karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

thor1984    685

No to w takim razie to nie problem aby zebrać faktury na tą kwotę już w tym roku tylko czy nie doczepia się, że właśnie w ciągu jednego roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

dzisiaj nowym sprzętem ok.6 ha owsa zasiałem,tylko nie zarzucam do góry bo przy agregacie jest cieńsza końcówka na przewodzie,ale mój ihc 844 z 2.5 m agregatem i nordstenem ma co robić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
1 godzinę temu, thor1984 napisał:

No to w takim razie to nie problem aby zebrać faktury na tą kwotę już w tym roku tylko czy nie doczepia się, że właśnie w ciągu jednego roku. 

oczywiscie muszisz  kupowac to co masz biznes plamnie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasiaLub    83
22 godziny temu, PRZMAS19821982 napisał:

 

no tak masz racje ..... mam pytanie  jak jest faktura z terminem zaplaty to do ksiazki wpisujem date wystawienia faktury czy date zaplaty faktury....... 

We wzorze tabeli z rozporządzenia jest data zdarzenia gospodarczego więc jak dla mnie to powinna być data wystawienia faktury.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
27 minut temu, KasiaLub napisał:

We wzorze tabeli z rozporządzenia jest data zdarzenia gospodarczego więc jak dla mnie to powinna być data wystawienia faktury.

dzieki za odpowiedz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro6    44
Dnia 11.4.2018 o 14:49, many12 napisał:

Do rolnika 29 - szkoda, ze nie zgłasza się z informacją beneficjent przerabiający drzewka  świateczne:  sosna,  modrzew, swierk zwykły i inny bo sam jestem ciekaw czy to przeszło. Osobiscie  radził bym Ci zmianę produkcji roślinnej na zwierzęcą i POsadził hektar marchwii.

 

Wiem ze temat poruszany juz kilka dni temu ale dopiero dzisiaj siadłem na forum a czuję się wywołany do tablicy przez manego temat z choinkami przeszedł bez problemu właśnie wczoraj skończyłem wysadzanie sadzonki w agencji też potraktowali to jako zmianę profilu produkcji ze zbóż na choinki i rzepak

 

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik29    19

Agro6 napisz czy są jakieś wymagania odnośnie sadzonek - czy to może być zwykły świerk jaki sprzedawają np. szkółki? Widziałam czasem np. po 1 zł / szt. Odnośnie zmiany profilu - również miałeś tylko produkcje roślinną typu zboża i łąki, a plantacje choinek potraktowali jako zmianę? Czy do plantacji choinek także przysługują normalne dopłaty jak do upraw rolnych?

Podpowiedzcie mi jeszcze: trafia mi się okazja dzierżawy pola wieloletniej - czy umowa musi być podpisana już na dzień składania wniosku, czy wystarczy po otrzymaniu decyzji o dotacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    727

Miałem nieścisłości po pomiarach z kontroli poniżej 1% i musiałem wszystkie tabelki z powierzchniami poprawiać na takie powierzchnie jakie wynikały z kontroli

 

Ps. 

A to moje graty z RMG :D

 

 

Edytowano przez ZYLA
  • Like 5
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Super maszyny a opryskiwacz taki sam mam tylko że ręcznie rozkładane lance .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Fajne, ile dałeś za żmijkę i jaka długość?

 U Ciebie jeszcze farba nie ruszona:) u mnie już wszystko w ziemi siedziało.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    727

4100 za 6 metrów, wózek i kosz. Po starej cenie bo Pom Augustów podniósł cenę o 30%. Wszystko poza sortownikiem już ruszane ;)

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro6    44
7 godzin temu, rolnik29 napisał:

Agro6 napisz czy są jakieś wymagania odnośnie sadzonek - czy to może być zwykły świerk jaki sprzedawają np. szkółki? Widziałam czasem np. po 1 zł / szt. Odnośnie zmiany profilu - również miałeś tylko produkcje roślinną typu zboża i łąki, a plantacje choinek potraktowali jako zmianę? Czy do plantacji choinek także przysługują normalne dopłaty jak do upraw rolnych?

Podpowiedzcie mi jeszcze: trafia mi się okazja dzierżawy pola wieloletniej - czy umowa musi być podpisana już na dzień składania wniosku, czy wystarczy po otrzymaniu decyzji o dotacji?

Ja kupiłem sadzonkę w nadleśnictwie w tomaszowie lubelskim szkółka Bełżec bo mieli najtaniej w lubelskim za świerka pospolitego 3 letniego płaciłem 0,60 gr za sztukę na 1 ha wysadziłem 7 tyś sztuk a sadziłem tylko świerka zielonego bo zamierzam później resztę zostawić na las a jeżeli chodzi o dopłate do choinek to nie mam pojęcia jak to jest z tym tematem a co do dzierżawy długoterminowej to ja musiałem ją zawrzeć przed złożeniem wniosku żebym mógł ją później podciągnąć do Rmg 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
8 godzin temu, Agro6 napisał:

Ja kupiłem sadzonkę w nadleśnictwie w tomaszowie lubelskim szkółka Bełżec bo mieli najtaniej w lubelskim za świerka pospolitego 3 letniego płaciłem 0,60 gr za sztukę na 1 ha wysadziłem 7 tyś sztuk a sadziłem tylko świerka zielonego bo zamierzam później resztę zostawić na las a jeżeli chodzi o dopłate do choinek to nie mam pojęcia jak to jest z tym tematem a co do dzierżawy długoterminowej to ja musiałem ją zawrzeć przed złożeniem wniosku żebym mógł ją później podciągnąć do Rmg 

W POprzednim projekcie RMG z roku 2017 obowiązkiem liczenia WEG obejmowano do 30% dzierżawy w roku docelowym. W roku bazowym liczyliśmy wszystko co zostało uwidocznione w dopłatach  POtrzebna była umowa pisemna minimum siedmioletnia zatwierdzona co najmniej przez gminnego gryzipiórka. Przy braku umowy dzierżawy a korzystaniu z dopłat - działkę wpisujemy do bp. bo całość POwinna być zgodna z dopłatami a nie wliczamy do niej   (WEG)  - wartość Ekonomiczna Gospodarstwa.  Nie interesowałem się czy coś zmienili?

Za posadzenie drzewek leśnych bierze się dop. bezp. aż po 5 latkach przekwalifikują ci ustawowo na las - tak mam w swoim przypadku. Póżniej bierzesz kasiorkę tylko za wyłączenie z użytkowania.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
11 godzin temu, galan99 napisał:

Super maszyny a opryskiwacz taki sam mam tylko że ręcznie rozkładane lance .

Tą o kolorze zielonym zrobiłem sobie sam - tylko POmalowałem na siwy kolor żeby bociany za mną nie latały?

 

9 godzin temu, Agro6 napisał:

Ja kupiłem sadzonkę w nadleśnictwie w tomaszowie lubelskim szkółka Bełżec bo mieli najtaniej w lubelskim za świerka pospolitego 3 letniego płaciłem 0,60 gr za sztukę na 1 ha wysadziłem 7 tyś sztuk a sadziłem tylko świerka zielonego bo zamierzam później resztę zostawić na las a jeżeli chodzi o dopłate do choinek to nie mam pojęcia jak to jest z tym tematem a co do dzierżawy długoterminowej to ja musiałem ją zawrzeć przed złożeniem wniosku żebym mógł ją później podciągnąć do Rmg 

Przepłaciłeś "kolego" jak mawia Pani Kasia.

Ceny sadzonek drzewek leśnych w szkółce Żerocin pod Międzyrzecem Podlaskim tam gdzie kupuję:

 - świerk 3-y letni -  0,48 zł    Różnica  0,12   x 7 000   =   ?

 - sosna 2-u letnia 0,18 zł

 - brzoza..................0,50 zł

 - modrzew.............0,84 zł                       ..................... chciałem dokupić   sadzonek dębiny bo mam wypady ale nie ma.  504179254 - telefon do leśniczego szkółki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik29    19

many12 dzięki za nowe info. Czy dobrze zrozumiałam odnośnie dzierżaw - podam przykład proszę o interpretacje:

posiadam 3 ha gruntów ornych na własność, które podaje do dopłat. Na dzień dzisiejszy podpisuje umowę dzierżawy 1 ha gruntów na 7 lat potwierdzoną w gminie (w roku bazowym nie podawałam go do dopłat, w docelowym już podam).  W nowym naborze np. w maju sporządzam wniosek i bp, a w nim planuję na wydzierżawionym gruncie założenie plantacji choinek. Czy do Wielkości Ekonomicznej Gospodarstwa policzą mi tylko 30% z 1 ha dzierżawionych gruntów?

Wiem, że w II rozdaniu coś może się jeszcze zmienić, ale odpowiedzcie mi proszę z wiedzą na dzień dzisiejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasiaLub    83
2 godziny temu, many12 napisał:

Przepłaciłeś "kolego" jak mawia Pani Kasia.

Wystarczy Kasia, a do Ciebie w takim razie jak się zwracać, żeby było ok? Panie Premierze czy Prezydencie? ;-);-)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie może czy ma być nowy nabór na te 60 tys. jakoś na przełomie kwietnia i maja?

tylko pytanie czy się dostane mając 20 ha ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Ale co robią bo nie rozumiem? Naboru jeszcze nie ogłosili to co tu robić... chyba że w polu.

Jak masz 20ha i masz tylko zboża to może nie przekroczysz 10tys SO, a jak masz jakieś zwierzęta do tego to lipa, stan bierzesz z roku bieżącego.

Każdy kto jest zainteresowany niech odwiedzi chociaż jedno szkolenie z tego programu, wtedy na pewno będzie wiedział czy ma szansę czy nie.

Edytowano przez GRZES1545
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucash    6
3 godziny temu, 23mona23 napisał:

Sadzonki truskawek może macie jakieś namiary na szkółkę .,...

Szkółka Hortplant sprawdzone i pewne sadzonki, namiary na ich stronie.

Ja szukam szkółki z odmianą truskawki Flair ? Ktoś zna zaufanego szkółkarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj