karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

GRZES1545    8956

Ko

17 minut temu, zts napisał:

Raczej nie podniosą do 100 tyś. A jeżeli już tak to niech wyrównają tym z poprzednich naborów którzy złożą o drugą ratę skoro obowiązują ich nowe przepisy na starsze nabory. Druga rata 52 tyś. 

Właśnie takie coś chciano mi wczoraj wcisnąć, ze obowiązują mnie nowe przepisy i muszę dostarczyć nowe dokumenty, ludzie w ARIMR nie potrafili wyszukać na fakturze jaka jest forma płatności, sprawa już oparła sie o Centrale w Stolicy i wreszcie z części odpuscili. Zostaje poprawić kilka źle zapisanych zdań w sprawozdaniu.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Jak mawial Egon Olsen:

Amatorzy z łaski Bożej...

Edytowano przez zts
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Najgorsze że tacy mogą decyzję prawomocną "pyknąć", bo "Dyrektory" to tylko papiery podpisują - może czasem coś dla jaj przeczytają w czasie wolnym pomiędzy "pilną wizytą u sekretarki" a wódką z kolesiami...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7548
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Ko

Właśnie takie coś chciano mi wczoraj wcisnąć, ze obowiązują mnie nowe przepisy i muszę dostarczyć nowe dokumenty, ludzie w ARIMR nie potrafili wyszukać na fakturze jaka jest forma płatności, sprawa już oparła sie o Centrale w Stolicy i wreszcie z części odpuscili. Zostaje poprawić kilka źle zapisanych zdań w sprawozdaniu.

A tak dokładniej co wcisnąć nowe przepisy z nowszych naborów i jakie niby nowe dokumenty , bardziej co czy faktura zapłacona gotówką , to na fakturze ma być przybita pieczątka zapłacono gotówką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8956
39 minut temu, galan99 napisał:

A tak dokładniej co wcisnąć nowe przepisy z nowszych naborów i jakie niby nowe dokumenty , bardziej co czy faktura zapłacona gotówką , to na fakturze ma być przybita pieczątka zapłacono gotówką .

Zażądała kobieta kosztorysu na dach, potwierdzenia pisemnego od wykonawcy pokrycia że  użył dokladnie tyle blachy i innych materiałów ktore podane miałem na fakturze.Na fakturze pisze jak wół że płatność gotowka,tam nie yrzeba żadnej pieczatki, ale doszla do tego jak Żona powiedziała w ktorej linijce i miejscu to pisze. Do tego zgodę na zmianę pokrycia dachowego od Starosty. Żeby nie Żona która udowodniła że nie mogą tego wymagać nie wiem jak bym to załatwił. 

Zdjecia dachu, maszyn z tabliczkami znamionowymi też sam robię, bo nie mogą wysłać mi kontroli po terminie który był  na  wypłatę kasy.

Szarego czlowieka nie znajacego ustawy i rozporzadzenia chyba by rozjechali.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
35 minut temu, GRZES1545 napisał:

Zażądała kobieta kosztorysu na dach, potwierdzenia pisemnego od wykonawcy pokrycia że  użył dokladnie tyle blachy i innych materiałów ktore podane miałem na fakturze.Na fakturze pisze jak wół że płatność gotowka,tam nie yrzeba żadnej pieczatki, ale doszla do tego jak Żona powiedziała w ktorej linijce i miejscu to pisze. Do tego zgodę na zmianę pokrycia dachowego od Starosty. Żeby nie Żona która udowodniła że nie mogą tego wymagać nie wiem jak bym to załatwił. 

Zdjecia dachu, maszyn z tabliczkami znamionowymi też sam robię, bo nie mogą wysłać mi kontroli po terminie który był  na  wypłatę kasy.

Szarego czlowieka nie znajacego ustawy i rozporzadzenia chyba by rozjechali.

Dobrze ze im pokazales gdzie jest ich miejsce, ze rolnik ma wiedze i wie co robi.... 👍

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
15 godzin temu, adam131 napisał:

żydowskie

rzydowskie i to przez dwa "ss" - te plemię  tak się wyspecjalizowało w swoim nazizmie czyli rzyd to coś lepszego od goja, że musimy my świadomi ludzie pisać "rzysowSStwo.

15 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Ko

Właśnie takie coś chciano mi wczoraj wcisnąć, ze obowiązują mnie nowe przepisy i muszę dostarczyć nowe dokumenty, ludzie w ARIMR nie potrafili wyszukać na fakturze jaka jest forma płatności, sprawa już oparła sie o Centrale w Stolicy i wreszcie z części odpuscili. Zostaje poprawić kilka źle zapisanych zdań w sprawozdaniu.

Te pisdzielskie sukiensyny nie szanują prawa które nie działa wstecz - obligują nas takie ustawy z dniem których wdrażaliśmy swoje projekty tz.  nas z pierwszego naboru nie obowiązywały żadne kosztorysy. Wiem jak działa ten rzydowsski system i porobiłem kosztorysy na modernizację , zbiornik na gnojowice i wiate, nawet pozwoleństwa od starosty - znam gryzipiórków , a walka z nimi to mój konik.

 

Edytowano przez many12
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

brał ktoś siewnik agromasza na restrukturyzacje chodzi mi dokładnie o model sr 250 na redlicach stopkowych jakie mieliście oferty cenowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Karol0134 napisał:

brał ktoś siewnik agromasza na restrukturyzacje chodzi mi dokładnie o model sr 250 na redlicach stopkowych jakie mieliście oferty cenowe ?

-16% od cennika taki jest maksymalny upust ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Trzeba pojechać do kilku i gadać. Możesz już teraz się zorientować co i za ile. Co u dealerów dowiesz się tylko osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267
Dnia 9.10.2019 o 20:03, Karol0134 napisał:

brał ktoś siewnik agromasza na restrukturyzacje chodzi mi dokładnie o model sr 250 na redlicach stopkowych jakie mieliście oferty cenowe ?

17600 brutto, ścieżki mechaniczne plus 1500.  Cena się zmienia co nabór to jest drożej. Przez rok o 500 do góry. Za dużo nie chcą opuszczać bo wiedzą że ludzie i tak kupią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Ktoś z mazowieckiego dostał decyzję - nabór marcowy? Ruszyło coś? Termin mija gdzieś koniec października więc po wyborach pewnie znowu przedłużenie. Liczyłem, że przed wyborami rusza a jednak nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2908    1

pier**lą się w agencjach za wolno to idzie wileu miało nadzieję że dostaną decyzję przed wybarami. Sztucznie dodają sobie pracy itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@k0b mazowieckiego mam już wszystkie decyzje z naboru marcowego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@freetaxi, dziękuję. Siedlce, Radom? To nie wina pracowników arimr, Ci niżej pracują jak mrówki to wina gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

jak motywujecie gdy beneficjent nie ma ziemi na własność (umowa ustna) a potem że będzie miał to na własność a dzierżawami zrobi ESU?
Ziemię przepisze się notarialnie na beneficjenta tylko czy to wystarcza w wyjaśnieniach?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

Powinna być pisemna umowa dzierżawy na minimum  7 lat. Wtedy jest ok. Młody miał akurat wszystko w dzierżawie w momencie składania wniosku. Pisał 60 tys na wykup części dzierżawionej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidor65    8
Dnia 11.10.2019 o 16:59, Buszmen11 napisał:

17600 brutto, ścieżki mechaniczne plus 1500.  Cena się zmienia co nabór to jest drożej. Przez rok o 500 do góry. Za dużo nie chcą opuszczać bo wiedzą że ludzie i tak kupią

RS 300 stopka 20000 z transportem odebrałem go w kwietniu2019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj