karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Nie. Jedno wyklucza drugie. 

  • Sad 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
58 minut temu, rudaziuta napisał:

zadzwonimy do tej pani, która podobno ma się zajmować wnioskiem, zobaczymy co powie na nasze wymysły. Jak da zielone światło to jedziemy z poprawkami i za tydzień albo dwa poleci wniosek. To nie jest jakaś gruntowna zmiana, raczej kosmetyka więc może się uda na zasadzie wyjaśnień?

Many, Ty chyba pisałeś, że załatwiałeś ze swoją panią coś mailowo? Jaki był zakres tych korespondencji, mogą one same sobie coś tam pozmieniać? :D 

W ogóle ktoś jeszcze to tak rozwiązywał?

A i jeszcze chciałam spytać, czy wy wiecie ile macie punktów? Skąd?

O zmianę piszesz pismo przewodnie ze zmianami w poprawionym biznesplanie do dyrektora regionalnego. Całe dosje  trafia do pani prowadzącej twój projekt RMG. Jeżeli są jakieś niuanse w rozmowie telefonicznej to poprawiasz m-ailowo a po akceptacji znowu wysyłasz formalnie listem lub dostarczasz personalnie. To chyba zależy od prowadzącej ale w/g mnie ten sposób upraszcza pozytywne załatwienie tematu. Ta pani ma twoją dokumentację i może Ci podać ilość punktów nawet telefonicznie.  Przed zmianami tez dzwoniłem, a m-ailowo dogrywałem Tabelkę ze zwierzętami - wszystko trzeba negocjować i ugrać, żeby docelowo było jak najmniej wymagań a pokrycie w poprawionym biznersplanie.

38 minut temu, maroon napisał:

Many pewnie mailowo wysyłał im poprawione wersje biznesplanu aby zerknęli zanim wyśle im oryginał pocztą Punkty można policzyć z rozporządzenia a potem do  decyzji była dołączona kartka na której byłą punktacja U mnie na tej kartce źle policzyli punkty bo dali mi za coś czego nie spełniam czyli 2 pkt za KRUS Nie wiem czy mam się z nimi kontaktować aby to sprostowali?

Najpierw dzwoniłem na numer prowadzącej z pytaniem czy poprawka jest możliwa  używając realnych argumentów. Następnie podanko o zmianę.  Pani zadzwoniła - negocjacje -  itp. - aLE TO NUDNE?

 

Edytowano przez many12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Drogie Panie

Z okazji Dnia Kobiet życzę WAM

Tyle spokoju, ile tylko potrzebujecie,
tyle szaleństwa, aby życie nie wydawało wam się nudne,
tyle szczęścia, abyście nie oszalały z nadmiaru,
zaś miłości ponad wszystko

życzy

Robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebastianP    2

Witam. Czy ktoś wie jak napisac biznesplan odnośnie dotacji na małe gospodarstwa? Macie jakieś pomocne linki? Na stronie ARiMR mało jest w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Poza instrukcją nic więcej nie znajdziesz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
2 godziny temu, SebastianP napisał:

Czasu coraz mniej, a informacji jak na lekarstwo :/

A masz już ten biznesplan? Otworzyłeś go? Jeśli tak to pytaj tylko o jakieś konkretne rzeczy z biznesplanu które sprawiają ci trudność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agi    1

to były w tym roku jakieś zmiany w tej restrukturyzacji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Ten nabór jest na dotychczasowych zasadach. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267
13 godzin temu, Sylwia25x91 napisał:

Wiecie moze kiedy beda te decyzie jestem z lodzkiego i cisza 

Do 12 były odroczki, więc 12 podejrzewam że będą wystawiane decyzje, jeżeli znowu nie przesuną terminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Raczej znowu przedłużą.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeżeli biznesplan czy wniosek będą wymagać poprawy to na pewno trzeba będzie korekty porobić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
3 minuty temu, Sylwia25x91 napisał:

To jesli ma sie takie poprawki to dlugo sie wtedy czeka za decyzja 

Pamiętaj prawie wszystko zależy od twojej organizacji pracy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Jeśli planuję punkty za wysoko białkowe to muszę je zasiac tylko w roku docelowym czy później też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
43 minuty temu, marluk napisał:

Jeśli planuję punkty za wysoko białkowe to muszę je zasiac tylko w roku docelowym czy później też?

Docelowy plus 2 następne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Dzięki. A w biznesplanie jak wpisuję działki jakie mam i powierzchnie to mają to być powierzchnie z wypisu z rejestru gruntów czy z dopłat? Co jeśli mam działkę 80 arów ale do dopłat wpisuję 50 arów bo reszta to zalesienia?

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
2 godziny temu, marluk napisał:

Dzięki. A w biznesplanie jak wpisuję działki jakie mam i powierzchnie to mają to być powierzchnie z wypisu z rejestru gruntów czy z dopłat? Co jeśli mam działkę 80 arów ale do dopłat wpisuję 50 arów bo reszta to zalesienia?

Powierzchnie z rejestru gruntów  a uprawy na poszczególnych działkach tak jak do dopłat............. Po sprawdzeniu wniosku w Regionie będziesz miał kontrolę na miejscu i tak będziesz musiał poprawiać  powierzchnie poszczególnych upraw w okresie wyjściowym  biznesplanu  RMG  w/g  tego co napiszą kontrolujący w protokole pokontrolnym.

Edytowano przez many12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, many12 napisał:

Powierzchnie z rejestru gruntów  a uprawy na poszczególnych działkach tak jak do dopłat............. Po sprawdzeniu wniosku w Regionie będziesz miał kontrolę na miejscu i tak będziesz musiał poprawiać  powierzchnie poszczególnych upraw w okresie wyjściowym  biznesplanu  RMG  w/g  tego co napiszą kontrolujący w protokole pokontrolnym.

OK ale to mi bezpodstawnie zawyza wielkość ekonomiczną. Nie uprawiam całej powierzchni która jest w wpisie z rejestru gruntów. Jesteś pewny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ale jest stan faktyczny. I tego będziesz musiał się trzymać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj