karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

agrarmrc    88

Zwiększenie limitu pomocy de minis. Ciekawe czy można by było zmienić teraźniejszy projekt na 80 tyś PLN pomocy ? Miałby ktoś taka siłę przebicia?

 

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/komisja-europejska-zwiekszyla-pomoc-de-minimi/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Mam ubuntu także offica na nim nie zainstaluje. Chyba trzeba będzie kupić jakiegoś nisko budżetowego lapka i na nim zrobić ten biznesplan. Swoją drogą trochę dziwne bo ze 4 lata wstecz pisałem biznesplan na młodego rolnika na libreoffice i nie było problemów.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Ktoś mógłby wypowiedzieć się o planie nawozowym? Koszty, uciążliwość, itp Robił ktoś to w ogóle?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Robiłem 1 roku koszta na zrobienie próbek z każdej działki , to od 15 zł , do 20 zł i koszta planu 200 zł na rok .

Każdego roku odnawia się plan pod te próbki i co roku 200 zł i tyle .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
3 godziny temu, maroon napisał:

https://www.agrofakt.pl/wejda-gospodarstw-odbiora-rolnikom-zwierzeta/

To by było na tyle jeśli chodzi o hodowlę zwierząt w tym kraju - ciągle narzucają nowe utrudnienia i wymagania ale to i tak nic w porównaniu z tym co teraz szykują Każdy kto będzie chciał położyć łapę na naszej własności teraz będzie miał  do tego prawo Wystarczy że wynajdzie jakiś wydumany powód Do tej pory przynajmniej było to przeprowadzane pod nadzorem odpowiednich państwowych służb Teraz ma to być według widzimisię aktywistów Gdyby to nie było prawdziwe to byłoby nawet śmieszne

PIS-dowski nierząd i ich tajnowojenne rozporządzenia?

 

2 godziny temu, Karol06 napisał:

Ktoś mógłby wypowiedzieć się o planie nawozowym? Koszty, uciążliwość, itp Robił ktoś to w ogóle?

 

Zapomnij - glebią rolnika i wpadasz w koszta - taki system?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

MANY12  - znasz zapewne takie powiedzenie , co Pańskie i żydowskie , nie przepadnie , tak robią by rolników zamienić w chłopów , roboli na pańskiej ziemi .

Ktoś mógłby wypowiedzieć się o planie nawozowym? Koszty, uciążliwość, itp Robił ktoś to w ogóle?

Nie myl planu nawozowego z planem azotowym .

Plan nawozowy prosta sprawa masz zapisane tylko jakie nawozy po wini być zastosowane , tylko ta opłata co roku 200 zł .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek24    35

czy wiecie może jakie maszyny można wziąć na te dofinansowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Panie tomek , a po wiec czym się zajmujesz , co produkujesz  , maszyny różne można ile ha masz .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
9 minut temu, galan99 napisał:

MANY12  - znasz zapewne takie powiedzenie , co Pańskie i żydowskie , nie przepadnie , tak robią by rolników zamienić w chłopów , roboli na pańskiej ziemi .

Galan  - powyżej neofity z informatyki mieli swoje  ekscytacje  -   pobudzenie, podniecenie, tak, że mnie starego informatyka interesuje tylko polityka powiem Ci Primo -

1. Program żyd – plus  to jest to co aktualny nierząd serwuje nam rolnikom.
Po 1989 roku mamy Polskę zadłużoną i zubożałą z upodlonymi Polakami w tym też milionami wygonionymi batem ekonomicznym przez Żydów na obczyznę, w zamian mamy eksodus Żydów do Polski oraz „niewolników” ukraińskich.

Galan -  pacaj secundo - Żydzi nieformalnie dokonali zamachu na państwo Polskie stając się kastą uprzywilejowaną. Fakt, że praktycznie zdominowali wszelkie agendy rządowe i medialne dowodzi, że działalność ta ma charakter mafijny czego dowodem jest chociażby ustawa z dnia 20 lutego 1997 r. o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Rzeczypospolitej Dz.U. 1997 Nr 41 poz. 251 .

Galan - pacaj - tercio - . Żydzi faktycznie prowadzą wojnę przeciwko narodowi Polskiemu obecnie jest wręcz rażąco widoczne zawłaszczenie Polski przez żydów w niewidzialnej wojnie pełzającego kroku, co polega na przejmowaniu małymi etapami wszelkich decyzyjnych posad i stanowisk w ich talmudczanym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

To nie mój dział ale są tu koledzy , zapewne się wypowiedzą , maja hodowlę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
13 minut temu, Tomek24 napisał:

czy wiecie może jakie maszyny można wziąć na te dofinansowanie ?

Gościu na logikę takie jakie możesz doczepić do swojego traktura i się rozbujać na poletku - nie zapomnij się w tym szaleństwie zmieścić się w 60 tys. złotych.

Nadaj jaki masz ciągnik?

 

Edytowano przez many12
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek24    35

mam c-360 3p t-25 w przyszłości mam zamiar zakupić ciągnik 80 km z ładowaczem a sprzedać t-25. pytam czy mogę kupić jakie mi się podobają czy nie mogą być za duże czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Najlepiej takie maszyny żeby zapotrzebowanie mocy odpowiadało posiadanym ciągnikom. 

A tak przy okazji, na siewnik 2.5m z agregatem uprawowo siewnym jest jakiś minimalny próg ha?

Edytowano przez Karol06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
2 minuty temu, Tomek24 napisał:

mam c-360 3p t-25 w przyszłości mam zamiar zakupić ciągnik 80 km z ładowaczem a sprzedać t-25. pytam czy mogę kupić jakie mi się podobają czy nie mogą być za duże czy coś

Pamiętaj jedno - to ty decydujesz o swoim biznesplanie i masz wizję co najmniej po trzech latach;

Primo 1. Liczy się profil produkcji,  to co posiadasz fizycznie. Jeżeli masz  bydlątka trochę łąk, lub w planie powiększenie hektarów to stawiasz na sprzęt związany  z ich koszeniem - dobra kosiarka i sprzęt do zbioru siana.

Secundo: Jeżeli jesteś w  profilu produkcji roślinnej to stawiasz na sprzęt z tym związany. Capito?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Robiłem 1 roku koszta na zrobienie próbek z każdej działki , to od 15 zł , do 20 zł i koszta planu 200 zł na rok .

Każdego roku odnawia się plan pod te próbki i co roku 200 zł i tyle .

ten plan i próbki trzeba robić w roku wyjściowym czy docelowym czy przez wszystkie lata aż do docelowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Za stroną ARiMR:

Rozpoczęcie realizacji zobowiązania powinno nastąpić w pierwszym możliwym organizacyjnie i uzasadnionym technologicznie terminie następującym po otrzymaniu pierwszej raty pomocy, lecz bezwzględnie nie później niż w okresie docelowym realizacji biznesplanu.

Kopia planu nawozowego oraz kopia wyników chemicznej analizy gleby musi stanowić załącznik do wniosku o płatność drugiej raty pomocy. Plan nawozowy powinien być sporządzony przez doradcę. Aby udokumentować stosowanie planu nawozowego beneficjent powinien prowadzić wykaz działań agrotechnicznych (prace wykonywane na poszczególnych działkach rolnych), w zakresie nawożenia podając nazwę oraz ilość zastosowanego nawozu pod poszczególne uprawy. Odwołanie w przepisie § 16 ust. 2 pkt 4 lit. a drugie rozporządzenia do planu nawozowego, o którym mowa w załączniku nr 2 do rozporządzenia dot. "Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego" objętego PROW na lata 2014-2020 (Dz. U. z 2015 r. poz. 415 z późn. zm. ) należy traktować, jako wymóg corocznego opracowania dla gruntów ornych (a więc nie sadowniczych) i stosowania planu nawozowego, opartego na bilansie azotu oraz chemicznej analizie gleby, określającego dawki N, P, K, Mg i potrzeby wapnowania. Wyniki chemicznej analizy gleby najczęściej ważne są 4 lata.

  • Like 2

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@freetaxi

czyli wystarczy po otrzymaniu 1 raty pomocy wykonać analizę i ten plan i tak naprawdę wymóg zaliczony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak jak masz napisane.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie jest to jakieś obciążające. Da się zrobić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
3 minuty temu, Pawel89pl napisał:

Kurde też mam ten nieszczęsny plan nawozowy ....

Co strasznego piszesz w tabelkach , nazwy środków chemicznych ochrony roślin jakie są stosowane , aby miały na to rejestracje , a co zastosujesz to twa sprawa , ilość na dany 1 ha , tak samo nawóz , co strasznego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Strasznego absolutnie nie ma nic w tym . Ale po prostu można było tego uniknąć 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zejdź z punktów jeśli masz możliwość.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj