karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Buszmen11    267

Masz kogoś w rodzinie/znajomego co nie bierze dofinansowania na siebie, "wydzierżaw" od niego pole, złóż dopłaty na siebie, kasę mu oddasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, rudaziuta napisał:

No w sumie dokładnie tak jak piszesz Kasiu, co wam będę ściemniać...ale tylko na start- pozniej chcę wszystko po bożemu- obawiam się, że miałabym problem z uzyskaniem 25%przychodów z ziemi i początek chciałabym podbić jakąś uprawą, na którą jeśli nie dzierżawa to musiałabym wydac trochę kasy, której nie mam i dlatego chcę skorzystac z RMG

Ale ten Twój chłop, to mąż? :P Bo jest przecież powiedziane w rozporządzeniu, że w przypadku małżeństwa tylko jedna osoba może dostać dofinansowanie, nawet jeśli mają osobne gospodarstwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
6 minut temu, Elektro2015 napisał:

Kiedy można składać wniosek na RMG ?

za tydzień ruszy nabór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
6 minut temu, marluk napisał:

za tydzień ruszy nabór

Za tydzien na starych zasadach a w maju na nowych nie wprowadzaj w blad. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96

Ale skoro nie jesteśmy małżeństwem a z dzierżawami jest tak, że jest i jej nie ma... a on jej jeszcze nie kupił to de facto dzierżawilabym jeszcze od obecnego właściciela, jemu to wsio ryba bo i tak jedno z nas to kupi. I nie chcę tak robić bo staram się byc uczciwym człowiekiem ale ugór w tym wypadku oprócz użyźniania gleby był tam ze względów finansowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Tak właśnie chodziło mi o nowy nabór, bo jestem na Zusie 6 minut temu, marluk napisał: za tydzień ruszy nabór Za tydzien na starych zasadach a w maju na nowych nie wprowadzaj w blad. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

czy w maju ruszy 2 nabór to wątpię ,raczej się nie obrobią bo już robią bokami,moim zdaniem będzie to trochę później 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Mam takie pytanie .korzystając z rmg można sprzedać pole.jesli ktoś wie coś na ten temat prosiłbym o odpowiedź,sprawa pilna z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, rudaziuta napisał:

Ale skoro nie jesteśmy małżeństwem a z dzierżawami jest tak, że jest i jej nie ma... a on jej jeszcze nie kupił to de facto dzierżawilabym jeszcze od obecnego właściciela, jemu to wsio ryba bo i tak jedno z nas to kupi. I nie chcę tak robić bo staram się byc uczciwym człowiekiem ale ugór w tym wypadku oprócz użyźniania gleby był tam ze względów finansowych...

No to w takim razie próbuj, myślę, że powinno to przejść, jeśli obydwoje ostatecznie wywiążecie się z założeń biznesplanu. 

11 minut temu, max95 napisał:

Mam takie pytanie .korzystając z rmg można sprzedać pole.jesli ktoś wie coś na ten temat prosiłbym o odpowiedź,sprawa pilna z góry dziękuję.

Chodzi Ci o to, że dostałeś już rmg, a teraz chcesz sprzedać pole? 

Edytowano przez sobczakkatarzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
2 minuty temu, sobczakkatarzyna napisał:

No to w takim razie próbuj, myślę, że powinno to przejść, jeśli obydwoje ostatecznie wywiążecie się z założeń biznesplanu. 

Chodzi Ci o to, że dostałeś już rmg, a teraz chcesz sprzedać pole? 

Dokładnie tak

Przed chwilą, max95 napisał:

Dokładnie tak

Jedna działka nie jest podawana do dopłat a druga była ugorowaną był składany wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, max95 napisał:

Dokładnie tak

Jedna działka nie jest podawana do dopłat a druga była ugorowaną był składany wniosek.

Myślę, że dopóki będziesz w stanie wywiązać się z założeń biznesplanu, to możesz sprzedawać. Z tym, że każdą zmianę trzeba im zgłosić, więc to pewnie też. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96

@sobczakkatarzyna i właśnie takiej odpowiedzi w sumie oczekiwałam :P wiem, że to ponaciągane jak guma od gaci ale co nie zabronione to dozwolone więc...;) no i też nie mówię, że tak zrobię ale jakoś bezpieczniej psychicznie się czuję jak mam jakieś wstępne rozwiązanie w zanadrzu.

14 minut temu, max95 napisał:

Mam takie pytanie .korzystając z rmg można sprzedać pole.jesli ktoś wie coś na ten temat prosiłbym o odpowiedź,sprawa pilna z góry dziękuję.

Jeśli na niesprzedanym kawałku eypełnisz zobowiązania biznesplanu i osiągniesz wymaganą wielkośc ekonomiczną to raczej nie widzę problemu, piszesz wniosek o zmianę biznesplanu, wywalasz działkę i juz. Przynajmniej na chłopski rozum, ale upewniłabym się w agencji czy nie mają jakichś z tym problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
52 minuty temu, knoro93 napisał:

Za tydzien na starych zasadach a w maju na nowych nie wprowadzaj w blad. 

Czytaj ze zrozumieniem, pytanie było kiedy będzie można składać wnioski na RMG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kNalk    31

Łódzkie, przyszło pismo z listą rzeczy do poprawy :(

Edytowano przez kNalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Od kilku dni nurtuje mnie pytanko. Chciałem się  upewnić. Czy domownik nie będący właścicielem  1,5 ha ale opłacający składki........... Krus ...........może dołączyć do beneficjentów programu RMG ?.

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie.

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Raczej magazyn na płody rolne.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

lubelskie decyzja poz wczoraj  pytałem panią od bp co dalej to mam tak kupić ropy za 100 wę wziąć fakturę wpisać ją do ewidencji  pojechać z fakturą i kartką ewidencyjną do powiatowej agencji tam mają to potwierdzić i wysyłam to na elizówkę  czy robił ktoś podobnie wniosek o płatność 1 raty ? a tak na marginesie to my dostajemy 48 000 a nie 60 tys przecież te 12 000 to trzeba dać ze swoich jak się wszystko dopnie to dopiero za 3 czy 4 lata przeleją 2 ratę znam ludzi z 1 naboru co już  dużo przeszacowali  te 48 wydane a ze 30 tys brakuje żeby bp domknąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
53 minuty temu, jaro330 napisał:

czy w programie  RMG  mozna stawiac garaz  na maszyny   zboże?

Wypełniając biznesplan w Tabeli 19. Planowane inwestycje w środki trwałe  W ZAKRESIE OCHRONY ŚRODOWISKA I KLIMATU   jest możliwość wyboru docelowej inwestycji. .........Osobiście wybrałem wiatę (zadaszenie), magazyn do przechowania siana luzem lub w belach. ...........Docelowo to luzem można będzie tam trzymać nawet pszczoły.

Mam dużą stodołę   a taka inwestycja jest mi chyba zbędna pod warunkiem że nie załatwię rachunku na drzewo to w/w inwestycję jeszcze w tym roku zamienię na zakup i budowę ogrodzenia od sąsiada - jest dużo możliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj