karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

ZYLA    714

Myślę że to jest taka sama sytuacja jak z osobami na VAT'ie. Mogą sobie odliczać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545
3 godziny temu, thor1984 napisał:

Jeśli kupiłem za te pieniądze ziemię to czy mogę ubiegać się o ulgę w podatku?

Ulgi udzieli ci Gmina w podatku jak zechce ??? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na młodego rolnika kupiłem ziemię i dostałem ulgę w podatku- pomoc de minis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8956
7 godzin temu, thor1984 napisał:

Jeśli kupiłem za te pieniądze ziemię to czy mogę ubiegać się o ulgę w podatku?

Należy Ci się, ale gmina może mydlić Ci oczy że kasy niema itd, zależy od Gminy jak kolega wyżej pisał. Ja w tamtym roku kupiłem ziemię i w tym roku też trochę i dostałem zniżkę w podatku na 7 lat łącznie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hey. Pytanie do osob co kupili ziemie za premie.  jaki dokument wpinacie w ewidencje jako  poswiadczenia  zapłaty za ziemie?? czy to moze jest akt notarilny czy  notariusz dsaje jakis kwitek.  składał ktos o  2 rate? nabor 2017

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8956

Z tego co pamiętam to w akcie powinnaś mieć napisane za jaką kwotę kupiłaś i kopię wpinasz w książkę i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2

Agencja ma czas na wypłatę pieniedzy do 3 miesiecy od złożenia wniosku o płatność, jak wyglada to w praktyce ? Płaca faktycznie dopiero w 3 miesiącu czy jest szansa na pieniądze w pierwszym miesiącu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788

Pewne jest to że niczego nie możesz być pewien,my z pierwszego naboru się o tym przekonaliśmy.Możesz dostać kasę w pierwszym miesiącu,możesz dostać w 3 ,a możesz dostać pismo że ze względu na skomplikowany...... ble ble ,termin zostaje przesunięty do (data).I nic na to nie poradzisz,to jest najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545
1 godzinę temu, porzeczka napisał:

Agencja ma czas na wypłatę pieniedzy do 3 miesiecy od złożenia wniosku o płatność, jak wyglada to w praktyce ? Płaca faktycznie dopiero w 3 miesiącu czy jest szansa na pieniądze w pierwszym miesiącu ?

Zawsze jest szansa , są wybory może to mieć wpływ choć troszku .

A ja robię 5 zmianę w biznes planie dodam , że jestem z naboru 2017 .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788
3 minuty temu, galan99 napisał:

Zawsze jest szansa , są wybory może to mieć wpływ choć troszku .

A ja robię 5 zmianę w biznes planie dodam , że jestem z naboru 2017 .

 

To Ty już chyba wszystko pozmieniałeś,a teraz nazwisko tak ? ;-)))))))))

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Galan nie łatwiej było złożyć pusty biznesplan i wtedy się zastanawiać czego w życiu chcesz? Tak to Ci kasy z tych 60 tyś dla doradców zbraknie na poprawki😂

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

Składany był z głową i przemyślane , a powiem ci po jaka cholerę ma to robić coś co teraz niema ceny i nie będzie truskawka nie , malina  nie , porzeczka nie , ziemniak nie , to co miałem tunele 4 na truskawkę i to wyjebałem kupiłem pole 1, 20 ha za 21 tyś bo tyle było na tunele przeznaczone .

Posadziłem borówkę z 70 ary na 80 ary zwiększone . 

Pusty biznes plan nie był tylko gospodarka pojebana jest w Polsce wszystko upada .

Jak dobrze pamiętam to ZYLA  uprawiasz ziemniak i jesteś zadowolony z uprawy , bo coś da się słyszeć że marna cena .

Za worek ziemniaków (15 kg) rolnik dostaje 4 zł, a wyprodukowanie - jak podkreślił Kołodziejczyk - kosztuje 8 zł.

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714
17 godzin temu, galan99 napisał:

Składany był z głową i przemyślane , a powiem ci po jaka cholerę ma to robić coś co teraz niema ceny i nie będzie truskawka nie , malina  nie , porzeczka nie , ziemniak nie , to co miałem tunele 4 na truskawkę i to wyjebałem kupiłem pole 1, 20 ha za 21 tyś bo tyle było na tunele przeznaczone .

Posadziłem borówkę z 70 ary na 80 ary zwiększone . 

Pusty biznes plan nie był tylko gospodarka pojebana jest w Polsce wszystko upada .

Jak dobrze pamiętam to ZYLA  uprawiasz ziemniak i jesteś zadowolony z uprawy , bo coś da się słyszeć że marna cena .

Za worek ziemniaków (15 kg) rolnik dostaje 4 zł, a wyprodukowanie - jak podkreślił Kołodziejczyk - kosztuje 8 zł.

Jak zwykle jesteś w temacie... W tym roku cena jes za***ista. W detalu handluje po 12 zł worek, a w tzw hurcie po 9 zł . Choć plon handlowy duzo niższy, gdzie u mnie ledwo dobija 30ton, to i tak nie znam uprawy, ktora w tym roku przyniosła by lepszy dochód. Ale to tylko ten rok bo bieda z ziemniakiem w całej Europie. Ja i tak celuje w sadzeniak, gdzie mam kontraktacje i jadalny kaliber mogę traktować jako odpad. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

Nie posiadam dużego gospodarstwa tylko 16 ha z tym co teraz kupiłem .

Nastawiłem się tylko na 7 ha pszenica , 7 ha rzepak , 0,80 ary Borówka , 0,30 malina , 0,30 leszczyna to jest 6 letnia .

Pszenica i rzepak dał dochód 80 tyś to są najmniej pracochłonne uprawy , za 2 lata dojdzie borówka .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8956

I Ty narzekasz? galan,  mam podobną powierzchnię ale rzepaku nie sieję jeszcze muszę ziemię do kultury doprowadzić, wzrost robiłem minimalnymi powierzchniami uprawy bo rynek wiadomo jaki jest, to samo będzie z borówką nie liczył bym na kokosy ,,bo rolnicy sami sobie psują rynek''

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

GRZES1545 ja nie liczę na kokosy z borówki  nich będzie po 6 zł najgorszym przypadku , to prawda sami sobie psują .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
Dnia 5.10.2018 o 20:43, Czarnuleczka1234 napisał:

hey. Pytanie do osob co kupili ziemie za premie.  jaki dokument wpinacie w ewidencje jako  poswiadczenia  zapłaty za ziemie?? czy to moze jest akt notarilny czy  notariusz dsaje jakis kwitek.  składał ktos o  2 rate? nabor 2017

 

Ja wziąłem kopię aktu. Ponadto podpiąłem koszty notariusza pod te 12 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788

My sobie tutaj tak piszemy a i tak uważam że za kilka-kilkanaście lat takich małych gospodarstw to już właściwie nie będzie przy takiej polityce.Jeszcze do niedawna ostawały się te małe gospodarstwa bo młodzi nie mieli innych  perspektyw i mieli CHOCIAŻ TO.Ale teraz o pracę z dobrym zarobkiem łatwo,samemu też można nad czymś pomyśleć,wiec niestety ale raczej jesteśmy ostatnim pokoleniem MAŁYCH ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

 

2 godziny temu, galan99 napisał:

Nie posiadam dużego gospodarstwa tylko 16 ha z tym co teraz kupiłem .

Nastawiłem się tylko na 7 ha pszenica , 7 ha rzepak , 0,80 ary Borówka , 0,30 malina , 0,30 leszczyna to jest 6 letnia .

Pszenica i rzepak dał dochód 80 tyś to są najmniej pracochłonne uprawy , za 2 lata dojdzie borówka .

 

Dochod czy przychod?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545
7 godzin temu, ahten napisał:

 

Dochod czy przychod?

Napisałem to wiadomo że nie na czysto poprawie przychód już dobrze teraz ...

1,20  ha zapłaciłem 21 tyś lubelskie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545
2 godziny temu, ahten napisał:

Galan na przyszlosc staraj sie po polsku pisac:)

A to nie było napisane po Polsku sama logika wskazuje że z 14 ha zasiewów nie będzie 80 tyś na czysto  , ale widocznie trzeba bardzo skrupulatnie pisać , książkowo .

Edytowano przez galan99
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj