu składania wbiosku, faktury to ja jak miałem 100zl na materiał siewny to  na minimum tyle musiałem udokumentować fakturami, mozesz więcej ale raczej nie kusisz wszystkich.

Ja ten PKWiU mialem tylko na fakturze za dach, chcialbym wiecej doradzić ale sam bie pisałem sprawozdania. Moj wniosek już w platnosiach czeka na wypłatę, ale trochę miałem nerwowki z arimr.

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570
2 godziny temu, ZYLA napisał:

Witam po długiej przerwie 😉. Panie i Panowie robię wniosek o drugą ratę. Formalnosci w ujjj. Mam w związku z tym kilka pytań i po cichu liczę na pomoc. 

W sprawozdaniu czy muszę pisać wszystkie faktury za np. paliwo czy tylko tyle aby wywiązać się z tego co zadeklarowane w obrotowych? 

Co to jest ten nr towaru lub usługi w tabeli z wykazem dokumentów potwierdzajacych realizację bp. Chodzi o nr. PKWiU? Mam go na jednej tylko fakturze za maszyny, więc gowniano... 

Aa i padla mi krowa kilka dni temu i teraz brakuje mi jednej sztuki. Czy agencja będzie miala wąty w tej kwestii? 

Po co ci ten numer skoro on nie potrzebny NR . PKWIU . 

Poza celami statystycznymi PKWiU służy także do prawidłowego wystawiania faktur VAT, ustalania prawidłowej stawki VAT i zwolnień z podatku (jeśli ustawa o VAT powołuje się na klasyfikację), stosowania zwolnień z kasy fiskalnej oraz ustalania zwrotu podatku VAT za materiały budowlane w budownictwie mieszkaniowym.

Od 1 stycznia 2011 obowiązuje klasyfikacja PKWiU 2008. Od 1 stycznia 2011 roku zrezygnowano z posługiwania się klasyfikacją PKWiU w usługach zwolnionych z VAT. Natomiast od 2013 roku podatnik nie musi zamieszczać symbolu PKWiU zarówno na fakturach od czynności zwolnionych z VAT, jak i czynności z obniżoną stawką VAT.

Jak ci padła krowa to i tak zgłaszasz do Agencji  - kupisz druga - lub wstawisz jałóweczkę a by był stan .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Z krowa jutro się dopytam bo stan srednioroczny będzie niższy niż w BP. Może to i nie przeszkadza, bo i tak wzrost mam większy jak zakładałem. A z wypisywaniem faktur zrobiłem już jak pisałeś. Niezbędne minimum. 

@galan mi numer nie potrzebny, ale jest taka rubryka w tabeli i mam ją pustą. 

@Grzes nie ucieklem bo gdzie mi będzie lepiej😉. Miałem po prostu sporo prywatnych spraw😉

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daaamiaaaan    1

Witam panowie i panie . Czekam na decyzję I teraz się nasuwa pytanie co zrobić  jak maszyny podrożały tak  jakieś kilka stów np. Siewnik kosztował jak składalem wniosek 11.900 zł A teraz 12.200 co trzeba zrobić by  nie narobić sobie  manka ? Z góry dziękuję i pozdrawiam  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kupować i się nie przejmować. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975
8 godzin temu, daaamiaaaan napisał:

Witam panowie i panie . Czekam na decyzję I teraz się nasuwa pytanie co zrobić  jak maszyny podrożały tak  jakieś kilka stów np. Siewnik kosztował jak składalem wniosek 11.900 zł A teraz 12.200 co trzeba zrobić by  nie narobić sobie  manka ? Z góry dziękuję i pozdrawiam  

Jak nie chcesz manka to targuj się, jak nie to szulaj tam gdzie sprzedadzą Ci taniej lub za tyle ile napisali Ci w ofertach. Mój sąsiad podnosił ceny bo ARiMr w Lublinie stwierdziło że miał za tanio maszyny, to deeler mu podniósł 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
7 minut temu, GRZES1545 napisał:

Jak nie chcesz manka to targuj się, jak nie to szulaj tam gdzie sprzedadzą Ci taniej lub za tyle ile napisali Ci w ofertach. Mój sąsiad podnosił ceny bo ARiMr w Lublinie stwierdziło że miał za tanio maszyny, to deeler mu podniósł 😆

To jakieś żarty? Przecież to się do prasy nadaje Ciekawe jak by się taki urzędnik tłumaczył

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 godzinę temu, maroon napisał:

To jakieś żarty? Przecież to się do prasy nadaje Ciekawe jak by się taki urzędnik tłumaczył

No to pisz 😉 Nie takie rzeczy masz opisane  w mediach i wszyscy to w d*pie mają  poza tym którego to dotyczy i pismaka który wziął parę złotych za napisanie tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisnia-88-17    18

Witam, mam pytanie : czy jak w biznesplanie mam przyjęty chów bydła opasowego i to jest moja główna działalność w gospodarce to czy mogę np raz w roku wstawić 3000 szt gęsi? (Mam duży garaż niezagospodarowany i szkoda żeby tak stał , zawsze jeden rzut mogę zrobić ) . Czy agencja potraktuje to jako zmianę kierunku produkcji niezgodna z ta w BP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

dobre pytanie bo też się nad tym zastawiam ale bardziej idzie o wzrost, obecnie sama produkcja polowa ale gdyby uprawy mi średnio pasowały to jest budynek i można coś wstawić. Pytanie czy nie będzie to zmiana produkcji oraz czy załapie się do wzrostu.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Mi doradca mówił, że po roku docelowym mam po prostu utrzymać zakładaną wielkość ekonomiczną. Choć są jakieś wyjątki bo np w docelowym mam wysokobiałkowe to i przez 2 następne mam mieć minim 1 ha wysokobiałkowych. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570
35 minut temu, wisnia-88-17 napisał:

Witam, mam pytanie : czy jak w biznesplanie mam przyjęty chów bydła opasowego i to jest moja główna działalność w gospodarce to czy mogę np raz w roku wstawić 3000 szt gęsi? (Mam duży garaż niezagospodarowany i szkoda żeby tak stał , zawsze jeden rzut mogę zrobić ) . Czy agencja potraktuje to jako zmianę kierunku produkcji niezgodna z ta w BP?

Jeśli spełniasz wszystkie wymogi biznes planu a dodatkowo chcesz trzymać gęsi to trzymaj tylko i tak musisz to zgłosić do weterynarii tą hodowlę .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
3 godziny temu, kopin napisał:

No to pisz 😉 Nie takie rzeczy masz opisane  w mediach i wszyscy to w d*pie mają  poza tym którego to dotyczy i pismaka który wziął parę złotych za napisanie tego

Nie mogę o tym pisać bo to nie ja napisałem o takim przypadku Jeśli jest to prawda i gdyby były na to odpowiednie dowody typu pismo od urzędnika czy nagrana rozmowa oraz oferta z niższą ceną to oprócz artykułu w prasie takiemu urzędnikowi grożą przecież konsekwencje prawne

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
6 godzin temu, thor1984 napisał:

Mi doradca mówił, że po roku docelowym mam po prostu utrzymać zakładaną wielkość ekonomiczną. Choć są jakieś wyjątki bo np w docelowym mam wysokobiałkowe to i przez 2 następne mam mieć minim 1 ha wysokobiałkowych. 

W docelowym osiągnąć i utrzymać przez 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570
2 godziny temu, maroon napisał:

Nie mogę o tym pisać bo to nie ja napisałem o takim przypadku Jeśli jest to prawda i gdyby były na to odpowiednie dowody typu pismo od urzędnika czy nagrana rozmowa oraz oferta z niższą ceną to oprócz artykułu w prasie takiemu urzędnikowi grożą przecież konsekwencje prawne

raczej tobie , bo nagranie nie legalne a po drugie pracownika przesadzą na inny stołek a ty zostałbyś napiętnowany tak to działa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
13 minut temu, galan99 napisał:

raczej tobie , bo nagranie nie legalne a po drugie pracownika przesadzą na inny stołek a ty zostałbyś napiętnowany tak to działa .

Nie ma w Polsce przepisów które zabraniają nagrywać rozmowy Odrębną kwestią jest to czy może to zostać uznane jako dowód Mało tego - jeśli rozmawiamy z jakimś urzędnikiem państwowym i poinformujemy go o nagrywaniu rozmowy to nie może on odmówić i się rozłączyć Natomiast rozumiem że rozgrzebanie takiej sprawy jest to kopanie się z koniem więc trzeba przeanalizować korzyści i koszty

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975
16 minut temu, galan99 napisał:

raczej tobie , bo nagranie nie legalne a po drugie pracownika przesadzą na inny stołek a ty zostałbyś napiętnowany tak to działa .

Szkoda ciągnąć Ten temat, już  tu o tym wałkowaliśmy. Nie wiem czy kolega jakieś pismo dostał, ale telefonicznie na pewno kazali szukać maszyn z inną ceną.

@Buszmen11 jeśli rok docelowy był w trzecim roku robiony to utrzymujemy jeszcze 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
56 minut temu, Buszmen11 napisał:

W docelowym osiągnąć i utrzymać przez 3 lata

3 rok mam docelowy więc zostaje mi 2 lata

18 godzin temu, daaamiaaaan napisał:

Witam panowie i panie . Czekam na decyzję I teraz się nasuwa pytanie co zrobić  jak maszyny podrożały tak  jakieś kilka stów np. Siewnik kosztował jak składalem wniosek 11.900 zł A teraz 12.200 co trzeba zrobić by  nie narobić sobie  manka ? Z góry dziękuję i pozdrawiam  

Ja też kupowałem jakieś tam drobne maszyny i okazały się droższe niż w biznesplanie były jak przyszło co do czego. Normalnie kupiłem, potem przy okazji korekty biznesplanu ceny pozmienialem i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj