karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

freetaxi    947

@k0b z reguły zamykają się w 90 dni. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
10 godzin temu, czesio200 napisał:

Wiem Grzesiu w większości PL tak jest tylko niektórzy tutaj udają głupka, że nic nie wiedzą o tym.

Tak samo z nieużytkami wystarczy, że ktoś jest właścicielem ziemi i już kasa z unii płynie. Nie sieje nie uprawia raz do roku talerzówke najmie czy tam kosiarke  i już.

 

Bajki piszecie i tyle  U nas tak nie ma  A ci co próbowali żądać za swoje ugory  jakieś opłaty to zostali z niczym i nikt na tą ziemię dopłat nie bierze U nas jest taka sytuacja  i tyle Wasza sprawa  ale gdybym znalazł u nas takich parobków którzy oddadzą mi dopłaty i jeszcze zapłacą czynsz  ( co już w ogóle jest paranoją ) to od razu bym oddał w takie dzierżawy i maił czysty pewny pieniądz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
6 minut temu, maroon napisał:

Bajki piszecie i tyle  U nas tak nie ma  A ci co próbowali żądać za swoje ugory  jakieś opłaty to zostali z niczym i nikt na tą ziemię dopłat nie bierze U nas jest taka sytuacja  i tyle Wasza sprawa  ale gdybym znalazł u nas takich parobków którzy oddadzą mi dopłaty i jeszcze zapłacą czynsz  ( co już w ogóle jest paranoją ) to od razu bym oddał w takie dzierżawy i maił czysty pewny pieniądz

Jest taki temat tu na forum  ,,stawki dzierżaw,, czy jakoś tak, to sobie poczytaj. I Sam nie wciskaj bajek, bo jeśli nie wiesz że sa takie sytuacje to znaczy że  w d*pie byleś i g...o widziałeś.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
12 godzin temu, freetaxi napisał:

Korektę zaznaczamy na wezwanie z ARiMR. Jak coś zmieniasz sam to zaznaczamy zmianę do wniosku.

można to teraz złożyć czy czekać na wezwanie?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
1 minutę temu, GRZES1545 napisał:

Jest taki temat tu na forum  ,,stawki dzierżaw,, czy jakoś tak, to sobie poczytaj. I Sam nie wciskaj bajek, bo jeśli nie wiesz że sa takie sytuacje to znaczy że  w d*pie byleś i g...o widziałeś.

Wystarczy mi że tu o tym wspomnieliście Jak ktoś chce być parobkiem i tyrać na swego pana to mi w sumie nic do tego Zakończmy ten chory temat bo w sumie nie tu jest na to miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Parobkiem to każdy jest kto robi na etacie tak? bo przecież ktoś za niego kase bierza a mu daje grosze..

Jak ktoś chce to bierze proste i logiczne nikt nikogo nie zmusza i nie ma się co rozczulać.

Biorą dopłaty za ugory  a, że ty nie wiesz, że można to już twój problem.

  • Like 3

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
1 godzinę temu, czesio200 napisał:

Parobkiem to każdy jest kto robi na etacie tak? bo przecież ktoś za niego kase bierza a mu daje grosze..

Jak ktoś chce to bierze proste i logiczne nikt nikogo nie zmusza i nie ma się co rozczulać.

Biorą dopłaty za ugory  a, że ty nie wiesz, że można to już twój problem.

Akurat ci u mnie nie biorą bo wiem to nieoficjalnie od osób które pracują w ARiMR Rozczulać się nie ma co - można co najwyżej puknąć się w głowę na widok takich osób  i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Nie trzeba pracowac w arim żeby wiedziec czy na dana działkę brane sa doplaty. Jesli ziemia lezy to znaczy tylko ze region jest slabo rozwiniety rolniczo 


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dwa pytania :

 Czy mogę za dofinansowanie kupić 1 ha ziemi od rodziców ? Z tego co się orientuje to chyba nie ma żadnych wytycznych od kogo można kupić ziemie ?

Czy jest opcja aby na ostatni rok naboru 2020 podnieśli wysokość premii ?

Pytam się dlatego , że na działalność pozarolniczą podnieśli więc może jakaś szansa jest ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Kwestia podniesienia wysokości premii była już poruszana i to parę stron wcześniej. Z chęcią bym Ci odpowiedział ale gdzieś zapodziałem moją kryształowa kulę 😆😅😂. A tak na serio to nic nie będzie wiadomo na 100% dopóki nowego naboru nie ogłoszą. Nie liczyłbym jednak na podniesienie bo to będzie ostatni rok obecnego PROW-u. Jak już to bym obstawiał na jakiś inny, korzystniejszy program po 2020 roku, podobno na kolejny PROW włodarze mają spojrzeć łaskawszym okiem na małe gospodarstwa których wciąż wiele w Europie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
13 godzin temu, M-A-T-E-U-S-Z napisał:

Witam. Mam dwa pytania :

 Czy mogę za dofinansowanie kupić 1 ha ziemi od rodziców ? Z tego co się orientuje to chyba nie ma żadnych wytycznych od kogo można kupić ziemie ?

Tak możesz kupić ziemię od rodziców W tym względzie nie ma żadnych ograniczeń Natomiast w kupowanym kawałku nie może być ani ara nieużytku chyba ze jak niektórzy pisali notariusz jakoś to wyłączy i zapisze że jest to opłacone z własnych pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    363

Wniosek o pierwszą rate złożony, ciekawe czy jeszcze w tym roku sie wyrobią z płatnością heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
maroon napisał:

13 godzin temu, M-A-T-E-U-S-Z napisał:

Witam. Mam dwa pytania :

 Czy mogę za dofinansowanie kupić 1 ha ziemi od rodziców ? Z tego co się orientuje to chyba nie ma żadnych wytycznych od kogo można kupić ziemie ?

Tak możesz kupić ziemię od rodziców W tym względzie nie ma żadnych ograniczeń Natomiast w kupowanym kawałku nie może być ani ara nieużytku chyba ze jak niektórzy pisali notariusz jakoś to wyłączy i zapisze że jest to opłacone z własnych pieniędzy

Co masz na myśli pisząc "nieużytku"?? Chodzi o zapis w Księdze Wieczystej czy stan faktyczny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96

Chodzi o wypis z rejestru gruntów, tam masz podzieloną ziemię na klasy i rodzaj użytków. Tak samo jak z nieużytkami jest jak w skład gospodarstwa, które chcesz kupić wchodzi np. działka leśna - nam pani powiedziała, że albo go darowizną albo jakoś zaznaczyć, że kupowana z własnych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
2 godziny temu, Kaszlak79 napisał:

Co masz na myśli pisząc "nieużytku"?? Chodzi o zapis w Księdze Wieczystej czy stan faktyczny??

I to i to - w roku docelowym kupiona ziemia musi być w biznesplanie w całości rozpisana jako użytki rolne Chyba że tak jak pisali niektórzy jest możliwość aby to u notariusza jakoś załatwić Generalnie chodzi o to że premia musi być wydana na działalność rolniczą a  kupno nieużytku nie może być z niej finansowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Podam więc przykład praktyczny, noszę się z zamiarem kupna działki rolnej. Działka ma 1.9 ha, w KW figuruje CAŁOŚĆ jako R-grunty orne. Fizycznie jest to 1.5 ha używanych gruntów ornych a ok. 40 a porośnięte drzewami odkąd pamięcią sięgam. Czy można więc całość takiej działki kupić z kasy na RMG?? No i o co chodzi z tym rozpisaniem w roku docelowym?? Te 40 arów zadrzewienia to dół jak "wuj", stare koryto rzeczne i raczej ciężko będzie to wykorzystać rolniczo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

W roku docelowym musisz rozpisać jakie uprawy będziesz miał na działkach i chodzi o to że na całość tego kupionego 1,9 ha będziesz musiał wskazać jakie uprawy będziesz tam miał Co niektórzy na forum wskazywali że jeśli mieli w księdze część nieużytku to u notariusza można to było jakoś wydzielić Pytaj najlepiej w ARiMR jak to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

W KW nic nie figuruje z tej działki jako nieużytek. Pytanie czy na tych 40 a zadrzewienia będzie konieczność prowadzenia jakiejkolwiek działalności rolniczej w roku docelowym?? Na dzień dzisiejszy nie widzę takiej możliwości, a kupić będę musiał oczywiście całość jak bym się zdecydował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
10 godzin temu, maroon napisał:

Tak możesz kupić ziemię od rodziców W tym względzie nie ma żadnych ograniczeń Natomiast w kupowanym kawałku nie może być ani ara nieużytku chyba ze jak niektórzy pisali notariusz jakoś to wyłączy i zapisze że jest to opłacone z własnych pieniędzy

Ludzie - kto kupuje nieużytek, dlaczego i po co skoro kasiorka ze środków trwałych przeznaczona jest na zakup użytków rolnych - ciekaw jestem jak to fizycznie załatwi notariusz bez udziału geodety w podziale. Docelowo możemy wpisać do programu taką powierzchnię działki jaka jest podana do dopłat bezpośrednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Tu się rozbija o pojęcie słowa "nieużytek". Czy chodzi o formalny zapis w KW czy o stan fizyczny?? Prawda taka że Ja mam prawie na każdej działce odcięte parę %%% nie używane rolniczo, a to jakieś zarośla od rzeki, a to rów melioracyjny... I co wtedy?? Teoretycznie żadnej działki bym nie mógł sprzedać beneficjentowi programu RMG, bo na każdej Agencja choć parę arów odjęła, jako nie używane rolniczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
36 minut temu, sony87 napisał:

ciekawe, a co w przypadku gruntów zabudowanych ? też nie można zakupić ?

Zależy czym zabudowanych - jeśli budynki gospodarcze i używane do działalności rolniczej to ą one traktowane jako normalny użytek rolny Jeśli chodzi  o dom - to trzeba się dopytać

1 godzinę temu, many12 napisał:

Ludzie - kto kupuje nieużytek, dlaczego i po co skoro kasiorka ze środków trwałych przeznaczona jest na zakup użytków rolnych - ciekaw jestem jak to fizycznie załatwi notariusz bez udziału geodety w podziale. Docelowo możemy wpisać do programu taką powierzchnię działki jaka jest podana do dopłat bezpośrednich.

Na pewno nie wchodzi tu w grę żaden podział Chodziło o jakiś zapis w umowie z którego wynika że jeśli jakąś część działki zajmuje nieużytek to jest on wpisany w umowie z osobną kwotą Ktoś z forum to ponoć przerabiał Podejrzewam że np w biznesplanie wpisał że kupuje użytki rolne za kwotę 40 tys zł i taka kwota znalazła się w umowie a dodatkowo powiedzmy było w tej umowie ze za 5 arów nieużytków  płaci 5 tys zł Być może tak to załatwili  Ale to wchodzi w grę tylko jesli w księdze jest nieuzytek Jeśli w księdze jest użytek to całość musi być rozpisana albo ewentualnie geodeta musi to oddzielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

panowie, mam pytanie, jak wygląda procedura zakupu ziemi na mmg ?

 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj