karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Buszmen11    262
3 godziny temu, czesio200 napisał:

A co urzędnika obchodzi twój stary klamot. Go interesuje czy zrealizowałeś inwestycje i czy realizujesz założony plan. Mogę przecież mieć na podwórku 5 kombajnów na 5 ha i to nie znaczy, że one są przypisane do tego godpodarstwa.

Obchodzi bo w bp uwzgledniasz jakie maszyny już posiadasz. A skoro nie masz konia, to nie da Ci urzedas do niego maszyn

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

daj nr do żony to sami zapytamy bo sam to jesteś nie obiektywny;-)

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

images222.jpg.d429bcf2e80e1870f513b279705747b1.jpg@czesio200 to powinieneś wysłac @kopin-owi

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszMucha    2

Cześć,

mam dwa szybkie pytania:

1 ciągniki 2 są na teścia pracują w gospodarstwie czy mimo braku własności mogę je uwzględnić w posiadanych maszynach? 

2 czy jeśli złożyłem wnioski ogólnikowo na jpo we wniosku o dopłaty bezpośrednie to muszę korygować i wyszczególnić konkretne uprawy, np zboża , ziemniaki??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Wracając Jeszcze do przychodów dochodów. Musimy złożyć do swojej gminy wniosek o wydanie zaświadczenia że figuruje jako podatnik w rejestrach (zakreslamy podatku rolnego) Ale jeśli mam ziemię w dzierżawę i nie płacę ja podatku tylko właściciel to skąd ma być wzięty mój dochód? 

Drugie zaświadczenie do urzędu skarbowego gdzie będzie wydane zaświadczenie o dochodach na podstawie pitu z pracy za ubiegły rok ? 

Wgl będą potrzebować te zaświadczenia podczas składania wniosku ? Czy to jest tylko potrzebne do wypełnienia w biznesplanie tabeli z dochody/przychody?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783
4 godziny temu, ukaszMucha napisał:

Cześć,

mam dwa szybkie pytania:

1 ciągniki 2 są na teścia pracują w gospodarstwie czy mimo braku własności mogę je uwzględnić w posiadanych maszynach? 

2 czy jeśli złożyłem wnioski ogólnikowo na jpo we wniosku o dopłaty bezpośrednie to muszę korygować i wyszczególnić konkretne uprawy, np zboża , ziemniaki??

 

1- Napisz że są 2 traktory w gospodarstwie,wydaje mi się ze będzie ok

2. Musisz rozpisać uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
11 minut temu, kopin napisał:

1- Napisz że są 2 traktory w gospodarstwie,wydaje mi się ze będzie ok

2. Musisz rozpisać uprawy

1. W jaki sposób może napisać że posiada traktor który nie jest jego? Nie ważne że mieszka z teściem. Teść może mieć swoje gospodarstwo a on swoje.

2. Upraw nie musi rozpisywać jeśli ma mniej niż 10ha GO. Po prostu sami sprawdza mu uprawy jak przyjadą z kontrolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

I właśnie po to lepiej rozpisać w dopłatach uprawy. Żeby nie było kontroli.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@marluk w instrukcji do wniosków obszarowych masz zapis że w przypadku składania wniosków RMG proszą o rozpisanie upraw. Po co ma przyjeżdżać kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Tak ale pytanie było inne. Pytanie było czy musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262
3 godziny temu, marluk napisał:

1. W jaki sposób może napisać że posiada traktor który nie jest jego? Nie ważne że mieszka z teściem. Teść może mieć swoje gospodarstwo a on swoje.

2. Upraw nie musi rozpisywać jeśli ma mniej niż 10ha GO. Po prostu sami sprawdza mu uprawy jak przyjadą z kontrolą.

Nie musi być na niego zarejestrowany. Aż tak bardzo się w to nie będą zagłębiać. Ważne że jest. Zawsze może mieć sporządzona umowę bezplatnego użyczenia i w razie czego pokaże przy kontroli.

Jak nie rozpisze upraw to kontrola bankowa. @robert55555 pisał już że wymagają rozpisania w przypadku ubiegania się o rmg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783
3 godziny temu, marluk napisał:

1. W jaki sposób może napisać że posiada traktor który nie jest jego? Nie ważne że mieszka z teściem. Teść może mieć swoje gospodarstwo a on swoje.

2. Upraw nie musi rozpisywać jeśli ma mniej niż 10ha GO. Po prostu sami sprawdza mu uprawy jak przyjadą z kontrolą.

2 odpowiedzi i 2 będne,czasem lepiej milczeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
9 minut temu, kopin napisał:

2 odpowiedzi i 2 będne,czasem lepiej milczeć

Uzasadnij. Bo tak to bez sensu komentować twojego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

co mam uzasadniać ,piszesz pierdoły i koledzy już ci napisali czemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
Napisano (edytowany)

Ty naprawdę nie ogarniasz. Kolega pytał czy może wpisać teścia ciągnik do biznesplanu. Nie może tego zrobić jeśli nie ma umowy użyczenia albo innej formy na mocy której używa tego ciągnika. Jasne może się uda że nikt nie ogarnie ale nie jest to zgodne z prawem. Odnośnie wpisywania dla dopłat wcale nie musi rozpisywać dokładnie. Po prostu będzie miał kontrolę wtedy. A właśnie o to pytał. Czy musi dokładnie rozpisywać uprawy. Nie musi.

Ale ty jak zwykle jesteś hipokryta i pisząc głupoty twierdzisz że to ktoś inny to robi. Śmieszny jesteś.

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

Przyjacielu napisz ten swój wniosek,przejdż całą procedurę a potem zacznij sie mądrować ,bo na na razie  i teoretycznie WIESZ SPORO,tylko nie wiesz gdzie to przykleić

A co do śmieszności to wolę być śmieszny niż  chodzić z kołkiem w d*pie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262
24 minuty temu, marluk napisał:

Ty naprawdę nie ogarniasz. Kolega pytał czy może wpisać teścia ciągnik do biznesplanu. Nie może tego zrobić jeśli nie ma umowy użyczenia albo innej formy na mocy której używa tego ciągnika. Jasne może się uda że nikt nie ogarnie ale nie jest to zgodne z prawem. Odnośnie wpisywania dla dopłat wcale nie musi rozpisywać dokładnie. Po prostu będzie miał kontrolę wtedy. A właśnie o to pytał. Czy musi dokładnie rozpisywać uprawy. Nie musi.

Ale ty jak zwykle jesteś hipokryta i pisząc głupoty twierdzisz że to ktoś inny to robi. Śmieszny jesteś.

Czytałeś instrukcje odnośnie dopłat obszarowych? No chyba nie. Więc nie wprowadzaj innych w błąd.

Co do ciągnika pisałem jak zrobić żeby było ok, sprawdzony sposób, nie teoria 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Umowa użyczenia nie jest załącznikiem formalnym do wniosku. Nie trzeba jej dołączać. 

  • Like 2

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
42 minuty temu, marluk napisał:

Ty naprawdę nie ogarniasz. Kolega pytał czy może wpisać teścia ciągnik do biznesplanu. Nie może tego zrobić jeśli nie ma umowy użyczenia albo innej formy na mocy której używa tego ciągnika. Jasne może się uda że nikt nie ogarnie ale nie jest to zgodne z prawem. Odnośnie wpisywania dla dopłat wcale nie musi rozpisywać dokładnie. Po prostu będzie miał kontrolę wtedy. A właśnie o to pytał. Czy musi dokładnie rozpisywać uprawy. Nie musi.

Ale ty jak zwykle jesteś hipokryta i pisząc głupoty twierdzisz że to ktoś inny to robi. Śmieszny jesteś.

Co do wypełniania wszystkich upraw we wniosku w przypadku kiedy beneficjent jest w SMG-ie lub ma powierzchnię do 10.00 ha gruntów rolnych, instrukcji masz zapis takie" Zaleca się...". Nie jest obowiązkiem wykazanie wszystkich upraw, pytanie po co wypełniać wniosek i mieć kontrolę? Jak masz wniosek rozpisany na uprawy to możesz nie miec kontroli. Bo co komuś dawać więcej pracy!. Wiesz dobrze że w tym roku byly 2 nabory i będzie następny nabór wniosków RMG. Myślisz kiedy to rozpatrzą? A niech tak będzie że ciebie osoby posłuchają i co spowoduje? Wydłużenie czasu obsługi. A jaki będzie tego finał? pisanie na forum że nie mam decyzji, bo dałem pracownikom ARiMR więcej pracy. Jesteśmy ludźmi i pomagajmy sobie a nie utrudniajmy sobie życia. Osoby które tam pracują też mają rodziny. Im też zależy jak najszybciej rozpatrzyć wnioski i przyznać kase. Jak mówię zawsze ludziom postaw się po drugiej stronie i zobacz jak to jest. Nie wiem czy wiesz ale jest rozpoczęty sezon na kontrolę(WPZ, knm,foto itp i dodatkowo trzeba będzie jechać na kontrolę z rmgie). Jak pamiętam to nigdy nie skladales wniosków o płatności na siebie. Przyjmij radę o kolegi, masz duże szanse na kontrolę wniosku o płatności bezpośrednie. Więc przyluz się do każdego z wniosków. Fajnie że jesteś na forum wypowiadasz i chcesz pomagać innym użytkownikom ale rób to z głową. Jest takie przysłowie " milczenie jest złotem a mowa srebrem" , tak samo radził tobie kolega @kopin.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
Napisano (edytowany)
52 minuty temu, Buszmen11 napisał:

Czytałeś instrukcje odnośnie dopłat obszarowych? No chyba nie. Więc nie wprowadzaj innych w błąd.

Co do ciągnika pisałem jak zrobić żeby było ok, sprawdzony sposób, nie teoria 

Cały czas powtarzam to samo. Kolega pytał czy MUSI oznaczać uprawy. Nie musi jeśli ma poniżej 10ha GO. Oczywiście warto to zrobić ale nie musi. Czytajcie ze zrozumieniem czyjeś pytania.

44 minuty temu, freetaxi napisał:

Umowa użyczenia nie jest załącznikiem formalnym do wniosku. Nie trzeba jej dołączać. 

Oczywiście, że tak ale warto ją mieć na wypadek gdyby ktoś później zapytał w jaki sposób używa czyjegoś ciągnika. A rada: " Napisz że są 2 traktory w gospodarstwie,wydaje mi się ze będzie ok" to g... a nie rada. Bądźmy poważni.

20 minut temu, robert55555 napisał:

Co do wypełniania wszystkich upraw we wniosku w przypadku kiedy beneficjent jest w SMG-ie lub ma powierzchnię do 10.00 ha gruntów rolnych, instrukcji masz zapis takie" Zaleca się...". Nie jest obowiązkiem wykazanie wszystkich upraw, pytanie po co wypełniać wniosek i mieć kontrolę? Jak masz wniosek rozpisany na uprawy to możesz nie miec kontroli. Bo co komuś dawać więcej pracy!. Wiesz dobrze że w tym roku byly 2 nabory i będzie następny nabór wniosków RMG. Myślisz kiedy to rozpatrzą? A niech tak będzie że ciebie osoby posłuchają i co spowoduje? Wydłużenie czasu obsługi. A jaki będzie tego finał? pisanie na forum że nie mam decyzji, bo dałem pracownikom ARiMR więcej pracy. Jesteśmy ludźmi i pomagajmy sobie a nie utrudniajmy sobie życia. Osoby które tam pracują też mają rodziny. Im też zależy jak najszybciej rozpatrzyć wnioski i przyznać kase. Jak mówię zawsze ludziom postaw się po drugiej stronie i zobacz jak to jest. Nie wiem czy wiesz ale jest rozpoczęty sezon na kontrolę(WPZ, knm,foto itp i dodatkowo trzeba będzie jechać na kontrolę z rmgie). Jak pamiętam to nigdy nie skladales wniosków o płatności na siebie. Przyjmij radę o kolegi, masz duże szanse na kontrolę wniosku o płatności bezpośrednie. Więc przyluz się do każdego z wniosków. Fajnie że jesteś na forum wypowiadasz i chcesz pomagać innym użytkownikom ale rób to z głową. Jest takie przysłowie " milczenie jest złotem a mowa srebrem" , tak samo radził tobie kolega @kopin.

 

 

Ależ ja się w pełni zgadzam. Tylko sprostowałem użytkownika kopin który pisał nieprawdę tzn. że trzeba oznaczać uprawy. Tylko to chciałem zaznaczyć bo to nieprawda. Ogólnie to w pełni się zgadzam, że warto to zrobić. Skoro ktoś pyta czy MUSI coś zrobić to chyba warto mu odpowiedzieć precyzyjniej. Nie wiem o co te pretensje 😄

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    785

Jeżeli prowadzę działalność gospodarczą ale opłacam KRUS (podwójny) czy dostanę punkty za ubezpieczenie w KRUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125
Napisano (edytowany)

Czy bedzie jakis problem jezeli ciagniki w moim gospodarstwie sa jeszcze zarejestrowane na ojca, ktory nie zyje. Czy lepiej szybko przerejestrowywać? Jezeli chcialbym do ciagnika dobrac maszyny na RMG.

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

nie ma problemu,rejestracji nikt nie sprawdza,a i tak są Twoją własnością bądż  po przepisie gospodarstwa bądż jako spadek

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwaldek    14

Panowie a jak wygląda prowadzenie książki przychodów i rozchodów co sprawdzają i czy jest mus pisania wszystkiego z jaką dokładnością rozumiem że potwierdzenie to rachunek lub faktura ale czy każda musi być ujęta i czy bilansują wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj