karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolniczkaa1    8

Dzięki to musiała bym kupić 200 szt kur żeby mieć ponad 25%. Czyli znów minie mnie dowinansowanie. Czy jest sens kupować i składać wniosek czy sobie to darować? Oto jest pytanie, na które muszę szybko odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Orientuje się ktoś czy w przypadku budowy studni i systemu nawadniania wystarczy faktura na usługę wybicia studni (takiej do 10m bez pozwolenia wodno prawnego )?

Czy w przypadku gdybym sam robił system nawadniający to mogę to rozpisać jako "system nawadniający za x zł " czy trzeba poszczególne elementy typu rura, kolano, korek, redukcja itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sony87 przeczytaj sobie :)

 

  • sprawdzamy plan zagospodarowania przestrzennego – ważne w tym przypadku są przepisy o ochronie środowiska, które mogą skutecznie zablokować nasze plany. Jeśli nasza działka nie jest objęta szczególną ochroną, będzie to stanowić pierwszy krok do uzyskania pozwolenia lub zgłoszenia na wykonanie studni głębinowej,
  • sprawdzamy warunki działki, które muszą zagwarantować odpowiednią odległość studni:
    • do granicy działki, która nie może być mniejsza niż 5 m,
    •  
    • do osi rowu przydrożnego, która nie może być mniejsza niż 7,5 m,
    • do budynków inwentarskich i związanych z nimi szczelnych silosów, zbiorników do gromadzenia nieczystości, kompostu oraz podobnych szczelnych urządzeń nie może być mniejsza niż 15 m,
    • do obszaru, na który odprowadzane są ścieki oczyszczone biologicznie w stopniu określonym w przepisach dotyczących ochrony wód, nie może być mniejsza niż 30 m,
    • do nieutwardzonych wybiegów dla zwierząt hodowlanych, najbliższego obszaru filtracyjnego bez urządzeń biologicznego oczyszczania ścieków nie może być mniejsza niż 70 m,
  • zapewniamy wykonanie utwardzenia terenu wokół studni głębinowej na szerokość co najmniej 1 m.

Jeśli spełniamy powyższe warunki, nie planujemy działalności gospodarczej związanej ze studnią głębinową i jej głębokość nie przekracza 30 m, wystarczy zgłoszenie budowy wraz z rozrysowanym usytuowaniem studni oraz oświadczenie o prawie do dysponowania działką. Zazwyczaj jest to wystarczające i jeśli odpowiedzialny za to organ gminy nie nałoży dalszych wymogów, po 30 dniach zaczynamy budowę studni. Realizacja inwestycji ważna jest 2 lata od daty zgłoszenia.

Piszesz ile sztuk i czego potrzebujesz do tego nawadniania ile metrów, dobrze gdybyś miał jakąś ofertę :) 

Rozliczać  będziesz się z faktur.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

W US zaświadczenie dostaje sie od ręki.


rolniczkaa1 napisał:

Dzięki to musiała bym kupić 200 szt kur żeby mieć ponad 25%. Czyli znów minie mnie dowinansowanie. Czy jest sens kupować i składać wniosek czy sobie to darować? Oto jest pytanie, na które muszę szybko odpowiedzieć.

Musisz porównać przychody z pozarolniczych działań z 2018 z tym co wpisałaś we wniosku o płatności bezposrednie w tym roku, co w tej chwili dało by kupienie tych 200szt kur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwerty8530    2

Moja mama bierze w tym roku RMG, czy po upływie tych 5 lat mógłbym na te same hektary złożyć wniosek na MR (jeśli byłby nabór oczywiście 😄) ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To już chyba się raczej PROW 2014-2020 zakończy. A co będzie potem to nikt tego na razie nie wie.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinas16    2

Mam dzierżawę z Urzędu Gminy na 5 lat oraz od wspólnoty wsi na 10 lat bez żadnego potwierdzenia urzędowego, czy te grunty mogą być ujęte we wniosku jako dzierżawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W roku bazowym podajesz wszystko zgodnie z wnioskiem o dopłaty. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinas16    2

chodzi mi o rok docelowy? czy te grunty mogę podać jako dzierżawy i na nich realizować biznesplan jako 50% dzierżaw

Edytowano przez cinas16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczkaa1    8

Jeżeli wartość liczona jest z przychodu to potrzebuje załącznik z UKS o przychodzie za 2018rok.

Zaświadczenie z gminy o ha przeliczeniowych jest nie potrzebne.

Wypis z rejestru gruntów też nie potrzebny

Jak wstawiłam nr aktu notarialnego to dane z ksiąg wieczystych są nie potrzebne, dam xero aktu notarialnego potwierdzonego przez bp arimr. 

Dobrze zrozumiałam jakie załączniki są potrzebne?

 

Edytowano przez rolniczkaa1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Masz listę załączników, które musisz dostarczyć na ostatnich stronach wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Witam Czy kosztem kwalifikowanym może być ogrodzenie pola na którym będzie sad jabłoniowy. Teren koło lasu więc muszę ogrodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinas16    2

podpowie ktoś jak jest z dzierżawami w roku docelowym? czy z urzędu gminy poniżej 7 lat można kwalifikować jako dzierżawa w docelowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Jeżeli we wniosku w tym roku podałeś te dzierżawy i bedziesz je dalej miał w docelowym to bedzie się liczyło do wartości ekonomicznej, ale jak zamierzasz mieć nowe dzierżawy to nie zrobisz nimi wzrostu ekonomicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klek79    0

Jak wpisać w biznesplanie w roku bazowym powierzchnie ewidencyjną i powierzchnię UR dzierżaw ustnych nie mając wypisu z rejestru gruntów. Czy wpisać tylko powierzchnie z wniosku o dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wpisz z dopłat. Na etapie korekty Cię poprawią.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Czy w ogóle w tym programie trzeba przedstawiać oferty na środki trwałe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jako załącznik formalny nie musisz. Ale znając życie osoba prowadząca wniosek może poprosić o oferty. 

  • Like 2

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwerty8530    2

Witam ! Mój rok docelowy to 2021, w którym według biznesplanu osiągnę ponad 17 tyś euro wielkości ekonomicznej. Czy w następnych pięciu latach będę musiał utrzymać poziom 17 tyś euro czy wystarczy tylko 10 tyś euro ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Nabór się kończy jeszcze nic nie robiłem w tym temacie. Czy w tydzień jest możliwe skompletowanie dokumentów napisanie wniosku i bp. Już mam stresa że nie zdążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Nie siedż na AF tylko pisz,a z drugiej strony  po co sobie d*pę zawracasz programem na najbliższe 6 lat,skoro nie umiesz czasu znależć na  napisanie wniosku i chcesz to na ostatnią chwilę robić?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj