karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

oooo to widze wszyscy bierzemy to samo, tez mam wpisanego jarmeta hydraulicznie rozkladanego, pompa włoska, końcówki araga i zawór arag stałocisnieniowy elektryczny pełne sterowanie z kabiny ciągnika, cena 22000 przynajmniej w listopadzie taka była... aaa i należy dodać ze opryskiwacz jest zawieszany własnie ze wzgledu na cene w porównianiu do ciąganego hydraulicznego

 

https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-hydrauliczny-zawieszany-jarmet-biardzki-CID757-IDrD7KP.html#b5d06fc048

Edytowano przez DominikDziekan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hibi1990    19

Ten sam sprzedawca zaoferował mi siewnik do nawozu 600 kg dwu tarczowy z wysiewem granicznym w ocynku i z hydraulika  firmy jarmet za 4000 brutto 

2 minuty temu, DominikDziekan napisał:

oooo to widze wszyscy bierzemy to samo, tez mam wpisanego jarmeta hydraulicznie rozkladanego, pompa włoska, końcówki araga i zawór arag stałocisnieniowy elektryczny pełne sterowanie z kabiny ciągnika, cena 22000 przynajmniej w listopadzie taka była... aaa i należy dodać ze opryskiwacz jest zawieszany własnie ze wzgledu na cene w porównianiu do ciąganego hydraulicznego

Ale cos sporo ci zaśpiewał za niego. Pewnie te dodatkowe wyposażenie koło 9 tyś. A jak nie tajemnica to skąd sprzedający? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czemrol jarosław, noo cena spora, ale jak sobie pomyśle o moich 20 arowych kawałkach to szlak czlwieka trafia wsiadać i wysiadać dlatego hydraulika, mam teraz ciągniony 1000 litrów pilmeta, i jest git, t25 śmiga aż milo,  wieć zeby nie schodzić z pojemnosci a przyoszczedzic na cenie wziąłem zawieszany tylko bałem się że sie dopatrzą w agencji ze nie mam ciagnika do współpracy z takim duzym opryskiwaczem, bo rozumiem ze ty wziąłeś ciągany 1000 litrów tak ? czy tez zawieszany do c 360 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hibi1990    19

Zawieszany zawieszany tylko troche w slabszej wersji dlatego taka roznica cen ale u mnie najmniejsze pole to 1.4 to i mechanicznym sie da rade. A ja jakos nie mam przekonania do tych ciaganych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciągany jest ok, gdyby nie małe kawałki i zagniatanie okropne uwroci to pewnie dorobiłbym hydraulikę do pilmeta i gitara, ale trafiłasie okazja to spróbuje, moze przejdzie, a jak nie to zamienie na talerzówkę, i tak mam wniosek prawie w 100 % wypełniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hibi1990    19
2 minuty temu, DominikDziekan napisał:

ciągany jest ok, gdyby nie małe kawałki i zagniatanie okropne uwroci to pewnie dorobiłbym hydraulikę do pilmeta i gitara, ale trafiłasie okazja to spróbuje, moze przejdzie, a jak nie to zamienie na talerzówkę, i tak mam wniosek prawie w 100 % wypełniony

Wniosek wypełniony?  To składasz już o pierwsza ratę?  Ja jutro składam o pierwszą ratę tylko ciekawe czy mi przejdzie faktura za paliwo jako rozpoczęcie biznesplanu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie nie... ja jutro to dopiero z poprawkami jade.... niestety. chodziło mi o to ze miałem wniosek na całe 60 ponat tysi rozpisany ale zrezygnowałem z mieszalnika z bijakowym i waga na poczet nawozów ze środków obrotowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hibi1990    19

Ha jednak faktycznie każdy bierze to samo, ja też biorę mieszalnik firmy Adraf ze srutownikiem i waga bo już mam dosyć robienia ręcznie paszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

To jeszcze chwile Ci zejdzie z tym wszystkim :) Swoją drogą zapytaj w agencji kiedy będą przelewy dla tych co mają decyzję :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja śwnie mam mieć dopiero w 21 roku.. i utrzymać to przez 3 lata... mialem brac mieszalnik i śrutownik ale jak patrze na to co się dzieje to wole nie inwestować w coś co użyje dwa lata zeby docelowy zrobić a potem odstawie w kąt... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
12 godzin temu, Hibi1990 napisał:

Wniosek wypełniony?  To składasz już o pierwsza ratę?  Ja jutro składam o pierwszą ratę tylko ciekawe czy mi przejdzie faktura za paliwo jako rozpoczęcie biznesplanu 

Faktura za paliwo przechodzi - miałem jeszcze fakturę za usługę weterynarza i  zakup otręby    pszennych. O ile pamiętam to wpisy faktur do KSIĘGI chyba trzeba potwierdzić

w Powiatowej Agencji - to zależy od wymagań Regionalnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, many12 napisał:

Faktura za paliwo przechodzi - miałem jeszcze fakturę za usługę weterynarza i  zakup otręby    pszennych. O ile pamiętam to wpisy faktur do KSIĘGI chyba trzeba potwierdzić

w Powiatowej Agencji - to zależy od wymagań Regionalnej?

Faktura za paliwo przechodzi, jeśli masz koszty na paliwo uwzględnione w obrotowych środkach produkcji 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 minutę temu, sobczakkatarzyna napisał:

Faktura za paliwo przechodzi, jeśli masz koszty na paliwo uwzględnione w obrotowych środkach produkcji 

Akurat nie miałem paliwa wpisanego w obrotowych kosztach ale były inne faktury przy składaniu o pierwsza płatnośC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hibi1990    19

To luks dzisiaj właśnie mój doradca sporządza wniosek A jutro ogień na tloki i wioze osobiście wniosek o pierwszą ratę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Mi zrobił gość w agencji ksero księgi przybił pieczątkę za zgodność i wsio. @Hibi1990 pytaj koniecznie kiedy wypłacają 1 ratę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Prowadząc zapisy w książce z nabory 17 roku kończycie rok i zaczynacie od nowa czy cały czas ciągłość , aż do 3 lat , lub do rozliczenia 1 tury ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ja robię miesiącami,a na koniec roku zamknięcie roku i od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Tez robię miesiącami i zamykasz rok od otrzymania decyzji , czy rok kalendarzowy  zamknięcie i odnowa , od zera jak było składane na 1 ratę że zaczęty biznes plan ?  Czy jakieś przeniesienie z poprzedniego roku czy na plusie , czy na minusie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ja piszę lata kalendarzowe ,nic nie przenoszę ,nie robię żadnych strat  itd po prostu na koniec podliczenie tyle dochodu tyle wydatku i koniec

To nie skarbówka ,ma być uproszczona księgowość,zresztą skoro FADM-owska może być to tam dopiero jest uproszczony kosmos 😉

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

jasne,chociaż i tak pewno częsć powie ze piszą wszystko ,przenosza i właściwie pełna księgowość,a inni znowu że za dużo się tym przejmujemy ;-))))

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hibi1990    19

Kellyq na pewno zapytam kiedy wypłaca, sam jestem tego ciekaw. Najlepiej jak najszybciej żeby wyplacili bo na początku lutego maszyny przyjeżdżają na podwórko. Tylko nie wiem jak zrobić z dellerem czy fakturę brać z terminem płatności 50 dni czy coś innego. Ps jestem na vat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj