karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

freetaxi    947

Na pierwszy rzut oka jest ok. Może lepiej będzie jak przedzwonisz do tej osoby z ARiMR.

Edytowano przez freetaxi
  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem zaproponowałem nawet żeby mi podyktowała jak powinno być, to stwierdziła że powinien pan wiedzieć jak to wypełnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od osób rozpatrujących wnioski. Oficjalnie nic nie powiedza, nie którzy może i nie wiedzą (moze i nie interesuje ich to). 

Co do raportu wygląda ok, wyjaśniła tobie co jej nie pasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3771

kontaktuj się z prowadzącym bo oni tam czasem takie byki robią że strach,większość powinna mieć  naszywkę UCZĘ SIĘ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trafił ci się bezduszny urzędnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sama pewnie nie wie. Podpytaj czy nie chodzi jej o ilość stanowisk :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie masz przypadkiem liczby stanowisk rozpisanych w sekcji "budynki". To się może nie zgadzać. Ewentualnie może coś w IRZ nie tak.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Kiedy jest nabór na RMG bez ASF, bo każe żródło podaje inaczej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Od 28 lutego do 29 marca. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To według mnie tylko w IRZ się może nie zgadzać. Tak to wszystko wydaje się OK.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96
2 godziny temu, robert55555 napisał:

Dr 10 tak nazwano nieużytki na dzień 30.06.2003 roku( jak dobrze pamiętam datę) tych gruntów nie można było składać we wnioskach o dopłaty. Chyba od 2015 roku to zniesiono. Zniesiono to na pewno.

 

@rolniczkaa1 będzie nabór i dla zusowcow.Tam będzie kryterium dochod z gospodarstwa plus z pracy.i trzeba spełnić kryterium % dla dochodu z gospodarstwa, jak się sumuje wszystkie dochody.

czy mógłbyś wytłumaczyć to, co napisałeś do rolniczki? chodzi o to, że łącznie dochody nie mogą przekroczyć wyznaczonego dochodu, czy trzeba miec wcześniej dochód z rolnictwa? booo mnie zaniepokoiłeś tym postem, od kilku dni przetrzepuje wszelkie decyzje KE i legislacje i nic na temat takich kryteriów jeszcze nie znalazłam, dokumenty jeszcze niedostępne dla maluczkich. Podzielisz się źródłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi przekazali tyle że będzie taki nabór oraz że min25% ma być dochodu z rolnictwa. Dochód z poza musi być z pitu.jak dla mnie policzą ilość ha razy 3300 zł(teraz jest dochód z ha,jak dobrze pamiętam). Sam prosiłem o podanie wytycznych, nawet tych wewnątrznych jakie mają. Rozmawiałem z ludźmi z odr to też mówili tak samo, wiedza ze szkoleń. Chodź dzwoniłem w inne województwo do ODRu a tam nic nie wiedzieli na ten temat. Odnośnie publikacji to nie masz co szukać, jak dla mnie za wcześnie. Jak dostanę komplet wytycznych to na pewno się podzielę na AF. U mnie jest b. duże zainteresowanie RMG ale dla zusowcow. Oni czekają na ogłoszenie naboru jak na zbawienie. Będę prosił o wytyczne do naboru zusowcow. Jak napisałem wcześniej jak dostanę to podzielę się.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3771

moim zdaniem na razie to gdybanie,bo jeszcze nikt dokładnie niczego nie widział,więc jest jak z tym rozdawaniem mercedesów na rynku w Moskwie -nie w Moskwie  tylko we Lwowie,nie mercedesy tylko rowery i nie rozdają tylko kradną

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3512    444
21 godzin temu, mateusz9149 napisał:

Dzwoniłem dziś do ARiMR na Elizowke, dostałem tylko odpowiedź ze decyzje zostały wydane 12 lutego. To równe 210 dni od ostatniego dnia składania wniosków (17 lipca). Do dziś jeszcze decyzji nie otrzymałem, listonoszowi może z torby wypadł. Wiosna idzie, a oni zwlekaja

Dzisiaj przyszło z Elizówki - "Zawiadomienie o niezałatwieniu sprawy w terminie" - rozpoznanie do 15.04.2019 roku. Także tak wygląda "decyzja" przynajmnej w moim przypadku. 😐

  • Sad 1

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96

No i to jest właśnie dziadostwo...współczuje Mateusz...

4 godziny temu, robert55555 napisał:

Mi przekazali tyle że będzie taki nabór oraz że min25% ma być dochodu z rolnictwa. Dochód z poza musi być z pitu.jak dla mnie policzą ilość ha razy 3300 zł(teraz jest dochód z ha,jak dobrze pamiętam). Sam prosiłem o podanie wytycznych, nawet tych wewnątrznych jakie mają. Rozmawiałem z ludźmi z odr to też mówili tak samo, wiedza ze szkoleń. Chodź dzwoniłem w inne województwo do ODRu a tam nic nie wiedzieli na ten temat. Odnośnie publikacji to nie masz co szukać, jak dla mnie za wcześnie. Jak dostanę komplet wytycznych to na pewno się podzielę na AF. U mnie jest b. duże zainteresowanie RMG ale dla zusowcow. Oni czekają na ogłoszenie naboru jak na zbawienie. Będę prosił o wytyczne do naboru zusowcow. Jak napisałem wcześniej jak dostanę to podzielę się.

za***iście... czyli podług tego co mówisz nie będę mogła wziąć udziału bo nie mam dochodu z gospodarstwa, póki co mam ugory bo przygotowuję ziemię więc jakby nie bardzo jest co sprzedawać...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie że możesz. Bo liczysz swoje ha jakie masz razy 3300 plus kwota z pit i jak masz min 25% z gospodarstwa to możesz składać. Tylko że brak rozporządzenia by tak informacje potwierdzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8876

Wszystko się okaże jak będzie nabór ogłoszony, nie ma co się napalać, tym bardziej że chętnych będzie sporo to trzeba liczyć się z tym że BP musi być konkretny i punkty mogą grać rolę czy się gospodarstwo załapie czy nie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz racje @GRZES1545. Może być podwójna dochodowość. To co wcześniej napisałem plus to co było w innych naborach. Nie mamy wyjścia i musimy czekać na ogłoszenie kolejnego naboru i jego warunki. Wtedy będzie wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
13 godzin temu, przemek230591 napisał:

Potrzebna szybka pomoc

Sprawa wygląda następująco: na dzień 01.01.2018 na stanie było 4 szt byczków poniżej roku zakupionych w listopadzie 2017, i 3 szt powyżej roku też z zakupu 2016 , w listopadzie zostało sprzedane 3 szt 

Co jest nie tak w tabeli poniżej że osoba rozpatrująca wniosek się czepia 

wyliczenie.png

Być może te 3 byczki z 2016 roku w roku 2018 przekroczyły wiek 2 lat i trzeba było je przeklasyfikować Aczkolwiek ja też dostałem pismo w którym miałem poprawić tą tabelkę ale trafiłem na bardzo miłą osobę która w trakcie rozmowy telefonicznej zaczęła to analizować i po chwili przyznała się do własnego błędu i uznała że wszystko było dobrze wypełnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
1 godzinę temu, robert55555 napisał:

No właśnie że możesz. Bo liczysz swoje ha jakie masz razy 3300 plus kwota z pit i jak masz min 25% z gospodarstwa to możesz składać. Tylko że brak rozporządzenia by tak informacje potwierdzało.

Ale te min 25% to z ktorego roku liczone z tego w ktorym skladam wniosek?  Czy pit z poprzedniego roku? A jak zaczynam dopiero w tym roku gospodarowac pierwszy raz bede skladal papiery o doplaty wczesniej dzierzawilem pole to jak z tym bedzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj